Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Typowanie - ROLAND GARROS 2019

trainterr - odbierz priv :)
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Typowanie - ROLAND GARROS 2019

Roland Garros 2019! TYPOWANIE:

Jesteśmy już po ćwierćfinałach. W męskim tenisie mamy sytuację ciekawą - zawodnicy najwyżej rozstawieni zameldowali się w półfinałach - N. Djokovic, R. Nadal, R. Federer oraz D. Thiem - dawno takiej sytuacji nie mieliśmy. U kobiet odpadła S. Halep, która poległa 17-letniej Amerykance- A. Anisimovej. Grono półfinalistek zostało uzupełnione przez A. Barty, J. Kontę oraz M. Vondursuvą.

MEN:

1. TrainTerr 156 pkt, 66,13% trafności
2. Pacio 153 pkt, 68,55% trafności
3. ayshe 137 pkt, 64,52% trafności

4. Izzi 130 pkt, 60,48% trafności

Szansę na wytypowanie zwycięzcy straciłem tylko ja, ponieważ J.M Del Potro odpadł z turnieju. Reszta forumowiczów postawiła na R. Nadal'a lub N. Djokovic'a, więc gra jeszcze trwa :)

WOMEN:

1. Pacio 115 pkt, 60,83% trafności
2. Izzi 94 pkt, 54,17% trafności
3. TrainTerr 91 pkt, 51,67% trafności


Niestety w kobiecej drabince nic się już nie zmieni. Półfinały zaskoczyły nie tylko forumowiczów, ale i bukmacherów. Nikt z Nas nie wytypował nawet jednej półfinalistki.

Chciałbym przedstawić również bardzo ciekawą statystykę - łączny wiek półfinalistów to 127 lat, półfinalistek - 87, czyli o 40 lat mniej. Średnia wieku mężczyzn to 32 lata, kobiet - 22 lata. Fakt, że u mężczyzn R. Federer trochę zawyża średnią, a u kobiet A. Anisimova zaniża - ale niezaprzeczalnie widać gołym okiem, że "stara gwardia" w męskim tenisie nie dopuszcza nikogo do rywalizacji :)

Jak myślicie - młodą Amerykankę stać na finał wielkoszlemowy ?

Czy D. Thiem awansuje do upragnionego finału Roland Garros, mimo, iż N. Djokovic gra jak maszyna ?

Czy R. Federer urwie seta R. Nadal'owi ? rotfl :::yay::: Mam nadzieję, że nie tylko seta :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Typowanie - ROLAND GARROS 2019

Roland Garros 2019! TYPOWANIE - sytuacja po półfinałach:

MEN:

1. TrainTerr 166 pkt, 65,87% trafności
2. Pacio 163 pkt, 68,25% trafności
3. ayshe 147 pkt, 64,29% trafności

4. Izzi 140 pkt, 60,32% trafności


WOMEN:


1. Pacio 115 pkt, 57,94% trafności
2. Izzi 94 pkt, 51,59% trafności
3. TrainTerr 91 pkt, 49,21% trafności
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Typowanie - ROLAND GARROS 2019

Roland Garros 2019! TYPOWANIE - FINAŁ :)

Zakończył się Roland Garros 2019 ! Król Rafael Nadal po raz kolejny zgarnął najwyższe trofeum. Grają wszyscy, a w Paryżu zawsze wygrywa R. Nadal - standard. Mistrzynią u kobiet została Australijka Ashleigh Barty, która była rozstawiona z nr 8 - i tą wiadomość można uznać jako niespodziankę. Niemniej jednak należy dodać, iż poziom tenisa prezentowany przez A. Barty był na prawdę na niezłym poziomie i żadna kobieta nie potrafiła tego zatrzymać.

Cały turniej w mojej ocenie był o klasę lepszy, niż w 2018 roku (biorąc po uwagę atrakcyjność spotkań), natomiast organizacyjnie jak zwykle średnio, bardzo średnio. Wiele osób ( w tym ja :) ) liczyło na niespodziankę w męskiej drabince, ale Hiszpan nie zbiera jeńców :D

Czas na wyniki naszego typowania:

MEN:

1. Pacio 178 pkt, 68,25% trafności
2. TrainTerr 166 pkt, 65,87% trafności
3. ayshe 147 pkt, 64,29% trafności

4. Izzi 140 pkt, 60,32% trafności

Zwycięzcę prawidłowo wytypował najlepszy z typerów - Pacio, który od początku wierzył w R. Nadal'a :) Wynik 178 pkt jest bardzo dobrym wynikiem. Gratulacje!

WOMEN:

1. Pacio 115 pkt, 57,48% trafności
2. Izzi 94 pkt, 51,18% trafności
3. TrainTerr 91 pkt, 48,82% trafności


U kobiet niestety nasze typowanie skończyło się na ćwierćfinałach - wszystkie kobiety przez Nas typowane poprzegrywały swoje mecze. Pacio na najwyższym podium również u kobiet! Brawo! Jedna rzecz jest pewna - tenis damski jest BARDZO trudnym orzechem do zgryzienia - jeśli chodzi o typowanie meczów.

Dzięki wszystkim za zabawę i poświęcenie chwili na wypełnienie tabelek. Do usłyszenia przed Wimbledon'em! :::yay::: :D :::gd:::
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Typowanie - ROLAND GARROS 2019

trainterr pisze:Roland Garros 2019! TYPOWANIE - sytuacja po półfinałach:

MEN:

1. TrainTerr 166 pkt, 65,87% trafności
2. Pacio 163 pkt, 68,25% trafności


Tak paczę i paczę z kim tu mi przyjdzie zagrać :] i coś mi się tu punkty z procentami nie zgadzają - to normalne?
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Typowanie - ROLAND GARROS 2019

TomPL pisze:
trainterr pisze:Roland Garros 2019! TYPOWANIE - sytuacja po półfinałach:

MEN:

1. TrainTerr 166 pkt, 65,87% trafności
2. Pacio 163 pkt, 68,25% trafności


Tak paczę i paczę z kim tu mi przyjdzie zagrać :] i coś mi się tu punkty z procentami nie zgadzają - to normalne?


Z tego co widziałem w poprzednich postach - umowa była, że Marcin_L gra z wygranym u mężczyzn, a TomPL z wygranym u kobiet :) Za sprawą R. Nadal'a w jednym i drugim przypadku jest to Pacio
.

Jeśli chodzi o porównanie zdobytych punktów z procentami trafności- sytuacja jest jak najbardziej normalna. Nasze typowanie z każdą kolejną rundą nabiera na wadze. Za prawidłowo obstawiony mecz I rundy przyznawany jest 1 pkt, za każdy trafiony mecz w II rundzie - 2 pkt, III runda - 3 pkt, IV runda - 4 pkt, ćwierćfinały - 6 pkt, półfinały 10 pkt oraz za wytypowanie zwycięzcy - 15 pkt (czyli tyle, co za 15 meczy I rundy!) :) Natomiast % trafności liczony jest poprzez podzielenie liczby prawidłowo wytypowanych meczów przez liczbę wszystkich dotychczas rozegranych. Powyższy wynik mówi o tym, że Pacio więcej trafił meczy w pierwszych rundach, lecz TrainTerr (ja) trafiałem potem te bardziej punktowane.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/

Wróć do „Liga typerów”