Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Gra na sztucznej trawie

Za kilka dni idę poodbijać na sztucznej trawce, tylko zastanawiam się czy np. buty które mam na mączkę dadzą radę (innych nie mam do gry) i czy gra jest dużo szybsza. Innej nawierzchni niż cegła nie doświadczyłem, oprócz oczywiście początków na betonie. Może ktoś ma doświadczenie w grze na takiej nawierzchni?
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

Jeżeli chodzi o buty to nie stresuj się :) Przeżyjesz... ;) Sam przez trzy lata grałem na typowych clay'ach i jest ok :). Natomiast faktem jest, że znacznie szybciej się zużywają niż na nawierzchni ceglanej. Jeżeli chodzi o szybkość, to po kontakcie z podłożem piłka znacznie przyspiesza, dostaję poślizgu. Także płaskich i celnych serwów życzę! :::cbrg::: ;)
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

Rzeczywiście, piłka na trawie przyspieszać potrafi. Szczególnie jeśli jest to trawa już trochę zużyta i udeptana i jeśli ma sporo piasku. Można się nawet wywalić tak jak mnie się to zdarzyło. Normalne buty dają radę.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na sztucznej trawie

Ja grywam regularnie zarówno na twardej nawierzchni jak i na trawie. Gram tu i tam w tych samych butach. Nie ślizgam się. Dodam, że trawa na której gram ma homologację do tenisa, nie ma na niej piasku (jest pod spodem ale go nie widać i nie czuć)

Moje wrażenia:
Nawierzchnia wolniejsza niż beton, ale na pewno szybsza niż mączka.
Piłka odbija się bardzo specyficznie. Szczególnie slajsy. Piłka potrafi jakby "siadać"

Mało kto lubi tam grać. Pomijając specyficzny kozioł piłki, ta trawa jest ... zielona. Wieczorami i przy sztucznym świetle źle widać piłki. Ciężko mi to określić, ale jest wkurzające. Jeśli jest wilgotna to po jakiś 15 minutach piłki zaczynają przypominać ziemniaki.
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na sztucznej trawie

Dzięki za informacje. Jak serwis będzie normalnie funkcjonował to powinno być dobrze. Będę uskuteczniał grę przy siatce i nękał przeciwnika niskimi slajsami.
Gram na Morelowej w Warszawie i mam nadzieję że nawierzchnia będzie ok.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gra na sztucznej trawie

becki pisze: Gram na Morelowej w Warszawie i mam nadzieję że nawierzchnia będzie ok.
Nazywanie Tarchomina Warszawą to lekka przesada. rotfl
A tak serio, to grałem na Morelowej w turniejach, ale na ziemi, kort ze sztuczną trawą był tylko do jakichś rozgrzewek. Nawierzchnia wygląda ok, ale nie grałem tam.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na sztucznej trawie

W galerii na stronie nie widzę trawy. Pograłbym, nie powiem, więc trzeba będzie sprawdzić.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

widget pisze:Ja grywam regularnie zarówno na twardej nawierzchni jak i na trawie. Gram tu i tam w tych samych butach. Nie ślizgam się. Dodam, że trawa na której gram ma homologację do tenisa, nie ma na niej piasku (jest pod spodem ale go nie widać i nie czuć)

Moje wrażenia:
Nawierzchnia wolniejsza niż beton, ale na pewno szybsza niż mączka.
Piłka odbija się bardzo specyficznie. Szczególnie slajsy. Piłka potrafi jakby "siadać"

Mało kto lubi tam grać. Pomijając specyficzny kozioł piłki, ta trawa jest ... zielona. Wieczorami i przy sztucznym świetle źle widać piłki. Ciężko mi to określić, ale jest wkurzające. Jeśli jest wilgotna to po jakiś 15 minutach piłki zaczynają przypominać ziemniaki.
A co powiesz na temat trawa vs dywan (jakikolwiek)?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gra na sztucznej trawie

hitman pisze: A co powiesz na temat trawa vs dywan (jakikolwiek)?
Jeśli pytasz o jakikolwiek dywan, to powiem, że ten z mojego pokoju do gry w tenisa się nie nadaje. rotfl Ale z drugiej strony, trawa nie za bardzo pasuje mi do mebli. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na sztucznej trawie

Gary pisze:
hitman pisze: A co powiesz na temat trawa vs dywan (jakikolwiek)?
Jeśli pytasz o jakikolwiek dywan, to powiem, że ten z mojego pokoju do gry w tenisa się nie nadaje. rotfl Ale z drugiej strony, trawa nie za bardzo pasuje mi do mebli. rotfl
No na moim przed telewizorem też by piły za bardzo "siadały", poza tym niewymiarowy jest :D.

A na poważnie ... na dywanie grałem kiedyś w Sopocie na hali, ale to było dawno temu. Ciężko mi porównać, żeby to kompetentne było. Do tego nie sądzę, aby wszędzie była stosowana podobna nawierzchnia dywanowa, z takim samym podłożem pod nią ... ciężko coś mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
Wielki Szu
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

becki pisze:[..]
Gram na Morelowej w Warszawie i mam nadzieję że nawierzchnia będzie ok.
Jeśli chodzi o korty kryte ze sztuczną nawierzchnią w MTC (Morelowa Tenis Club) to są to hale numer 3 i 4. Balon numer 4 jest najnowszym na tym obiekcie stąd i nawierzchnia nowsza (będzie trochę szybsza) i balon szczelniejszy niż w trójce. Ogólnie hala czwarta jest trochę większa = większe wybiegi. Nawierzchnia na tych halach to nie dywan jak np. na Mera. Ogólnie polecam czwórkę chociaż na trójce nie ma tragedii.
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na sztucznej trawie

widget pisze:Ogólnie hala czwarta jest trochę większa = większe wybiegi
Lekko się zaniepokoiłem, nie lubię jak są małe wybiegi, może trafi się czwórka.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
Wielki Szu
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

becki pisze:
widget pisze:Ogólnie hala czwarta jest trochę większa = większe wybiegi
Lekko się zaniepokoiłem, nie lubię jak są małe wybiegi, może trafi się czwórka.
Więc proś, naciskaj aby grać na czwórce :D.
Awatar użytkownika
blinket
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 9 lis 2010, 14:08

Re: Gra na sztucznej trawie

W piątek będę grał pierwszy raz na sztucznej trawie, lepiej wziąć buty z podeszwą na clay, czy na hard?
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

Obie pary :). Jak będzie dużo piasku to będzie poślizg jak na clayu, ale i tak lepiej sprawdzić doświadczalnie w których butach lepiej.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na sztucznej trawie

Najgorzej jak są place piasku, a potem jego kompletny brak -> jedna noga się ślizga, druga zatrzymuje w miejscu, trochę upierdliwe i można sobie kuku zrobić. Takie korty polecam omijać szerokim łukiem.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

Coraz więcej sztucznej trawy w Polsce. Podobno w Australii jest tego mnóstwo, a niektórzy nazywają to rakiem australijskiego tenisa. Sztuczna trawa zbiera wiele złych opinii, choć z drugiej strony innym się na niej dobrze gra.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gra na sztucznej trawie

Zawsze będzie tak, że jednym się spodoba innym nie. Myślę, że sporo zależy od tego jak dziś wygląda tenis.
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra na sztucznej trawie

To, co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą :).

Sztuczna trawa w Australii jest podłogą, dla nas jest sufitem, więc się cieszymy jak ją mamy :D.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na sztucznej trawie

Sztuczna trawa nie jest zła sama w sobie.

Problem w tym, że w Polsce z reguły jest to wykładzina bez homologacji do tenisa, albo jakieś coś ekonomicznego o zielonym kolorze, przypominającego wycieraczkę z walającym się piachem tu i ówdzie. Pewnie takie podłoże jest tanie, a klienci się zawsze znajdą.

Z tego co wiem, piasek dają czasem jako podłoże, ale nie powinien przedostawać się na górę.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”