Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Co po Völkl Cyclone ?

Powoli kończy mi się szpula tego naciągu i chętnie bym zmienił go na coś podobnego. Z racji że nie zrywam naciągów to przydałoby się żeby w porównaniu do Cyclone'a trzymał dłużej parametry. Najlepiej w grubości 1,2mm
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Co po Völkl Cyclone ?

htb pisze: 17 cze 2022, 21:12 Powoli kończy mi się szpula tego naciągu i chętnie bym zmienił go na coś podobnego. Z racji że nie zrywam naciągów to przydałoby się żeby w porównaniu do Cyclone'a trzymał dłużej parametry. Najlepiej w grubości 1,2mm
Hyper G próbowałeś?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Co po Völkl Cyclone ?

Może Cyclon znowu? ;-)

Jest też Cyclon Tour - wielokątny/skręcany. Grałem też Polyfibre Hexablade (wielokątny) - 1,2 jest w ofercie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Völkl Cyclone ?

SevenUP pisze: 20 cze 2022, 17:45 Hyper G próbowałeś?
No właśnie chodzi mi po głowie żeby wypróbować :) Tylko różne opinie czytam. Jedni piszą że sztywny i brak dynamiki, inni zadowoleni. Nie pozostaje nic innego jak spróbować, tylko pytanie która wersja bardziej podobna do Cyclone'a, zwykła czy Soft.
RatRace pisze:Jest też Cyclon Tour - wielokątny/skręcany. Grałem też Polyfibre Hexablade (wielokątny) - 1,2 jest w ofercie.
Tour z tego co pamiętam parametry trzyma podobnie jak zwykły, tyle że jest bardziej sztywny. Jeśli chodzi o Haxa to nie trzeba będzie spróbować, Kiedyś grałem Black Venomem z tej firmy i nie kojarzę żeby jakoś mocno mnie zniechęcił :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Co po Völkl Cyclone ?

htb pisze: 21 cze 2022, 09:27
SevenUP pisze: 20 cze 2022, 17:45 Hyper G próbowałeś?
No właśnie chodzi mi po głowie żeby wypróbować :) Tylko różne opinie czytam. Jedni piszą że sztywny i brak dynamiki....
Co do braku dynamiki to 100% potwierdzam, piłka w ogóle nie odchodziła, wyciąłem po 2 h prób.
Pewnie znasz tą strunę - MSV FocusHex 1,18 - u mnie sporo osób się na nią przesiadło lub na cieńszą wersję.
Yonex fan
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Völkl Cyclone ?

Lechu67 pisze: 21 cze 2022, 10:09
htb pisze: 21 cze 2022, 09:27
SevenUP pisze: 20 cze 2022, 17:45 Hyper G próbowałeś?
No właśnie chodzi mi po głowie żeby wypróbować :) Tylko różne opinie czytam. Jedni piszą że sztywny i brak dynamiki....
Co do braku dynamiki to 100% potwierdzam, piłka w ogóle nie odchodziła, wyciąłem po 2 h prób.
Pewnie znasz tą strunę - MSV FocusHex 1,18 - u mnie sporo osób się na nią przesiadło lub na cieńszą wersję.
Lechu ale jak rozumiem testowałeś w babskich rakietach ten naciąg ? :) A poważnie to właśnie większość opinii jest negatywnych jeśli chodzi o dynamikę :(
A jeśli chodzi o MSV to który ? Zwykły Hex, Plus czy Soft ? Jakieś zauważalne różnice między nimi ?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Co po Völkl Cyclone ?

Zwykły Hex, jak chcesz więcej czucia to soft, Plus 25 lub najbardziej miękko +38. Ja w swoich babskich łopatkach ( jakby co to mogę bujnąć się do Wwy i obić Cię nimi ;) ) i gram taką hybrydką : MSV FH 1,10 z MSV FH+38 1,15. Wystarcza to na 8-10 godzin (tyle że sam naciągam), ale jest moc dostęp do rotacji, dynamika. 4 kumpli też już od dawna tym gra. Czasami testuję coś, ale od 4-5 lat gram tym zestawem, pozostali rok krócej. Dwóch gra zwykłym FH 1,18 i nie chcą już zmieniać na nic innego.
Yonex fan
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Völkl Cyclone ?

Lechu67 pisze: 21 cze 2022, 18:06Ja w swoich babskich łopatkach ( jakby co to mogę bujnąć się do Wwy i obić Cię nimi ;) ) i gram taką hybrydką : MSV FH 1,10 z MSV FH+38 1,15.
Hmm, zabrzmiało to jak czarna lista Jabuboto rotfl Dawno temu graliśmy i ugrałem z tobą gema na jakimś TF'ie, więc nie wiem czy nie zmarnowałbyś czasu rotfl
Lechu67 pisze:Wystarcza to na 8-10 godzin (tyle że sam naciągam), ale jest moc dostęp do rotacji, dynamika.
Brzmi zachęcająco, pewnie trzeba będzie sprawdzić jak będę się zbliżał do końca szpuli.
Gdzieś po głowie chodzi mi zakup maszyny, ale boję się że wtedy znów zaczęło by się testowanie 1000 innych naciągów rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Co po Völkl Cyclone ?

htb pisze: 22 cze 2022, 11:43
Lechu67 pisze: 21 cze 2022, 18:06Ja w swoich babskich łopatkach ( jakby co to mogę bujnąć się do Wwy i obić Cię nimi ;) ) i gram taką hybrydką : MSV FH 1,10 z MSV FH+38 1,15.
Hmm, zabrzmiało to jak czarna lista Jabuboto rotfl Dawno temu graliśmy i ugrałem z tobą gema na jakimś TF'ie, więc nie wiem czy nie zmarnowałbyś czasu rotfl
Czas z rakietą na korcie nigdy nie jest zmarnowany. Kiedyś trochę grywałem w okresie zimowy w Wwie. Teraz też często bywam i jakbyś mógł w godzinach dopołudniowych to czemu nie.
Na Jakuboto to nasłałem małżonkę :wink: . a w zasadzie sam się wystawił :wink: .
htb pisze: 22 cze 2022, 11:43
Lechu67 pisze:Wystarcza to na 8-10 godzin (tyle że sam naciągam), ale jest moc dostęp do rotacji, dynamika.
Brzmi zachęcająco, pewnie trzeba będzie sprawdzić jak będę się zbliżał do końca szpuli.
Gdzieś po głowie chodzi mi zakup maszyny, ale boję się że wtedy znów zaczęło by się testowanie 1000 innych naciągów rotfl
Ja zakupiłem maszynę i nie żałuję (powinienem to zrobić nawet wcześniej jak sugerował mi swego czasu Vivid). A testowanie naciągów to przereklamowany temat i szybko się nudzi.
Yonex fan
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Völkl Cyclone ?

Lechu67 pisze: 22 cze 2022, 14:14 Czas z rakietą na korcie nigdy nie jest zmarnowany.
Święte słowa, no chyba że gra się akurat piach rotfl
Lechu67 pisze:Kiedyś trochę grywałem w okresie zimowy w Wwie. Teraz też często bywam i jakbyś mógł w godzinach dopołudniowych to czemu nie.
Chętnie. Jak nie będę musiał jechać na Ursynów to chętnie, ale to i tak najwcześniej za 1,5tygodnia. Na razie czeka mnie wyjazd do Bydgoszczy na turniej szachowy :)
Lechu67 pisze:Na Jakuboto to nasłałem małżonkę :wink: . a w zasadzie sam się wystawił :wink: .
Coś kojarzę, że chyba nie bardzo dała mu pobrykać :)
Lechu67 pisze:Ja zakupiłem maszynę i nie żałuję (powinienem to zrobić nawet wcześniej jak sugerował mi swego czasu Vivid). A testowanie naciągów to przereklamowany temat i szybko się nudzi.
Pewnie masz rację, ile można w końcu testować. Zresztą już z tego wyrosłem, przynajmniej jeśli chodzi o rakiety :)
A to nie ty chcesz pozbyć się maszyny
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Co po Völkl Cyclone ?

htb pisze: 22 cze 2022, 16:55 A to nie ty chcesz pozbyć się maszyny
Tak, trafiła mi się jeszcze wyższa półka, a dwóch nie będę trzymał.
Yonex fan
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Co po Völkl Cyclone ?

htb pisze: 17 cze 2022, 21:12 Powoli kończy mi się szpula tego naciągu i chętnie bym zmienił go na coś podobnego. Z racji że nie zrywam naciągów to przydałoby się żeby w porównaniu do Cyclone'a trzymał dłużej parametry. Najlepiej w grubości 1,2mm
Kirschbaum Spiky Shark ma podobne parametry (również wytrzymałościowe) i podobnie generuje rotacje, więc może to. Choć ostatnio gorzej dostępny (ale jest szpula w Protenisie). Można jeszcze Black Shark, praktycznie to samo.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Co po Völkl Cyclone ?

Lechu67 pisze: 21 cze 2022, 10:09
htb pisze: 21 cze 2022, 09:27
SevenUP pisze: 20 cze 2022, 17:45 Hyper G próbowałeś?
No właśnie chodzi mi po głowie żeby wypróbować :) Tylko różne opinie czytam. Jedni piszą że sztywny i brak dynamiki....
Co do braku dynamiki to 100% potwierdzam, piłka w ogóle nie odchodziła, wyciąłem po 2 h prób.
Pewnie znasz tą strunę - MSV FocusHex 1,18 - u mnie sporo osób się na nią przesiadło lub na cieńszą wersję.
??? Jakim cudem piłka nie odchodziła? Nie jest to multi, ale Hyper G ma podobną moc co Lynx Tour, Hawk, Cyclone, RPM Blast, Tour Bite. Może grałeś wersją 1.30 lub 1.25 to w porównaniu do 1.18 mogło Ci zrobić różnicę?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co po Völkl Cyclone ?

SevenUP pisze: 24 cze 2022, 13:44 ??? Jakim cudem piłka nie odchodziła? Nie jest to multi, ale Hyper G ma podobną moc co Lynx Tour, Hawk, Cyclone, RPM Blast, Tour Bite. Może grałeś wersją 1.30 lub 1.25 to w porównaniu do 1.18 mogło Ci zrobić różnicę?
Akurat teraz ma powciągane w różne ramy Hyper G, Lynx Tour, Tour Bite. RPM Blast też grywam.
Fakt, różne ramy, ale poza Instinct MP reszta zawodnicze, struny też 1,20 i 1,25.
Ale mimo to i tak powiem, że w moim odczuciu jednak Hyper G jest trochę "wytłumiony" w porównaniu do pozostałych wymienionych. Tam nie ma przepaści, ale jest to odczuwalne wyraźnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Co po Völkl Cyclone ?

SevenUP pisze: 24 cze 2022, 13:44 Jakim cudem piłka nie odchodziła? Nie jest to multi, ale Hyper G ma podobną moc co Lynx Tour, Hawk, Cyclone, RPM Blast, Tour Bite. Może grałeś wersją 1.30 lub 1.25 to w porównaniu do 1.18 mogło Ci zrobić różnicę?
Grałem najcieńszym 1,10 i porównywałem do MSV FH 1,10. Jak dla mnie, różnica była bardzo duża, szczególnie w dynamice. Hyper G był mułowaty i mało komfortowy - w sensie jakby przenosił całe obciążenie na rękę.
Yonex fan
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Völkl Cyclone ?

Jest też wersja Soft, ktoś grał może i ma porównanie do zwykłej ?
Obrazek
_____

Wróć do „Naciągi”