Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

keicam pisze:
El Diablo pisze:... z takim podejściem to powinniśmy wymieniać struny co 2 spotkania....
A nie wymieniasz :D ?
Wymienia. To znaczy wymieni! :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

PitS pisze:
keicam pisze:
El Diablo pisze:... z takim podejściem to powinniśmy wymieniać struny co 2 spotkania....
A nie wymieniasz :D ?
Wymienia. To znaczy wymieni! :D
Ano wymieniam...
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

El Diablo pisze:Ano wymieniam...
SPOILER:
Swoją drogą to ile masz rakiet w domu jeśli można wiedzieć? :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Sebex pisze:
El Diablo pisze:Ano wymieniam...
... rakietę! :teathy:
Swoją dogą to ile masz rakiet w domu jeśli można wiedzieć? :D
Oj, dla ED-a to drażliwy temat rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Vivid pisze:
Sebex pisze:
El Diablo pisze:Ano wymieniam...
... rakietę! :teathy:
Swoją dogą to ile masz rakiet w domu jeśli można wiedzieć? :D
Oj, dla ED-a to drażliwy temat rotfl
Po prostu nie lubię operować na takich liczbach. :P

A poważnie, to obecnie nie mam dużo rakiet.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Rozumiem. Ja jak przez chwile miałem 4 to było dużo. ;-P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Hmm, cztery powiadasz ? :) To w przypadku ED'ka taka ilość to brak rakiet chyba. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Dlatego zapytałem ile teraz ma. :twisted:
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

El Diablo pisze:
PitS pisze:
keicam pisze:
El Diablo pisze:... z takim podejściem to powinniśmy wymieniać struny co 2 spotkania....
A nie wymieniasz :D ?
Wymienia. To znaczy wymieni! :D
Ano wymieniam...
SPOILER:
Wymieniasz rakietę po 2 godzinach gry bo się naciąg zużył rotfl ?

A co do treningu, chodziło mi o jakiś zestaw ćwiczeń które być może stosujecie. Wiadomo, że lepiej coś dopasowanego ale w niedużej ilości to nie zaszkodzi ogólne - a jakiś efekt to da.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

htb pisze:Hmm, cztery powiadasz ? :) To w przypadku ED'ka taka ilość to brak rakiet chyba. rotfl
Obrazek

Koniec tego trollingu. To nie temat o mojej chorobie mnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dicappo
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2013, 20:18

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

A znacie jakieś testy na sprawdzenie takiej sprawności, żeby wiedzieć co można mniej trenować, a czemu trzeba więcej czasu poświęcić?
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Najlepiej iść do fizjo, który przeprowadzi testy, wymaca co trzeba i oceni w jakim stanie są poszczególne mięśnie/grupy/taśmy.

Podstawowym testem jest przysiad (poprawny: tyłkiem do ziemi, pięty oparte o podłoże, kolana prowadzone idealnie w linii wyznaczonej przez stopy, zachowane prawidłowe krzywizny kręgosłupa). Jak z którymś elementem jest problem, to znaczy że coś jest w organizmie nie tak. Na przykład odrywanie się pięt to najczęściej słaba mobilność stawu skokowego (skrócona łydka/achilles). Niemożność pełnego złożenia kolana to problem z czworogłowymi, kolana uciekające do środka to najczęściej problemy z pośladkowymi. Garb to zwykle kiepska stabilizacja tułowia lub skrócone dwugłowe itd.

Jak klasyczny przysiad nie stanowi problemu, to warto spróbować przysiadu z rękami wyprostowanymi nad głową - tutaj wychodzą wszelkie problemy z obręczą barkową, plecami, szeroko rozumianą stabilizacją.

Do dokładniejszych testów potrzebna jest najczęściej druga osoba i umiejętność wymacania jak zachowuje się dany mięsień podczas konkretnego ruchu. Dlatego jeszcze raz zachęcam do wizyty u fizjo.

Gdy wiadomo co jest do poprawy to można pod to układać trening zawierający ćwiczenia rozciągające mięśnie skrócone i wzmacniający mięśnie nieaktywne. Do tego ćwiczenia uczące aktywacji mięśni odpowiednich do danych czynności - przykładowo bardzo wiele osób nie używa mięśni pośladkowych, a szkoda, bo to jedna z najsilniejszych grup w organizmie, a leg drive (dynamiczny wyprost bioder przy użyciu pośladkowych) pozwala uwalniać potężną dynamikę praktycznie w każdym ruchu złożonym - jakimi są np. uderzenia w tenisie.
dicappo
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2013, 20:18

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

A ile mogą kosztować takie testy u fizjoterapeuty?
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

50-150 zł za wizytę w zależności u kogo i w jakim mieście. Jak nie jesteś bardzo pokrzywiony, to jedna wizyta zwykle wystarczy. Fizjo zrobi testy, wymaca co i jak i da Ci zestaw na rozciąganie tego co trzeba i powie których ćwiczeń unikać, a na które zwrócić szczególną uwagę.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Znalazłem takie coś:
http://www.itatennis.com/Assets/ita_ass ... g+Plan.pdf

Warto próbować? Ktoś już robił taki trening albo wie czy dla duźo grającego młodego amatora przyniesie on korzyść w poprawie pracy nóg, dynamiki i ich "odmulenia"? :)
Czy lepiej robić samemu ćwiczenia np. 3 razy w tygodniu po ok godzinie? Drabinki, interwały, skakanka, piłka lekarska itd.?
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Na twoim miejscu zrobiłbym najpierw dobrą bazę w postaci ogólnorozwojówki. W takim treningu szanse, że sobie zaszkodzisz są niewielkie, a efekty powinny być widoczne. Dopiero na solidnej podstawie brałbym się za trening specjalistyczny. Nie jestem zwolennikiem brania się za specjalistyczne treningi przez amatorów bez przygotowania.
Ja w tamtym roku przed sezonem letnim zacząłem treningi kalisteniki (wykorzystanie własnej masy ciała), 3x w tygodniu. Na starcie bardzo spokojnie. Plan miałem z książki "Skazany na trening". Przed tym moja sprawność była niezła, na pewno lepsza niż przeciętnego Polaka bo od dziecka jestem związany ze sportem. Już po miesiącu czułem sporą poprawę. Potem było coraz lepiej. Moje treningi nie były długie ani ciężkie ale pilnowałem regularności. Robiłem po jednym ćwiczeniu na większe partie mięśniowe.
Nie jestem trenerem więc traktuj ten post jako opinia i studium konkretnego przypadku chociaż wszyscy trenerzy z którymi do tej pory miałem do czynienia stawiali ogólnorozwojówkę na pierwszym miejscu.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trening ogólnorozwojowy pod tenisa

Rozumiem. :) ja lubię mieć plan rozpisany. Znasz może stronę albo masz taką rozpiskę na dni czy tygodnie ile czego itd.? :) (chodzi mi o ogólnorozwojówkę)

Ps
Kolt wysłałem priva. :)

Wróć do „Technika, taktyka, trening”