derock
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 paź 2011, 04:08
Lokalizacja: Belfast

Re: Serwis - podrzut piłki

daroos pisze:
derock pisze: (...). Ja zauważyłem że niektórzy w ogóle wyrzucają do przodu i lądują już na korcie czy może tak być?
Urocze :D. Cały wywód śliczny, a podsumowanie jak widać najlepsze i wzbudzające szacunek oraz podziw. ;-P

Czy tak może być? Tak musi być!
Dziękuję za ocenę wywodu...hehe...a za "ładność" wypowiedzi na tym forum są przewidziane jakieś nagrody? Np. piłki, rakiety czy torby tenisowe?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Serwis - podrzut piłki

derock pisze:Dziękuję za ocenę wywodu...hehe...a za "ładność" wypowiedzi na tym forum są przewidziane jakieś nagrody? Np. piłki, rakiety czy torby tenisowe?
Z doświadczenia wiem, że jedynie ostrzeżenia lub (to już nie z doświadczenia) bany :P.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Serwis - podrzut piłki

wyczesany pisze:
derock pisze:Dziękuję za ocenę wywodu...hehe...a za "ładność" wypowiedzi na tym forum są przewidziane jakieś nagrody? Np. piłki, rakiety czy torby tenisowe?
Z doświadczenia wiem, że jedynie ostrzeżenia lub (to już nie z doświadczenia) bany :P.
Oj są, są. No chyba że na mnie zmarnowali cały zapas.

Ja co do podrzutu mam jedno pytanie: często kierunek serwisu i rodzaj (kick, płaski, ścięty) reguluję kierunkiem wyrzutu, ale gdzieś wyczytałem, że to powinno się robić prowadzeniem ręki i rakiety, żeby przeciwnik miał trudniej z odczytaniem. Jak Wy robicie? Pytam przede wszystkim ludzi, którzy potrafią serwować. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serwis - podrzut piłki

Gary pisze:Oj są, są. No chyba że na mnie zmarnowali cały zapas.
Dla Ciebie Gary zawsze coś znajdziemy ;)
Gary pisze:Ja co do podrzutu mam jedno pytanie: często kierunek serwisu i rodzaj (kick, płaski, ścięty) reguluję kierunkiem wyrzutu, ale gdzieś wyczytałem, że to powinno się robić prowadzeniem ręki i rakiety, żeby przeciwnik miał trudniej z odczytaniem. Jak Wy robicie? Pytam przede wszystkim ludzi, którzy potrafią serwować. ;-P
Kiedyś zmieniałem dosyć mocno uchwyt, żeby zmienić rodzaj serwisu, ale to podobno dobry zawodnik również widzi. Teraz staram się rzucać mniej więcej jednakowo i zmieniać serwis prowadzeniem ręki, nie mniej daleko mi jeszcze do doskonałości, ale widziałem jak to działa przynajmniej dopóki się człowiek w jakiś sposób nie przyzwyczai, serwis który po ruchu odbierałem do środka, pięknie wylądował do zewnętrznej.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Serwis - podrzut piłki

Gary pisze:Ja co do podrzutu mam jedno pytanie: często kierunek serwisu i rodzaj (kick, płaski, ścięty) reguluję kierunkiem wyrzutu, ale gdzieś wyczytałem, że to powinno się robić prowadzeniem ręki i rakiety, żeby przeciwnik miał trudniej z odczytaniem. Jak Wy robicie? Pytam przede wszystkim ludzi, którzy potrafią serwować. ;-P
Powiem od siebie, a Ty oceń czy umiem czy nie :).

Ja staram się regulować kierunek właśnie ruchem ręki a nie wyrzutem. Jeśli chcę zagrać kicka to logiczne, że muszę zmienić trochę i wyrzut - w taki sposób, żeby móc pociągnąć piłkę i nadać jej rotację topspinową, ale zmiana jest dość niewielka. Staram się też nie zmieniać ustawienia- bo wtedy można zagrać return "z zamkniętymi oczami" ;).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Serwis - podrzut piłki

Odświeżam temat przede wszystkim pytaniem, czy ręka wyprostowana w łokciu to jedyny słuszny element sekwencji wyrzutu? Zastanawiam się też nad prawidłowym trzymaniem piłki, by uzyskać stabilność jej lotu, ale widzę, że tu już są różne szkoły (trzymanie piłki trzema palcami, "koszyczek" itp.). Jakie macie pod tym względem doświadczenia?
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Serwis - podrzut piłki

wwojtek pisze:Odświeżam temat przede wszystkim pytaniem, czy ręka wyprostowana w łokciu to jedyny słuszny element sekwencji wyrzutu? Zastanawiam się też nad prawidłowym trzymaniem piłki, by uzyskać stabilność jej lotu, ale widzę, że tu już są różne szkoły (trzymanie piłki trzema palcami, "koszyczek" itp.). Jakie macie pod tym względem doświadczenia?
Ja mam koszyczek, ale bez kciuka, dzięki temu nic nie zmienia toru lotu piłki.

Ale w serwisie i tak najważniejsze są nogi. :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

Marcin_L pisze:
wwojtek pisze:Odświeżam temat przede wszystkim pytaniem, czy ręka wyprostowana w łokciu to jedyny słuszny element sekwencji wyrzutu? Zastanawiam się też nad prawidłowym trzymaniem piłki, by uzyskać stabilność jej lotu, ale widzę, że tu już są różne szkoły (trzymanie piłki trzema palcami, "koszyczek" itp.). Jakie macie pod tym względem doświadczenia?
Ja mam koszyczek, ale bez kciuka, dzięki temu nic nie zmienia toru lotu piłki.
Ja chyba też koszyczek, jeszcze od grania w "pingla" jako dzieciak, ale głowy nie dam, nie zastanawiałem się nad tym, muszę sam sprawdzić dokładnie. :)
Ale jak tylko popsuje mi się wyrzut przez obecną analizę, to będę wiedział do kogo się zgłosić, kto zrobił zamęt. :bbbat: :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Serwis - podrzut piłki

Marcin_L pisze:Ale w serwisie i tak najważniejsze są nogi. :)
Nogi najważniejsze w wyrzucie?? O tym jeszcze nie słyszałem, możesz rozwinąć? Chyba, że się nie zrozumieliśmy, bo pytam tylko o wyrzut, od całej sekwencji serwisowej są inne tematy. :)
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Serwis - podrzut piłki

wwojtek pisze:
Marcin_L pisze:Ale w serwisie i tak najważniejsze są nogi. :)
Nogi najważniejsze w wyrzucie?? O tym jeszcze nie słyszałem, możesz rozwinąć? Chyba, że się nie zrozumieliśmy, bo pytam tylko o wyrzut, od całej sekwencji serwisowej są inne tematy. :)
No przecie piszę, że w serwisie, a nie w wyrzucie :).

Serio mówiąc, to niedawno odkryłem na swój prywatny użytek, ile daje wyjście z nóg, więc to głoszę :).
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Serwis - podrzut piłki

Marcin_L pisze:No przecie piszę, ze w serwisie, a nie w wyrzucie :).

Serio mówiąc, to niedawno odkryłem na swój prywatny użytek, ile daje wyjście z nóg, więc to głoszę :).
To głoś to w odpowiednim temacie, zamęt mi tu wprowadzasz, już zacząłem przewidywać te niuanse techniczne zależności toru lotu piłki od ułożenia nóg. :::hmm::: Ale pełna racja, dodatkowe wyjście w górę zaraz przed uderzeniem piłki daje mnóstwo zalet, nawet gdzieś niedawno u kogoś o tym pisałem.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Serwis - podrzut piłki

Najważniejszy to jest wyrzut, odpowiednia sekwencja ruchowa górnej części ciała( tułów, ruch ręki) oraz ustawienie punktu kontaktu.
Dopiero na kolejnym miejscu widzę wyjście z nóg. Co mi po wyjściu skoro będę łupał serwisy Forehendowym na zgiętej ręce odchylony do tyłu łapiąc piłkę po złym wyrzucie? :D
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Serwis - podrzut piłki

wwojtek pisze:Odświeżam temat przede wszystkim pytaniem, czy ręka wyprostowana w łokciu to jedyny słuszny element sekwencji wyrzutu? Zastanawiam się też nad prawidłowym trzymaniem piłki, by uzyskać stabilność jej lotu, ale widzę, że tu już są różne szkoły (trzymanie piłki trzema palcami, "koszyczek" itp.). Jakie macie pod tym względem doświadczenia?
Odnośnie tego, czy ręka wyprostowana w łokciu to "jedyny słuszny element sekwencji wyrzutu" odpowiada...Twój własny awatar :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Serwis - podrzut piłki

Nie wiem czy wyprostowana ręka przy wyrzucie to jedynie słuszny kierunek, wiem natomiast, że do uzyskania powtarzalności wyrzutu potrzeba eliminacji niepotrzebnych zmiennych. A prosty łokieć oznacza, że jeden problem mamy z głowy, dopóki nie spotkasz Segala to wyprostowana ręka wygląda tak samo. :D

Za radą tresera wyeliminowałem również inną zmienną, sposób prowadzenia ręki do góry. Zaczynam opierając grzbiet dłoni w okolicach kolana lewej nogi (jestem praworęczny), w ten sposób wysokość podrzutu jest w miarę stała.

Chociaż widziałem gościa, który podrzucając piłkę do serwisu podkręcał ją w palcach. O_O
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis - podrzut piłki

Prosta ręka przy wyrzucie to jedna z podstaw. To w sporym stopniu gwarant stabilności i poprawności tego elementu. Ale oczywiście może się trafić jakiś wyjątek od tej reguły i będzie śmigał na zgiętym łokciu aż miło.
Można chyba przyjąć z grubsza takie założenie - jak wyrzut ze zgiętym łokciem kuleje to znaczy, że się nie jest tym wyjątkiem i trzeba wracać do klasyki. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Serwis - podrzut piłki

Artlight pisze:Odnośnie tego, czy ręka wyprostowana w łokciu to "jedyny słuszny element sekwencji wyrzutu" odpowiada...Twój własny awatar :).
Touché!

Dzięki panowie za odpowiedzi, znam też sposób trzymania/kładzenia piłki na otwartej dłoni przed podrzutem. Czy ktoś z Was tak robi?
8:7 40:15
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Serwis - podrzut piłki

wwojtek pisze:
Artlight pisze:Odnośnie tego, czy ręka wyprostowana w łokciu to "jedyny słuszny element sekwencji wyrzutu" odpowiada...Twój własny awatar :).
Touché!

Dzięki panowie za odpowiedzi, znam też sposób trzymania/kładzenia piłki na otwartej dłoni przed podrzutem. Czy ktoś z Was tak robi?
W życiu, dla mnie to nielogiczne. Przy podnoszeniu ręki piłka sturla się do palców i dostanie dodatkowej rotacji co utrudni regularność. W 4 paluchy, piłka odrywa się na wysokości oczu i zostaje władować asa. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

wyczesany pisze:W życiu, dla mnie to nielogiczne. Przy podnoszeniu ręki piłka sturla się do palców i dostanie dodatkowej rotacji co utrudni regularność. W 4 paluchy, piłka odrywa się na wysokości oczu i zostaje władować asa. ;)
Mogę się mylić ale czy ćwiczenie podrzutu z otwartej dłoni nie jest polecane aby poprawić powtarzalność poprzez wyeliminowanie "podkręcania" piłki palcami? Wydawało mi się że się to gdzieś przewinęło...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

A ja nadal nie umiem podrzucać piłki. rotfl rotfl rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

logigamer pisze:A ja nadal nie umiem podrzucać piłki. rotfl rotfl rotfl
Czyli masz coś w sobie z profesjonalisty(/-ki) - Ana Ivanovic.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”