Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Typowanie - Cincinnati

Dzisiaj odbędzie się losowanie i postaram się wstawić drabinkę, oczywiście bez kwalifikantów.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie - Cincinnati

drabinka
Niestety w niedzielę są zaplanowane zarówno pierwsze mecze głównego turnieju jak i ostatnie mecze kwalifikacji.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Cincinnati

I co w związku z tym?
Meczów niedzielnych nie typujemy, chyba że ktoś chce na własne ryzyko? Tak?
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie - Cincinnati

Właśnie się zastanawiam. Chyba jednak najlepiej będzie wytypować całą drabinkę bez kwalifikantów. Jest jeszcze druga opcja - do niedzieli wytypujecie jedynie te mecze pierwszej rundy, które są wtedy rozgrywane, a resztę drabinki wyślecie po kwalifikacjach. Co lepsze?
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Cincinnati

Wysyłanie na dwie tury jest chyba za bardzo pracochłonne / czasochłonne dla wszystkich, a szczególnie dla prowadzącego.
Uważam, że najlepsza jest jedna z 2 opcji:
1) Nie typujemy niedzielnych meczów (czyli wszyscy mamy czas na typowanie do poniedziałku do rozpoczęcia meczów poniedziałkowych), chyba że ktoś koniecznie chce typować wcześniej, to typuje do niedzieli, nie znając kwalifikantów, ale dzięki temu mając szansę na kilka dodatkowych punkcików.
2) Typujemy wszystkie mecze łącznie z niedzielnymi (do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu I rundy), nie znając nazwisk kwalifikantów.
Jak zapewne wielu wie, ja niezmiennie opowiadam się za opcją nr 1. Ale ta opcja ma też przeciwników, mimo że uważam ją za bardziej liberalną, gdyż zakłada typowanie od poniedziałku, ale jednocześnie dopuszcza wcześniejsze typowanie tych, którzy chcą typować, nie znając nazwisk kwalifikantów lub nie mają czasu typować w poniedziałek.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie - Cincinnati

Obrazek
Patrząc na ten plan gier, nie wiem w końcu, czy w niedzielę będą jakieś mecze I rundy czy nie.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Cincinnati

Men's Main Draw - jak to rozumieć, prawda?
Chyba będą, ale na 100% będziemy wiedzieć jakoś tak dziś wieczorem czasu polskiego jak pojawi się plan gier na jutro.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Cincinnati

Guarded pisze:Patrząc na ten plan gier, nie wiem w końcu, czy w niedzielę będą jakieś mecze I rundy czy nie.
Trudno powiedzieć, czy jutro będą jakieś mecze I rundy czy też nie.
W ubiegłym roku były kwalifikacje pań i panów oraz 2 mecze I rundy panów.
Pozostaje nam poczekać aż będzie rozpiska na dzień jutrzejszy.

Jeżeli juto rozpocznie się pierwsza runda, to są trzy rozwiązania:
1) Typujemy wszystkie mecze łącznie z niedzielnymi (do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu I rundy), nie znając nazwisk kwalifikantów.
2) Do niedzieli typujemy jedynie te mecze pierwszej rundy, które są rozgrywane w niedzielę a całą drabikę wypełnioną (z uzwzględnieniem wcześniej typowanych meczów niedzielnych) wysyłamy do poniedziałku do rozpoczęcia meczów poniedziałkowych. Osoby, które nie prześlą wyników niedzielnych meczów w odpowiednim czasie, pozbawiają się udziału w zabawie.
3) Nie typujemy niedzielnych meczów (czyli wszyscy mamy czas na typowanie do poniedziałku do rozpoczęcia meczów poniedziałkowych).

Ważne, aby wspólnie wybrać jedno rozwiązanie i do niego się dostosować.
Jak dotąd stosowane było rozwiązanie drugie.
Robinson pisze:Wysyłanie na dwie tury jest chyba za bardzo pracochłonne / czasochłonne dla wszystkich, a szczególnie dla prowadzącego.
Nie widzę w tym problemu. Wysyłasz same wyniki powiedzmy 2 meczów a całą drabinkę później, w której masz te mecze uwzględnione w drabince. Prowadzący musi tylko spojrzeć czy niedzielne mecze w drabince mają takie same typowanie jak wysłane typy wcześniej.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie - Cincinnati

JWB pisze:
Guarded pisze:Patrząc na ten plan gier, nie wiem w końcu, czy w niedzielę będą jakieś mecze I rundy czy nie.
Trudno powiedzieć, czy jutro będą jakieś mecze I rundy czy też nie.
W ubiegłym roku były kwalifikacje pań i panów oraz 2 mecze I rundy panów.
Pozostaje nam poczekać aż będzie rozpiska na dzień jutrzejszy.

Jeżeli juto rozpocznie się pierwsza runda, to są trzy rozwiązania:
1) Typujemy wszystkie mecze łącznie z niedzielnymi (do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu I rundy), nie znając nazwisk kwalifikantów.
2) Do niedzieli typujemy jedynie te mecze pierwszej rundy, które są rozgrywane w niedzielę a całą drabikę wypełnioną (z uzwzględnieniem wcześniej typowanych meczów niedzielnych) wysyłamy do poniedziałku do rozpoczęcia meczów poniedziałkowych. Osoby, które nie prześlą wyników niedzielnych meczów w odpowiednim czasie, pozbawiają się udziału w zabawie.
3) Nie typujemy niedzielnych meczów (czyli wszyscy mamy czas na typowanie do poniedziałku do rozpoczęcia meczów poniedziałkowych).

Ważne, aby wspólnie wybrać jedno rozwiązanie i do niego się dostosować.
Jak dotąd stosowane było rozwiązanie drugie.
Robinson pisze:Wysyłanie na dwie tury jest chyba za bardzo pracochłonne / czasochłonne dla wszystkich, a szczególnie dla prowadzącego.
Nie widzę w tym problemu. Wysyłasz same wyniki powiedzmy 2 meczów a całą drabinkę później, w której masz te mecze uwzględnione w drabince. Prowadzący musi tylko spojrzeć czy niedzielne mecze w drabince mają takie same typowanie jak wysłane typy wcześniej.
Dla mnie to żaden kłopot, by zrobić to na dwie tury. Możecie tutaj w wiadomości prywatnej wysłać mi typy na mecze niedzielne i potem już całe drabinki.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Cincinnati

No to niech się może wypowiedzą jeszcze inni, czy ta opcja spośród tych 3 jest rzeczywiście najlepsza.
Ja się obawiam jednego, tzn. że przed niedzielnym wieczorem niektóre osoby tu nie zajrzą do tego tematu, a tym samym wg JWB pozbawią się możliwości uczestnictwa.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Cincinnati

Robinson pisze:No to niech się może wypowiedzą jeszcze inni, czy ta opcja spośród tych 3 jest rzeczywiście najlepsza.
Ja się obawiam jednego, tzn. że przed niedzielnym wieczorem niektóre osoby tu nie zajrzą do tego tematu, a tym samym wg JWB pozbawią się możliwości uczestnictwa.
Nie napisaam, że jest to najlepsza opcja.
JWB pisze:Jak dotąd stosowane było rozwiązanie drugie.
To jednak jest różnica. Faktem jest też, że rozwiązanie trzecie także było stosowane.
Czyli stosowane było drugie i trzecie rozwiązanie. Przepraszam w takim razie, że kogoś mogłam wprowadzić w błąd.

Osobiście odpowiadają mi oba rozwiązania. I drugie i trzecie.
Jednak wolę wiedzieć kogo typuję na zwycięzcę pojedynku, stąd rozwiązanie pierwsze mniej mi odpowiada.

Rozumiem, że nie wszyscy mogą zajrzeć na forum, przed niedzielnym późnym wieczorem. Ten fakt przemawia za rozwiązaniem trzecim. Zawsze jestem za tym aby każdy miał równe szanse w typowaniu. Na pewno nie mam zamiaru nikogo eliminować z zabawy. Im więcej osób bawi się, tym zabawa jest ciekawsza i więcej sprawia przyjemności.
Osobiście dostosuję się do tego co ustali większość.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Cincinnati

Wygląda na to, że 2 pierwsze mecze I rundy jutro od 20:00 naszego czasu:
Thiem - Klizan
Dimitrov - Rosol

Mam nadzieję, że do ok. 16:00-17:00 zostaną ustalone zasady.

I jeszcze jedno. W dolnej połówce spotyka się dwóch kwalifikantów. Jak mamy określić którego niezidentyfikowanego zawodnika wytypowaliśmy na zwycięzcę? Jak wpiszemy "qualifier" (z dostępnych opcji) to wszyscy dostaniemy punkt? ;)
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Typowanie - Cincinnati

Rzucamy monetą i piszemy góra lub dół rotfl . Ja tak robię. :::gd:::
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie - Cincinnati

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie ma sensu rozgrywa typowania, w którym udział bierze tak mało osób. Sami wiecie, że wtedy zabawa jest niezbyt ciekawa. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy przestój i na następne turnieje więcej osób wyrazi ochotę gry.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Cincinnati

Przy okazji taka propozycja na przyszłość.
Może warto numerować kwalifikantów, bo gdy typujemy nie znając nazwisk, a w parze gra dwóch między sobą, to nie wiadomo na którego postawił typujący.
Qualifier 1
Qualifier 2
itd.

PS. Jeśli jest mniejsze zainteresowanie, to może należy wrócić do typowania tylko szlemów, tak jak to było w ubiegłym sezonie. Wtedy nie ma żadnych problemów z jednoczesnym rozgrywaniem I rundy i kwalifikacji.

Wróć do „Liga typerów”