Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FH do oceny

Nolan pisze:Dałem jako podstawę do obliczeń 1h tygodniowo chociaż sam też uważam, że 2x1h tygodniowo dla szansy na efektywną naukę to minimum.
Pytanie podstawowe, ile ktoś spędza godzin na korcie, ta 1h godzina tygodniowo to nie musi być w cale tak mało jak na amatorski tenis przy założeniu dużej systematyczności i determinacji do wprowadzania zmian w grze.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: FH do oceny

Szybki SMS grupowy i już wiem :) W Łodzi 50zł-60zł, dla znajomych powiedzmy ... trochę mniej :P ;)

1200zł to w sumie i tak mało. Ludzie płacą i koło 2000-2500zł za szkolenie miesięcznie i to nie zawodnicze.
Zawodnicze zaczyna się od ponad 2000zł. Ale nikt nie powiedział, że tenis ma być tani. Nie pasuje to na ping-ponga :P

Panowie, mam świadomość, że nawet średnia krajowa jest chyba dla GUS, a nie dla normalnego obywatela. Ale 10 spotkań po 1,5h przy stawce 50zł/h to 750zł. Złapać podstawy i szlifować samemu.
A jak się chce nauczyć grać ładnie i technicznie to te minimum 3 x 1,5h na tydzień, czyli 900zł na miesiąc. Pograć tak choć ze 2 miesiące, 1800zł, to już sporo może dać jak nastawiamy się na grę rekreacyjną.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: FH do oceny

Vivid pisze:A jak się chce nauczyć grać ładnie i technicznie to te minimum 3 x 1,5h na tydzień, czyli 900zł na miesiąc. Pograć tak choć ze 2 miesiące, 1800zł, to już sporo może dać jak nastawiamy się na grę rekreacyjną.
Zgadzam się.
Jeżeli ktoś ma szansę wygospodarować taką kasę to nie ma nawet co się zastanawiać ponieważ to idealny start.

Gdybym jeszcze raz zaczynał przygodę z tenisem właśnie tak bym zrobił. :D
Jak będę miał dzieciaka to postaram się taki start mu zapewnić.
W późniejszym etapie już treningi z tatą czy mamą będą musiały wystarczyć. :D
Vivid pisze: Panowie, mam świadomość, że nawet średnia krajowa jest chyba dla GUS, a nie dla normalnego obywatela.
Odrobinę zabawy w statystykę GUS :
Średnia krajowa ok. 3.600 PLN brutto wychodzi gdy weźmiemy 52 pracowników na minimalnej płacy oraz jednego z pensją 100.000 PLN. Żeby taka średnia wyszła w zderzeniu z jednym członkiem zarządu banku o pensji 500.000 PLN musimy dla równowagi dodać pensję minimalną 262 pracowników. Tak powstaje średnia krajowa.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”