Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Do zabawy zapisani są:
ANIA Klik!
ALFRED Klik!
BASIC Klik!
GARY Klik!
GUARDED Klik!
EL DIABLO Klik!
ELF Klik!
HOHVAR Klik!
HOKEJ Klik!
JAKUBOTO Klik!
KARIO Klik!
KOLEKCJONER Klik!
LA_PATIK- Klik!
LION_DRAGON Klik!
MADOX Klik!
MARCIN_L Klik!
NAPALM Klik!
PITS Klik!
ROBINSON Klik!
SCUDETTO Klik!
SZUMA Klik!
TENISOOWKA Klik!
ZNEI Klik!



Zgłaszać się wciąż można, przez PM. Link do drabinki (i wszelkie instrukcje) otrzymacie, jak będzie już rozlosowana (razem z kwalifikantami), uzupełnić należy do momentu rozpoczęcia pierwszego meczu, potem dostęp będzie zablokowany.

Punktacja i sposób gry bez zmian - nikt nie zgłaszał veta. :P
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Elf pisze: Punktacja i sposób gry bez zmian - nikt nie zgłaszał veta. :P
To nawet dobrze: przy identycznych zasadach będzie można porównać skuteczność typowania z RG. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

hohvar pisze:
Elf pisze: Punktacja i sposób gry bez zmian - nikt nie zgłaszał veta. :P
To nawet dobrze: przy identycznych zasadach będzie można porównać skuteczność typowania z RG. :wink:
Nie szykuj się nawet na powtórkę (:] , tym razem olewam niespodzianki i walę same pewniaki rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

scudetto pisze: Nie szykuj się nawet na powtórkę (:] , tym razem olewam niespodzianki i walę same pewniaki rotfl .
Pewniaki, powiadasz... :::scratchy::: Uważaj na Rosola i Stachowskiego. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Elf pisze:Mam nadzieję, że Władze wybaczą mi dubla. ;-)
Rosół/sernik w ramach łapówki i wybaczymy. A jak nie, to do łagru. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Elf pisze:Punktacja i sposób gry bez zmian - nikt nie zgłaszał veta. :P
Zgłaszam veto. Uważam, że system przydziału punktów jest nieodpowiedni - nieadekwatny do powstałego utrudnienia. Różnice między kolejnymi rundami (1, 2, 4, 6, 10, 15) są za duże. Rodzi to pewne frustracje, trafiając bowiem półfinały i finał zyskujemy 35 pkt! Tylko trzy mecze, często ze zdecydowanymi faworytami. A cała połówka pierwszej rundy, gdzie o niespodziankę nietrudno, gdzie właściwie niewiele wiemy o formie zawodników, trafiona w całości daje nam 32 pkt. Oczywiście trafienie wszystkiego jest niemożliwe bowiem prawdopodobieństwo będzie oscylowało w okolicach zera. Tak więc początkowe rundy stają się mało ciekawe w kontekście typowania zwycięzców. Przypominam, że wynik ostatniego typowania, gdzie różnice punktowe były spore, mógł "odwrócić się o 180 stopni", gdyby finał wygrał Djokovic. Generalnie chodzi raczej o to, żeby wszystkie mecze były ważne a ich trafianie przybliżało do zwycięstwa. Obecne zasady powodują, że ten, kto nie trafi zwycięzcy turnieju, praktycznie nie ma szans na wygranie konkursu.
Proponuję: 1, 2, 3, 4, 5, 6. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Premiuję dlatego tak wysoko późniejsze mecze, bo zwyczajnie wytypować je trudniej. Żeby wytypować dobrze zwycięzcę trzeba było nie mieć wcześniej poważniejszej wpadki.
Teraz zostaje jak było, był czas na veto. :P

Do dyskusji przy następnej rundzie.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Elf pisze:Teraz zostaje jak było, był czas na veto. :P
Jeszcze jest sporo czasu do losowania. Możesz mnie posłuchać i zmienić reguły.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Jeśli ktoś się za tym opowie, pomyślę, na razie jesteś jedyny. :P
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Elf pisze:Jeśli ktoś się za tym opowie, pomyślę, na razie jesteś jedyny. :P
Ja się opowiedziałem. To nie wystarczy?
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Nie. :]
Jak większość będzie chciała zmian, to je wprowadzimy. A na razie daj sobie spokój. :tired:
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Elf pisze:Nie. :]
Jak większość będzie chciała zmian, to je wprowadzimy. A na razie daj sobie spokój. :tired:
Większość nigdy się nie opowie. Z przyczyn formalnych, organizacyjnych, z lenistwa. Ok, pozostańmy w otchłani archaicznego systemu punktacji.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

A Elfy są urocze, bo Elfy są złe. :]
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

TomPL pisze:A Elfy są urocze, bo Elfy są złe. :]
Dobre są, to tylko poza taka.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

alfred pisze:
Elf pisze:Jeśli ktoś się za tym opowie, pomyślę, na razie jesteś jedyny. :P
Ja się opowiedziałem. To nie wystarczy?
Nie! :angel:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

PitS pisze:
alfred pisze:
Elf pisze:Jeśli ktoś się za tym opowie, pomyślę, na razie jesteś jedyny. :P
Ja się opowiedziałem. To nie wystarczy?
Nie! :angel:
To już wiem. Lepiej opowiedz się za moim pomysłem.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

alfred pisze:Przypominam, że wynik ostatniego typowania, gdzie różnice punktowe były spore, mógł "odwrócić się o 180 stopni", gdyby finał wygrał Djokovic.
Ale nie wygrał i trudno, może następnym razem. Pewnie gdyby wygrał to byś się puszył jak paw... a tak no cóż, trzeba zmieniać.
Nie wystarczy wytypować zwycięzce, trzeba zbierać punkty od pierwszej rundy i będzie dobrze.

Jeszcze z jednego powodu odpowiada mi zachowanie obecnej punktacji, napisał o tym Hohvar:
hohvar pisze:
Elf pisze:Punktacja i sposób gry bez zmian - nikt nie zgłaszał veta. :P
To nawet dobrze: przy identycznych zasadach będzie można porównać skuteczność typowania z RG. :wink:
:::gd::: .

Ja bym w tym roku zostawił obecną punktację... do USO nie jest wcale jakoś bardzo daleko... a dalej można by pomyśleć czy coś zmieniać i jak.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Ja bym zostawiła obecną punktację do zakończenia sezonu, a od przyszłego - możemy zmienić.
Wtedy można tworzyć jakąś ligę, czy coś. rotfl

Ale jestem otwarta na propozycje.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Nic nie zmieniać, nie wymyślać, a jak się nie podoba to stworzyć własną zabawę. Tak że pozostaje tylko gdybać. rotfl
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - Runda II - Wimbledon 2014

Basic pisze:
alfred pisze:... wynik ostatniego typowania, gdzie różnice punktowe były spore, mógł "odwrócić się o 180 stopni", gdyby finał wygrał Djokovic.
Ale nie wygrał i trudno, może następnym razem. Pewnie gdyby wygrał to byś się puszył jak paw... a tak no cóż, trzeba zmieniać.
Przypominam, że jesteśmy w temacie typowania. Do Novaka nawiązałem świadomie, chcąc wyjaśnić w czym rzecz. Ale widzę, że ty - jak słyszysz jego nazwisko - dostajesz jakiejś wysypki emocjonalnej, dlatego zacząłeś mi docinać. Gwoli sprostowania, Djokovic trochę już nawygrywał i nie pamiętam kiedy moje komentarze po jego sukcesie mogły być odczytane jako „puszenie się”. To raczej domena ludzi szukających dowartościowania własnej osoby. Zmiana systemu punktacji, którą sugeruję, ma inne podłoże. Teraz nie jest sprawiedliwie, po prostu. Zrozumiecie to w końcu i zrobicie tak jak mówię. :rolleyes:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Liga typerów”