Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ustawienie w grze deblowej

keicam pisze:
TomPL pisze:Jak to 4? Pierwsze 2. :)
Czyżby Vivid musiał oddać wszystkie puchary? :]
To ma jakieś?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawienie w grze deblowej

TomPL pisze:Jak to 4? Pierwsze 2. :)
Oj oddasz siekierę ... ;)
Albo świadectwo ukończenia szkoły podstawowej w zakresie matematyki do weryfikacji. :P

A ilu jest graczy w deblu? Jest czterech. Dwa pierwsze gemy określą kto serwuje pierwszy w danej parze, co automatycznie określi kto serwuje jako drugi, ale pamiętaj, że jeszcze jest kwestia ustawienia do returnu na każdego podającego.
Dlatego trzeba rozegrać 4 gemy, pełna kolejka serwisowa. Nie musi być przecież tak, że w obu przypadkach gdy serwują przeciwnicy ustawiacie się do returnu tak samo.
Dopiero rozegranie 4 gemów określa zasady na cały set.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ustawienie w grze deblowej

Vivid pisze:Nie musi być przecież tak, że w obu przypadkach gdy serwują przeciwnicy ustawiacie się do returnu tak samo.
Ten przepis, wrzucony tu przez RoTTeNa sugeruje, że jednak musi:
15. Kolejność odbioru podania w grze podwójnej
Para, która ma odbierać podanie w pierwszym gemie seta, ustala, który z partnerów odbierze podanie w pierwszym punkcie tego gema. Podobnie, przed rozpoczęciem drugiego gema seta, para przeciwna ustala, który z partnerów odbierze podanie w pierwszym punkcie drugiego gema. Partner odbierającego w pierwszym punkcie gema będzie odbierał podanie w drugim punkcie i taka kolejność odbioru powinna być kontynuowana do zakończenia gema i tego seta.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Ustawienie w grze deblowej

Odbierając pierwszy serwis na karo przewagi muszę już tam zostać do końca seta. Co oznacza, że para returnująca w pierwszym gemie, ustawia się już tak do końca seta! Para serwująca jako pierwsza ustala swoje ustawienie najpóźniej w drugim gemie, na tej samej zasadzie jak powyżej.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawienie w grze deblowej

A Vivid jakoś to jak baba policzył i mu źle wyszło rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Ustawienie w grze deblowej

Vi! Co Ty za herezje szerzysz?! :-) Nie można ustawiać się na jednego serwującego tak, a na drugiego odwrotnie.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawienie w grze deblowej

RoTTeN pisze:Vi! Co Ty za herezje szerzysz?! :-) Nie można ustawiać się na jednego serwującego tak, a na drugiego odwrotnie.
Oczywiście że można, to całkiem niezła taktyka ;), destabilizuje grę rywali.
Przepisy zmienili? Hm ... ciekawe. :) Na szczęście w amatorce można robić co się chce. :P

Swoją drogą ciekawe czy ten zapis był modyfikowany czy tak jest "od zawsze"?
Bo cały dowcip polega na tym, że tak się grywało na oficjalnych turniejach jeszcze jak trenowałem w latach 90-tych.
Luki w wiedzy zawodników czy trenerów można jeszcze zrozumieć, ale sędziowie też nie reagowali ...
Inna sprawa, że nie spotkałem się z przypadkiem by ktoś na korcie to kwestionował.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Ustawienie w grze deblowej

Vivid pisze: Bo cały dowcip polega na tym, że tak się grywało na oficjalnych turniejach jeszcze jak trenowałem w latach 90-tych.
Luki w wiedzy zawodników czy trenerów można jeszcze zrozumieć, ale sędziowie też nie reagowali ...
Cytując pewnego profesora:

Najprawdopodobniej graliście według przepisów dla "zaocznych". ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawienie w grze deblowej

Przy sędziach sektorowych to się różne "rzeczy" działy. ;)
A poza tym kto by się takimi cieniasami przejmował? Przecież to prawie jak amatorzy. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Technika, taktyka, trening”