Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Madryt 2015

O 11 w poniedziałek to LUDZIE są w pracy, tylko dzieci maja już oceny i mogą się bawić. :D
Dobra, wieczorem poprawię jeszcze drabinkę. I nie chodzi o te drobne za pierwszą rundę za które nie dostałbym punktów ale o to że mógłbym wyeliminować gościa z gry który dalej zapunktuje podczas gdy innym wolno go będzie jeszcze skorygować po poznaniu wyniku pierwszej rundy. Ale regulamin to regulamin. Rozumiem że ten punkt powstał po Monte Carlo a nie przed? Bo w MC nie miał zastosowania.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Madryt 2015

PitS pisze:I nie chodzi o te drobne za pierwszą rundę za które nie dostałbym punktów ale o to że mógłbym wyeliminować gościa z gry który dalej zapunktuje podczas gdy innym wolno go będzie jeszcze skorygować po poznaniu wyniku pierwszej rundy.
I dokładnie o to chodziło. Osoby, które olały typowanie niedzielnych meczów w MC miały właśnie taką przewagę nad tymi, którzy typowali od początku. Tutaj chcieliśmy uniknąć takiej przewagi jednych nad drugimi.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Madryt 2015

Nic nie poprawiam, mam to gdzieś. Jak zaczynaliśmy zabawę nie było żadnych problemów, im dalej tym gorzej. Bawmy się i tyle.
Polubiłem czerwone badziewie...
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Madryt 2015

Jak zaczynaliśmy zabawę, to nie było meczów I rundy przed zakończeniem kwalifikacji.
Bawmy się - tu się zgadzam!
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Typowanie - Madryt 2015

Właśnie wysłałem drabinkę. Zupełnie nie umiem typować turniejów na mączce! Pewnie znowu będzie jedna wielka czerwona pomyłka. :::bd:: :::wtf:::

Ale to tylko zabawa. :)

P.S. no i będę musiał wprowadzić zmianę w drabince. Niech tylko się dowiem z kim zagra Kokki. ;-P A reszta kwalifikantów niech się buja. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Typowanie - Madryt 2015

Myślę, że mogę osiągnąć najniższy wynik w historii.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Madryt 2015

Robinson pisze:Jak zaczynaliśmy zabawę, to nie było meczów I rundy przed zakończeniem kwalifikacji.
Bawmy się - tu się zgadzam!
To jest kwestia pewnych ustaleń, nie gramy w to pierwszy rok. Bawimy się teraz dzięki zaangazowaniu Elf, ale wcześniej bawiliśmy się dzięki ATP Challenge.
Tam jak nie było szans na wyłonienie kwalifikantów przed pierwszymi rozgrywkami to się obstawiało po prostu quale w ciemno i też każdy miał takie same szanse a unikało się wszystkich tych zawijasów. Teraz po prostu Elf ma dobre serce i poddaje sie sugesiom.
Czy jest sprawiedliwiej, jak wszyscy wypełnią w poniedziałek i pominiemy pierwszą rundę tych co już grali w trakcie kwalifikacji to jest tak samo, tylko czy prościej? Sprawiedliwiej nie bo jak napisałem to tak samo dla tych co mają czas w niedzielę późnym wieczorem, albo nie pracują w poniedziałek. Dla nich jeśli chcieliby typować zgodnie z zasadami po kwalifikacjach to na pewno ani wygodniej, ani sprawiedliwiej.

No ale większość wymogła taki zapis to możemy się dostosować albo wytypować wcześniej. No i oczywiście nieprawdą jest że jakaś mityczna czołówka odjechała innym bo typowała dopiero po pierwszej rundzie MC, skoro ja byłem czwarty i niczego nie poprawiałem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Madryt 2015

PitS pisze:No i oczywiście nieprawdą jest że jakaś mityczna czołówka odjechała innym bo typowała dopiero po pierwszej rundzie MC, skoro ja byłem czwarty i niczego nie poprawiałem.
Nikt nie twierdzi, że ktoś odjechał na MC. Nie odjechał - ale dlatego, że w tych kilku pierwszych meczach nie było żadnych sensacji. Gdyby były, odjazd nietypujących byłby niemal pewny.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Madryt 2015

Nie byłoby żadnych problemów, gdyby każdy musiał wysłać drabinkę przed pierwszym meczem, bez względu na kwalifikacje. Wtedy absolutnie wszyscy byliby na tych samych zasadach, a to że kilka meczów zrobiłoby się na chybił-trafił ?
Tak jak napisał PitS, w ten sposób działał ATP Challenge i nikt nie miał żadnych obiekcji.
Nie chce mi się w to bawić czytając raz za razem wyimaginowane problemy. Do końca typuję życzeniowo, bo mam gdzieś wyniki, złote kalesony zostawiam maruderom.
Polubiłem czerwone badziewie...
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Madryt 2015

scudetto pisze:Nie byłoby żadnych problemów, gdyby każdy musiał wysłać drabinkę przed pierwszym meczem, bez względu na kwalifikacje.
Ale ponieważ takiego wymogu nie ma, więc problem jest, a raczej był, bo został rozwiązany w najnowszym regulaminie.
Nie wiem kto jest tym maruderem, ale ja się akurat świetnie bawię.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Madryt 2015

Dla mnie ta dyskusja zmierza niepotrzebnie w złym kierunku.:(
Jeżeli ta zabawa ma być dobrą zabawą, to jeżeli zostały ustalone jakieś zasady, to należy je uszanować i przestrzegać.
I nieważne, że kiedyś w innej zabawie było inaczej, bo jesteśmy tu i teraz a nie tam i kiedyś.
Na pewno można byłoby glosować bez wiedzy, kto przejdzie kwalifikacje i w które miejsce drabinki głównej trafi.
Powiem więcej, można bawić się w typowanie nie znając drabinki ani nazwisk osób, które wezmą udział w turnieju.
Wystarczy podać, które numerki wygrywają w poszczególnych rundach.:)
Jednak bierzemy udział w zabawie zorganizowanej przez Elf, to szanujmy jej regulamin.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Madryt 2015

A niby kto nie szanuje regulaminu? Ktoś mi zabroni wysłać drabinkę bez znajomości wyników kwalifikacji? Przecież to ja tracę punkty jak już, każdy robi jak chce. Niedługo będziecie nalegać, żeby nie typować od razu całej drabinki, tylko runda po rundzie, bo przecież trzeba znać tych, na których się chce postawić rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Typowanie - Madryt 2015

Tak jak napisałam, niepotrzebna jest ta cała dyskusja.

Nie interesuje mnie:
- kiedy ktoś wysłał/wyśle drabinkę jeżeli nie przekroczy ustalonego terminu,
- czy poświęci na to 5 minut czy 5 godzin,
- czy wypełnia to w domu, w pracy, czy gdzie indziej,
- czy jest dzieckiem, dorosłym, w kwiecie wieku, czy też dożywa swoich ostatnich dni
- czy jest płci żeńskiej czy męskiej
- czy wypełnia to zmęczony, pijany, zaćpany, na kacu, głodzie, w pełni władz umysłowych czy też nie
- czy miał dobry czy zły dzień,
- czy wcześniej już brał udział w zabawie czy nie,
- czy wcześniej zajął w zabawie pierwsze miejsce czy ostatnie,
- czy zna się na tenisie czy nie,
- czy grał kiedykolwiek w tenisa czy nie,
- czy daje szanse kwalifikantom czy też nie,
- czy typował życzeniowo czy też nie.

Jeżeli ktoś chce podzielić się takimi uwagami, to proponuję temat: http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 68&t=15903
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Madryt 2015

A mnie właśnie interesuje żeby zabawa była najbardziej przyjazna użytkownikom powinna być jak najmniej uciążliwa dla graczy i dla tych co później liczą i odsiewają co było a co będzie. Ot taki kawałek empatii.

Elf wymyślała samoliczące drabinki pewnie z nudów.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Madryt 2015

PitS pisze:A mnie właśnie interesuje żeby zabawa była najbardziej przyjazna użytkownikom powinna być jak najmniej uciążliwa dla graczy i dla tych co później liczą i odsiewają co było a co będzie.
Chyba nam wszystkim na tym zależy.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Madryt 2015

UWAGA!
Zmiana w drabince. Za Robredo wskakuje Ramos.
I to kolejny powód, dla którego nie warto spieszyć się z wysyłaniem.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Madryt 2015

Serio? O_O Chyba jednak wyślę raz jeszcze, inaczej nie zasnę :/ . Poza tym cały tydzień będę obgryzał paznokcie, żebym tylko nie był ostatni :rolleyes: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Madryt 2015

Pod poniższym linkiem zamieściłem nową drabinkę - z kwalifikantami i z podmianą Robredo na Ramosa:
http://www.supershare.pl/?d=14560F432
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Madryt 2015

Robinson pisze:UWAGA!
Zmiana w drabince. Za Robredo wskakuje Ramos.
I to kolejny powód, dla którego nie warto spieszyć się z wysyłaniem.
Przykro mi, pisałem, nie mam czasu, rano jadę do pracy a samochód jeszcze w proszku.
Ale mam propozycję na następny turniej. W ogóle to zacznijmy od drugiej rundy, będzie wiadomo kto gra a kto za niego wskoczy, do tego będzie widać kto jest w jakiej formie. Będzie łatwiej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Typowanie - Madryt 2015

Nie mogę pobrać drabinki z żadnego linka - poratuje ktoś?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Liga typerów”