Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Grubość a komfort gry?

Cześć podobno czym cieńszy naciąg tym komfort gry większy?
Ostatnio zmieniłem fabryczny Lynx podobno 1,25 na 25kg na Lynx 1,20 22/21kg i tutaj o dziwo mam wrażenie że komfort jest gorszy. Rakieta Speed MP.
Co Wy na to?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Grubość a komfort gry?

Wierzysz, że fabryczny miał coś z tych 25kG jak go odebrałeś ze sklepu?
22kG na jednej maszynie nie musi być równe na innej. Pomijam już kwestię serwisanta.
Poza tym percepcja to ciekawa rzecz... Niedawno czytałem tekst jak facet "czuł ten dodatek poliestru" w Babolat RPM Soft'cie tylko po to by zaraz się dowiedzieć, że ta struna to nie co-poliester i poliestru w ogóle nie zawiera. :)


Najlepiej oddają tego typu rzeczy pomiary DT.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Grubość a komfort gry?

Czyli moja percepcja na tym przykładzie mówi że 1,25 jest bardziej komfortowy niż 1,20. Teraz jestem trochę w kropce chciałbym wrócić do czucia z naciągiem fabrycznym ale jak to zrobić?Nowej rakiety napewno kupować nie zamierzam ;-)
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Grubość a komfort gry?

Co do zasady tak, cieńszy jest bardziej komfortowy. Ale ...
Pod warunkiem, że wszystkie inne zmienne są stałe - czyli ta sama rama, ten sam model naciągu (nawet w tym samym kolorze (to nie żart), ta sama maszyna do wciągania i ten sam serwisant wciągający tą samą techniką, do tego gra w mniej więcej tym samym czasie po wciągnięciu na tym samym korcie, tym samym modelem piłek o podobnym stopniu zużycia (lub nowe, otwarte w tym samym czasie przed grą), gra przy zbliżonych warunkach pogodowych. Sporo tego, nie? ;)
I to jeszcze przy założeniu, że akurat ktoś nie ma specyficznego czucia gry i odbiera inaczej niż większość graczy.

Jeżeli zatem masz inne odczucia niż mówią konony to::
1. Coś jest nie tak z twoją grą (technika).
2. Masz specyficzny odbiór gry i nie ma problemu z twoją grą (techniką).
3. Błędnie identyfikujesz i opisujesz to co odbierasz z rakiety. Krótko mówiąc, coś ci się tylko wydaje.

Jak zatem widzisz, tenis to nie taka prosta gra ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Grubość a komfort gry?

Vivid bo to pojechałeś choć zależy z jakiej perspektywy spojrzeć bo optymistycznie wszystkie naciągi mogą być bajka lub pesymistycznie żaden z nich :-)). A już myślałem Lynx is my life tenis life i po co ja zmieniłem fabryczny naciąg ehh
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Grubość a komfort gry?

Nie ma naciągów na całe życie. Zmieniasz rakiety na nowe to zabawa zaczyna się od nowa. Setup jaki pasował do starej ramy może kompletnie nie zagrać w nowej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Grubość a komfort gry?

Vivid jedyne co zmieniłem w rakietach to fabryczny Lynx 1,25 na Lynx 1,20, w teorii powinno być bardziej komfortowo a nie jest.Dzieciakom w Spęd MP Lite też zmieniłem i zachwycone raczej nie są.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Grubość a komfort gry?

El Diablo pisze: 1 sie 2021, 12:23 Wierzysz, że fabryczny miał coś z tych 25kG jak go odebrałeś ze sklepu?
22kG na jednej maszynie nie musi być równe na innej. Pomijam już kwestię serwisanta....
Nie kupiłem za wiele rakiet w których był fabryczny naciąg, ale w tych co był to przeważnie było tak ze 4-5 kg mnij niż deklarowane. Po co "stringer" ma męczyć palce w fabryce przy np 25 kg jak zrobi to szybciej i lżej na ustawionych 20 kg (rozliczają ich ze sztuki, a nie prawidłowości). Poza tym wiedzą, że i tak zdecydowana większość wycina fabryczny naciąg od razu.
Więc jak wciągnąłeś na 22 to masz mniej komfortu niż przy rzeczywistych 20.
Jak kupuję nową rakietę, to zawsze proszę o egzemplarz bez naciągu, bo po co mam się bawić w wycinanie, a i nie wiadomo jak fabryczny stringer obchodził się z rakietą w maszynie.
Yonex fan
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Grubość a komfort gry?

Tomkyw,
użyłeś słów "podobno", "w teorii" itd., choć tej dyskusji w ogóle nie powinno być - wpływ średnicy na właściwości mechaniczne - poszukaj, poczytaj.

Jak już się zapoznasz z "teoriami" możesz wejść na bazę danych zawierającą wyniki pomiarów elastyczności strun i porównać 2 różne średnice tego samego modelu naciągu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Grubość a komfort gry?

El Diablo pisze: 2 sie 2021, 05:13 Tomkyw,
możesz wejść na bazę danych zawierającą wyniki pomiarów elastyczności strun i porównać 2 różne średnice tego samego modelu naciągu.
Gdzie ją znajdę?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Grubość a komfort gry?

Np. Tennis Warehouse University.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Grubość a komfort gry?

Animal pisze: 22 sie 2021, 19:16 Np. Tennis Warehouse University.
Raczej nie znajdziesz tam parametrów różnych grubości i kolorów co najwyżej ogólny opis.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Grubość a komfort gry?

Tomkyw pisze: 23 sie 2021, 10:31
Animal pisze: 22 sie 2021, 19:16 Np. Tennis Warehouse University.
Raczej nie znajdziesz tam parametrów różnych grubości i kolorów co najwyżej ogólny opis.
El Diablo pisał o grubościach ("Tomkyw, możesz wejść na bazę danych zawierającą wyniki pomiarów elastyczności strun i porównać 2 różne średnice tego samego modelu naciągu. ") i o to pytałeś -- grubości są w TWU.

Wróć do „Naciągi”