quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Serwis do oceny

Witam szanowne grono, poniżej mój serwis z sobotniej gierki. Oceńcie i powiedźcie na czym najbardziej aktualnie się skupić bo kilka mankamentów sam widzę ale zapewnie jestem nieobiektywny, obydwa serwisy to serwisy pierwsze, drugiego nie zdążyłem nagrać ale bardzo mało było DF'ów, pozdro. :)


https://www.youtube.com/watch?v=BFZpGQa6LF0 <--- tutaj trafiony nie nagrywałem już po prostu uderzenia FH żeby się skupić tylko na serwisie

https://www.youtube.com/watch?v=GUGCm7uPC6U <---- tutaj też trafiony i out na returnie
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis do oceny

Bardzo przyzwoicie, gratuluję.

Idziesz z dołu do góry, ale nie idziesz w kort. Tutaj nie ten kąt nagrania, ale i tak widać. Chodzi o wypchnięcie biodra w kort już przy wychodzeniu z nóg do góry. Zobacz jak to wygląda przy filmach u zawodników. To Ci pomoże m. in. zwiększyć dynamikę serwisu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Serwis do oceny

Rzadko wśród amatorów spotykana fajna, poprawna akcja serwisowa. Gdybyś potrafił kierować nim na tyle aby swobodnie trafiać w koniec kara na stronę bh lub fh to wg mnie zacna przewaga po serwisie gwarantowana. Nie jest to oczywiste w większości przypadków nawet dobrze grających amatorów.

(yt ma fajną funkcję redukcji drgań, przepuść drugi film przez nią :) )
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Serwis do oceny

Masz lepszą sekwencję serwisową niż pewnie jakieś 90% nas amatorów. Chętnie bym zobaczył co prawda drugi serwis, bo tam u większości osób sypie się jeszcze więcej elementów niż przy pierwszym. Ale serwujesz na tyle dobrze, że możesz teraz pobawić się "drobiazgami". A zatem, oprócz tego co słusznie zauważył Vivid powyżej, dodałbym:

1. wybicie z nóg w górę i do przodu (uginasz nogi dość fajnie, ale nieco brak dynamiki w wybiciu - "skacz" nieco wyżej i ląduj bardziej w korcie skoro to pierwszy, dynamiczny serwis),

2. zbyt małą różnicę poziomów między lewym a prawym barkiem w trophy pose (to efekt zbyt słabego akcentowania biodra, jak pisał Vivid, ale także popracować trzeba obiema rękoma - lewa mocny przeprost, prawa wyraźnie opuszczona)

3. większą pronację (brakuje "strzału z bicza" tuż przed kontaktem strun z piłką)

4. zbyt szybko opadającą lewą rękę - masz fajny, wysoki, wyrzut, dobrze trzymasz trophy pose, ale nieco za szybko opuszczasz lewą rękę - spróbuj chwilę przetrzymać, tak żeby lewa opadała w momencie jak prawa już wychodzi nad głowę, i nie opuszczamy lewej wzdłuż ciała, tylko zgiętą w łokciu na brzuch - to pozwala utrzymać zamkniętą pozycję i lepiej kontrolować kierunek uderzenia

5. możliwość ogólnego podkręcenia dynamiki całej sekwencji - wygląda dość ładnie, ale ma się wrażenie, że mógłbyś to zrobić szybciej i jeszcze płynniej (choć naprawdę już jest całkiem, całkiem) - trochę tylko to wygląda na ruch jednostajny - bez przyspieszenia w kluczowej fazie

Nie widać tego na filmie, ale wydaje się, że już jesteś na takim poziomie, że możesz skupić się także na tym, żeby serwować różne typy serwisów z jednego ustawienia i jednego typu wyrzutu oraz by kierować piłkę w poszczególne części kara serwisowego nie ręką, ale barkami i skrętem tułowia w finalnej fazie sekwencji, cały czas pamiętając o pronacji (ma to zwłaszcza znaczenie przy wyrzucającym serwisie slajsowanym, gdzie 99% amatorów supinuje, myśląc że to właściwa technika, by - dla praworęcznego - piłka skręciła w lewo patrząc z perspektywy serwującego).

No i na koniec - fajnie, że wrzuciłeś filmik :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Serwis do oceny

Wielkie dzięki za oceny, przede wszystkim za rady, teraz mogę sobie uporządkować to co muszę poprawić, zapewne niedługo wrzucę FH BH i ogólnie grę z pola. Tymczasem pozdro. ;)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Serwis do oceny

Ładny serwis, gratulacje.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis do oceny

Postaraj się trafiać wyżej a większość mądrych rzeczy o których pisze Art sama się poprawi.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”