JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Typowanie - Monte Carlo 2016

Zapraszam do kolejnej zabawy.

Losowanie drabinki chyba jutro.
Dwa dni kwalifikacji, sobota i niedziela. Pierwsze mecze głównej drabinki najprawdopodobniej już w niedzielę.
Drabinkę do pobrania będę mogła zamieścić dopiero jutro bardzo, bardzo późno.

Może tak jak to bywało w ubiegłym roku.
Do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu drabinki głównej przesyłamy wyniki meczów niedzielnych a wypełnioną drabinkę do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu poniedziałkowego.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

W niedzielę będzie 5 meczów pierwszej rundy. Czy jest obowiązek ich typowania czy można typować dopiero w niedzielę wieczorem, znając już kwalifikantów i te 5 wyników?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Może tak - każdy chcący wziąć udział wrzuca wyniki tych 5 spotkań tutaj przed ich rozpoczęciem, a drabinkę normalnie do JWB do poniedziałku do rozpoczęcia pierwszych spotkań. Jak nie chce/nie może typować niedzielnych spotkań wysyła całą drabinkę do Joanny przed rozpoczęciem niedzielnych rozgrywek. Jeśli później za niedzielne spotkania 0.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Mi osobiście pasuje wrzucić wstępną wersję drabinki do pobrania jutro z samego rana.

Po całym dniu dopiero wróciłam do domu - obowiązki rodzinne. W zasadzie swoich gości - rodzinkę, która przyjechała kibicować naszym piłkarzom ręcznym przekazałam starszemu synowi i synowej bo nie byłam pewna kiedy wrócę do domu po operacji. Jednak chciałam się z nimi spotkać, stąd mój wypad do syna na cały dzień.

Najważniejsze abyśmy wszyscy mieli równe szanse.
Osobiście chętnie przychyliłabym się do rozwiązania proponowanego przez hokeja ale jednak nie tak do końca.
Bo jednak 0 punktów za niedzielne mecze w wypadku ich nietypowania nie zawsze jest do końca sprawiedliwe. W przypadku jakiegoś kreczu, dużej niespodzianki meczowej czy też wycofania się kogoś w ostatniej chwili daje przewagę tym osobom w postaci wiedzy, że dla innych pewniak jednak jest już poza turniejem.

Stąd moja propozycja aby jednak wszyscy wysłali wcześniej swoje typy niedzielnych meczów albo może wszyscy całą drabinkę do poniedziałkowych spotkań. Fakt, nie wszystkim termin poniedziałkowy termin może odpowiadać.

A może niech każdy wyśle jak najbardziej mu odpowiada czy też jak mu najbardziej się kalkuluje:

1) typy meczów niedzielnych wysłane przed spotkaniami niedzielnymi punktowane normalnie 1 pkt.
ale jeżeli zdarzą się osoby, które nie wyślą tych typów ale całą drabinkę wyślą w terminie późniejszym przed rozpoczęciem pierwszych spotkań poniedziałkowych, to ja punktację dla tych pierwszych za trafione niedzielne spotkania ustalam na 3 pkt za mecz.

2) jeżeli komuś nie pasuje czekać na nazwiska kwalifikantów, i ich miejsca w drabince głównej, to może wysłać typy spotkań niedzielnych przed rozpoczęciem pierwszego z nich i resztę drabinki bez nazwisk kwalifikantów do czasu rozpoczęcia II rundy kwalifikacyjnej i w takim przypadku też proponuję punkty za spotkania gdzie występuje przynajmniej 1 kwalifikant 3 punkty.

3) jeżeli ktoś wyśle drabinkę do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu w poniedziałek, ale później niż rozpoczęcie pierwszego meczu w niedzielę bez typowania spotkań niedzielnych do czasu rozpoczęcia się pierwszego z nich to za spotkania niedzielne ma 0 pkt.

Wydaje mi się propozycja dosyć sprawiedliwa - nie każdy dysponuje wolnym czasem w niedzielę czy poniedziałek, powodem jest nie tylko praca ale także chęć poświęcenia wolnego czasu rodzinie.
Oczywiście jestem otwarta na wszelkie propozycje, tylko czasu dość mało nam pozostało.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Wygląda na to, że jutro tylko 2 mecze singla od ok 13:00 (po zakończeniu meczu Jużnego z Herbertem):
Chardy - Kuznetsov
Simon - Troicki

Nie do końca chyba zrozumiałem punkt 2) powyżej.
Nie chciałbym niepotrzebnie mieszać, ale mogłaby być jeszcze chyba 4) opcja. Typujemy drabinki do 11:00 w poniedziałek (znając już wyniki tych 2 meczów), a do niedzieli do 11:00 typujemy tylko wyniki tych 2 pojedynków NIEZALEŻNIE od swojej drabinki. To znaczy jeśli zatypuję Troickiego, a on przegra w niedzielę, to w drabince nie musiałbym typować dalej Troickiego (którego już nie ma w turnieju), tylko mógłbym dać Simona.
Mnie taka opcja odpowiadałaby najbardziej.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Swój poprzedni post pisałam na gorąco bez głębszego zastanowienia, bez patrzenia na rozlosowaną drabinkę i na plan meczów jutrzejszych.

Robinson, twoja "4 opcja" jest jak najbardziej w porządku, przynajmniej dla mnie.

Powyższe moje propozycje miały promować osoby, które nie zawsze mają możliwość poczekać na ostateczną drabinkę główną, miały to być swojego rodzaju premie. Wcale nie upieram się przy nich.

Fajnie byłoby aby każdy kto planuje wziąć udział w zabawie, napisał czy ma możliwość/czas na przykład podać typowania 2 niedzielnych meczów do 12:30 (tak orientacyjnie powinien się odbyć pierwszy z nich) a później znajdzie czas jeszcze wysłać drabinkę po zakończeniu kwalifikacji i umieszczeniu kwalifikantów w drabince czy też będzie zmuszony do wysłania drabinki wcześniej bez wiedzy kto przejdzie II rundę kwalifikacji i które miejsce zajmie w drabince.
Dla tych ostatnich był ten punkt 2 mojej propozycji.

Może wszyscy chętni w zabawie znajdą czas na typowanie najpierw tych 2 meczów a później na wysłanie ostatecznej drabinki w poniedziałek do godziny 12:00.
Może ta dyskusja o wyrównywaniu szans zupełnie nie jest potrzebna. :)
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Na razie drabinka bez nazwisk kwalifikantów.
DRABINKA WSTĘPNA - MONTE CARLO - 2016

Moje typy niedzielnych meczów:
J.Chardy (FRA) vs A.Kuznetsov (RUS) --> A.Kuznetsov (RUS)
G.Simon (FRA)[15] vs V.Troicki (SRB) --> G.Simon (FRA)[15]
Na pewno znajdę czas na wysłanie drabinki w poniedziałek ale dostosuję się do ustaleń reszty uczestników zabawy.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Moim zdaniem propozycja Robinsona bez sensu - z całym szacunkiem dla Robinsona. Skoro nie trafiliśmy zwycięzcy, dalej idziemy naszym przegranym tropem albo w kolejnym meczu typujemy porażkę naszego zwycięzcy. Wpisywanie w drabince nietrafione typy trochę wypacza zabawę, w końcu chodzi o to żeby wytypować całość. Ale to tylko takie moje przemyślenia...
Polubiłem czerwone badziewie...
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Moja propozycja na tą chwilę:

Do rozpoczęcia meczu:
J.Chardy (FRA) vs A.Kuznetsov (RUS)
czyli najprawdopodobniej do godziny 12:30
wpisujemy wyniki 2 meczów niedzielnych:
J.Chardy (FRA) vs A.Kuznetsov (RUS)
G.Simon (FRA)[15] vs V.Troicki (SRB).
Do swoich wyników dodajemy uwagę czy będziemy mieć czas aby wysłać uzupełnioną drabinkę w poniedziałek do godziny 12:00 (jest to czas rozpoczęcia pierwszego meczu).

Ostatni mecz kwalifikacji dzisiaj planowo o godzinie 14:00.
Może się przesunąć to w czasie ale sądzę, że wieczorem będzie już wiadomo jak wygląda ostatecznie drabinka.
Dzisiaj jestem w domu i drabinkę uzupełnię niezwłocznie.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Stawiam na Chardy i Simona. Jak się pojawi aktualna tabelka, to postaram się ją wysłać nawet dziś.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Chardy, Simon. Kompletną drabinkę wyślę w poniedziałek przed 12.00.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Co prawda wysłałem e-maila w sprawie dzisiejszych dwóch meczów, ale napiszę jeszcze tutaj, żeby wszystko było w jednym miejscu: Chardy i Simon.
Wypełnioną drabinkę wyślę dzisiaj, jeżeli będzie dostępna. Jutro będę miał problem.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Chardy , Simon. Drabinkę będę w stanie wysłać do 12 w poniedziałek.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Chardy, Simon ... Dzisiaj cała drabinka na żywioł :D
Obrazek Speed Graphene MP
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Nasze typy niedzielnych meczów:

JWB - Kuznetsov, Simon
PIOTR69 - Chardy, Simon
hokej - Chardy, Simon
napalm - Chardy, Simon
scudetto - Chardy, Simon
Basic - Chardy, Simon


Wypełnienie kompletnej już drabinki;

JWB -wyślę do poniedziałku do 12:00
PIOTR69 - Jak się pojawi aktualna tabelka, to postara się ją wysłać nawet dziś.
hokej - Kompletną drabinkę wyśle w poniedziałek przed 12.00.
napalm - Wypełnioną drabinkę wyśle dzisiaj, jeżeli będzie dostępna. Jutro będzie miał problem.
scudetto - Drabinkę będzie w stanie wysłać do 12 w poniedziałek
Basic - wysłał już wypełnioną drabinkę, czy znajdzie czas na jej poprawienie jak będzie kompletna wieczorem lub jutro nie wiem.

Mecz J.Chardy (FRA) vs A.Kuznetsov (RUS) jeszcze się nie rozpoczął, więc jeszcze przynajmniej kilka minut - do rozpoczęcia gry jest na typowanie dzisiejszych meczów.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Spróbuje dzisiaj wieczór sprawdzić i ewentualnie jakieś korekty nanieść. W każdym razie wyślę info co i jak :).
Obrazek Speed Graphene MP
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

W meczu Youzhny vs Herbert po 1 w setach czyli czas rozpoczęcia meczu Chardy vs Kuznetsov przesuwa się.
Automatycznie osoby chętne wziąć udział w zabawie mają czas jeszcze na typowanie dzisiejszych meczów.
W przeciwnym razie za dzisiejsze mecze mają 0 pkt a jeżeli do jutra chcieliby wysłać wypełnioną drabinkę, to muszą w dzisiejszych meczach wytypować przegranego.
Chyba rozsądne wyjście. Czekam na wasze zdanie.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Popieram.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

hokej pisze:Popieram.
:::gd:::
Polubiłem czerwone badziewie...
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Monte Carlo 2016

Drabinka już z kwalifikantami:
DRABINKA - MONTE CARLO 2016

Wypełnione drabinki wysyłamy na joannawb@interia.pl
Czas przesłania wypełnionej drabinki do jutra czyli poniedziałku 11.04.2016 do godziny 12:00.

Jeżeli jeszcze ktoś chciałby wziąć udział w zabawie, ma taką szansę.
W miejscu zwycięzców dzisiejszych meczów musi wpisać przegranych tych pojedynków czyli Kuznetsova i Troickiego. ;(

Wszystkim uczestnikom zabawy życzę zwycięstwa.

Wróć do „Liga typerów”