Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Pozycja po uderzeniu

Trzeba działać na zasadzie "okej idę na kort, próbuję i czuję czy moje uderzenia są lepsze, silniejsze, celniejsze, z większą rotacją czy może dana wskazówka niczego nie poprawia" i tyle...
Wiadomo, że lekcje z internetowymi trenerami nie są najlepszą metodą nauki, ale zawsze lepszą niż nic. Taka metoda nauki dla ubogich.
Ja dzięki Jeffowi niejedno już poprawiłem, a przynajmniej tak mi się wydaje. A do trenera może się przejdę jak uciułam trochę grosza, ale wolę przedtem opanować chociaż podstawy. Choć wiem że w ten sposób mogę utrwalić nieprawidłowe nawyki ruchowe..
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pozycja po uderzeniu

Trener po x godz. lekcji stojąc po drugiej stronie siatki, często widzi już tylko dobrze lub źle zagraną piłkę. Nasze ruchy, wyjście z nóg, biodra zwyczajnie mu umykają lub też większość amatorów gra na takim poziomie, że cała powyższa rozmowa ma się nijak do realiów, ponieważ już na samym początku większość źle składa się do uderzeń. Ale co tam przez lata wytrenowali celność i odpowiednią siłę przebicia piłki.
W głowach mają obrazy z YT i tak też myślą, że wyglądają ich ciała w trakcie ładnych zagrań pod końcową. Większość grających dynamikę uderzenia generuje z ręki i ewentualnie wprowadzonej bezwładnie masy swojego ciała w ruch i ma się to nijak do tego co oglądają na YT. Ale grają i rozprawiają o technice, o pracy nadgarstka, biodrach itp....
I fajnie dzięki temu tenis w ich życiu to więcej niż tylko godzina na korcie.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pozycja po uderzeniu

ekba pisze:Trzeba działać na zasadzie "okej idę na kort, próbuję i czuję czy moje uderzenia są lepsze, silniejsze, celniejsze, z większą rotacją czy może dana wskazówka niczego nie poprawia" i tyle...
W tym oczywiście jest logika. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozycja po uderzeniu

arot77 pisze:... dynamikę uderzenia generuje z ... wprowadzonej bezwładnie masy swojego ciała w ruch ...
No nie powstrzymuj się - wal prosto z mostu, że to chodzi o Vivida rotfl . A tak to między wierszami ukryte ;-P .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
shinlu
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 1 kwie 2010, 13:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozycja po uderzeniu

Ja cały czas piszę tylko o sobie i swoim własnym sposobie, w jaki staram się rozwijać jako amator, który ma zamiar grać w turniejach, czy ligach amatorskich :) Przychodzi mi to ciężko i bardzo powoli, bo samej gry jest po prostu za mało. Wiem również, że mam bardzo ograniczone możliwości przez to, ale wierzę, że mogę grać w tenisa lepiej niż aktualnie (obecnie, delikatnie mówiąc szału nie ma). Potrzeba dużo samozaparcia, cierpliwości, odpowiedniego podejścia i miłości do tenisa :D
Znakomicie się przy tym bawię, sprawia mi to przyjemność i po prostu... kocham tenis :)
Head Youtek Extreme MP x2
NTRP 1.5-2.0
"Tenis to nie tylko gonitwa za wynikiem, ale i piękna przygoda"
J. S. mój "coach"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Pozycja po uderzeniu

shinlu pisze:... po prostu... kocham tenis :)
Z wzajemnością? (:]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
shinlu
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 1 kwie 2010, 13:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozycja po uderzeniu

keicam pisze:
shinlu pisze:... po prostu... kocham tenis :)
Z wzajemnością? (:]
Mam taką nadzieję. :D
Head Youtek Extreme MP x2
NTRP 1.5-2.0
"Tenis to nie tylko gonitwa za wynikiem, ale i piękna przygoda"
J. S. mój "coach"

Wróć do „Technika, taktyka, trening”