hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Ten temat nie jest o weryfikacji rotacji, tylko o naciągu. Założyłem go, bo chciałem wyrazić swoją opinię. I to też zrobiłem. Jeden post nie na temat to już o jeden za dużo. Drugiego nie napiszę.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

hitman pisze:Domyślam się, że grasz wg. powszechnej szkoły, tj. usztywnionego nadgarstka i bez rotacji. Czekasz, aż grawitacja ściągnie piłkę w dół przed linię końcową. Z taką grą do świata szybkich piłek nie masz wstępu niestety i to kalectwo jest owocem przekłamanej metodyki podwórkowych trenerów. Nie wyobrażam sobie krosa w karo serwisowe jeśli nie mam piłki długo na rakiecie. Muszę czuć, jak piłka wchodzi w naciąg, a potem go opuszcza. Nawet chwilę się temu "przyglądać".
To, to, to dobre było. Po co to pisać jak można zobaczyć filmiki najpierw.
Gdzieś też usłyszałem fajną radę. Można ją streścić: zapraszam przodem. Autor trochę drażliwy ale tu miał rację.
Eksperci od porad, testów, ocen innych: najpierw filmiki na ławę. Własne!

Inaczej to mamy oceny kogoś kto się nie może bronić bo symetrycznego materiału brak.
Mamy testy opisujące bajkowe rotacje kogoś kto gra jedynie za pomocą grawitacji.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Signum Pro Poly Plasma

Trawka grę widziałem i zapewniam, że nie bazuje na grawitacji. Co do mnie to też raczej luźno wciągam (ok. 24kg). SPPP jednak jest dla mnie katapultą już przy 25 kg. Przy moim zamachu musiałbym mieć nadgarstek z gumy, żeby grać tym naciągiem na 22kg, a krosy w karo serwisowe udaje mi sie grać nawet MSV FocusHex 1,1 na 25kg.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Signum Pro Poly Plasma

Porównujecie trochę gruszki i śliwki ... Siła, z jaką założony jest naciąg to jeszcze nie wszystko. Inaczej zachowują się 24kG na 95, 98 i na 100 calach. Do tego dochodzi reszta parametrów rakiety. O osobistych preferencjach i umiejętnościach każdego gracza już było.
hitman pisze:Muszę czuć, jak piłka wchodzi w naciąg, a potem go opuszcza. Nawet chwilę się temu "przyglądać".
Biorąc pod uwagę, ze kontakt piłki z naciągiem podczas uderzenia to ok. 6 milisekund, konkluduję że musisz mieć piekielnie szybkie oczy ... ;)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

No mam ;).

Nadal faktem empirycznym jest to, że nie mogę skontrolować piłki naciągając powyżej 22 kg, bo po prostu nie łapie rotacji. Do tego od około 23/24 kg SPPP "pożera" moc zamiast ją oddawać, co sprawia, że się muszę siłować z każdą piłką, przez co nie gram na luzie i wszystko leci w aut lub w siatkę.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
tronk112
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Signum Pro Poly Plasma

Na ile polecalibyście go naciągnąć (1.23) na ramie 100/16x19/sztywność 60?(Wilson Pro Cobra BLX) Oczekuję równowagi pomiędzy mocą a kontrolą, ale z zachowaniem jak największej wytrzymałości. Rama ma zalecaną siłę naciągu 24-28 kg, naciąg zaleca się o lżejsze naciągnięcie o 10% wiec może ok. 24kg? Dobrze kombinuję?
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Ja na Twoim miejscu spróbowałbym 25/24 kG, jeśli szukamy jak najlepszego połączenia siły i kontroli. :wink:
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Powyżej 25 kg przy 100 calach SPPP traci swoje właściwości, tj. czucie i dynamikę. Jeśli chcesz dyktować warunki gry, a rama nie ma dużej mocy (co jest wielce prawdopodobne przy RA 60), to polecam 22-23 kg. Moc masz z rakiety, a kontrolę masz z jej obsługi. Napis widniejący na wielu rakietach i mówiący, że "większe napięcie to mniejsza moc, ale większa kontrola i na odwrót" to bzdura i tzw. urban legend. Jak grasz topspin to nie będziesz nigdy miał kontroli przy wysokim napięciu.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
tronk112
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Signum Pro Poly Plasma

Generalnie rakieta trochę swojej mocy ma mino sztywności ze względu na dość szeroką ramę (Profile height: 23-26-25mm), trochę wagi też ma (304g bez naciągu) ale i balans na rączkę 31.5.

Czyli wychodzi na to, że trzeba ją naciągnąć albo na 23 kg, albo 24 kg. Rozumiem, że pion i poziom w tym przypadku naciągamy z taką samą siłą bez kombinowania pion więcej poziom mniej?
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Profil nie ma nic do rzeczy, bo jest wiele ram oszerokim profilu, które są miękkie jak makaron. Moje odczucia są takie, że niskie napięcie poliestrowych naciągów dobrze współgra ze sztywnymi ramami, a na miękkich powoduje niekontrolowaną eksplozywność. Tak przynajmniej mi się wydaje, bo nie umiem gra miękkimi ramami. Od siebie polecam 24/23 kg (poziomy niżej, to mniej się będzie naciąg przesuwał).
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
tronk112
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Signum Pro Poly Plasma

Ta sztywność RA60 w mojej ramie to trochę "makaron", więc z tego co piszecie z kolegą Traw3k można by spróbować naciągnąć piony na 25 kg a poziomy na 24 kg? Skoro rama jest z tych miększych to warto ją naciągnąć trochę mocniej aniżeli 24/23 kg?


I z innej beczki. Znajdę gdzieś taniej ten naciąg niż w Protenisie http://www.protenis.com.pl/naciagi/sign ... 1680189283 . Wychodzi 18 zł za naciąg, kupując 1 sztukę wychodzi 19 zł. Mi akurat pasuje 3 więc raczej ciężko będzie znaleźć taniej?
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Wciągnij raz mocniej, raz słabiej. Zobaczysz, jak będzie grało się lepiej. To najprostsza metoda. :wink:

Co do ceny, gdybyś odezwał się wcześniej to bym Ci sprzedał kilka setów po 15 zł/sztuka, bo mi leżały. A tak to teraz powciągałem wszystko w jakieś stare rakiety, co tylko miałem. ;-P
Na Allegro możesz spróbować, tam np. komuś zostaje ze szpuli ostatni set, czy dwa - nie ma co z tym zrobić, to sprzedaje po tańszej cenie. Aczkolwiek ostatnio znajomy się naciął, bo wziął MSV Focus HEX'a, właśnie taki set z Allegro, gdzie było deklarowane 12 metrów. Przynosi mi, wciągam mu to w rakietę, zaczynam kilka pierwszych poziomów i... Coś mi mało tego naciągu. Niestety, jak było napisane w aukcji 12, to przyszło do kolegi jakieś 10,5-11m, a potem ja miałem z tego strugać. :[
Awatar użytkownika
tronk112
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Signum Pro Poly Plasma

Kurcze, to się spóźniłem :). 18 zł to też jest dobra cena. No ale mam pewność, że będzie tam po 12m, hehe. rotfl

A co do samego naciągnięcia pionu na 25 kg a poziomu na 24 kg. Czy w praktyce lżejsze naciągnięcie poziomu w stosunku do pionu będzie oznaczało mniejsze prawdopodobieństwo przetarcia się strun pionowych=większość wytrzymałość? Niestety moje doświadczenie jest w tej kwestii ubogie, tak gdzieś przeczytałem na tym forum a chciałbym abyś się do tego odniósł i mi pojaśnił :).


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Signum Pro Poly Plasma

tronk112 pisze:A co do samego naciągnięcia pionu na 25 kg a poziomu na 24 kg. Czy w praktyce lżejsze naciągnięcie poziomu w stosunku do pionu będzie oznaczało mniejsze prawdopodobieństwo przetarcia się strun pionowych=większość wytrzymałość? Niestety moje doświadczenie jest w tej kwestii ubogie, tak gdzieś przeczytałem na tym forum a chciałbym abyś się do tego odniósł i mi pojaśnił :).
Wpływ strun pionowych/poziomych - dyskusja
Miłej lektury. :wink:
Awatar użytkownika
tronk112
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Signum Pro Poly Plasma

W tej dyskusji jest mowa w wciąganiu dwóch różnych rodzai naciągów na pion/poziom. Mnie zastanawia jak się to ma w przypadku tego samego typu naciągu na struny pionowe/poziome.


Edit: Podczas dzisiejszej gry na moim starym, luźnym naciągu zepsułem tyle dobrych piłek, że aż mi głupio. Pierwsze co zrobiłem po meczu to do razu zamówiłem SPPP 1.23 w sztukach trzech. Jak już naciągnę to napiszę jakie wrażenia z gry :).


Pozdrawiam.

----------------------------------

Pograłem już chwilę na tym naciągu i co mogę powiedzieć.

Wymagający to ja nie jestem. Wciągnięty został na 25/24 i to jest to, czego szukałem. Na ramie o główce 100 jest mocy jest wystarczająco, żeby nie powiedzieć dużo. Jeśli chodzi o kontrolę to muszę się z nią jeszcze powoli oswoić, z rotacją szału nie ma ale tragedii też nie. Ogólnie naciąg na +, wciągnięcie go lżej z perspektywy czasu to byłaby pomyłka. :o


Pzdr!
Przem
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 22 lut 2010, 01:05

Re: Signum Pro Poly Plasma

A ja chciałem się podzielić średnio miłym doświadczeniem z tą struną. Wciągnąłem sobie około tygodnia temu do moich Radków MG MP właśnie Poly Plasmę i Hyperiona, oba o śr. 1,18 na 23 kg. O SPPP naczytałem się bardzo wiele dobrego, więc postanowiłem wypróbować. Wczoraj pierwszy raz wyszedłem z tym naciągiem na kort, ale jedynie poserwować treningowo(akurat SPPP tylko 1 kosz piłek, kilkanaście minut). Dzisiaj zaś grałem i podczas odbijania rozgrzewkowego naprawdę ten naciąg zrobił na mnie świetne wrażenie, już sobie postanowiłem w zasadzie, że kupię szpulkę (wszak cenowo wychodzi świetnie), ale cóż - przyszedł drugi gem gry i strzelił. O_O Tak więc wytrzymał całe pół godzinki grania. :/ Mam teraz niezłą zagwozdkę - kupić mimo to szpulę wierząc, że był to tylko wielki pech (jakiś lewy set czy co?), czy "obrazić się" na tę żyłkę. ;) Ktoś z Was miał podobne doświadczenia z tym naciągiem? Na stringforum czytałem opinie, w których w większości żywotność SPPP była oceniana na 10-20 h (przez zawodników głównie). Czy może być to kwestia naciągającego? Akurat u gościa, który mi to wciągnął, zostawiałem rakiety pierwszy raz. Z tym, że to doświadczona osoba w tej materii, ale dodam jeszcze jedną, ciekawą rzecz - mianowicie Hyperion strzelił mu podczas naciągania, jakoś wciągnął z dwóch kawałków, ale trochę się "przejechał" po tej strunie. Tak więc podczas dzisiejszej gry zostałem z połataną Hyperionem, słabiej naciągniętą rakietą... Sety kupione w Protenisie.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Signum Pro Poly Plasma

Jeśli naciąg pękł wskutek przetarcia to serwisant nic nie zawinił. Jeśli zaś struny nie są poprzecierane i pęknięcie nastąpiło gdzieś przy ramie to więcej u tego pana nie naciągaj...
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Signum Pro Poly Plasma

A mógłbyś wytłumaczyć na czym polegała wina serwisanta?
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Signum Pro Poly Plasma

Gram tą struną już parę lat, na moich ramach wytrzymuje średnio 5/6 godzin, raz czy dwa pękła mi przy ramie ...nie była to wina serwisanta, raczej mojego trafienia piłki przy ramie. :wink:
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Poly Plasma

Mógł złamać naciąg przy przeciąganiu przez dziurki. Raz tak sobie złamałem i strzelił w pierwszej grze, choć wcale nie było to mocne przełamanie. Wszystko kwestia pośpiechu. I nie da się tego wykryć oglądając naciąg przy odbieraniu rakiety. Ja gram tańszym poliestrem - Vendettą 1,2 mm i strzela mi dopiero wtedy kiedy już ma strzelić, tj. przy forehandowym drajwie zza końcowej po 10h gry. Jak już leci taka piłka to w myślach mówię "żegnaj Vendetto". :) Nie pamiętam już czy SPPP różni się od Vendetty, bo ostatni raz grałem nim co najmniej 1,5 roku temu, a od tamtej pory gram już inaczej i kojarzę zachowanie Vendetty z inną grą niż SPPP.
Piotr Szyba.

Wróć do „Naciągi”