Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

REGULAMIN

Jak powiedziałam - tak zrobię ;) - od tego roku rusza:

Tenisnetowa Liga Typerów!


Ci, co się bawili i Ci, co mają ochotę pierwszy raz - kilka ogłoszeń parafialnych dla Was!

Do zdobycia trzy laury:
Gracz najlepiej typujący w turniejach Wielkiego Szlema w 2015 roku oraz
Gracz najlepiej typujący w Turniejach rangi Masters w 2015 roku.
Gracz najlepiej typujący we wszystkich konkursach w 2015 roku.

Ponieważ organizator (to ja! ;) ) bab raczej nie ogląda, a oprócz liczenia punktów czasem chcę zrobić na obiad kopytka, skupimy się na tenisie męskim. Jeśli ktoś chciałby przeprowadzić podobną zabawę dla tenisa kobiecego - droga wolna, arkuszy użyczę. ;)

Jak w poprzednich edycjach - dostajecie na maila arkusz exel (lub link, gdy problem z exelem) z drabinką, którą należy wypełnić przed pierwszym rozpoczętym meczem danego turnieju.

Zgłoszenia
Zgłoszenia na PW, zawierające chęć udziału oraz adres email, na który będę mogła wysłać drabinkę. Do każdego turnieju należy wysłać osobne zgłoszenie. Informacje o przyjmowaniu zgłoszeń będą się ukazywać przed każdym konkursem w odpowiednim temacie.

Jak wypełnić drabinkę?

Każdy, kto się zgłosi otrzymuje instrukcję "jak wypełnić" razem z drabinką. Wypełnioną drabinkę swoją i innych graczy można będzie podejrzeć w wersji online. Zwycięzca wytypowany prawidłowo zostanie oznaczony kolorem zielonym, wytypowany źle - kolorem czerwonym. W zależności od turnieju może być na wypełnienie drabinki więcej / mniej czasu, ale żeby było jasno i sprawiedliwie - drabinka MUSI zostać wypełniona PRZED rozpoczęciem zmagań na korcie, o ile gracz nie chce ponosić punktowych konsekwencji.

Wyniki
Zasadniczo wyniki powinny się pojawiać po każdej zakończonej rundzie. Nie po danym meczu, nie po
zakończonym dniu. Po zakończonej rundzie.
Organizator (czyli ja ;) ) rości sobie też prawo do niezapowiedzianej wizyty przyjaciół, pękniętej rury pod zlewem i bolącej głowy, czyli - sytuacji nieprzewidzianych. I liczę na zrozumienia i zdrowy rozsądek. Wyniki będą. ;) Organizator przy okazji rości sobie też prawo do brania udziału w zabawie, bo zwyczajnie organizator ma z tego trochę zabawy. ;)

PUNKTACJA DLA DANEGO TURNIEJU

W turniejach Wielkiego Szlema sytuacja jest jasna i klarowna:
Wytypowanie zwycięzcy I rundy - 1 punkt
II rundy - 2 punkty
III rundy - 3 punkty
IV rundy - 4 punkty
Ćwierćfinału - 6 punktów
Półfinału - 10 punktów
Finału - 15 punktów

Uwaga - bonus!
Jeśli gracz wytypuje prawidłowo całą rundę (czyli i po prawej i po lewej stronie drabinki jest zielono) otrzymuje bonusowe 5 punktów.

W Turniejach Masters - punktacja jest analogiczna, może nastąpić sytuacja "skrócenia" punktacji, czyli np. za finał będzie 10 punktów, bo nie ma czwartej rundy, a idziemy już do ćwierćfinału.

Sytuacje wyjątkowe:

Kwalifikacje tego samego dnia, co 1 runda.
Jeśli zajdzie taka sytuacja, że ostatnie mecze kwalifikacji odbywać się będą jeszcze podczas 1 dnia rozgrywania 1 rundy (i co za tym - drabinka nie będzie do końca rozlosowana) za mecze 1 rundy rozgrywane w tym dniu nikt nie otrzyma punktu.

Kontuzja lub wycofanie się zawodnika po wysłaniu drabinek.
Jeśli jest to jeden zawodnik danego meczu - na jego miejsce wskakuje zawodnik z kwalifikacji. Następuje podmiana nazwiska. Punkty przydzielane są wg schematu po podmienieniu nazwiska.
Jeśli wycofa się dwóch zawodników danego meczu - za dany mecz nikt nie otrzymuje punktu.

PUNKTACJA OGÓLNA

Punktacja całościowa będzie rzecz jasna podsumowaniem wyników każdego turnieju.
Rankingi - jak i tytuły - będą trzy.
Ranking Masters, Ranking Wielkiego Szlema i Ranking Wspólny.

Nagrody? ;)
Prócz sławy i chwały najlepiej typujący gracz sezonu 2015 otrzyma również rangę specjalną:
"WSZECHWIEDZĄCY".

W razie pytań - pozostaję do dyspozycji.

Ja,

czyli Elf. ;)

Wróć do „Liga typerów”