Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Serwis do oceny

Grałem z Tobą, więc jestem upoważniony. :]

1. Niestabilna pozycja przy wyrzucie. Jak nie mam sklerozy, i widać to w tym filmie, nie masz powtarzalnego wyrzutu, myślę, że to właśnie z tego powodu.
2. Masz odruch obronny przed uderzeniem rakietą w kolano. :wink: Skutek to niewykorzystanie pełnej dynamiki ruchu, wstrzymujesz rękę za wcześnie. Pronacja całkiem fajnie, ale ta rakieta powinna raczej "przejść" za lewą nogę. Doda Ci to nieco energii ze skrętu, obecnie niewykorzystanego.
3. Prawa stopa - dostawiasz ją w dziwnej pozycji. Zgadzam sie z wyczesem, blokuje Ci to ruch skrętny i dodatkowo powoduje niestabilne "lądowanie" po sekwencji.
4. Lewa ręką - wykorzystaj ją jak, nie przymierzając, kulomiot. :)
5. To już na siłę, ale możesz spróbować - podnieś wyżej łokieć prawej ręki na początku wykonywania pętli.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serwis do oceny

Jak na mój gust, w momencie serwisu jesteś już mocno pod lub nawet przed piłką, stąd konieczność wyhamowania i wstrzymywania ruchu. Wyrzucona piłka powinna być mniej więcej tam, gdzie ją kozłujesz do płaskiego serwisu i ewentualnie trochę przed linię serwisową do rotacyjnych. Jeżeli do tego dołożyć to o czym pisze Hokej, że wyrzut nie jest stabilny, to ciało w różny dziwny sposób, będzie "gonić" piłkę i przez to stabilność będzie zachwiana.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis do oceny

No Rok, to już wiesz pewnie prawie wszystko, poskładaj i wal po 180, a jak będzie już 180 to nagraj się, podciągnie się do 200. :wink: rotfl
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Serwis do oceny

Jeśli nie masz 1.90, a nawet jeśli masz :wink: , skoncentruj się nie na sile lecz na serwisie z rotacją i kick serwisie. Przy mocnych bombach za chwilę urwiesz ramię, a ile zdobędziesz punktów w meczu 2, może 3. Tak jak już napisano, uwolnij nadgarstek czyli przesuń niżej uchwyt. Uzyskasz większą dynamikę no i wyrzut, wyrzut i jeszcze raz wyrzut. To klucz do dobrego rotacyjnego serwisu. Czyli godzina 12 ewentualnie 11 do kick serwisu, lub na 13 do slajsa na zewnątrz. Kąty i długość lepsze niż 180, dla nas amatorów. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis do oceny

Biorąc pod uwagę wszystkie cenne i trafne uwagi to ... Ty się do tenisa nie nadajesz. :::jezor::: Nie zajmuj ludziom kortu, sio na ping-ponga. :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Serwis do oceny

Dziękuje wszystkim, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami :::gd::: . Nic tylko teraz zasuwać na kort :!:paq:!: .

Za jakiś czas (najlepiej przed majowym TF-em) podeślę kolejne nagranie, porównawcze. Mam nadzieję, że wasze uwagi pomogą. A ostateczny test przeprowadzę na TF-ie.

Oczywiście temat nie jest zamknięty. Jeśli macie jeszcze jakieś rady to nie krępujcie się :mglss: .

Dzięki. :::gd:::
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis do oceny

Rokforabe pisze:Za jakiś czas (najlepiej przed majowym TF-em) podeślę kolejne nagranie, porównawcze. Mam nadzieję, że wasze uwagi pomogą. A ostateczny test przeprowadzę na TF-ie.
Chcesz nas zastraszyć? :twisted: Musisz się postarać. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Serwis do oceny

Vivid pisze:
Rokforabe pisze:Za jakiś czas (najlepiej przed majowym TF-em) podeślę kolejne nagranie, porównawcze. Mam nadzieję, że wasze uwagi pomogą. A ostateczny test przeprowadzę na TF-ie.
Chcesz nas zastraszyć? :twisted: Musisz się postarać. :P

Hehe. :twisted: Nie to miałem na myśli, ale rzeczywiście jak w maju nie będzie poprawy to przynajmniej będę miał gdzie szukać winnych. rotfl

Na kort. :::sup2:::
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking

Wróć do „Technika, taktyka, trening”