Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

Skoro tak to proszę: guarded@vp.pl :D
Pamiętajcie, że drabinki możecie wysyłać do jutra. Dzisiaj kończą się kwalifikacje i dopiero potem rozlosują tenisistów do drabinki głównej. Nie będę już robić następnej drabinki, ale postaram się napisać tutaj, który tenisista gdzie ląduje i do tego dostosujecie drabinkę. :wink: Mam nadzieję, że wszystko ogarnę i proszę o wyrozumiałość.
EDIT: Może, żeby wszystko było wiarygodne, to zarówno wy jak i ja wyślijmy też drabinki do Elf. :wink:
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie Rzym 2015

Wysłałem to samo, co na tenisnetową emalję. Standardowo nie mam czasu ani ochoty czekać na koniec kwalifikacji, mecz pomiędzy dwoma kwali wyszedł na chybił-trafił :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

Będę zaznaczała po kolei na liście zgłoszonych, kto oddał drabinkę. :wink:
Dzisiaj jest też 6 spotkań 1 rundy, więc za te mecze standardowo nikt nie dostanie punktów.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

Uzupełnienie drabinki:
Bellucci - Schwartzman, Arnaboldi - Goffin, Klizan - Dolgopolov, Gasquet - Fabbiano, Monaco - Lajovic, Mannarino - Ilhan

EDIT: Proszę jeszcze raz o wysyłanie drabinek z uzupełnionym meczem dwóch kwalifikantów.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

Na przyszłość jak ktoś chce koniecznie wysłać drabinkę zanim poznane zostaną nazwiska kwalifikantów, to niech przynajmniej wpisze czy to kwalifikant "górny" czy "dolny" albo np. Q-5 (czyli w tym przypadku Bellucci) lub Q-6 (czyli w tym przypadku Schwartzman), bo tak to oczywiście punktów być nie może za wpisanie po prostu "Qualifier".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:Na przyszłość jak ktoś chce koniecznie wysłać drabinkę zanim poznane zostaną nazwiska kwalifikantów, to niech przynajmniej wpisze czy to kwalifikant "górny" czy "dolny" albo np. Q-5 (czyli w tym przypadku Bellucci) lub Q-6 (czyli w tym przypadku Schwartzman), bo tak to oczywiście punktów być nie może za wpisanie po prostu "Qualifier".
Każdy wysyła kiedy ma czas. Ja nie wpisywałem ręcznie i zaznaczyłem górny czy dolny. Po zakończeniu kwalifikacji ktoś stanie się górnym a ktoś dolnym. Proszę mi nie organizować grafika dnia wolnego, bo to ustępstwem należy nazwać zaczynanie gry nie od początku tylko od wyimaginowanego momentu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

Skoro nie chcesz punktów za mecz kwalifikantów, to typujesz jak sobie chcesz.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Typowanie Rzym 2015

Ja PitS-a rozumiem, bo o ile w Miami czy w Monte Carlo w dniu wyłonienia kwalifikantów do głównej drabinki miały miejsce 2-3 mecze turnieju głównego. W Rzymie mieliśmy już 6 takich meczów. Może się zdarzyć, że będzie jakiś Masters kiedy tego dnia odbędzie się większość meczów 1. rundy z jednej połowy drabinki. Gdzie leży granica kiedy to ma sens, a kiedy nie ma go za grosz? Po co tworzyć precedensy? I nadal nie rozumiem czemu nie mogliśmy się bawić dalej wg. konwencji przyjętej w Draw Challenge, która była najsensowniejszą i najbardziej uczciwą wg. mojej (i nie tylko) opinii.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie Rzym 2015

Zgadzam się z Daroosem, miałem to samo wczoraj pisać, ale pamiętając poprzednią dyskusję na ten temat darowałem sobie :tired: . Świadomie pozbawiamy się punktów, tylko po co? Przed kolejnym sezonem trzeba dopracować ten punkt regulaminu, bo jak tak dalej pójdzie to będziemy zaczynać typowanie od drugiej rundy...
Polubiłem czerwone badziewie...
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

Oczywiście macie rację. Można bawić się nie znając par, pod warunkiem, że każdy zaczyna w tym samym czasie, a nie jedni przed I rundą, inni przed II drugą rundą, a jeszcze inni może w III rundzie?
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:Oczywiście macie rację. Można bawić się nie znając par, pod warunkiem, że każdy zaczyna w tym samym czasie, a nie jedni przed I rundą, inni przed II drugą rundą, a jeszcze inni może w III rundzie?
No właśnie o to zawsze chodziło, żeby wysyłać drabinki przed pierwszym meczem :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

Chodzi o to, że nie wszyscy mają czas w sobotę wieczorem wytypować kilka spotkań. Poza tym nikt ani nie zyskał znaczącej przewagi, ani zbyt wiele nie stracił. ;)
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Typowanie Rzym 2015

Guarded pisze:Chodzi o to, że nie wszyscy mają czas w sobotę wieczorem wytypować kilka spotkań. Poza tym nikt ani nie zyskał znaczącej przewagi, ani zbyt wiele nie stracił. ;)
Nie chodzi o wytypowanie kilku spotkań, tylko o wytypowanie całej drabinki i wysłanie jej w cholerę przed ustalonym czasem rozpoczęcia 1. meczu, a później niech się dzieje co chce. Kto ma zacięcie to niech czeka do ostatniej minuty przed określoną godziną nadesłania wypełnionej drabinki i niech sobie kontroluje przebieg meczów ostatniej rundy kwalifikacji (jeśli te rozpoczęły się przed meczami głównej drabinki, a na ogół tak jest). Może zostanie mu to wynagrodzone przez większe szanse na prawidłowe wytypowanie rozstrzygnięć meczów z udziałem kwalifikantów, ale tak być nie musi. Ogólnie proste i nieskomplikowane. :D Nie rozumiem po co udziwnienia.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

daroos pisze:Nie chodzi o wytypowanie kilku spotkań, tylko o wytypowanie całej drabinki i wysłanie jej w cholerę przed ustalonym czasem rozpoczęcia 1. meczu
Rzecz w tym, że kilka tygodni temu nie wszyscy się temu podporządkowali, uzyskując w ten sposób "przewagę informacji" nad resztą typujących. Czyli rozumiem, że chcesz zmusić te osoby do typowania przed całą I rundą czy może chcesz dopuścić do tego, że każdy zaczyna zabawę kiedy chce?
Rozwiązanie wpisane do regulaminu przez Elf jest rozwiązaniem kompromisowym, dzięki któremu osoby spóźnialskie mają szansę zagrać bez uzyskiwania niesprawiedliwej przewagi nad resztą.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:
daroos pisze:Nie chodzi o wytypowanie kilku spotkań, tylko o wytypowanie całej drabinki i wysłanie jej w cholerę przed ustalonym czasem rozpoczęcia 1. meczu
Rzecz w tym, że kilka tygodni temu nie wszyscy się temu podporządkowali, uzyskując w ten sposób "przewagę informacji" nad resztą typujących. Czyli rozumiem, że chcesz zmusić te osoby do typowania przed całą I rundą czy może chcesz dopuścić do tego, że każdy zaczyna zabawę kiedy chce?
Rozwiązanie wpisane do regulaminu przez Elf jest rozwiązaniem kompromisowym, dzięki któremu osoby spóźnialskie mają szansę zagrać bez uzyskiwania niesprawiedliwej przewagi nad resztą.
To nie zmuszanie do czegokolwiek, tylko typowanie całej drabinki przed rozpoczęciem turnieju. Stosując unieważnienie meczów rozgrywanych przed zakończeniem kwalifikacji, mogę się tym razem ja poczuć zmuszany do odpuszczenia kilku spotkań, bo i tak punktów za nie mieć nie będę.

Ja już postanowiłem, że jeśli w przyszłym sezonie dalej będziemy przedkładać kwalifikantów nad główną drabinkę, odpuszczam. Tak jak daroos napisał, sęk w tym żeby wytypować całą drabinkę i uzyskać za nią punkty. Typowanie od drugiej rundy, znając kilka/kilkanaście wyników - a tak to niedługo będzie wyglądać - mnie nie interesuje.

Edit: Też mi się nie podobało spóźnialstwo w tamtej sytuacji, ale jedynym sensownym wyjściem jest postawienie jasno sprawy, że drabinka ma być wysłana do momentu rozpoczęcia pierwszego meczu i już. Nie ma żadnych spóźnialskich, nie wyrabiam się-nie gram.
Polubiłem czerwone badziewie...
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

Widzę, że w zasadzie w większości zgadzamy się ogólnie z tym o co chodzi, ale każdy chce te zasady ubrać inaczej w słowa i stąd Elf poszła na pewien kompromis, że nie typujemy przed poznaniem faktycznych par.
Cały problem wynikł stąd, że kilka tygodni temu doszło do tego, że nie wszyscy typowali w weekend i uzyskali w ten sposób przewagę informacji nad resztą. Są 2 sposoby niwelowania tego typu przewagi:

- Można typować po uzyskaniu wiedzy co do faktycznych kwalifikantów, ale jednocześnie narażając się na to, że kilka meczów pierwszej rundy już się odbędzie zanim zacznie się typowanie.
- Można typować przed rozpoczęciem wszelkich meczów z pierwszej rundy, ale wtedy każdy musi znaleźć czas na weekendzie i musi typować w ciemno, nie znając nazwisk kwalifikantów i dodatkowo narażając się na to, że drabinka jeszcze się może zmienić w ostatniej chwili ze względu na wycofanie się zawodników tuż przed meczami (tak jak właśnie w Madrycie było), a także co w przypadku jak Q gra z Q? Typujemy zwycięzcę jako Q?

Elf wybrała pierwszy sposób.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Typowanie Rzym 2015

Scudi - ale jak wytypować wynik meczu jak nie zna się graczy? Przecież teraz w Rzymie było spotkanie 1 rundy z dwoma kwalifikantami w składzie. Rzut monetą? A jak z kwali przebije się ktoś pokroju Dolgopolova i trafia na Gulbisa? rotfl

Rzym był nieco ekstremalny pod tym względem (6 spotkań 1 rundy w dniu zakończenia kwalifikacji) chociaż faktem jest, że typujący później mają łatwiej jeśli chodzi o rundę 2. Jest jak jest, ocenimy po sezonie i jak bedzie większość to zmiana regulaminu. Na razie trzymajmy się tego co jest w zasadach, bo inaczej z zabawy wyjdzie nam Sajgon.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie Rzym 2015

Racja - Elf wybrała i musimy się dostosować do tego :::gd::: . Tak czy inaczej ta kwestia powinna wrócić po zakończeniu sezonu, wcale nie jestem pewien czy większości odpowiada obecny system.

A co do drugiego sposobu, z wyborem Q...tak się właśnie typowało w Draw Challenge i nikt nie miał żadnych "ale" :) .

Hokej - jak nie znam graczy, to zawsze stawiam na tego drugiego rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:
daroos pisze:Nie chodzi o wytypowanie kilku spotkań, tylko o wytypowanie całej drabinki i wysłanie jej w cholerę przed ustalonym czasem rozpoczęcia 1. meczu
Rzecz w tym, że kilka tygodni temu nie wszyscy się temu podporządkowali, uzyskując w ten sposób "przewagę informacji" nad resztą typujących. Czyli rozumiem, że chcesz zmusić te osoby do typowania przed całą I rundą czy może chcesz dopuścić do tego, że każdy zaczyna zabawę kiedy chce?
Zdecydowanie chodzi o 1. rozwiązanie - z góry określony czas nadesłania wypełnionej drabinki przed rozpoczęciem 1. spotkania turnieju głównego. Bez wyjątków. Zasada prosta jak sprężynka. Wyklucza jakieś przesyłania drabinki w połowie turnieju czy w połowie 1. rundy. Wyklucza precedensy o które się sprzeczamy któryś już turniej. :D
Na tym też polega cała sprawa z tą zabawą, aby wykazać się także pewnego rodzaju głębszym przewidywaniem, w tym wyczucie wyrachowanych zachowań niektórych zawodników (zdolność bardzo pożądana przy stawianiu zakładów bukmacherskich). Hipotetyczna sytuacja - zawodnik X grał 2 ciężkie turnieje - 1. wygrał, w drugim przegrał w finale, czyli ciężkie dwa tygodnie za nim, za 2 tygodnie Turniej Wielkoszlemowy, gdzie zawodnik będzie chciał powalczyć o drugi tydzień. Czy w tym turnieju zawodnik gra na 100% i bierze pod uwagę dalsze rundy? Chyba tylko wtedy, gdy broni 1000 punktów albo jest Nadalem. :D Stąd premia dla kogoś kto wykluczy takiego przysłowiowego "Tsongę" (zapadł mi w pamięć jako jeden z takich graczy, którzy są bardzo wyrachowani w takich sytuacjach) w 1. rundzie. To jest w pewien sposób krzywdzące i promujące uczestników, którzy nie musieli tego przewidywać i grają sobie dalej, wiedząc, że takiego "Tsongi" nie ma już w drabince i dalej sobie typują zawodnika Y, którego w normalnych okolicznościach z marszu by wyrzucili z turnieju już w 1. rundzie... To był tylko przykład, mógłbym jeszcze znaleźć inne przykłady następstw dosyć dziwnej reguły jaka została wprowadzona, tylko z góry zakładam, że w tym sezonie ta zasada i tak nie zostanie już skorygowana, więc bawię się wg. regulaminu, który został wprowadzony i od tej pory siedzę już cicho. :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:Oczywiście macie rację. Można bawić się nie znając par, pod warunkiem, że każdy zaczyna w tym samym czasie, a nie jedni przed I rundą, inni przed II drugą rundą, a jeszcze inni może w III rundzie?
Chłopaku, ja nie robię w ZUSie ( bez urazy ) żebym miał cały roboczy dzień dostęp do komputera i nic do roboty. Upłynęło właśnie 22 godziny kiedy mam czas znów wejść na forum.

Wypełniłem drabinkę wybierając gracza z dołu lub z góry, nie wysyłam zrzutów tylko pliki, da się więc sprawdzić czy wybrałem górnego który dziś nazywa się X albo dolnego który dziś nazywa się Y

Jak ktoś skreczuje i za niego wchodzi LL to też mamy w 15 minut poprawić drabinkę bo Ty tak chcesz i masz czas na bimbanie? Wolne żarty

Aaaaa i tak jak Scudi w przyszłym sezonie nie gram jak nie będzie się wypełniało całej drabinki przed pierwszym meczem 1 rundy

(wersja dla niekumatych)

Jest 2 kwalifikantów grających ze sobą , określając kto wygra, wybierasz dół lub górę. Dalej przechodzi nie nazwisko "Qual" w obu przypadkach takie samo a pole z którego wyszedł. Jeśli to górne pole zajmie Gonzależ a dolne Lopez to dalej drabinką idzie pole więc przypisanie jednemu polu sukcesu a drugiemu porażki przypisuje mi punkty lub nie. To nie operacja na znakach a na pozycjach tabel!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Liga typerów”