Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Solinco Tour Bite Soft

Jak wiecie lub nie, Sportclub wprowadził jakiś czas temu do swojej oferty naciągi marki Solinco.
Ta marka ma właściwie dwie gwiazdy w swojej ofercie, którymi są kolejno Tour Bite oraz Barb Wire. Szczególnie ten pierwszy cieszy się już sporą popularnością, a różnorodność średnic sprawia, że każdy może znaleźć coś za siebie...

Jedynym zarzutem jaki przewija się w dyskusjach dotyczących tej struny to fakt iż... jest to, jak na prawdziwy poliester przystało, struna sztywna. Może nie tak jak słynny Luxilon Alu Power ale jednak. Dla graczy przyzwyczajonych do strun poliestrowych nie jest to problem ale dla tych którzy, jeśli już sięgają po co-poliestry to tylko po te o najniższej sztywności, już tak.

Odpowiedzią ma być wersja Soft tego flagowego okrętu producenta z Kalifornii, czy faktycznie będzie?

Obrazek

Przyznam iż nie testowałem Tour Bite'a, ale chętnie wezmę na warsztat wersję Soft o średnicy 1,20mm (ma być jeszcze dostępny w średnicy 1,30mm). W Sportclubie struna ma być najpóźniej pod koniec miesiąca.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Solinco Tour Bite

Jako że powoli kończy mi się pierwsza szpula rzeczonego naciągu, zabrałem się za przeszukiwanie sklepów w poszukiwaniu najlepszej oferty. Przy okazji trafiłem na recenzję Vivida i chciałem dołożyć swoje dwa grosze ...

Istnieją spore różnice między odbiorem tej struny a jej średnicą. Wszyscy znamy regułę, że im mniejsza średnica, tym lepsza dynamika i czucie. Tour Bite pokazuje to świetnie i różnice w odbiorze między 1.15, 1.20 i 1.30 są kolosalne. O ile o 1.15 (na chwilę obecną) mogę powiedzieć, że pod względem kombinacji dynamiki, komfortu i czucia jest mistrzostwem świata, to już 1.20 mi nie odpowiada.

Drugi aspekt to siła napięcia. Tour Bite jest bardzo wrażliwa już na różnice 1kG. Jeśli w przypadku np. Scorpiona różnice do 2kG mogłem zaakceptować i dość szybko zaadaptować się do rakiety/naciągu, tak w przypadku Tour Bite już różnica 1kG sprawia, że setup jest nie do grania. W moim przypadku optymalną kombinacją dla Speeda MP Graphene okazała się średnica 1.15 i siła 24/25kG. Jeśli obniżę siłę napięcia o 1kG, tracę kontrolę długości i strzelam po płotach. Podniosę siłe o 1kG, tracę czucie i odbiór naciągu jest deskowaty.

Naciąg sam w sobie jest bardzo wdzięczny i godny polecenia, pod warunkiem że uzbroimy się w cierpliwość i znajdziemy dla nas optymalny setup. Zwłaszcza gracze lubiący bawić się rotacjami, powinni skusić sie na teścik. :D
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Solinco Tour Bite Soft

Właśnie chcę spróbować z Tour Bite 1,15. I zastanawiam się na ile wciągnąć. Na co dzień (w okresie letnim) gram MSV Focus Hex 1.10 23/22 kg. Teraz w zimę na poziomy wciągam MSV FH +38 1.15, żeby trochę zmiękczyć układ przy niskich temp. Zastanawiam się też czy Tour Bite nie wciągać tylko na piony, a na poziomy dać MSV FH +38.
Może coś by ktoś doradził.
A i w Strefie pojawiły się sety z grubościami 1,10 i 1,05.
Yonex fan
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Solinco Tour Bite Soft

Witam,

Jak wiecie od wielu już lat gram naciągiem Babolat Xcell 1,25. Ostatnio przetestowałem Solinco X-Natural 1,20 i muszę przyznać, że jest to kawał dobrego naciągu. Tak samo mulciak jak Babolat, czyli pełen komfort przy zdecydowanie większej kontroli oraz możliwości nadawania piłce rotacji. Nie wiem czy jest to zasługą minimalnie mniejszej średnicy czy też karbowanemu profilowi.
Jak ktoś gra mulciakami to szczerze polecam!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Solinco Tour Bite Soft

Lechu67 pisze:Właśnie chcę spróbować z Tour Bite 1,15. I zastanawiam się na ile wciągnąć. Na co dzień (w okresie letnim) gram MSV Focus Hex 1.10 23/22 kg.
Gram Tour Bite'em 1,15 już parę lat i bardzo sobie chwalę jego właściwości, a zwłaszcza świetną dynamikę i feedback. Grałem kiedyś także Focus HEX'em (1,18 IIRC). Tour Bite wciągnąłbym na początek o 0,5-1,0 kG lżej i na całej rakiecie. Jest bardzo wrażliwy na zmiany siły już w granicach od 1kG. Musisz trochę poeksperymentować ...

Nowy naciąg warto wypróbować osobno zanim zaczniesz go mieszać z innymi, tym bardziej, że uważam go za bardziej przyjazny dla gnatów niż Focus HEX.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Solinco Tour Bite Soft

Przetestowałem Tour Bite 1.15. Wciągnąłem go identycznie jak mój podstawowy naciąg MSV FH 1,10. czyli w hybrydce z MSV FH+38 (1,15) na poziomach.
No i nie przekonał mnie. Oczekiwałem od Solinco przynajmniej porównywalnej dynamiki z MSV, a jej jest odczuwalnie mniej. Rotacja podobna, trochę lepsze czucie i kontrola.
Ogólnie odczucie miałem jakbym miał w rakiecie mocno zgrany MSV FH :/ .
Zgram go na łatwiejszych przeciwnikach. Drugą połówkę, wciągnę o 1kg mniej, ale podejrzewam że wtedy szybciej zacznie się przesuwać.
Myślałem jeszcze żeby sięgnąć po cieńsze wersje TourBite (1,10 ; 1,05) ale z racji że jest 2x droższy od MSV to już daruję sobie jego testy.
Yonex fan
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Solinco Tour Bite Soft

Lechu warto Hyper-G. I myślę, że wciąganie go lżej mocniej dopiero wtedy pokazuje jego mocne strony....

Wróć do „Naciągi”