Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Mam pytanie, czy ktoś spotkał się z sytuacją wciągania do rakiety więcej niż dwóch naciągów?
Czy w ogóle takie coś miało by sens? Pytam z ciekawości, nie z chęci zastosowania tego.

Naciągi hybrydowe stosuje się w celu osiągnięcia kompromisu pomiędzy ich parametrami.
Tak się zastanawiałem czy np. użycie dodatkowo innego naciągu również nie miało by sensu. Czy wciągnięcie czegoś innego w 'brzegach' rakiety mogłoby wpłynąć na minimalnie większą kontrolę nad piłką przy niecentrycznym trafieniu?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Rozwiązań powiedzmy rzadziej stosowanych jest całe mnóstwo.
Od wciągania innych pionów na brzegach (pamiętam układy pokroju jelito na crossach i zewnętrznych pionach oraz kevlar na pozostałych pionach) po wciąganie proporcjonalne czy też wciąganie niektórych strun luźniej.

Najdziwniejszy układ jaki pamiętam to środkowe struny na pionach/crossach w postaci poliestra, a zewnętrzne crossy i piony z jelita.

Obrazek

Nie kojarzę rozwiązania gdzie 3 różne naciągi były używane w celu poprawienia "funkcjonalności" i będę szczery, że nie chce mi się szukać informacji na ten temat bo jest kwestia abstrakcyjna i nieprzydatna.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Technicznie oczywiście to nie problem. Sens wątpliwy. Choć nie można nie doceniać siły sugestii ...
Jak ktoś sobie do głowy wbije, że taka konfiguracja poprawia mu grę, to może mieć problem by sobie to z głowy wybić i gdzieś podświadomie będzie miał dyskomfort gry.
Tylko to już przypadek dla psychologa czy psychiatry, a nie serwisanta ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Chyba podłapałem kolejny ciekawy pomysł, który znajdzie rzeszę fanów na moim blogu. :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

hitman pisze:Chyba podłapałem kolejny ciekawy pomysł, który znajdzie rzeszę fanów na moim blogu. :)
Naciąg składający się z siedmiu czerwonych strun, z czego dwie mają być zielone, dwie niewidzialne a wszystkie wzajemnie prostopadłe do siebie?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Coś w ten deseń. :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

A pomyśleć, że ja kupiłem szpulę normalnego naciągu i mi starczy na kilka miesięcy. :rolleyes: I gra się bardzo dobrze. Coś ze mną nie tak. rotfl
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

hitman pisze:Chyba podłapałem kolejny ciekawy pomysł, który znajdzie rzeszę fanów na moim blogu. :)
Jakuboto, przeproś ładnie i powiedz, że to był żart prima-aprillisowy czy coś. ;-P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Eeee, czemu ma przepraszać. Myślę że teraz blog hitmana nabierze nowego wymiaru. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Vivid pisze:Technicznie oczywiście to nie problem
.

No chyba, że się uprę, że to koniecznie robota na dwa węzły ma być :D. Wtedy nawet prostej hybrydy z dwóch różnych naciągów technicznie nie ogarniesz... :::yay:::.
PitS pisze:
hitman pisze:Chyba podłapałem kolejny ciekawy pomysł, który znajdzie rzeszę fanów na moim blogu. :)
Naciąg składający się z siedmiu czerwonych strun, z czego dwie mają być zielone, dwie niewidzialne a wszystkie wzajemnie prostopadłe do siebie?
Hitman - o nie, nawet tak nie żartuj... :D.

PitS - :::gd:::.
htb pisze:Eeee, czemu ma przepraszać. Myślę że teraz blog hitmana nabierze nowego wymiaru. rotfl
To już jest strefa mroku...czego chcesz więcej...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

daroos pisze:
hitman pisze:Chyba podłapałem kolejny ciekawy pomysł, który znajdzie rzeszę fanów na moim blogu. :)
Jakuboto, przeproś ładnie i powiedz, że to był żart prima-aprillisowy czy coś. ;-P
Niech się hitman w sferze naciągów rozwija :-).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

PitS pisze:
hitman pisze:Chyba podłapałem kolejny ciekawy pomysł, który znajdzie rzeszę fanów na moim blogu. :)
Naciąg składający się z siedmiu czerwonych strun, z czego dwie mają być zielone, dwie niewidzialne a wszystkie wzajemnie prostopadłe do siebie?
Dodatkowo wciągnięty na 15 kilo! ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Masz spore zaległości ..... na 2kG.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Przypomniałem sobie, że w latach '80 (?) zabroniono używania jakiegoś rodzaju naciągu, czy też może raczej sposobu naciągania. Pamiętacie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

TomPL pisze:Przypomniałem sobie, że w latach '80 (?) zabroniono używania jakiegoś rodzaju naciągu, czy też może raczej sposobu naciągania. Pamiętacie coś na ten temat?
Pewnie chodzi o "spaghetti".
SPOILER:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

To może być to... Coś kojarzę, że zabronili, bo nie można przewidzieć, w którą stronę i jak się piłka odbije.
A jeśli np. hitman zawiąże więcej (niż ostatnio) supłów i posmaruje smarem albo klejem, to chyba też nie powinien zostać dopuszczony do gry taką rakietą? :]
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

TomPL pisze:Coś kojarzę, że zabronili, bo nie można przewidzieć, w którą stronę i jak się piłka odbije.
To spaghetti.
TomPL pisze:A jeśli np. hitman zawiąże więcej (niż ostatnio) supłów i posmaruje smarem albo klejem, to chyba też nie powinien zostać dopuszczony do gry taką rakietą? :]
Przepisy mówią tyle:
PZT pisze:Powierzchnia odbijająca, zdefiniowana, jako główny obszar struktury naciągu ograniczonej
albo punktami, w których naciąg wchodzi do główki, albo punktami, w których jest z nią
połączony, w zależności, które czynią tą strukturę mniejszą, jest płaska i zawiera strukturę
skrzyżowanych strun, które są naprzemiennie przeplecione lub połączone w miejscu ich
krzyżowania się. Struktura naciągu musi być, ogólnie mówiąc, jednolita, a w szczególności nie
gęstsza w środku, niż w jakimkolwiek innym miejscu. Rakieta musi być zaprojektowana
i naciągnięta w taki sposób, aby charakterystyka grania nią była identyczna z obydwu stron.
Znalazłem jeszcze coś takiego:
Struny muszą być pozbawione jakichkolwiek przedmiotów lub urządzeń, przymocowanych w celu innym, niż zapobieżenie lub ograniczenie zużycia lub drgań, i których wielkość oraz umiejscowienie w oczywisty sposób nie odpowiadają takiemu celowi.
Smar i klej to co prawda nie urządzenia, ale chyba byłyby zakazane. Z drugiej strony można namalować logo, a to nie ma wpływu na właściwości użytkowe. Dla mnie jest to sztuczny problem, bo nakładanie smaru bądź kleju jest bezsensu, na mączce naciąg ubrudzi się momentalnie, na innych nawierzchniach wolniej, ale oczywiste jest, że też.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

wyczesany pisze:
TomPL pisze:A jeśli np. hitman zawiąże więcej (niż ostatnio) supłów i posmaruje smarem albo klejem, to chyba też nie powinien zostać dopuszczony do gry taką rakietą? :]
Smar i klej to co prawda nie urządzenia, ale chyba byłyby zakazane. Z drugiej strony można namalować logo, a to nie ma wpływu na właściwości użytkowe. Dla mnie jest to sztuczny problem, bo nakładanie smaru bądź kleju jest bezsensu, na mączce naciąg ubrudzi się momentalnie, na innych nawierzchniach wolniej, ale oczywiste jest, że też.
Normalnie przypomina mi się tuningowanie rakietki do "pingla", oj tam to było smarowanie. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Więcej niż 2 naciągi w rakiecie?

Basic pisze:
wyczesany pisze:
TomPL pisze:A jeśli np. hitman zawiąże więcej (niż ostatnio) supłów i posmaruje smarem albo klejem, to chyba też nie powinien zostać dopuszczony do gry taką rakietą? :]
Smar i klej to co prawda nie urządzenia, ale chyba byłyby zakazane. Z drugiej strony można namalować logo, a to nie ma wpływu na właściwości użytkowe. Dla mnie jest to sztuczny problem, bo nakładanie smaru bądź kleju jest bezsensu, na mączce naciąg ubrudzi się momentalnie, na innych nawierzchniach wolniej, ale oczywiste jest, że też.
Normalnie przypomina mi się tuningowanie rakietki do "pingla", oj tam to było smarowanie. :)
Pamiętam jak w gimbazie pokazywało się na włosach kolegów jak ciągnie, bo wiadomo im mocniej tym lepiej.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Naciągi”