quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Zwiększenie siły

Witam, chciałbym zwiększyć swoją siłę tzn. wzmocnić nadgarstki, przedramię, ogólnie ręce gdyż jestem bardzo szczupły i każdy dodatek siły bardzo mi się przyda w grze. Nie mam dostępu do żadnego sprzętu (sztanga, hantle) ani też do siłowni. Więc chciałem się poradzić czy taki trening domowy mi pomoże: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm w jakiś sposób. Nie mam zamiary ofc wykonywać wszystkich ćwiczeń, ale jedynie pompki przodem, "tyłem", z nogami na krześle, z kombinacja 3 krzeseł etc. I od razu mówię nie gram profesjonalnie, zacząłem w ubiegłe wakacje i złapałem bakcyla :D Pozdr
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zwiększenie siły

Tenis to nie siła a dynamika. Popatrz na zawodników, ręce (ramiona jak u chuderlaka). Ręka musi być szybka a masa jej w tym nie pomaga. Dynamika zagrania wynika z techniki, szybkości wyprowadzenia zagrania a przede wszystkim z płynności.
Wystarczy iść na trening kogoś z pierwszej 20-tki 12-latek w Polsce. Te smarkule lutują regularnie na takim tempie o jakim może zapomnieć większość amatorów ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Zwiększenie siły

Wiem doskonale, że tenis to dynamika, technika i precyzja. Ale przecież siła też się przydaje, a ja na pewno odbiegam od normy :P. Chodzi mi o to, żeby nawet manewrować lepiej rakietą w nadgarstku, czy to przy serwisie, czy przy smeczu, ataku etc. Moja waga to zaledwie ok. 55kg przy wzroście 178 cm :D. I moje ręce i nadgarstki są słabe, więc chyba nie zaszkodzi jak nabiorę trochę więcej siły :), a że nie mam dostępu do sprzętu typu hantle to mogę wykonywać jedynie takie coś. Chyba lepsze to niż nic, choćby dla samego organizmu?

Proszę nie zapominać o "ogonkach". Dziękuję. Post poprawiony.// Obiektyw
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zwiększenie siły

Vivid pisze:Tenis to nie siła a dynamika. Popatrz na zawodników, ręce (ramiona jak u chuderlaka). Ręka musi być szybka a masa jej w tym nie pomaga. Dynamika zagrania wynika z techniki, szybkości wyprowadzenia zagrania a przede wszystkim z płynności.
Wystarczy iść na trening kogoś z pierwszej 20-tki 12-latek w Polsce. Te smarkule lutują regularnie na takim tempie o jakim może zapomnieć większość amatorów ... :)
Wszystko co piszesz jej w 100% prawdą, ale popatrz na Murraya czy Federera, jak szczypiorki, ale jednak mięśnie mają spore, takie jakie potrzebują.. I ta dysproporcja między prawą ręką i lewą u Federera.

http://3.bp.blogspot.com/_Uk9D4K89244/S ... 60579h.jpg
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Zwiększenie siły

W takim razie przyda Ci się masa (ogólna ciała), bo z samych kości dużo mięśni nie będzie. Notabene mam ten sam problem, niedowagę, stąd nie mam z czego budować mięśni.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Zwiększenie siły

No właśnie, jednak aby zwiększyć masę to już siłka+odpowiednia dieta+potem jakieś suple (chociaż to akurat niekoniecznie), ale ja osobiście nie mam jako takich możliwości i chcę chociaż w jakiś sposób zyskać trochę siły, bo przecież dzięki takim ćwiczeniom masa nie rośnie, ale siła tak, a raczej nie powinno być tak, że mam problem żeby zrobić 40 pompek, przy 30 już mi się trzęsą ręce, albo rakieta 320g jest zbyt ciężka jak na moją rękę (20 lat) :D. Kiedyś już ten program sobie robiłem, jakoś 4 ćwiczenia czy 5 po 15-20 powtórzeń x4 serie :).
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

Rany facet przesadzasz i to mocno. Dieta, siłka, suple (!!!). Jak sobie układasz taki plan to albo jesteś strasznym ektomorfikiem i po prostu mięśnie Ci za nic nie chcą rosnąć albo źle mierzysz siły na zamiary ;) . I nie to, że "przyszedł jakiś i się mądrzy", tylko sam najpierw straciłem 11 kilo w I kwartał (za dużo, za szybko wiem...), a potem i do dziś bawię się w mięśnie. Choć ja to w sumie endomorfik, więc inna rozmowa...

OK. Wracając do Ciebie. Rakieta 320g za ciężka? Panie bo to jest ciężka rakieta dla amatora - naprawdę. Grasz od roku to raczej takie rakiety możesz spokojnie omijać i się nimi nie przejmować ;) .
40 pompek? Hahaha wiesz ilu ludzi, nawet tych grających tutaj (jak ktoś urażony, to szczerze przepraszam :D ) nie zrobi 40 poprawnych pompek? Spokojnie.

Ah i wiem o czym mówisz. Swego czasu miałem słabe łapy bardzo i w tenisie mi to przeszkadzało. Pupa tam, że nie to jest najważniejsze, ale wiadomo mięśnie zawsze się przydają. Ile grasz w tygodniu? Bo prawda jest taka, że mięśnie potrzebne do gry w tenisa, przy odpowiedniej częstości gry... same Ci się wykształcą. W końcu ich będziesz używał, nie? ;) A jeśli potrzebujesz mięśni góry też po prostu dla pewniejszego czucia się z samym sobą na korcie, to z domowych sposobów oprócz pompek polecam drążek. Nie jest to droga sprawa, a możesz wszystko co Ci z górnych partii do tenisa potrzebne, na nim robić.

No i mięśnie nie wyrosną w miesiąc, czy tydzień. Tak, żeby być pewnym, że to co widzisz to jest naprawdę to minimum trzy miechy. Dieta? Wcinaj białko przed treningiem albo jajeczniczka raz w tygodniu akurat przed treningiem. Po co jakieś suple i inne wynalazki? Po prostu zabierz się za to jak trzeba, a żadne wynalazki nie będą potrzebne :) .
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Zwiększenie siły

Obecnie gram mało, bo zaledwie 1 raz w tygodniu na hali - brak wolnych terminów czasami może się zdarzy jakiś dodatkowy. Ale w sezonie to ok. 3x w tygodniu. Mówiąc o suplach nie miałem na myśli, że jest mi to potrzebne w tenisie bo po co, ale o typowym przybraniu na masie czy tam rzeźbie, ale nie to mnie interesuje. Co do rakiety do tej pory grałem tanią za 150zł 290g z naciągiem, a teraz złapałem Dunlopa Aerogel 2hundred i kompletnie inna gra, inne odejście, a tamtą często przy dobrym 1 serwisie piłka jakby przeciążała tym bardziej na hali gdzie nawierzchnia jest jednak dużo szybsza i dużo lepiej mi się nią gra mimo że jest trochę cięższa.
Ogólnie dzięki za odpowiedzi ;).
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

Ja 10 lat grałem zdecydowanie za lekką rakietą (270) bo "nie chciało mi się zmienić". Teraz zmieniłem na 300g i wierz mi, że od razu po przesiadce ręka też protestowała, ale jak już się robi poprawnie zamach itp. to i cięższe da się ogarnąć. Ważniejsze jest wyważenie niż sama waga w sumie.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Zwiększenie siły

Rób ćwiczenia na pracę skrętową ciała. A jeśli chodzi o rękę to 80% treningu powinno się skupić na barku (mięsień naramienny). Nadgarstek nie wkłada prawie żadnej siły w uderzenia. Wręcz przeciwnie - im bardziej rozluźniony, tym lepiej. Wszystko idzie z nóg, przez skręt bioder aż do barków, a reszta to już tylko przekazuje siłę dynamiczną. Są na to ćwiczenia. Jak znajdę na youtube to Ci prześlę albo jakoś opiszę.

PS. Na początek skakanka i bieg bokserski. Skakanka: 2 x 5 minut, bieg bokserski 5 x 1 min.
Piotr Szyba.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Zwiększenie siły

OK czyli te pompki różne tak naprawdę nie mają żadnego sensu ? :P Nawet jak jest się słabą osobą ?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zwiększenie siły

quest123 pisze:OK czyli te pompki różne tak naprawdę nie mają żadnego sensu ? :P Nawet jak jest się słabą osobą ?
Robisz ich i tak 5x tyle co ja. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zwiększenie siły

PitS pisze:
quest123 pisze:OK czyli te pompki różne tak naprawdę nie mają żadnego sensu ? :P Nawet jak jest się słabą osobą ?
Robisz ich i tak 5x tyle co ja. O_O
On robi 40x tyle co ja, nie wiem o co chodzi O_O
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

Martinek pisze:On robi 40x tyle co ja, nie wiem o co chodzi O_O
Ale o co wam chodzi 40 pompek w 10 seriach to nie jest jakieś ekstremum rotfl Ja tyle daję radę :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Zwiększenie siły

htb pisze:
Martinek pisze:On robi 40x tyle co ja, nie wiem o co chodzi O_O
Ale o co wam chodzi 40 pompek w 10 seriach to nie jest jakieś ekstremum rotfl Ja tyle daję radę :)
Z tym, że nie od dziś wiadomo, że Ty, Htb, jesteś prawdziwym koksem :o .
Sam próbowałem robić pompki na trzech krzesłach. Dałem radę zrobić trzy :wink: .
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

Traw3k pisze:Z tym, że nie od dziś wiadomo, że Ty, Htb, jesteś prawdziwym koksem :o .
No i się kurde wydało :( pewnie basic stary paker mnie podkablował rotfl
Obrazek
_____
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zwiększenie siły

htb pisze:Ja tyle daję radę :)
Cicho, ja jednej nie umiem :::XD!::: :::silencium:::
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

htb pisze:Ale o co wam chodzi 40 pompek w 10 seriach to nie jest jakieś ekstremum rotfl Ja tyle daję radę :)
Chyba w 4 seriach :) ?
Traw3k pisze:Z tym, że nie od dziś wiadomo, że Ty, Htb, jesteś prawdziwym koksem :o ..
Htb, to prawie Pudzian :wink:
Traw3k pisze:Sam próbowałem robić pompki na trzech krzesłach. Dałem radę zrobić trzy :wink: .
Kurna krzeseł Mu się zachciało :) A nie lepiej po prostu na podłodze :) ?
Obrazek Speed Graphene MP
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Zwiększenie siły

Na podłodze to jedno ćwiczenia, drugie to nogi na krześle ręce na podłodze, trzecie to nogi na krześle, ręce na dwóch krzesłach i pompka poniżej barków, czwarte pompki "tyłem" :P Pewnie śmiesznie brzmi, ale same pompki na podłodze byłyby chyba zbyt lajtowe bo w porównaniu z nogami na krześle są łatwe. Nie wiem mówię nie mam dostępu do przyrządów i siłowni więc próbuje to jakoś urozmaicić :) Chociaż wczoraj dałem radę tylko zrobić 2,5 serii po 10-15 powtórzeń, pewnie dlatego, że 1 raz od dawna. No ale teraz zaczynam o tym myśleć bo skoro mówicie, że nie ma to większego sensu .... :/
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

Spokojnie, robienie pompek na pewno Ci nie zaszkodzi... jak będziesz miał tyle cierpliwości zawziętości, to na pewno po dłuższym czasie będą postępy...
No chyba, że po tym jak się dowiedziałeś z powyższych postów, że robienie pompek nie pomoże Ci w zwiększeniu siły uderzeń, straciłeś motywację do pompek do co innego :)
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Technika, taktyka, trening”