Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Forehand - osoba początkująca

Nie doradzałem mu żeby "nie ustawiał się na nogach" tylko żeby pierw ćwiczył w miejscu a następnie przechodził stopniowo do trudniejszych ćwiczeń w ruchu.

Zarówno przy uderzeniach w miejscu jak i w ruchu trzeba ustawić się odpowiednio na nogach, nigdzie nie napisałem, że nie trzeba.

Prowokujesz bezsensowne kłótnie bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Forehand - osoba początkująca

Ekba, dziś masz chyba jakiś gorszy dzień? Generalnie luz, każdy z nas takie miewa. ;)
Reszta bez komentowania, Keicam się stara coś wyprostować, nie ma się co dublować. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forehand - osoba początkująca

Ogólnie przez ostatnie dni zauważyłem, że jest jakiś ciąg na kłótnie. Prawie w każdym temacie coś jest.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Forehand - osoba początkująca

tkpp pisze:Na początku może wspomnę, że w żadnym wypadku nie neguję istotności nóg w tenisie, szczególnie w tym meczowym. Zastanawia mnie jednak, jak to się dzieje, że gracz na poniższym filmiku ładuje jak z katapulty pomimo, że w niektórych uderzeniach ma praktycznie proste nogi i całkowity brak tego "legendarnego" wyjścia z nóg.

https://www.youtube.com/watch?v=0izabs1pRYI
Jak będziesz miał taką rękę jak Federer, i będziesz tyle trenował i grał możesz ten fh grać nawet klęcząc. Przeczytaj jeszcze raz tytuł tematu. ".... osoba początkująca".
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Forehand - osoba początkująca

Vivid, Ty masz raczej gorzej odkąd zacząłeś się udzielać w tym wątku.

Jak ma nie być kłótni jak pierw proponujesz początkującej osobie żeby zaczęła od ćwiczeń w miejscu -- to uważają, że nie doceniasz albo w ogólnie nie uznajesz pracy nóg.. WTF???

Piszesz, że moc uderzenia bierze się z dynamicznego podłączenia do ruchu bioder, tułowia i ręki-- uważają, że proponujesz krótki zerwany ruch ręką... WTF?

Jeszcze się poklepują nawzajem po plecach.

Idioci, trolle lub osoby nie umiejące czytać ze zrozumieniem.
Więcej się nie udzielam w tym wątku.
Chociaż bardzo żałuje, że nie dowiedziałem się jak Federer wpływa na przedłużenie kontaktu piłki z rakietą.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Forehand - osoba początkująca

Sebex pisze:Ogólnie przez ostatnie dni zauważyłem, że jest jakiś ciąg na kłótnie. Prawie w każdym temacie coś jest.
To kwintesencja for, w szczególności internetowych. :)

Ekba, zjedz więcej ciastek, od razu się uśmiechniesz. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Forehand - osoba początkująca

ekba pisze:Chociaż bardzo żałuje, że nie dowiedziałem się jak Federer wpływa na przedłużenie kontaktu piłki z rakietą.
To takie proste.

Robi tak dzięki "krótkiemu zrywowi"! :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Forehand - osoba początkująca

Vivid pisze:
Sebex pisze:Ogólnie przez ostatnie dni zauważyłem, że jest jakiś ciąg na kłótnie. Prawie w każdym temacie coś jest.
To kwintesencja for, w szczególności internetowych. :)
Nie bardzo kwintesencja. Nie zamierzam tutaj nikogo umoralniać ale zwróć uwagę, że jesteś osobą która najczęściej w nich uczestniczy. Zrobisz co zechcesz ale może da ci to trochę do myślenia. Pewnie byłoby tego więcej ale sporo osób po prostu odpuszcza bo nie chce się bawić w "mierzenie penisów" na forum.
Żeby nie było, nie jestem święty bo też czasem coś napiszę w mocniejszym tonie.

keicam: ja bym z chęcią zobaczył jakiś twój film z gry.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Forehand - osoba początkująca

Sebex pisze:Ogólnie przez ostatnie dni zauważyłem, że jest jakiś ciąg na kłótnie. Prawie w każdym temacie coś jest.
Wszystko przez lipną pogodę. Za ciepło, żeby można było pośmigać na nartach, za zimno, żeby pograć w kosza czy pojeździć na rowerze. :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Forehand - osoba początkująca

Sebex pisze:Ogólnie przez ostatnie dni zauważyłem, że jest jakiś ciąg na kłótnie. Prawie w każdym temacie coś jest.
W czasie deszczu dzieci się nudzą. ;) Mnie zawsze dziwi, że dorośli faceci potrafią się żreć o takie błahostki. Przeczytałem sobie posty Ekby do połowy trzeciej strony, gdy pojawiły się wycieczki i nie wiem za co na niego wsiedliście.

W ogóle to cała dyskusja powinna się skończyć po tym poście Nolana.

Prośba do autora wątku- wrzuć wideo, albo przejdź się do trenera, bez tego ten wątek przerodzi się w piaskownicę. Jest też druga opcja- będzie jakiś TF, wszyscy tu piszący się zjawią i pokochają. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Forehand - osoba początkująca

kolt pisze:Żeby nie było, nie jestem święty bo też czasem coś napiszę w mocniejszym tonie.
Tak, Ty normę wyrabiasz w jednym wątku, ja takiego "skupienia" cholera nie mam. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Forehand - osoba początkująca

Vivid pisze:
kolt pisze:Żeby nie było, nie jestem święty bo też czasem coś napiszę w mocniejszym tonie.
Tak, Ty normę wyrabiasz w jednym wątku, ja takiego "skupienia" cholera nie mam. :)
Jestem świadomy, że też potrafię być nazwijmy to "szorstki", a nie jest to na ogół potrzebne. Od jakiegoś czasu staram się to ograniczać (czasami jest ciężko jak widzę niektóre posty :D).
Uważam, że byłoby to z korzyścią dla forum gdybyś się nad tym co napisałem zastanowił. Zrobisz co zechcesz ale jestem pewny, że będzie to z korzyścią dla wszystkich.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Rayy
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2016, 18:50

Re: Forehand - osoba początkująca

keicam pisze:Bardzo dziwne pytanie w "ustach" osoby, która doradzała w tym wątku Ravyy'emu naukę fh bez ustawiania się na nogach.
Rayy'owi, taka mała poprawka.
wyczesany pisze:Prośba do autora wątku - wrzuć wideo, albo przejdź się do trenera, bez tego ten wątek przerodzi się w piaskownicę. Jest też druga opcja- będzie jakiś TF, wszyscy tu piszący się zjawią i pokochają. :D
Wstawię wideo jak będę miał szansę zagrać bo teraz mam sesję to i czasu nie wiele i nie ma kiedy. :)

Przypominam o obowiązku cytowania postów do których odnosi się odpowiedź w formacie BB Code. Forma "@pseudonim" nie będzie uznawane. / ED
Ostatnio zmieniony 6 lut 2016, 23:02 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Forehand - osoba początkująca

kolt pisze:Uważam, że byłoby to z korzyścią dla forum gdybyś się nad tym co napisałem zastanowił. Zrobisz co zechcesz ale jestem pewny, że będzie to z korzyścią dla wszystkich.
By nie marnować Ci czasu - ZAPOMNIJ, NIE MA TAKIEJ OPCJI!

W temacie, konkluzja z grubsza jest taka - można coś poczytać, można coś pooglądać. Można nawet dobrze zrozumieć to co się czyta i ogląda. Ale nie zmienia to faktu, że tylko praca na korcie da rezultat. Machanie np. rakietą przed lustrem to słaby pomysł.
Najlepiej popracować z trenerem, teoretycznie największa czy czasem jedyna gwarancja mniejszego czy większego powodzenia.
Oczywiście jest też możliwe, że w oparciu o to co widzimy i czytamy można samemu coś fajnego wypracować. Chodzi o to, że w takim przypadku szanse na powodzenie są zwyczajnie mniejsze.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forehand - osoba początkująca

To jak FH mowa to ja zadam pytanie. Czy amator bez przeszłości zawodniczej może "wytrenować" FH który będzie "siał zament"?
O co chodzi? Np. Isner ma serwis. Mnóstwo asów. Wawrinka potrafi przywalić z BH. A Nadal ma/miał FH który był mega groźny i nie oszukujmy się wygrał mu kilka Szlemów. Właściwie jego gra to nogi i FH. A taki Novak ma wszystko dobre ale nic oprócz nóg i wydolności nadzwyczajnego.
I teraz przekładając to na amatorskie rozgrywki. Czy jest szansa dojść do takiego poziomu FH? Czy moźna wytrenować taką rotacje która będzie robiła wrażenie na przeciwnikach amatorach? Źe przeciwnicy drżą na myśl o tym zagraniu?
A druga sprawa czy amator może dojść do serwisu ok 180-190 km/h? Słyszałem o zawodniczce która ma 14 lat i ładuje regularnie w karo 190 km/h.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forehand - osoba początkująca

Wszystko jest możliwe do pewnego stopnia. Na amatorach wiadomo, że wystarczy mniej niż na zawodnika. Kwestia czy masz predyspozycje i czas na trening.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forehand - osoba początkująca

Właśnie mnie interesuje kwestia tego czy np. Jako amator zaczynający grać w późnym wieku można wytrenować taki FH. Powiedzmy FH Nadała tylko, że przełożony na amatorski poziom. Mam czas na trening.
Już od trenera słyszałem, ze u mnie na kortach jestem w czołówce jeśli chodzi kręcenie piłki. Od kilku osób, że mam sypnięcia z FH i jest to groźne. Cały czas nad nim pracuję ale z ciekawości pytam czy na amatorskim poziomie można dojść do FH np. Nieosiągalnego dla większości innych amatorów.
Jak to robi Rafa. Prawie nikt w tourze nie jest w stanie kręcić jak on i to mu daje/dawało ogromną przewagę jak był w formie. Ustawiałabym wymiany, wygrywał mecze i szlemy.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forehand - osoba początkująca

Moim zdaniem forehandu Nadala nie. Ale coś co na tle innych amatorów będzie wyraźnie lepsze i dające Ci przewagę jak najbardziej tak. Kwestia tylko ile też będziesz w stanie utrzymywać regularności takiego zagrania.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forehand - osoba początkująca

Oczywiście z Nadalem chodziło mi o przykład i napisałem, że chodzi mo o coś takiego ale w przełożeniu na nas amatorów. :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forehand - osoba początkująca

Sebex pisze:...
I teraz przekładając to na amatorskie rozgrywki. Czy jest szansa dojść do takiego poziomu FH? Czy moźna wytrenować taką rotacje która będzie robiła wrażenie na przeciwnikach amatorach? Źe przeciwnicy drżą na myśl o tym zagraniu?
A druga sprawa czy amator może dojść do serwisu ok 180-190 km/h? Słyszałem o zawodniczce która ma 14 lat i ładuje regularnie w karo 190 km/h.
Jest tak duża przepaść w zawodnikach amatorach, że trochę karkołomne pytanie. Na jednym amatorze Twój Fh będzie robił porażające wrażenie i będziesz czuł się jak król... a inny amator jeszcze faja sobie zapali przed odegraniem Twojego Fh... więc trochę...

A serwis, już prędzej, pewnie da radę... tylko pytanie na ile wystarczy Ci tego serwisu po 190 zanim trafisz do ortopedy albo rehabilitanta bez odpowiedniego treningu. :)
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Technika, taktyka, trening”