Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Polyfibre Panthera vs. Polyfibre Hightec Premium

Obrazek Obrazek
Naciągi do testów dostarczył sklep APK SPORT.

Czucie piłki
Hightec Premium oferuje czucie trochę lepsze niż średnia w naciągach poliestrowych, które miałem okazję testować do tej pory, określiłbym je jako „delikatne” i przyjemne. W przypadku Panthery czucie piłki jest- „wyrazistsze” i „ostrzejsze” jeśli można tak powiedzieć, a samo uderzenie bardziej soczyste. Nie mogę jednak powiedzieć, że obiektywnie, któreś z nich jest lepsze, bo nie jest, są po prostu przeznaczone dla innego typu zawodników, ale o tym za chwilę. Mogę natomiast powiedzieć, że o wiele bardziej pasuje mi czucie oferowane przez HTP, aniżeli Panthery.
Mój faworyt- Hightec Premium.

Moc/kontrola
Jeśli ktoś szuka naciągu oferującego dużo mocy zza końcowej linii to Hightec Premium nie jest dla niego. Od pierwszej piłki czuć, że jest to struna, w której główny nacisk położono na kontrolę. Jej poziom zawdzięczamy dobremu czuciu piłki na rakiecie oraz wspomnianemu przed chwilą niskiemu poziomowi mocy. Moc 4,5p/10p, kontrola 8p/10p.
Bezpośrednia zmiana między tymi dwiema strunami jest po prostu szokująca. Nie powiem, że Panthera ma dużo mocy biorąc pod uwagę ogół naciągów poliestrowych, którymi miałem okazję grać, ma jej dużo w porównaniu do HTP. Po zmianie rakiety przez pierwsze kilkanaście minut miałem problem z okiełznaniem piłki, jednakże po tym czasie zacząłem stopniowo przyzwyczajać się do struny i dostrzegać pozytywy z tego wynikające. Ale o tym za chwilę, Moc 7/10p, kontrola 6/10p.
Mój faworyt- Hightec Premium.

Dostęp do rotacji
Właśnie tu pojawiają się wspomniane przed chwilą pozytywy z ilości mocy jaką obdarowuje nas Panthera. Bez problemu możemy „przełożyć” ją na rotację i sama charakterystyka warstwy zewnętrznej struny wydaje się nam w tym pomagać. Nie jest to co prawda struna z tych co „kręcą same”, ale czuć wyraźne „wspomaganie”. 8/10p
Natomiast w przypadku HTP, trzeba grać naprawdę dobrze, aby pokusić się o sensowne rotacje, niski poziom mocy własnej sprawia, że w zasadzie „nie ma miejsca” na kręcenie, jeśli piłka ma być zagrana ofensywnie to trzeba uderzyć stosunkowo płasko. 5p/10p
Mój faworyt: Panthera.

Utrata napięcia
Obie struny gubią napięcie w podobny sposób- można powiedzieć wolno, jednakże z uwagi na charakterystykę Panthery odczułem je wyraźniej, gdyż podczas gry HTP założonego ze standardową siłą wręcz cieszyłem się, że zyskał niewiele, ale jednak trochę dynamiki.
Mój faworyt: Hightec Premium.

Komfort
Lekko obawiałem się testów poliestrów z powodu problemów z nadgarstkiem i barkiem, ale HTP i Panthera zaskoczyły mnie pozytywnie, jak na druty komfort wypada bardzo dobrze, po 2h gry nie czułem bólu w stawach. Podobnie jak z czuciem piłki jest tu lepiej niż w przypadku „średniej”.
7,5p/10p
Mój faworyt: Hightec Premium (minimalnie lepszy).

Przeznaczenie
Hightec Premium to „solidny” naciąg skierowany do osób, które wiedzą czego oczekują od sprzętu. Poleciłbym go wszechstronnym zawodnikom grającym na całym korcie z parciem na siatkę, dla baselinerów prawdopodobnie będzie miał za mało mocy. Natomiast Pantherę poleciłbym właśnie tym, którym odradzałem HTP czyli baselinerom, lubiącym stosować rotacje.

Podsumowanie
W moim odczuciu oba naciągi skierowane są do różnych zawodników i żeby być z nich zadowolonym trzeba wiedzieć jakie mamy wymagania odnośnie sprzętu. Dla siebie bez wątpienia wybrałbym Hightec Premium.

O mnie:
NTRP: 3.5
Styl gry: allrounder
FH: od eastern do western
BH: semiwestern (jednoręczny)
Serwis: od kontynentalnego do semiwestern (BH)

Zachęcam również do przeczytania recenzji Panthery autorstwa El Diablo, możecie to zrobić klikając tutaj.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Polyfibre Panthera vs. Polyfibre Hightec Premium

Bardzo fajna recka :::gd::: . Grałem strunami z tej stajni, ale nie tymi konkretnymi. Pantera wygląda bardziej zachęcająco z tej dwójki.
W jakiej ramie testowałeś struny?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Polyfibre Panthera vs. Polyfibre Hightec Premium

pst pisze:W jakiej ramie testowałes struny?
W Dunlopie Biomimetic 200 Lite.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „apksport.com.pl”