BP_Rocket
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2010, 21:29

Dostawianie nogi przy serwisie

Witam mam pytanie. Jak serwujecie? Dostawiacie nogę, a jeśli tak to dlaczego?
Ja ostatnio zacząłem dostawiać nogę. Serwis jest silniejszy i nie potrzebuje tyle rotacji
bo uderzam piłkę z większej wysokości. Jakoś z dostawieniem mam lepszą równowagę.
A jak wy?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Kiedyś, próbowałem tak się naumieć :o , ale ten dodatkowy ruch psuł mi całą synchronizację, więc zaczynam w lekkim rozkroku i z niego się wybijam. Natomiast, faktycznie dostawienie nogi może polepszyć serwis.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

arot77 pisze:Kiedyś, próbowałem tak się naumieć :o , ale ten dodatkowy ruch psuł mi całą synchronizację, więc zaczynam w lekkim rozkroku i z niego się wybijam. Natomiast, faktycznie dostawienie nogi może polepszyć serwis.
Federer nie dostawia, Djoko też. Ja dostawiam obie. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Ja dostawiam wszystko co mam. rotfl
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

ZlosliwyGnom pisze:Ja dostawiam wszystko co mam rotfl
Ale ja na poważnie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Nie dostawiam drugiej nogi, bo mając rozstawione stopy pod kątem mniej więcej 45 stopni mam stabilną pozycję, z której mogę wykonać każdy rodzaj serwisu. Nie będę krył, że chcę iść w ślady pana Federera, i jakoś tak, po amatorsku, Go naśladować ;).
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

arot77 pisze:Kiedyś, próbowałem tak się naumieć , ale ten dodatkowy ruch psuł mi całą synchronizację, więc zaczynam w lekkim rozkroku i z niego się wybijam. Natomiast, faktycznie dostawienie nogi może polepszyć serwis.
Miałem podobnie. Ostatecznie pozostało bez dostawiania nogi i jest dobrze. To był raczej eksperyment mający na celu sprawdzenie czegoś :). Może to tylko moje wrażenie ale przy dostawieniu nogi serwis jest mocniej bity, z większą prędkością. Ciało jest chyba bardziej angażowane w całe uderzenie ale to takie moje udczucia.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Ja też uważam, że pozycja w rozkroku jest stabilniejsza. Myślę, że wspomaga też lepiej pracę skrętową tułowia.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Ja na przekór wszystkim przestawiłem się jednak na dostawianie nogi :). Efekt jest taki że jestem w stanie bardziej 'wskoczyć' w kort i wyżej złapać piłkę. Co do stabilności raczej nie odczułem znacznego spadku, a zyskałem dużo większą dynamikę i płynność ruchu. Dzięki temu serwis się bardziej spłaszczył i leci mocniej, co zostało potwierdzone przez paru rywali. Kwestia chyba też tego kto jakimi warunkami fizycznymi dysponuje i na ile może to wykorzystać. Z ważywszy na to że jestem dosyć wysoki i skoczny ten styl bardziej mi odpowiada. Sam na początku nie byłem zbytnio przekonany i serwowałem popatrując Roddicka, Fed'a ale spróbowałem i nie żałuje. Tak czy siak są to odczucia osobiste i jak wiadome każdy może to postrzegać inaczej. Dlatego najlepiej samemu pokombinować, popróbować i dojść do najbardziej optymalnego rozwiązania.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Ja nie tylko nie dostawiam, ale czasem w powietrzu robi mi się jeszcze większy rozkrok i potem "łapię równowagę" prawą nogą :D -> żeby dobrze wylądować.

Tak na poważnie to chyba bardzo indywidualna sprawa. Ważne żeby się dobrze wybić i stabilnie lądować.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Ja od zawsze nogę dostawiam, naoglądałam się Hingis i tak mi zostało.

Zdaje się, że z takiej pozycji można się wyżej wybić i tym samym nadać piłce większą prędkość. Czy tak jest w rzeczywistości? Tego nie wiem.* W każdym razie, serwowanie w rozkroku kradnie mi parę centymetrów, bo piłkę uderzam na zdecydowanie niższym pułapie... a przy moim wzroście te parę cm jest jednak na wagę złota.

* M.in. Federer robi odwrotnie, a jego serwis nie należy przecież do najlżejszych.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Raonic nie dostawia nogi, a wyjście do góry i strzał ma jak mało który :) Roddick też nie dostawia przecież, a lekko nie bije.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

daroos pisze:Raonic nie dostawia nogi, a wyjście do góry i strzał ma jak mało który :)
Raonic ma prawie 2m wzrostu, on nie musi się tak wysilać. :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

daroos pisze:Raonic nie dostawia nogi, a wyjście do góry i strzał ma jak mało który :) Roddick też nie dostawia przecież, a lekko nie bije.
Rzeczywiście nie dostawia bo od razu ma razem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

El Diablo pisze:
daroos pisze:Raonic nie dostawia nogi, a wyjście do góry i strzał ma jak mało który :)
Raonic ma prawie 2m wzrostu, on nie musi się tak wysilać. :P
Otóż to! ;-P

Roddick jednak nie ma klasycznego rozkroku, spójrz jak wąsko trzyma stopy od samego początku - Klik

Dla porównania serwis wspomnianego Raonica - Klik
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Też nie dostawiam. Jak stanę, tak się wybijam.

Jak ustawiałem sobie serwis to wyszedłem z założenia, że im mniej elementów składowych tym lepiej. Im więcej tego jest, to większa szansa, że coś się skaszani.

Nie wiem, czy dostawianie nogi jest lepsze czy gorsze. U mnie, po amatorsku, niedostawianie działa. Jak próbowałem dostawiać to mi dysharmonizowało całą sekwencję.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

To jak Roddick ma mały rozkrok to co powiecie o rozkroku Monfilsa przy serwisie? :)
Cherry
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 9 wrz 2011, 15:09

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

daroos pisze:To jak Roddick ma mały rozkrok to co powiecie o rozkroku Monfilsa przy serwisie? :)
Monfils to chyba najdziwniejszy zawodnik na tourze, więc i serwis jest specyficzny :].

Co do tematu, ja od zawsze dostawiam nogę. Nie wiem, czy to w czymś pomaga, robię to raczej z przyzwyczajenia. Miałem kilka lat, podpatrzyłem kogoś w TV i dopracowując to oczywiście z trenerem dysponuję całkiem niezłym serwisem ;-P.
:::yay::: Guillermo Coria, David Nalbandian, Juan Martin del Potro, Juan Monaco, Juan Carlos Ferrero, Roger Federer :::yay:::
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Cherry pisze:Co do tematu, ja od zawsze dostawiam nogę. Nie wiem, czy to w czymś pomaga, robię to raczej z przyzwyczajenia.
Ja podobnie. Tak mnie na początku ktoś nauczył i tak zostało. Nie zwracam na to szczególnej uwagi. :::yay:::
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dostawianie nogi przy serwisie

Ja dostawiam bo jak tego nie robię to obracam się przodem do kortu, a wiadomo co to "daje"....

Wróć do „Technika, taktyka, trening”