Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Serwis do oceny

Pracuję ostatnio nad serwisem.

https://vimeo.com/115544736

Wszelkie uwagi mile widziane, co jeszcze mogę zrobić aby poprawić serwis?
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis do oceny

Który to serwis? Pierwszy czy drugi? Jak chciałbyś serwować?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis do oceny

Rokforabe pisze:Pracuję ostatnio nad serwisem.

https://vimeo.com/115544736

Wszelkie uwagi mile widziane, co jeszcze mogę zrobić aby poprawić serwis?
Pokazać dokąd leci piłka. To żarcik taki, ale ma w sobie ziarenko prawdy. Samo przygotowanie jest poprawne, dość swobodne, dlatego ciekawi mnie efekt w postaci trajektorii piłki. Ruch nie jest dla ocen za styl o ile nie powoduje błędów, oraz generuje dynamiczny serwis.

Wystarczy przywołać casus Wawrinki i jego specyficznego serwisu z mięśni brzucha.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis do oceny

Każdy jest z mieśni brzucha. Tylko u Wawrinki jakoś dziwnie wyraźniej to widać niż u innych. Może dlatego, że jest z bardziej frontalnej pozycji i mniej widoczny jest skręt ciała, a bardziej to wygięcie brzucha do przodu.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis do oceny

hitman pisze:Każdy jest z mieśni brzucha. Tylko u Wawrinki jakoś dziwnie wyraźniej to widać niż u innych. Może dlatego, że jest z bardziej frontalnej pozycji i mniej widoczny jest skręt ciała, a bardziej to wygięcie brzucha do przodu.
Pełna zgoda.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Serwis do oceny

Przy takiej akcji serwisowej wypadałoby się skupić nad regularnością. Jeśli trafiasz nim tam gdzie chcesz i kiedy chcesz... to go zostaw w spokoju ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Serwis do oceny

hitman pisze:Który to serwis? Pierwszy czy drugi? Jak chciałbyś serwować?
Pierwszy. Na następnym TF-ie chciałbym zaserwować pod 180 km/h :teathy:
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Serwis do oceny

Rokforabe pisze:
hitman pisze:Który to serwis? Pierwszy czy drugi? Jak chciałbyś serwować?
Pierwszy. Na następnym TF-ie chciałbym zaserwować pod 180 km/h :teathy:
To ustawimy odpowiednio radar :teathy:.
;-)
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Serwis do oceny

keicam pisze:Przy takiej akcji serwisowej wypadałoby się skupić nad regularnością. Jeśli trafiasz nim tam gdzie chcesz i kiedy chcesz... to go zostaw w spokoju ;)
Ostatnio jest z tym coraz lepiej, ale mimo wszystko chciałbym trochę zwiększyć siłę rażenia :!crazysnc!:
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis do oceny

Rokforabe pisze:
hitman pisze:Który to serwis? Pierwszy czy drugi? Jak chciałbyś serwować?
Pierwszy. Na następnym TF-ie chciałbym zaserwować pod 180 km/h :teathy:
Ok. Teraz powiedz czyj serwis masz w głowie. Tzn. chodzi o pewien wzór, archetyp :) Na pewno taki masz, bo każdy ma jakieś upodobania.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Serwis do oceny

Rokforabe pisze:Ostatnio jest z tym coraz lepiej, ale mimo wszystko chciałbym trochę zwiększyć siłę rażenia :!crazysnc!:
Siła rażenia? Możesz chwycić rakietę jeszcze niżej, wykonać jeszcze pełniejszą pętlę. Tylko po co? Traf w kwadrat o boku 40 cm w środkowym lub zewnętrznym narożniku kara serwisowego 8/10 razy obecnym serwisem, a 50% piłek wygrasz bezpośrednio z większością amatorów.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Serwis do oceny

keicam pisze:
Rokforabe pisze:Ostatnio jest z tym coraz lepiej, ale mimo wszystko chciałbym trochę zwiększyć siłę rażenia :!crazysnc!:
Możesz chwycić rakietę jeszcze niżej, wykonać jeszcze pełniejszą pętlę.
To z tym chwytem to fakt, powinienem niżej łapać. A co do pętli z większym opuszczeniem główki rakiety za sobą, to już chyba kwestia mobilności w stawie barkowym. Nie wiem czy jestem w stanie niżej. Chyba że jest jakiś sposób?
hitman pisze:
Rokforabe pisze:
hitman pisze:Który to serwis? Pierwszy czy drugi? Jak chciałbyś serwować?
Pierwszy. Na następnym TF-ie chciałbym zaserwować pod 180 km/h :teathy:
Ok. Teraz powiedz czyj serwis masz w głowie. Tzn. chodzi o pewien wzór, archetyp :) Na pewno taki masz, bo każdy ma jakieś upodobania.
Trochę Raonic, Djokovic, Sampras. Nie wzoruję się na jednym. Raczej biorę od każdego po trochę, co mi bardziej pasuje, albo w ogóle robię inaczej. Przykładowo dostawianie drugiej stopy mi bardziej odpowiada, a wyżej wymienieni nie dostawiają.

Zwiększenie dynamiki i gibkości na pewno pomoże, ale czy technicznie jakieś szczegóły można zmodyfikować?
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis do oceny

Ja tu najbardziej widzę Soderlinga.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Serwis do oceny

hitman pisze:Ja tu najbardziej widzę Soderlinga.
Też go widzę, i wielu innych :wink: Tylko tych prędkości nie widzę i tych asów :::dropy:::
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Serwis do oceny

Rokforabe - na innym forum też zamieściłeś nagranie. Tam nie mogę Ci napisać ;), dlatego tu... Jeśli dobrze zrozumiałem, to poradzono Ci, żebyś szybciej odprowadzał rękę po wyrzucie przy zamachu. Tutaj moje pytanie: a nie jest tak, że właśnie tą ręką należy jak najdłużej "wskazywać" piłkę? Kiedyś nawet Fibak mówił o tym podczas komentarza.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Serwis do oceny

Na mój gust mógłbyś nie wyhamowywać tak szybko ręki, trochę to "samprasowskie" ale na moją logikę może powodować problemy z barkiem, zwłaszcza jeśli trochę ostygniesz.

Nie podoba mi się, ale nie wiem czemu (postaram się dopisać moje rozumienie)
-po dostawieniu prawa noga z przodu ustawia się frontalnie i ogranicza możliwość głębszego wejścia w kort,
-nie ma napięcia barków, wydaje mi się, że lewa ręka powinna bardziej ciągać całość, u Ciebie tego nie ma.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Serwis do oceny

TadX pisze:Rokforabe - na innym forum też zamieściłeś nagranie. Tam nie mogę Ci napisać ;), dlatego tu... Jeśli dobrze zrozumiałem, to poradzono Ci, żebyś szybciej odprowadzał rękę po wyrzucie przy zamachu. Tutaj moje pytanie: a nie jest tak, że właśnie tą ręką należy jak najdłużej "wskazywać" piłkę? Kiedyś nawet Fibak mówił o tym podczas komentarza.
To samo zauważył wyczesany.
To jest chyba indywidualna sprawa. Jedni za szybko inni za wolno. Wydaje mi się, że jak za długo zostaje lewa ręka to trochę blokujemy sobie wyjście do góry prawym barkiem.

Jak sobie przypomnę swój serwis z przed lat o było jeszcze wolniej i lewa ręka jeszcze dłużej zostawała w górze. Zostają stare nawyki :[
wyczesany pisze: -po dostawieniu prawa noga z przodu ustawia się frontalnie i ogranicza możliwość głębszego wejścia w kort.
Co byś sugerował w takim razie? Następnym razem przetestuję.
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Serwis do oceny

Pętla. Odprowadzenie do prostej ręki w łokciu z tyłu w pierwszej fazie zamachu, mniejsze zwolnienie podczas wykonywania pętli za głową i pełne i głębsze odprowadzenie rakiety po uderzeniu. Mam wrażenie że wstrzymanie rakiety następuje już w fazie uderzenia. To pewnie przyspieszy serwis. Naturalną konsekwencją takiego serwisu jest wysoki wyrzut piłki, tak aby zdążyć z tym o czym piszę wcześniej. Nie wiem czy to się opłaca, bo wymaga przemodelowanie całkiem fajnego serwisu. Nadal podkreślam szlifowanie precyzji obecnego jako przynoszące lepsze wyniki niż wzmacnianie uderzenia.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis do oceny

Muszę na to jeszcze ewentualnie dokładniej popatrzeć ale to co widzę to:

1. Od pasa w dół jest bardzo dobrze, czyli nogi pracują jak należy.

Problem jest od pasa w górę:

1. Za głęboko układasz dłoń na rączce. I kontrola na tym obrywa i dynamika. Rakietę trzymamy na końcu rączki, po to jest stopka by było na czym dłoń podpierać i stabilizować chwyt, a u Ciebie to mam wrażenie, że jest pod 230V :P, żebyś nie dotykał rotfl

2. Nikły skręt i praca obręczy barkowej.

3. Zbyt luźna praca obu rąk, brak spójności z tułowiem. Te ręce (obie) tak sobie trochę "luzem" latają. W związku z tym ręka z rakietą idzie jednak zbyt daleko od tułowia. Poza tym, choć na tym ujęciu kiepsko to wyłapać, ręka z rakietą rotuje wokół tułowia przy wyprowadzaniu uderzenia zbyt szeroko. To jest poniekąd pokłosie tego zbyt luźnego prowadzenia rąk, podkreślam - obu rąk.

To tak na szybko. Potem jeszcze popatrzę dokładniej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Serwis do oceny

Vivid pisze:Muszę na to jeszcze ewentualnie dokładniej popatrzeć ale to co widzę to:

1. Od pasa w dół jest bardzo dobrze, czyli nogi pracują jak należy.
Mię się wydaje, że prawą nogę stawia za bardzo do przodu to powoduje skręt bioder za szybko i jego gorsze przełożenie na dalsze elementy... weź mnie z błędu wyprowadź. :P
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Technika, taktyka, trening”