hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Signum Pro Poly Plasma

Wydawało mi się, że jest już temat o SPPP, ale się okazało, że nie ma.
Nadal jest to popularny naciąg i wielu nim gra albo zaczyna grać. W związku z tym chciałem napisać swoje doświadczenie z tym naciągiem.

Mianowicie jest ono takie, że powyżej 22/23 kg naciąg ten traci wszystkie swoje właściwości, tj. czucie, spin, kontrolę i moc. Szkoda mi, że trwałem tak długo w wierze w mit, że niskie napięcie odejmuje kontroli. Odkąd zacząłem wciągać ten naciąg na 21 kg, 80% zagrań zaczęło wchodzić w kort, a piłka zaczęła łapać rotację. Tyle ode mnie.
Piotr Szyba.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Signum Pro Poly Plasma

O SPPP 1,23 jest moja recka, może z tym Ci się pomyliło ;).

Co do samego naciągu - zużywam właśnie szpulę i drugą kupuję tylko tego. Kiedyś naciągałem mocno - 27/26, od zeszłego roku, może trochę dłużej, gram 24/23. Kontroli nie straciłem, za to uzyskałem większy dostęp do mocy i samej rotacji.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

A no właśnie. Mnie chodziło o 1,18 :).
Piotr Szyba.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Signum Pro Poly Plasma

hitman pisze:A no właśnie. Mnie chodziło o 1,18 :).
Aha, chyba, że tak :). Używam 1,23 i na mniejsze średnice raczej się nie przerzucam. Tak to będą mi strzelać jeszcze szybciej ;).
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

hitman pisze:Mianowicie jest ono takie, że powyżej 22/23 kg naciąg ten traci wszystkie swoje właściwości, tj. czucie, spin, kontrolę i moc. Szkoda mi, że trwałem tak długo w wierze w mit, że niskie napięcie odejmuje kontroli. Odkąd zacząłem wciągać ten naciąg na 21 kg, 80% zagrań zaczęło wchodzić w kort, a piłka zaczęła łapać rotację. Tyle ode mnie.
Co za bzdury... Przy 27,5 kG mieszczę 60% tego w korcie, co przy 21 kG zagrałbym w pół metrowy aut. Rozbieżność w kontroli i sile jest ogromna przy takich napięcia, przy tym naciągu.
Hitman, kto Ci taki bajek naopowiadał?

Od kiedy siła naciągnięcia jest wyznacznikiem ilości rotacji przekazywanej piłce?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Signum Pro Poly Plasma

Traw3k pisze:Od kiedy siła naciągnięcia jest wyznacznikiem ilości rotacji przekazywanej piłce?
Dłuższy kontakt piłki z naciągiem umożliwia mocniejsze pociągnięcie piłki po strunach.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

wyczesany pisze:
Traw3k pisze:Od kiedy siła naciągnięcia jest wyznacznikiem ilości rotacji przekazywanej piłce?
Dłuższy kontakt piłki z naciągiem umożliwia mocniejsze pociągnięcie piłki po strunach.
Wyczes, wiem o tym. W moim przypadku oznacza to nadmiar mocy i duże prawdopodobieństwo wyrzucenia w aut - a bardziej niemożność skontrolowania piłki.
Hitman pisze, że przy 21 kG ma do tego kontrolę. Czytasz to samo, co ja?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Signum Pro Poly Plasma

Traw3k pisze:Hitman pisze, że przy 21 kG ma do tego kontrolę. Czytasz to samo, co ja?
Czytam i twierdzę, że to kwestia preferencji, umiejętności itd.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

wyczesany pisze:
Traw3k pisze:Hitman pisze, że przy 21 kG ma do tego kontrolę. Czytasz to samo, co ja?
Czytam i twierdzę, że to kwestia preferencji, umiejętności itd.
Ja z kolei myślę, że facet tworzy nową fizykę.

Ze swojego miejsca napiszę coś więcej o tym naciągu, jak pogram nim kilka godzin więcej.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Signum Pro Poly Plasma

Trawku... dla mnie odzyskiwanie kontroli po lżejszym wciągnięciu jest dziwne, ale to już osobna kwestia, nie wnikam, reszta jest możliwa. Tutaj opisuje się subiektywne odczucia. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Signum Pro Poly Plasma

Polecam artykuł (umieszczam w "spoilerze" bo po angielsku i długi... a mi nie chce się tłumaczyć) :::jezor:::
SPOILER:
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Traw3k pisze:
wyczesany pisze:
Traw3k pisze:Hitman pisze, że przy 21 kG ma do tego kontrolę. Czytasz to samo, co ja?
Czytam i twierdzę, że to kwestia preferencji, umiejętności itd.
Ja z kolei myślę, że facet tworzy nową fizykę.
Wciągam ramy na 21/20 lub 23/22 w zależności od setup'u. Mam kontrolę. Kwestia techniki (nie w sensie, że mam idealną, lecz wymusza to na mnie bycie mniej niechlujnym a zyskuję wiele grając z takim napięciem).
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Signum Pro Poly Plasma

To ja jestem dziwny, bo nie schodzę poniżej 25 kG... Chociaż fakt, ja gram APD to bym mógł wciągnąć na 30, i by jeszcze trochę mocy pozostało :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

karjar pisze:Wciągam ramy na 21/20 lub 23/22 w zależności od setup'u. Mam kontrolę. Kwestia techniki (nie w sensie, że mam idealną, lecz wymusza to na mnie bycie mniej niechlujnym a zyskuję wiele grając z takim napięciem).
Okej, zgoda. To zależy od naciągu, jego rodzaju.
Przy czym w tym wypadku, przy Poly Plasmie, wciągając tak lekko, jest od groma mocy, a znikoma ilość kontroli. Ile można nadrobić techniką, jeśli sama struna chce posyłać piłki w ogrodzenie? Najlepiej to się obserwuje przy slajsach, jak wylatują 5-10 cm za linię.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Napisałem tak OT-owo. Nie grałem SPPP. Tylko zasygnalizowałem brak potrzeby generalizowania o sile naciągu. :)
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Signum Pro Poly Plasma

Jeżeli da się grać multi wciągniętym w granicach 20-22kp, to da się i SPPP ;-) Zaręczam, że pary w łapach mam aż nad to ;-)
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Nikt nie pisał, że się nie da. Pewnie, że się da. Tylko, że każdy gra inaczej. Jak widzę 21 kG przy Poly Plasmie, a potem próbuję przełożyć to sobie na swoją grę to widzę jeden wielki koncert autów.

Wy gracie inaczej, a ja potrzebuję maksimum kontroli, stąd się "bulwersuję", że tym nie da się grać precyzyjnie. Da się brutalnie. Macie parę w łapach, ja mam trochę mniej, ale mnie interesuje mieszczenie piłek co do centymetrów w korcie ;-).
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Domyślam się, że grasz wg. powszechnej szkoły, tj. usztywnionego nadgarstka i bez rotacji. Czekasz, aż grawitacja ściągnie piłkę w dół przed linię końcową. Z taką grą do świata szybkich piłek nie masz wstępu niestety i to kalectwo jest owocem przekłamanej metodyki podwórkowych trenerów. Nie wyobrażam sobie krosa w karo serwisowe jeśli nie mam piłki długo na rakiecie. Muszę czuć, jak piłka wchodzi w naciąg, a potem go opuszcza. Nawet chwilę się temu "przyglądać".
Ostatnio zmieniony 4 cze 2012, 23:24 przez hitman, łącznie zmieniany 2 razy.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Signum Pro Poly Plasma

To teraz pojechał z grubej rury... :)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Nie chcę, żeby zaraz zaczęło się włażenie na siebie. Fakt, ja trochę zacząłem, ale prawda też jest taka, że moje umiejętności i rotacje zostały już zweryfikowane - Twoje nie. U Ciebie jak na razie widać niezłe bajki.

Pierwsze, co robię to gram ładnie, potem dopiero skutecznie, z rotacjami. Do ładnej gry potrzeba kontroli.

Wróć do „Naciągi”