hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

pst pisze:Masz na myśli skręt przedramienia w końcowej fazie uderzenia?
Tak. Dokładniej to skręt w momencie kontaktu z piłką kończący się otwarciem uderzenia (taki backhandowy odpowiednik terminu "domknięcie" używanego przy forehandzie).
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

hitman pisze:Dokładniej to skręt w momencie kontaktu z piłką kończący się otwarciem uderzenia (taki backhandowy odpowiednik terminu "domknięcie" używanego przy forehandzie).
O to, to, to! Właśnie o to mnie męczył trener, ale tamtego dnia łatwiej mu było mi pokazać niż wytłumaczyć... :rolleyes: niż jakiś czy inna cholera?
Ale starych drzew się nie przesadza - raczej zostanę przy 2HBH i nie będę mieć problemu z otwieraniem uderzenia tylko do plecaczka, do plecaczka...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

hitman pisze:
pst pisze:Masz na myśli skręt przedramienia w końcowej fazie uderzenia?
Tak. Dokładniej to skręt w momencie kontaktu z piłką kończący się otwarciem uderzenia (taki backhandowy odpowiednik terminu "domknięcie" używanego przy forehandzie).
To się nazywa supinacja, Koledzy... :rolleyes:
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

O tak właśnie :).
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Traw3k pisze:
hitman pisze:
pst pisze:Masz na myśli skręt przedramienia w końcowej fazie uderzenia?
Tak. Dokładniej to skręt w momencie kontaktu z piłką kończący się otwarciem uderzenia (taki backhandowy odpowiednik terminu "domknięcie" używanego przy forehandzie).
To się nazywa supinacja, Koledzy... :rolleyes:
Właśnie - sprawdziłem w wiki i też mi coś z tą pronacją nie pasowało, ale ja się nie znam to nie chciałem się mądrzyć ;-).
Ale że jestem wredny z natury :twisted: postanowiłem przetestować żonę - właśnie uczy się do specjalizacji z diagnostyki obrazowej to takie rzeczy powinna wiedzieć, ale myślałem, że ją zagnę.
Nic z tego zagiąć się nie dała. :]
Pronacja jest przy FH jak wykonujemy ruch skrętny i kości przedramienia (łokciowa i promieniowa) zmieniają położenie od równoległego do skrętoległego.
W supinacji odwrotnie - od skrętoległego do równoległego położenia kości promieniowej i łokciowej względem siebie. Czyli jak w 1HBH.
Nie wiem czy Gary by przeżył jakby miał mądrzejszą babę w domu :o .
rotfl
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 13:15 przez pst, łącznie zmieniany 1 raz.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

pst pisze: Nie wiem czy Gary by przeżył jakby miał mądrzejszą babę w domu :o .
rotfl
"Moja Pani Trener" i wszystko jasne. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

pst pisze:Nie wiem czy Gary by przeżył jakby miał mądrzejszą babę w domu :o .
Mądrzejszą od Ciebie, czy ode mnie? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Gary pisze:
pst pisze:Nie wiem czy Gary by przeżył jakby miał mądrzejszą babę w domu :o .
Mądrzejszą od Ciebie, czy ode mnie? rotfl
Dobre. rotfl
Widzę, że mistrz ciętej riposty czuwa :wink:.

Wersja pesymistyczna: mądrzejsza od nas obu... O_O
Beware of the Hologram.
It will trick us!
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

pst, jaki lizus. :D
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Co do pronacji i supinacji przedramienia, nie przykładałem do tego aż takiej wagi jak do tego aby oś rakiety z przedramieniem tworzyła cały czas kąt prosty, słowem aby nie opuszczać główki ku dołowi bo tracimy na kontroli uderzenia.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

kolt pisze:pst, jaki lizus. :D
:D
Akurat 'potyczki' Garego i Vivida wywołują u mnie uśmiech - pasuje mi ich poczucie humoru. A tu Gary ładnie trafił.
Ciekawe co byś napisał jakbym posłodził Vividovi ? :]
PitS pisze:Co do pronacji i supinacji przedramienia, nie przykładałem do tego aż takiej wagi jak do tego aby oś rakiety z przedramieniem tworzyła cały czas kąt prosty, słowem aby nie opuszczać główki ku dołowi bo tracimy na kontroli uderzenia.
Czy masz na myśli takie ułożenie do momentu kontaktu rakiety z piłką? Bo potem tu już chyba nie ma kąta prostego?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Akurat u mnie jest nawet po kontakcie, wynika to z potrzeby wyhamowania rakiety po uderzeniu.
On też tak ma:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YuBRallEByc[/youtube]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Piękny ma ten 1HBH!! :::photo:::

Arot77, spójrz jak ma Francuz ułożony nadgarstek przy zamachu. ;-)
O tym mówiłem mając na myśli dodawanie gazu, choć nie było to może trafne określenie. Lekkie podgięcie było lepsze.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Można to opisać jako otwarcie nadgarstka.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
sQuall1
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2012, 20:54

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Dziś podczas meczu Djokovica z Wawrinką, tylko podziwiać i podziwiać piękny i skuteczny 1hbh Wawrinki. Kto oglądał ten mecz niech podzieli się swoją opinią na temat backhandu jednoręcznego Wawrinki.
Obrazek More Win...
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Ja oglądałem. Fajny.











:D
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

Lecz mimo wszystko, choć bardzo skuteczny to mniej pewny i nieprzekładalny na amatorskie podwórko.
Wiem, wiem zaraz wiele osób podniesie zdanie wyżej krzyk. Jednak przy 1HBH trzeba mieć idealny timing i uginać nogi :) co jest grzechem większości.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

arot77 pisze:Lecz mimo wszystko, choć bardzo skuteczny to mniej pewny i nieprzekładalny na amatorskie podwórko.
Wiem, wiem zaraz wiele osób podniesie zdanie wyżej krzyk. Jednak przy 1HBH trzeba mieć idealny timing i uginać nogi :) co jest grzechem większości.
Obawiam się, że przy każdym uderzeniu trzeba uginać nogi. Wyjątek może stanowić Gary, którego wszystkie piłki przeskakują.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

ZlosliwyGnom pisze:Obawiam się, że przy każdym uderzeniu trzeba uginać nogi. Wyjątek może stanowić Gary, którego wszystkie piłki przeskakują.
Nie wszystkie, wyjątkowo niskie i kąśliwe slajsy, takie jak gra JCz, jestem w stanie odegrać z wysokości barków. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Jednoręczny vs oburęczny backhand

arot77 pisze:Lecz mimo wszystko, choć bardzo skuteczny to mniej pewny i nieprzekładalny na amatorskie podwórko.
Wiem, wiem zaraz wiele osób podniesie zdanie wyżej krzyk. Jednak przy 1HBH trzeba mieć idealny timing i uginać nogi :) co jest grzechem większości.
U mnie jest bardziej pewny :wink: , ponieważ dwoma rękami BH nie potrafię grać, a na amatorskim podwórku całkiem dobrze sobię radzę. :) ....o co chodzi z tym grzechem większości...uginać nogi, czy idealny timing. O_O

Wróć do „Technika, taktyka, trening”