Grając pod słońce lepiej sprawdza się:

Czapeczka z daszkiem
36%
4
Okulary przeciwsłoneczne
9%
1
Nic z ww. Słońce mi nie przeszkadza
36%
4
Zależy od okoliczności
18%
2
 
Liczba głosów: 11
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

W tenisie zawodowym, wiadomo - najczęściej widać zawodników z czapeczką z daszkiem. Bandany czy opaski nie liczę bo nie o to chodzi. W tenisie amatorskim natomiast widzę już bardziej wyrównaną tendencję.
Co w Waszym przypadku się lepiej sprawdza i czy zależy to od okoliczności (np. od tego czy akurat serwujecie czy nie)?

W moim przypadku kiedyś nienawidziłem czapki ale i okularów nie zakładałem. Wracając po latach do tenisa początkowo grałem z okularami przeciwsłonecznymi ale jednak przekonałem się do czapki bo jakoś nie pasował mi przyciemniony obraz gry :P

* jeśli był już taki temat proszę o usunięcie
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Jeśli okulary, to polecam takie "specjalne" dla tenisistów. Ultra lekkie, nie uciskające i koniecznie z zieloną przesłoną (czy jak tam ten wizjer/soczewka się nazywa), przez co żółty futrzak na tle pomarańczowej mączki będzie super wyraźnie widoczny.

Miałem kiedyś takie firmy Bolle. Wrażenia podczas gry - super, ale niestety nie okazały się przesadnie trwałe - wykończyło je...słońce w parze z potem. Po sezonie intensywnej gry na zewnątrz większość plastikowych części (zwłaszcza nosek) stopiły się lub rozpuściły pod działaniem potu.

O czapce się nie wypowiem, bom nie Gary :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Artlight pisze:O czapce się nie wypowiem, bom nie Gary .
To ja się wypowiem. Wiadomo, że czapka z logiem FCB jest lepsza od jakichkolwiek okularów. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Gary pisze:
Artlight pisze:O czapce się nie wypowiem, bom nie Gary .
To ja się wypowiem. Wiadomo, że czapka z logiem FCB jest lepsza od jakichkolwiek okularów. rotfl
Dobre :).

A propos - Grzesiu, co będziesz porabiał w sobotę 28 maja...?

A no tak, zapomniałem... rotfl.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Artlight pisze: A propos - Grzesiu, co będziesz porabiał w sobotę 28 maja...?

A no tak, zapomniałem... rotfl.
Będę oglądał finał LM i dopingował Atletico. A żeby nie robić off-topa, to napiszę, że oglądał będę w tenisowych okularach przeciwsłonecznych, żeby nie oślepił mnie żel na głowie Krystyny. :D
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Ja powiem tyle, że niestety jestem okularnikiem z na tyle skomplikowaną wadą wzroku, że żadne przyciemniane szkła, etc. nie wchodzą w grę. Czapka nie daje mi nic, a jeszcze przeszkadza i jedynym wyjściem przy słońcu trzaskającym z naprzeciwka jest dla mnie jeszcze mocniejsze boczne ustawienie do serwisu. Zresztą, taki problem zauważam właściwie tylko na niektórych kortach i to dopiero wieczorem, kiedy słońce zachodzi, a jest stosunkowo bezchmurnie. Tutaj duże znaczenie ma ustawienie kortu północ-południe. Jeżeli jest ustawiony w ten sposób, słońce nie przeszkadza tak bardzo, kiedy jest w zenicie, bo jest co prawda naprzeciwko, ale bardzo wysoko. Gorzej, kiedy kort położony jest bezmyślnie wschód-zachód, bo wtedy podnosząc głowę właściwie nie da się nie patrzeć prosto w słońce.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Z racji tego, że kilka lat grywałem regularnie na korcie zbudowanym E-W to mnie słońce kompletnie nie przeszkadza.
Gorsze są światłocienie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

A ja z kolei powiem Ci, że mi nie przeszkadzają teraz światłocienie ze względu na fakt, że bywając rok w rok na obozach tenisowych, byłem zmuszony do treningu po kilka godzin dziennie przez 2tyg na korcie, gdzie światłocienie były po prostu tragiczne - przez brzozy rosnące obok przebijało się słońce, a jak wiadomo, brzoza zbyt bujnych gałęzi/liści nie ma.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Gary pisze:
Artlight pisze:A propos - Grzesiu, co będziesz porabiał w sobotę 28 maja...?
A no tak, zapomniałem... rotfl.
Będę oglądał finał LM i dopingował Atletico. A żeby nie robić off-topa, to napiszę, że oglądał będę w tenisowych okularach przeciwsłonecznych, żeby nie oślepił mnie żel na głowie Krystyny. :D
To jak dawałeś radę swego czasu oglądać Xavi'ego :wink: ?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Kiedyś, lata temu grałem bez czapki z daszkiem w słoneczne, upalne dni na turniejach i dopóki tego nie zmieniłem to nie zorientowałem się jak wiele traciłem. Wiedziałem, że to w jakimś delikatnym stopniu pomaga ale nie sądziłem, że w aż takim! ;-P Teraz czapkę latem zabieram ze sobą na każdy turniej, okulary nigdy do mnie nie przemawiały, wydaje mi się, że za bardzo przeszkadzałyby a jestem podatny na rozkojarzenia w trakcie gry, coś w stylu pewnego Szkota... :)
Gary pisze:A żeby nie robić off-topa, to napiszę, że oglądał będę w tenisowych okularach przeciwsłonecznych, żeby nie oślepił mnie żel na głowie Krystyny.
Uważaj, żeby szkiełka nie pękły w momencie jak Krystyna będzie strzelać zwycięskiego gola dla Realu. :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

La_Patik- pisze:Kiedyś, lata temu grałem bez czapki z daszkiem w słoneczne, upalne dni na turniejach i dopóki tego nie zmieniłem to nie zorientowałem się jak wiele traciłem. Wiedziałem, że to w jakimś delikatnym stopniu pomaga ale nie sądziłem, że w aż takim! ;-P Teraz czapkę latem zabieram ze sobą na każdy turniej, okulary nigdy do mnie nie przemawiały, wydaje mi się, że za bardzo przeszkadzałyby a jestem podatny na rozkojarzenia w trakcie gry, coś w stylu pewnego Szkota... :)
Ja w czapeczce FCB gram przez cały rok, w każdym meczu. To taki mój znak rozpoznawczy. Czasem zakładam też dodatkowo okulary, gdy se jest nisko i promienie "wślizgują" się pod daszek.
La_Patik- pisze:
Gary pisze:A żeby nie robić off-topa, to napiszę, że oglądał będę w tenisowych okularach przeciwsłonecznych, żeby nie oślepił mnie żel na głowie Krystyny.
Uważaj, żeby szkiełka nie pękły w momencie jak Krystyna będzie strzelać zwycięskiego gola dla Realu. :twisted: :wink:
Na szczęście mam pancerne szkła. :wink:
Basic pisze:
Gary pisze:
Artlight pisze:A propos - Grzesiu, co będziesz porabiał w sobotę 28 maja...?
A no tak, zapomniałem... rotfl.
Będę oglądał finał LM i dopingował Atletico. A żeby nie robić off-topa, to napiszę, że oglądał będę w tenisowych okularach przeciwsłonecznych, żeby nie oślepił mnie żel na głowie Krystyny. :D
To jak dawałeś radę swego czasu oglądać Xavi'ego :wink: ?
Łatwiej szło mi patrzenie na niego, choć też mi się ta fryzura nie podobała. Ale to pewnie kwestia tego, że Xavi nie dawał odczuć, że ta fryzura, czy wygląd w ogóle, jest dla niego ważna.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Gram w czapce, bo nigdy nie znalazłem okularów, które nie wprowadzałyby zniekształceń. Nawet sportowe, które miały być właśnie takie i sprawdzają sie na stoku, na korcie dają centymetr czy dwa różnicy i to mi już przeszkadza, bo moment czy miejsce uderzenia zawsze mnie nieprzyjemnie zaskakuje...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Nie jestem w stanie grać ani w czapce, ani w ciemnych okularach. Jedno i drugie mnie rozstraja. Więc co mogłem zrobić... przyzwyczaiłem się. ;-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Gary pisze:
Basic pisze:To jak dawałeś radę swego czasu oglądać Xavi'ego :wink: ?
Łatwiej szło mi patrzenie na niego, choć też mi się ta fryzura nie podobała. Ale to pewnie kwestia tego, że Xavi nie dawał odczuć, że ta fryzura, czy wygląd w ogóle, jest dla niego ważna.
Wiem wiem, chodziło mi tylko o to, że Xavi żelu też nie oszczędzał :) .

Ja w okularach nigdy nie grałem i jakoś nie mam ciśnienia, żeby próbować. Czasami gram w czapce, pomaga przy serwisie jak wali się pod słońce, ale tak wolę grać bez, zawsze można się dodatkowo poopalać :D .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Granie w pełnym słońcu w południe może być uciążliwe przy serwowaniu, gdzie tor lotu podrzucanej piłki spotyka się z widokiem Słońca. Wtedy najlepsza czapeczka nie pomoże. Korzystam z okularów w takich sytuacjach, choć założenie ich rzeczywiście nieco zniekształca obraz, trzeba się przyzwyczaić i nie zdejmować ich w nie-serwisowych gemach lub po drugiej stronie siatki, gdy słoneczne światło prosto w oczy nie przeszkadza.

Inną sprawą jest ochrona głowy przed mocnym słońcem, np. na całodniowych turniejach. Wtedy czapeczka niezbędna, okulary niekoniecznie (pomijając aspekt serwisu).
8:7 40:15
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Dziś grałem na prywatnym korcie który został ustawiony tak że słońce było tam gdzie piłka ma martwy punkt po wyrzucie. Na to nie pomagają żadne czary. Ani czapeczka, ani okulary.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

PitS pisze:Dziś grałem na prywatnym korcie który został ustawiony tak że słońce było tam gdzie piłka ma martwy punkt po wyrzucie. Na to nie pomagają żadne czary. Ani czapeczka, ani okulary.
Pomaga czucie gry i antycypowanie po wyrzucie piłki do serwisu. ;-P
hokej pisze:Nie jestem w stanie grać ani w czapce, ani w ciemnych okularach. Jedno i drugie mnie rozstraja. Więc co mogłem zrobić... przyzwyczaiłem się.
Podziwiam. :) Ja bym nie wytrzymał na pełnym słońcu w turnieju, gdzie wymiany po 30+ piłek co chwila są wytrzymać w takich warunkach. Czapka nie daje mi w takim przypadku tylko ochrony przed promieniami słonecznymi ale niesamowicie przynosi większą ulgę jeśli chodzi o rozgrywanie wymian. Nawet wydolność jest przy tym lepsza a jak jeszcze przed swoim meczem zamoczysz całą czapkę w lodowatej wodzie to już w ogóle +10% do kondycji. rotfl
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

La_Patik- pisze: Nawet wydolność jest przy tym lepsza a jak jeszcze przed swoim meczem zamoczysz całą czapkę w lodowatej wodzie to już w ogóle +10% do kondycji. rotfl
Też czasami przy grze w wysokich temp polewałem czapkę wodą i wtedy zakładałem, pomagało :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Grając pod słońce lepiej sprawdza się czapeczka czy okulary?

Gram w bandanie, zawsze to jakiś ersatz. :-)
A biorąc pod uwagę, że pocę się od mrugania powiekami, to mam komplet.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Technika, taktyka, trening”