Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Serwis - podrzut piłki

Mam problem z podrzucaniem piłki w czasie serwisu... prawie za każdym razem leci inaczej - przed, za, w bok itd. i często z dużą rotacja... :?

Chyba za dużo kombinuję, oglądam filmiki na Youtube i zmieniam, zmieniam i nic.

Od początku uczę wyrzucać się prowadząc rękę równolegle do linii końcowej.

Więc pytam... Jak trzymać piłkę? We wszystkich palcach? W całej ręce? Jak prowadzić rękę? Łokieć sztywny czy luźny? itd...

Dzięki
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Serwis - podrzut piłki

Piłkę trzymasz i podrzucasz palcami.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis - podrzut piłki

Technika klasyczna - trzymasz i wyrzucasz trzema palcami - kciuk, wskazujący, środkowy. Ręka wyprostowana w łokciu (ćwicz przeprosty :) ) - to najczęstszy błąd - zginanie łokcia (i piłka za plecy). Piłkę wypuszczamy na wysokości lewego oka (praworęczny), ręka prowadzona pod kątem 30-45 stopni w kort, tak by piłka spadła około 50cm w korcie pod kątem około 45 stopni od naszej lewej stopy.
I to wszystko, teraz ćwiczyć :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

Idź i zaserwuj kilka koszy piłek na pustym korcie skupiając się głównie na wyrzucie. U mnie poskutkowało.

Albo może jeszcze lepiej.

Jak swojego czasu Vivid obśmiał mój serwis uchwytem forehandowym, żeby skorygować własny serwis, najpierw serwowałem przez godzinę o ściankę koncentrując się na samym wyrzucie i prowadzeniu ręki. W ten sposób nie trzeba zbierać piłek po korcie :).
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

Ścianka dobra, ale do treningu wyrzutu i motoryki ciała. Jeśli chodzi o ćwiczenia celności itp., zapomnij.
Obrazek
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

Vivid pisze:Technika klasyczna - trzymasz i wyrzucasz trzema palcami - kciuk, wskazujący, środkowy. Ręka wyprostowana w łokciu (ćwicz przeprosty :) ) - to najczęstszy błąd - zginanie łokcia (i piłka za plecy). Piłkę wypuszczamy na wysokości lewego oka (praworęczny), ręka prowadzona pod kątem 30-45 stopni w kort, tak by piłka spadła około 50cm w korcie pod kątem około 45 stopni od naszej lewej stopy.
I to wszystko, teraz ćwiczyć :)
No właśnie idę na kort, obaczy się :) Teoretycznie tak robię jak piszesz ale chyba nie jako 'całość'... Denerwują mnie mierne postępy w tym aspekcie :/
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Serwis - podrzut piłki

Ja trenowałem wyrzut piłki pod koszem. Piłka musiała od dołu przelecieć przez obręcz, po czym spadając uczynić to ponownie. Mi pomogło :-)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Serwis - podrzut piłki

Znam sposób, że kładzie się rakietę na ziemie i piłka po podrzucie ma upaść na naciąg.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

Niestety pogoda nie sprzyja... 2 razy grałem podrzucając 3 palcami i jest lepiej, znaczy częściej wyrzucam tam gdzie trzeba ;) Jak przestanie padać to z koszem na kort!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Serwis - podrzut piłki

Zapomniałem - ważną częścią podrzutu jest trzymanie ręki, a w zasadzie wskazywanie piłki po wyrzucie. To znaczy podrzucasz i "pokazujesz" sobie piłkę.
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Serwis - podrzut piłki

Racja, ręka wyrzucająca praktycznie do momentu zetknięcia się piłki z naciągiem, powinna "pokazywać" piłkę.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Serwis - podrzut piłki

TadX pisze:Zapomniałem - ważną częścią podrzutu jest trzymanie ręki, a w zasadzie wskazywanie piłki po wyrzucie. To znaczy podrzucasz i "pokazujesz" sobie piłkę.
Dla mnie ważniejszą częścią jest... gdzie położyć rakietę? :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

bombonus pisze:Racja, ręka wyrzucająca praktycznie do momentu zetknięcia się piłki z naciągiem, powinna "pokazywać" piłkę.
To może być groźne pomijając że to nieprawda. :D
Wysunieta ręka wskazująca ułatwia uzyskanie prawidłowej pozycji wyjściowej po wyrzucie i określenie punktu trafienia, potem ma inne zadania.
Biorąc pod uwagę konieczność pracy całej obręczy barkowej ta pozycja wraz z rozpoczęciem uderzenia jest nie do utrzymania w pozycji wskazującej. Nie powtarzajmy legend, zastanówmy się jaki mają sens i cel opisywane w nich ruchy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Serwis - podrzut piłki

Użyłem słowa "praktycznie", w znaczeniu "prawie", tyle, że to pierwsze ładniej brzmi :D
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

bombonus pisze:Użyłem słowa "praktycznie", w znaczeniu "prawie", tyle, że to pierwsze ładniej brzmi :D
W moim słowniku praktycznie oznacza "omalże" może być i prawie. Ale tu do "prawie" dzielą nas "prawie" lata świetlne.
http://www.youtube.com/watch?v=lhrfqjokS_Q
Marat Safin serwuje w zwolnionym tempie. Ręka wskazuje piłkę tylko do momentu wyprowadzania uderzenia prawą ręką zza pleców. Czyli nie "prawie do zetknięcia piłki z naciągiem", a "tylko do początku".
Ponieważ do obrotu obręczy barkowej potrzebny jest jest ruch lewej reki to od razu po zainicjowaniu uderzenia wskazywanie znika!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Serwis - podrzut piłki

wyczesany pisze:Dla mnie ważniejszą częścią jest... gdzie położyć rakietę? :P
Piłka wyrzucona do serwisu powinna być troszkę przed gracza, więc i rakietę tak się powinno położyć.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Serwis - podrzut piłki

TadX pisze:
wyczesany pisze:Dla mnie ważniejszą częścią jest... gdzie położyć rakietę? :P
Piłka wyrzucona do serwisu powinna być troszkę przed gracza, więc i rakietę tak się powinno położyć.
Mnie uczono, żeby przy tej opcji trenowania wyrzutu rakieta była ok.1m przed nogami.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

at-clan pisze:
TadX pisze:
wyczesany pisze:Dla mnie ważniejszą częścią jest... gdzie położyć rakietę? :P
Piłka wyrzucona do serwisu powinna być troszkę przed gracza, więc i rakietę tak się powinno położyć.
Mnie uczono, żeby przy tej opcji trenowania wyrzutu rakieta była ok.1m przed nogami.
Że piłka ma spać 1m w kort?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

logigamer pisze: Że piłka ma spać 1m w kort?
Dla agresywnego płaskiego serwisu? Tak!
Dla kicka trochę bliżej ale dalej w korcie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

Hmm próbuję i próbuję i nadal lipa :) podrzucam trochę lepiej ale mi jakoś moc spadła O_O rotfl

Jak podrzucacie? Wzdłuż linii czy jak Soderling sprzed siebie? Czy może pomiędzy... ?

Denerwuje mnie to bo dużo serwisem przegrywam... :::bd::

Wróć do „Technika, taktyka, trening”