JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie Rzym 2015

Pola zakolorowane na szaro (jest ich 6)- są to mecze pierwszej rundy rozegrane w dniu, kiedy kończyły się kwalifikacje.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Aaaa... ok. Wszystko jasne. Nie skojarzyłem może dlatego, że otworzyłem tylko jedną - swoją drabinkę. Dzięki. :)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:PitS, zaczynasz pitsolić. Kto siał lament?
Ty, obejrzyj sobie jeszcze raz wątek Monte Carlo, przed którym nie było żadnych problemów przez kilka lat rozgrywania tych rozgrywek.
Nawet możesz sobie poszukać i pocytować ile razy w nich marudziłem. Nie marudziłem bo nie było zadnych wczesniejszych drabinek i żadnych spóźnialskich drabinek, te zasady wymysliłeś Ty i przeforsowałeś.
Biję się w piersi że nie zareagowałem wtedy ostro, ale nie spodziewałem się że to pójdzie jeszcze dalej.

Dogrywamy ten sezon na obecnych zasadach a potem albo Ty zakładasz swój wątek na swoich zasadach, albo większość to zrobi na starych, a Ty będziesz mógł zagrać jak Ci będzie odpowiadało.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

PitS pisze:Nie marudziłem bo nie było zadnych wczesniejszych drabinek i żadnych spóźnialskich drabinek, te zasady wymysliłeś Ty i przeforsowałeś.
No cóż, zdaję sobie sprawę, że mam krótszy staż na forum i w związku z tym mam mniejsze przebicie, tym bardziej, że PitSa wielu zna osobiście i zapewne ma do jego słów większe zaufanie, ale bzdury, które PitS wypisuje powyżej przebijają wszystko.
Jeżeli przeczytasz sobie pierwszy post Elf w temacie o Monte Carlo, to zobaczysz, że dwuetapowe wypełnianie drabinek to jej pomysł, wobec czego przez cały czas tak naprawdę to nachalnie atakujesz Elf, a nie mnie:
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 64#p330318
Kolejną bzdurą, którą forsujesz jest to, że to ja wymyśliłem zabieranie punktów za kilka meczy pierwszej rundy. Może wskażesz w takim razie posta, w którym forsowałem takie podejście? Znajdź go. Nigdy tego nie proponowałem.
Jeszcze raz powtarzam, że ja zwróciłem uwagę na przewagę osób typujących później nad tymi typującymi wcześniej, czyli wręcz mamy takie samo zdanie, bo chyba obaj oczekujemy tego, żeby nikt nie znał więcej wyników niż inni:
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 20#p330972
Ale Ty dalej pleciesz swoje głupoty, które tak naprawdę krytykują Elf, gdyż wybrała taki, a nie inny sposób rozwiązania tego problemu. Przecież mogła zadecydować, że wysyłamy typy do niedzieli, nie znając wyników kwalifikantów i też byłoby OK.
Dodam tylko, że moim zdaniem wybrała bardzo dobrze, bo ja wolę wiedzieć, czy w głównej drabince jest np. Dolgopolov, Kokkinakis czy Janowicz (któremu tu groziły kwalifikacje) czy ich nie ma. Ale jeśli byśmy wszyscy głosowali przed I rundą, to też będzie OK.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie Rzym 2015

Już wcześniej pisałam, ta cała dyskusja nie ma sensu.

Nie ma sensu, ponieważ wszyscy chcą sprawiedliwych reguł "Typowania" (również Robinson i PitS).
Stworzony regulamin przez Elf ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości jakie mogliby mieć uczestnicy zabawy.
Kwalifikacje i trzy mecze pierwszej rundy tego samego dnia w Monte Carlo zaskoczyły organizatorkę i zapewne nie tylko ją.
Ustalony został sposób rozwiązania takiej sytuacji wtedy w Monte Carlo ale także na przyszłość poprzez odpowiedni zapis w regulaminie.

Rozumiem, że jest to sprawa dyskusyjna czy czekać do końca kwalifikacji czy też nie ale jest to tylko kwestia ustaleń.
Nikt nie chce dla siebie jakiejś uprzywilejowanej pozycji (także Robinson).

Z chęcią wezmę udział w ankiecie rozstrzygającej czy czekamy do końca klasyfikacji czy też bez względu na kwalifikacje głosujemy do czasu pierwszego meczu pierwszej rundy.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Typowanie Rzym 2015

Powtórzę się, ale JWB napisała sedno.
I nie zmienia tego fakt, że ja na przykład w weekend nie odpalam kompa, bo z reguły się gdzieś szwendam, a wypełnianie excela na cwanofonie jest drogą przez mękę. Rozumiem też, że PitS może nie mieć na to czasu w poniedziałek. Chciałbym typować wiedząc kogo zaznaczam, a nie grać w trzy karty.
To trzeci turniej, którego dotyczą reguły ustalone przez Elf. Zróbmy sobie dyskusję w osobnym wątku, a na razie trzymajmy się zasad. Ktoś skorzysta, ktoś nie, życie. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie Rzym 2015

Guarded, jeżeli można to ja proszę o ciut jaśniejsze kolorki.
Z trudem odczytuję nazwiska w polach zakolorowanych. Wiem, wiem starość nie radość. ;)
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

JWB pisze:Guarded, jeżeli można to ja proszę o ciut jaśniejsze kolorki.
Z trudem odczytuję nazwiska w polach zakolorowanych. Wiem, wiem starość nie radość. ;)
Zdaję sobie z tego sprawę, ale do wybrania miałam albo jaskrawe albo ciemne. Muszę jeszcze pokombinować. :wink:
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie Rzym 2015

Murray popsuł mi tą rundę, gdyby nie on, byłby komplet :/ .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Typowanie Rzym 2015

Gdy odwrócę tabelę, to będę na czele i tak chyba zostanie. :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:
PitS pisze:Nie marudziłem bo nie było zadnych wczesniejszych drabinek i żadnych spóźnialskich drabinek, te zasady wymysliłeś Ty i przeforsowałeś.
No cóż, zdaję sobie sprawę, że mam krótszy staż na forum i w związku z tym mam mniejsze przebicie, tym bardziej, że PitSa wielu zna osobiście i zapewne ma do jego słów większe zaufanie, ale bzdury, które PitS wypisuje powyżej przebijają wszystko.
Jeżeli przeczytasz sobie pierwszy post Elf w temacie o Monte Carlo, to zobaczysz, że dwuetapowe wypełnianie drabinek to jej pomysł, wobec czego przez cały czas tak naprawdę to nachalnie atakujesz Elf, a nie mnie:
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 64#p330318
Kolejną bzdurą, którą forsujesz jest to, że to ja wymyśliłem zabieranie punktów za kilka meczy pierwszej rundy. Może wskażesz w takim razie posta, w którym forsowałem takie podejście? Znajdź go. Nigdy tego nie proponowałem.
Jeszcze raz powtarzam, że ja zwróciłem uwagę na przewagę osób typujących później nad tymi typującymi wcześniej, czyli wręcz mamy takie samo zdanie, bo chyba obaj oczekujemy tego, żeby nikt nie znał więcej wyników niż inni:
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 20#p330972
Ale Ty dalej pleciesz swoje głupoty, które tak naprawdę krytykują Elf, gdyż wybrała taki, a nie inny sposób rozwiązania tego problemu. Przecież mogła zadecydować, że wysyłamy typy do niedzieli, nie znając wyników kwalifikantów i też byłoby OK.
Dodam tylko, że moim zdaniem wybrała bardzo dobrze, bo ja wolę wiedzieć, czy w głównej drabince jest np. Dolgopolov, Kokkinakis czy Janowicz (któremu tu groziły kwalifikacje) czy ich nie ma. Ale jeśli byśmy wszyscy głosowali przed I rundą, to też będzie OK.
Dobra przeszło mi na tyle że mogę to ocenić na chłodno. Oczywiście jeśli pomyliłem Twoją funkcję w tym zamieszaniu to Cię przepraszam. Intencje modyfikacji były może i dobre, ale skutek w przypadku 6 meczów których nie można typować dla 3 meczów kwalifikacji dyskwalifikuje metodę. I wyrównywanie szans przez nielicznie tych meczów niewiele pomaga tym którzy muszą obstawić do niedzieli wieczór.

Oczywiście rozumiem tych którzy dla jednej formy relaksu, nie mają ochoty lub możliwości relaksować się wypełniając drabinki, ale jak Hokej zauważył ja nie mam takiej możliwości w poniedziałek nie przez inna formę relaksu, a przez pracę.

Oczywiście z perspektywy czasu nadal oceniam jako optymalną metodę wysyłania drabinek przed pierwszym meczem turnieju, bo jak znam organizatorów to z dwóch powodów wepchną jakieś mecze głównej w niedzielę. Albo mają mały obiekt i brak czasu z tym związany, lub liczą że niedzielne mecze gwiazd przyciągną większą widownię niż te poniedziałkowe.
A że do niedzieli gra sie kwalifikację to ........ mamy taką kichę jak ostatnio.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

Przepraszam za opóźnienie, ale miałam wyjątkowo zajęte dni.
Klasyfikacja po ćwierćfinałach:
Obrazek
Kolorowanki:
Basic
daroos
Guarded
hokej
JWB
Kerm
Madox
napalm
Piotr69
PitS
Robinson
scudetto
Sebex
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie Rzym 2015

Guarded pisze:Przepraszam za opóźnienie, ale miałam wyjątkowo zajęte dni.
Nic nie szkodzi. :) Nie zawsze można wszystko przewidzieć albo znaleźć trochę wolnego czasu.
Jak zamieszczone są wcześniej drabinki wszystkich typujących, to Ci bardziej niecierpliwi zawsze mogą sobie sami policzyć, ile kto ma punktów. ;)

Wydaje mi się, że Basic powinien mieć 3 punkty więcej za III rundę. Nie zostały mu najprawdopodobniej zaliczone punkty za zwycięstwo Berdycha.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

JWB pisze:
Guarded pisze:Przepraszam za opóźnienie, ale miałam wyjątkowo zajęte dni.
Nic nie szkodzi. :) Nie zawsze można wszystko przewidzieć albo znaleźć trochę wolnego czasu.
Jak zamieszczone są wcześniej drabinki wszystkich typujących, to Ci bardziej niecierpliwi zawsze mogą sobie sami policzyć, ile kto ma punktów. ;)

Wydaje mi się, że Basic powinien mieć 3 punkty więcej za III rundę. Nie zostały mu najprawdopodobniej zaliczone punkty za zwycięstwo Berdycha.
Ach rzeczywiście zaznaczyłam na czerwono. Wszystko przez ten pośpiech. :/ Wszystko poprawię przy półfinałowej klasyfikacji.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie Rzym 2015

Patrząc na nasze drabinki, to zabawa jest właściwie rozstrzygnięta. Niewiele się już zmieni.
Dwunastu uczestników zabawy typowało na zwycięzcę Djokovica i tylko jedna Nadala.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Typowanie Rzym 2015

Dwunastka dostanie dodatkowe punkty lub nikt :wink: . Kolejność nie ulegnie zmianie.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie Rzym 2015

Po prostu Fedek tyle napsuł :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Typowanie Rzym 2015

Jak na niego stawiałem, to dawał ciała a teraz zachciało mu się grać. :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!

Wróć do „Liga typerów”