hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

Dodam, że wielu wyrzuca piłkę "z krocza" (Fed, Murray) i jest to jedna z prawidłowych opcji.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Serwis - podrzut piłki

El Diablo pisze:
wyczesany pisze:W życiu, dla mnie to nielogiczne. Przy podnoszeniu ręki piłka sturla się do palców i dostanie dodatkowej rotacji co utrudni regularność. W 4 paluchy, piłka odrywa się na wysokości oczu i zostaje władować asa. ;)
Mogę się mylić ale czy ćwiczenie podrzutu z otwartej dłoni nie jest polecane aby poprawić powtarzalność poprzez wyeliminowanie "podkręcania" piłki palcami? Wydawało mi się że się to gdzieś przewinęło...
Może coś było, pisałem o moich doświadczeniach. Wyrzut zaczynam już poniżej pasa więc dla mnie niemożliwe jest trzymać piłkę jak na obrazku. Poza tym coś czego nie ćwiczyłem a tak mi się zrobiło- wypuszczenie piłki na wysokości oczu sprawia, że palce są równolegle do podłoża, a dzięki temu piłka się nie podkręca i wyrzut jest stabilny. Naprawdę rzadko zdarza mi się powtarzać wyrzut. Inna rzecz, że nie zależnie od miejsca w które serwuję piłkę wyrzucam prawie tak samo- na tyle na ile potrafię, inny wyrzut stosuję jedynie do kicka.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis - podrzut piłki

Ja pamiętam te czasy gdy za prawidłowy chwyt do wyrzutu uznawało się trzymanie piłki trzema palcami - kciuk, wskazujący i środkowy. Może wydawać się dziwne, ale zero problemów jak ktoś to opanował, a wcale trudne nie było.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Serwis - podrzut piłki

Vivid pisze:Ja pamiętam te czasy gdy za prawidłowy chwyt do wyrzutu uznawało się trzymanie piłki trzema palcami - kciuk, wskazujący i środkowy. Może wydawać się dziwne, ale zero problemów jak ktoś to opanował, a wcale trudne nie było.
Mnie też tak uczyli na samym początku, ale ja do dzisiaj wyrzutu nie opanowałem, więc się w temacie nie wypowiadam autorytatywnie. :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis - podrzut piłki

daroos pisze:
Vivid pisze:Ja pamiętam te czasy gdy za prawidłowy chwyt do wyrzutu uznawało się trzymanie piłki trzema palcami - kciuk, wskazujący i środkowy. Może wydawać się dziwne, ale zero problemów jak ktoś to opanował, a wcale trudne nie było.
Mnie też tak uczyli na samym początku, ale ja do dzisiaj wyrzutu nie opanowałem, więc się w temacie nie wypowiadam autorytatywnie. :P
Kiedyś widziałem prezentację jakiegoś "wynalazku" do wyrzucania piłki. Pomysł skąd? Oczywiście USA. rotfl
Zapina się to do pasa i pleców. Oczywiście absurd, ale pośmiać się można czego to ludzie nie wymyślą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomazi
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2013, 00:39

Re: Serwis - podrzut piłki

Ja używam całej dłoni (koszyk), zawsze wydawało mi się to poprawne. Trzy palce? Nawet nie chcę próbować. ;)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

Vivid pisze:Ja pamiętam te czasy gdy za prawidłowy chwyt do wyrzutu uznawało się trzymanie piłki trzema palcami - kciuk, wskazujący i środkowy. Może wydawać się dziwne, ale zero problemów jak ktoś to opanował, a wcale trudne nie było.
A mnie trener uczył trzymać piłkę opierając na trzech ŚRODKOWYCH palcach, a kciuk i mały tworzą koszyk, po bokach.
Dodatkowo, kiedy miałem problem z równowagą podczas wyrzutu bardzo pomagało szersze ustawienie stóp.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Serwis - podrzut piłki

Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Ja pamiętam te czasy gdy za prawidłowy chwyt do wyrzutu uznawało się trzymanie piłki trzema palcami - kciuk, wskazujący i środkowy. Może wydawać się dziwne, ale zero problemów jak ktoś to opanował, a wcale trudne nie było.
A mnie trener uczył trzymać piłkę opierając na trzech ŚRODKOWYCH palcach, a kciuk i mały tworzą koszyk, po bokach.
Dodatkowo, kiedy miałem problem z równowagą podczas wyrzutu bardzo pomagało szersze ustawienie stóp.
Trzy środkowe palce? O_O Musiałbym być cyrkowcem.

Jak zaczynałem odbijać jakieś 25 temu, to wyczytałem w jakiejś książce ( jutuba wtedy nie było :] ), że prawidłowy chwyt to ten Vividowy. Ale żeby sobie ułatwić, proponowano trzymać w ręku dwie piłki, ta druga miała zajmować dwa ostatnie palce, żeby nie trzeba było myśleć co z nimi zrobić. Podobno w ten sposób najłatwiej było się nauczyć tego chwytu, ale książka była napisana jakoś w latach 60-tych :D.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis - podrzut piłki

scudetto pisze:
Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Ja pamiętam te czasy gdy za prawidłowy chwyt do wyrzutu uznawało się trzymanie piłki trzema palcami - kciuk, wskazujący i środkowy. Może wydawać się dziwne, ale zero problemów jak ktoś to opanował, a wcale trudne nie było.
A mnie trener uczył trzymać piłkę opierając na trzech ŚRODKOWYCH palcach, a kciuk i mały tworzą koszyk, po bokach.
Dodatkowo, kiedy miałem problem z równowagą podczas wyrzutu bardzo pomagało szersze ustawienie stóp.
Trzy środkowe palce? O_O Musiałbym być cyrkowcem.

Jak zaczynałem odbijać jakieś 25 temu, to wyczytałem w jakiejś książce ( jutuba wtedy nie było :] ), że prawidłowy chwyt to ten Vividowy. Ale żeby sobie ułatwić, proponowano trzymać w ręku dwie piłki, ta druga miała zajmować dwa ostatnie palce, żeby nie trzeba było myśleć co z nimi zrobić. Podobno w ten sposób najłatwiej było się nauczyć tego chwytu, ale książka była napisana jakoś w latach 60-tych :D.
Piłka leży na trzech środkowych palcach, a mały i kciuk podtrzymują ją z boków. Działa idealnie.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Serwis - podrzut piłki

scudetto pisze:
Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Ja pamiętam te czasy gdy za prawidłowy chwyt do wyrzutu uznawało się trzymanie piłki trzema palcami - kciuk, wskazujący i środkowy. Może wydawać się dziwne, ale zero problemów jak ktoś to opanował, a wcale trudne nie było.
A mnie trener uczył trzymać piłkę opierając na trzech ŚRODKOWYCH palcach, a kciuk i mały tworzą koszyk, po bokach.
Dodatkowo, kiedy miałem problem z równowagą podczas wyrzutu bardzo pomagało szersze ustawienie stóp.
Trzy środkowe palce? O_O Musiałbym być cyrkowcem.

Jak zaczynałem odbijać jakieś 25 temu, to wyczytałem w jakiejś książce ( jutuba wtedy nie było :] ), że prawidłowy chwyt to ten Vividowy. Ale żeby sobie ułatwić, proponowano trzymać w ręku dwie piłki, ta druga miała zajmować dwa ostatnie palce, żeby nie trzeba było myśleć co z nimi zrobić. Podobno w ten sposób najłatwiej było się nauczyć tego chwytu, ale książka była napisana jakoś w latach 60-tych :D.
Z racji częstego grania w spodenkach bez kieszeni bardzo często tak robię. Jestem tak oldschoolowy jak książki tenisowe z lat '60, nawet o tym nie wiedząc. :8):
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis - podrzut piłki

Czyli znów powstał wątek dla tych co nie pracują nad wyrzutem, ale za to o tym ostro dyskutują rotfl Klasyka ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

Dziękuje, że mnie doceniłeś! :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Serwis - podrzut piłki

Kerm pisze: Z racji częstego grania w spodenkach bez kieszeni bardzo często tak robię. Jestem tak oldschoolowy jak książki tenisowe z lat '60, nawet o tym nie wiedząc. :8):
To kiedyś spodenki nie miały kieszeni??? A może kiedyś w przepisach gry nie było drugiego serwisu?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Serwis - podrzut piłki

TomPL pisze:
Kerm pisze: Z racji częstego grania w spodenkach bez kieszeni bardzo często tak robię. Jestem tak oldschoolowy jak książki tenisowe z lat '60, nawet o tym nie wiedząc. :8):
To kiedyś spodenki nie miały kieszeni??? A może kiedyś w przepisach gry nie było drugiego serwisu?
Kiedyś żaden profi nie brał 5 piłek od ballboya w celu wnikliwej analizy stanu włosia, ciśnienia tudzież stopnia widzialności oraz tarcia w locie, która to czynność zajmuje obecnych "miszczów" bardziej, niż gra.
Niektórzy posuwali się nawet do takiej bezczelności, że nie brali 2 piłek, wychodząc z założenia, że skoro są im podawane, to po co ma im obce ciało w spodenkach dyndać. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Serwis - podrzut piłki

hokej pisze:
TomPL pisze:
Kerm pisze: Z racji częstego grania w spodenkach bez kieszeni bardzo często tak robię. Jestem tak oldschoolowy jak książki tenisowe z lat '60, nawet o tym nie wiedząc. :8):
To kiedyś spodenki nie miały kieszeni??? A może kiedyś w przepisach gry nie było drugiego serwisu?
Kiedyś żaden profi nie brał 5 piłek od ballboya w celu wnikliwej analizy stanu włosia, ciśnienia tudzież stopnia widzialności oraz tarcia w locie, która to czynność zajmuje obecnych "miszczów" bardziej, niż gra.
Niektórzy posuwali się nawet do takiej bezczelności, że nie brali 2 piłek, wychodząc z założenia, że skoro są im podawane, to po co ma im obce ciało w spodenkach dyndać. :D
No i "troszku" te spodenki kiedyś były bardziej obcisłe, więc jak ktoś miał nieco większe "piłki" to już piłeczka mogła się nie mieścić rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Serwis - podrzut piłki

scudetto pisze:No i "troszku" te spodenki kiedyś były bardziej obcisłe, więc jak ktoś miał nieco większe "piłki" to już piłeczka mogła się nie mieścić rotfl .
I stąd się wzięła kilka lat temu kampania reklamowa ATP pod hasłem: New balls please... :/ .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis - podrzut piłki

Artlight pisze:
scudetto pisze:No i "troszku" te spodenki kiedyś były bardziej obcisłe, więc jak ktoś miał nieco większe "piłki" to już piłeczka mogła się nie mieścić rotfl .
I stąd się wzięła kilka lat temu kampania reklamowa ATP pod hasłem: New balls please... :/ .
To chyba Head tak reklamował...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Technika, taktyka, trening”