Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Dopiero na weekendzie będę miał okazję przetestować ten sposób ale wydaje się logiczny. Raz, że wymusza mocne świadome skoncentrowanie się na piłce a dwa, że chcąc uderzyć w odpowiednią "część" piłki automatycznie dostosujemy ruch całego ciała.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

ekba pisze:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iofHSG12T2g[/youtube]

Co sądzicie o tym sposobie ?
Czekałem przez cały film aż uderzy tą piłkę. Nie doczekałem się. Stracone kilka minut.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Straciłeś dodatkowe kilkanaście sekund na napisanie tego merytorycznego komentarza.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

ekba pisze:Straciłeś dodatkowe kilkanaście sekund na napisanie tego merytorycznego komentarza.
Gem, set, mecz - ekba. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

hokej pisze:
ekba pisze:Straciłeś dodatkowe kilkanaście sekund na napisanie tego merytorycznego komentarza.
Gem, set, mecz - ekba. rotfl
Pisałem posta z myślą o potomnych, aby tak samo jak ja nie tracili czasu, bo gość nie zagra tej byczej piłki. Jak widać nie każdy rozumie idee pomocy forumowej.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Nie no, fakt, powinien coś tą piłką zagrać, zadowolona publika to w końcu podstawa. ;)
Też byłem zawiedziony. :(
Gość ryzykuje bo zamiast :::gd::: to mu naklikają. :::bd:: rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

kolt pisze:
ekba pisze:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iofHSG12T2g[/youtube]

Co sądzicie o tym sposobie ?
Czekałem przez cały film aż uderzy tą piłkę. Nie doczekałem się. Stracone kilka minut.
Ja miałem tak samo. :wink:
Rozczarowanie i pytania: czemu on ją trzyma, dlaczego taką dużą i bez powietrza. O_O

(od teoretyków gorsi są chyba tylko teoretycy ... internetowi. ;) )

PS Z góry proszę, nie udowadniajcie mi że pan na filmie nie jest "tylko" teoretykiem. Przyjmuję że macie rację.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

W sumie to miałem dodać fajny filmik gdzie gość wyjaśnia o co chodzi i (o dziwo!) pokazuje to na korcie ale zostałem skutecznie wyleczony dwoma postami które ukazały się zaraz za moim. Dzięki chłopaki, więcej czasu spędzę na bardziej produktywne zajęcia. :::gd:::
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Czy tylko mi się wydaje, że cały ten koncept uderzania "w bok piłki" żeby nadać jej wymarzony kierunek jest totalnie głupi i pachnie skończoną amatorszczyzną?

Obi - wypowiedz się proszę, jak to wygląda z punktu widzenia początkujących. :D

Ci, którzy grają trochę dłużej i trochę lepiej, raczej uderzają piłkę zawsze "w ten sam punkt" (małe uproszczenie plus pomijam tu nadawanie rotacji, piszę wyłącznie o kwestiach kierunku lotu piłki), a o kierunku decydują: punkt kontaktu względem ciała, praca ramienia i (może) nadgarstka, barki (najważniejsze!), skręt bioder, follow through po uderzeniu i step-in.

Serio, tylko bardzo początkująca osoba może na poważnie teoretyzować o tym, że "pogłaszczę piłeczkę bardziej po zewnętrznej, to mi zajefajny cross forhandowy wyjdzie". Oczami wyobraźni widzę już to skręcanie nadgarstka do wewnątrz, żeby jeszcze mocniej "od boku" zajść siersciucha i nie tylko zrobić z tego super zagranie cross-court ale jeszcze z zabójczą rotacją boczną....tylko nie wiedzieć czemu wychodzi z tego farfocel zaraz za siatkę lub wręcz niedolot plus po pięciu takich zawijasach nadgarstek napierdziela jak cholera.

Nie idźcie tą drogą. Nie warto.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

kolt pisze:W sumie to miałem dodać fajny filmik gdzie gość wyjaśnia o co chodzi i (o dziwo!) pokazuje to na korcie ale zostałem skutecznie wyleczony dwoma postami które ukazały się zaraz za moim. Dzięki chłopaki, więcej czasu spędzę na bardziej produktywne zajęcia. :::gd:::

Przepraszam bardzo ale czy myślisz, że komuś łaskę robisz? Nie chcesz to nie udostępniaj.. po co nas o tym informujesz?
Widzę, że na tym forum tematy merytoryczne nie mają wzięcia. Na topie jest za to składanie komuś życzeń i w wątkach turniejowych wychwalanie Federera i narzekanie na dzisiejszy poziom tenisa zawodowego. Widocznie mało jest forumowiczów chcących się rozwijać lub mało jest tych którzy swoją wiedzą chcą się podzielić. A może to i to.

Co do gościa z filmiku. Przedstawia swoją teorię. Dużej atrapy piłki używa by to co chce powiedzieć było bardziej przejrzyste dla widza.
Odpowiedzcie mi teraz na pytanie czemu miałby służyć pokaz paru uderzeń? Przecież i tak nie jesteście w stanie ocenić czy uderzając kieruje się chęcią trafienia w odpowiednią część piłki czy może pieprzył głupoty a uderzając kieruje się tym aby do crossów łapać piłkę wcześniej a do uderzeń po linii lub na zewnątrz później.
Jedyny sposób by to sprawdzić to praktyka na korcie do czego z resztą nas gościu zachęca.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Mi sie marzy zagranie Rafofskiego banana, :D ale to inny temat. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

kolt pisze:W sumie to miałem dodać fajny filmik gdzie gość wyjaśnia o co chodzi i (o dziwo!) pokazuje to na korcie ale zostałem skutecznie wyleczony dwoma postami które ukazały się zaraz za moim. Dzięki chłopaki, więcej czasu spędzę na bardziej produktywne zajęcia. :::gd:::
Profesjonalny foch. rotfl Brawo! :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

ekba pisze:Co do gościa z filmiku. Przedstawia swoją teorię. Dużej atrapy piłki używa by to co chce powiedzieć było bardziej przejrzyste dla widza.
Odpowiedzcie mi teraz na pytanie czemu miałby służyć pokaz paru uderzeń?
To co mówi to jedno, ale fajnie jakby jeszcze nagrał coś w zwolnionym tempie i omówił. Wiem, że dużo wymagam, ale fajnie jakby znalazł obiekt gdzie można nagrywać z góry i dodałby jeszcze ujęcie z boku.

Takie małe potwierdzenie tego o czym mówi. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Artlight pisze:Czy tylko mi się wydaje, że cały ten koncept uderzania "w bok piłki" żeby nadać jej wymarzony kierunek jest totalnie głupi i pachnie skończoną amatorszczyzną?

Obi - wypowiedz się proszę, jak to wygląda z punktu widzenia początkujących. :D

Ci, którzy grają trochę dłużej i trochę lepiej, raczej uderzają piłkę zawsze "w ten sam punkt" (małe uproszczenie plus pomijam tu nadawanie rotacji, piszę wyłącznie o kwestiach kierunku lotu piłki), a o kierunku decydują: punkt kontaktu względem ciała, praca ramienia i (może) nadgarstka, barki (najważniejsze!), skręt bioder, follow through po uderzeniu i step-in.

Serio, tylko bardzo początkująca osoba może na poważnie teoretyzować o tym, że "pogłaszczę piłeczkę bardziej po zewnętrznej, to mi zajefajny cross forhandowy wyjdzie". Oczami wyobraźni widzę już to skręcanie nadgarstka do wewnątrz, żeby jeszcze mocniej "od boku" zajść siersciucha i nie tylko zrobić z tego super zagranie cross-court ale jeszcze z zabójczą rotacją boczną....tylko nie wiedzieć czemu wychodzi z tego farfocel zaraz za siatkę lub wręcz niedolot plus po pięciu takich zawijasach nadgarstek napierdziela jak cholera.

Nie idźcie tą drogą. Nie warto.
Nie wyobrażam sobie stojąc mniej więcej na środku kortu i uderzając centralnie w środek nadlatującej piłki a manewrując tylko ramieniem, nadgarstkiem czy odległością uderzania od tułowia zagrać ciasnego crossa. Piłka lecąca prosto na nas i uderzoną w środek płaszczyzny zwróconej do nas poleci w tym samym kierunku skąd przyszła.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

ekba pisze:
Artlight pisze:Czy tylko mi się wydaje, że cały ten koncept uderzania "w bok piłki" żeby nadać jej wymarzony kierunek jest totalnie głupi i pachnie skończoną amatorszczyzną?

Obi - wypowiedz się proszę, jak to wygląda z punktu widzenia początkujących. :D

Ci, którzy grają trochę dłużej i trochę lepiej, raczej uderzają piłkę zawsze "w ten sam punkt" (małe uproszczenie plus pomijam tu nadawanie rotacji, piszę wyłącznie o kwestiach kierunku lotu piłki), a o kierunku decydują: punkt kontaktu względem ciała, praca ramienia i (może) nadgarstka, barki (najważniejsze!), skręt bioder, follow through po uderzeniu i step-in.

Serio, tylko bardzo początkująca osoba może na poważnie teoretyzować o tym, że "pogłaszczę piłeczkę bardziej po zewnętrznej, to mi zajefajny cross forhandowy wyjdzie". Oczami wyobraźni widzę już to skręcanie nadgarstka do wewnątrz, żeby jeszcze mocniej "od boku" zajść siersciucha i nie tylko zrobić z tego super zagranie cross-court ale jeszcze z zabójczą rotacją boczną....tylko nie wiedzieć czemu wychodzi z tego farfocel zaraz za siatkę lub wręcz niedolot plus po pięciu takich zawijasach nadgarstek napierdziela jak cholera.

Nie idźcie tą drogą. Nie warto.
Nie wyobrażam sobie stojąc mniej więcej na środku kortu i uderzając centralnie w środek nadlatującej piłki a manewrując tylko ramieniem, nadgarstkiem czy odległością uderzania od tułowia zagrać ciasnego crossa. Piłka lecąca prosto na nas i uderzoną w środek płaszczyzny zwróconej do nas poleci w tym samym kierunku skąd przyszła.
Pograsz trochę, to albo się nauczysz albo przynajmniej zaczniesz sobie wyobrażać :). Właśnie na tym to polega. Chodzi o ukrycie kierunku uderzenia maksymalnie długo, a przede wszystkim o taką umiejętność wykonywania dowolnego uderzenia z tego samego ustawienia, żeby mieć dostępny każdy kierunek i kąt. Wystarczy właściwy timing punktu trafienia piłki względem ciała oraz skrętu barków (plus parę innych elementów, o których wcześniej pisałem) i już możesz (prawie) dowolnie kierować piłkę.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Artlight pisze:Obi - wypowiedz się proszę, jak to wygląda z punktu widzenia początkujących. :D
Proszę bardzo. Ja się cieszę jak trafię w piłkę, a potem jak jeszcze wejdzie w kort. Czasem spóźnię uderzenie, źle trafię i leci gdzieś w róg. Jak wejdzie, to udaję, że tak chciałem.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Jak dla mnie na ówczesny stan wiedzy zdecydowane nadanie nadlatującej piłce innego kierunku jest niemożliwy gdy uderzę ją w środek.
Nie będę zaciekle bronił porady z filmiku bo nie miałem okazji jeszcze jej wypróbować aczkolwiek wydaje się logiczna.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

Obiektyw pisze:Ja się cieszę jak trafię w piłkę, a potem jak jeszcze wejdzie w kort.
Przykro mi się zrobiło, bo zrozumiałem, że nie za często masz powody do radości. Nigdy tak na to nie patrzyłem. Zweryfikuję swoją postawę i postaram się być wobec tego ciut milszy dla Ciebie.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

ekba pisze:
kolt pisze:W sumie to miałem dodać fajny filmik gdzie gość wyjaśnia o co chodzi i (o dziwo!) pokazuje to na korcie ale zostałem skutecznie wyleczony dwoma postami które ukazały się zaraz za moim. Dzięki chłopaki, więcej czasu spędzę na bardziej produktywne zajęcia. :::gd:::

Przepraszam bardzo ale czy myślisz, że komuś łaskę robisz? Nie chcesz to nie udostępniaj.. po co nas o tym informujesz?
Widzę, że na tym forum tematy merytoryczne nie mają wzięcia. Na topie jest za to składanie komuś życzeń i w wątkach turniejowych wychwalanie Federera i narzekanie na dzisiejszy poziom tenisa zawodowego. Widocznie mało jest forumowiczów chcących się rozwijać lub mało jest tych którzy swoją wiedzą chcą się podzielić. A może to i to.
Dodałbym jeszcze jeden typ. Takich którzy nie przyjmują krytyki i nie dadzą szansy innym aby mogli podzielić się wiedzą.
Vivid pisze:
kolt pisze:W sumie to miałem dodać fajny filmik gdzie gość wyjaśnia o co chodzi i (o dziwo!) pokazuje to na korcie ale zostałem skutecznie wyleczony dwoma postami które ukazały się zaraz za moim. Dzięki chłopaki, więcej czasu spędzę na bardziej produktywne zajęcia. :::gd:::
Profesjonalny foch. rotfl Brawo! :::gd:::
Raczej podziękowanie bo trzeba doceniać pomoc innych. W tym przypadku doceniam posty dzięki którym będę miał więcej czasu. :D
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Nadawanie kierunku przy uderzeniach

kolt pisze:
Vivid pisze:
kolt pisze:W sumie to miałem dodać fajny filmik gdzie gość wyjaśnia o co chodzi i (o dziwo!) pokazuje to na korcie ale zostałem skutecznie wyleczony dwoma postami które ukazały się zaraz za moim. Dzięki chłopaki, więcej czasu spędzę na bardziej produktywne zajęcia. :::gd:::
Profesjonalny foch. rotfl Brawo! :::gd:::
Raczej podziękowanie bo trzeba doceniać pomoc innych. W tym przypadku doceniam posty dzięki którym będę miał więcej czasu. :D
Więcej czasu na pisanie o tym, że nie wrzuci się czegoś merytorycznego i narzekanie na postawę innych?

Jeśli chodzi o główny wątek, to zgadzam się z Artlightem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Technika, taktyka, trening”