Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Isospeed Professional.jpg
Isospeed Professional.jpg (14.41 KiB) Przejrzano 4976 razy
Naciąg nastawiony na komfort gry rozumiany jako ochrona naszych stawów.
Co to oznacza w prostych słowach – niby istny koszmar ...
A może teraz w mniej prostych słowach?
Taki naciąg ma chronić nasze stawy. Koszty tej ochrony bywają jednak spore – kiepska dynamika, słabe czucie, średnia kontrola, a dla graczy ze słabszą techniką, czasem i problemy ze stabilnością (tak to definiują choć to błędne odczucie i wynika z czegoś innego).
Czyli naciąg koszmar, tylko dla tych co nie powinni grać w tenisa ale jednak chcą.

Nasz redakcyjny naczelny sprzętowiec – ED od razu rekomendował mi by wciągnąć go z 1,5kg mniej. Racja, normalnie bym tak też zrobił, ale to jest test...
Nie chodzi więc o to by na starcie zaklinać rzeczywistość i „oszukiwać”. Trudno wtedy o wiarygodną ocenę. Zatem wciągnąłem ramę na 25kg/25kg czyli jak zawsze wciągam.
Teraz powinienem napisać jak naciąg się wciąga, ale nie napiszę, w końcu pewnie z 98%-99% amatorów nie wciąga samemu rakiet więc kogo to interesuje? …

Wziąłem ramę do ręki, wyszedłem na kort i pomyślałem – no to się teraz chłopie namachasz… Pograłem kilka minut, stanąłem, oczy miałem jak 5-złotówki – WOW! :)

Oceniając zatem ten naciąg nie tylko przez pryzmat przeznaczenia, ale nawet tak ogólnie, w porównaniu do innych modeli - mamy świetną kontrolę, świetną dynamikę, doskonały komfort, bardzo dobry dostęp do rotacji i „tylko” dobre czucie.
Jednym słowem ogólnie – świetny!

Naciąg, który pozwala na grę w punkt, do tego zdecydowanie dynamiczny. Bardzo swobodnie nadaje się piłce rotacje, te awansujące i wsteczne. Patrząc na charakter i przeznaczenie tego naciągu to może powinienem powiedzieć, że czucie ociera się o ocenę - bardzo dobre, ale bez przesady. Wolę jednak ocenić tak ogólnie, a skoro tak chcę oceniać to już jest zdecydowana rekomendacja dla tego naciągu! Także jeżeli oceniać przez pryzmat innych naciągów to temu naciągowi czucia trochę brakuje, jest to odczuwalne, ale można się do tego w miarę sprawnie przyzwyczaić. Ma się wrażenie, że gra się przez jakby grubszą bibułkę, ale przecież są naciągi gdzie mamy odczucie jakby między nami a piłką była warstwa gąbki i jeszcze jakiejś gumy.

Zdecydowana ocena na plus, a rekomendacja dla allroundera preferującego dynamiczną grę. Choć i agresywny baseliner też pewnie będzie zadowolony. Klasyczny defensor może mieć z nim mały kłopot - spora dynamika.

Trochę już nim pograłem i nie oszczędzałem go zbytnio. Po inspekcji nie widzę niepokojących symptomów mogących wskazywać, że pęknie. Do tego trzyma naprężenie i sprężystość, a to ważne.

Zdecydowanie wart polecenia!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Naciąg Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Ciekawa sprawa. A jak porównasz tę strunę do RIP Controla albo PWR Fusion?
Grałem kiedyś tym Isospeedem i w ogóle mi nie podszedł, ale to było na samym początku kiedy zaczynałem grać w tenisa czyli około połowy roku 2011.
Teraz gram naciągiem Heada i jestem zadowolony. Przyjdzie spróbować Isospeeda.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąg Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Nie porównam, to inny typ strun. Tak samo jak nie porównasz Prestige-a Mid do jakiejś prezes-szufli ...
Generalnie bliżej, zdecydowanie, jej do PWR Fusion niż do RIP Control.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Isospeed Professional to multi płaskowłóknowe.
RIP Control to multi płaskowłóknowe z okrągłymi włóknami poliamidowymi w centrum.
PWR Fusion to multi okrągłowłókniste z 4 monofilamentami w środku.

Zasadniczo wszystkie wymienione wyżej struny to multifilamenty, bliżej jednak Isospeed Professionalowi do RIP Controla niż do PWR Fusion. Ale Professional konstrukcyjnie ma bliższy odpowiednik w ofercie Heada w postaci RIP Feela. Sam RIP Control występuje również w swoistej odmianie - RIP Tour, ten ma identyczną konstrukcję ale więcej płaskich włókien okalających poliamidowy rdzeń.

Fotki przekrojowe...
RIP Control
Isospeed Control*
PWR Fusion

* - Control to grubsza wersja Professionala

P.S.: Tutaj temacik z innym źródełkiem podobnych zdjęć: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Naciąg Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.
Mam set Rip Controla to wciągnę go na druga rakietę. Najpierw sobie porównam obie struny Heada a dopiero potem IsoSpeed.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąg Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

PWR Fusion daje kupę dynamiki, RIP jest mało dynamiczny za to daje kupę czucia i kontroli, choć tej ostatniej PRW Fusion też nie brakuje. Ten Isospeed jest gdzieś tak z grubsza między nimi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Naciąg Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Pierwsza gierka tym naciągiem za mną. Czytając o jego dynamice wciągnąłem go dość mocno: 26/26kg. Mogę się podpisać po recenzją obiema rękami. Jedyne minusy to faktycznie "gumowate" czucie i przesuwanie się.

Edit:
Naciąg strzelił po 13 h gry. Mam jeszcze jeden set nabyty na turnieju WTA w Katowicach (na stoisku Pacific Polska oczywiście :) ).
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąg Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Jak na ten typ strun żywotność oceniam na plus. Nie policzę, ale z 7-8 godzin pograłem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
InC
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, 18:51

Re: Isospeed Professional Arm Protection 1,20mm

Witam,

ponieważ kupiłem naciąg pod wpływem przeczytanych tu opinii, postanowiłem po raz pierwszy podzielić się uwagami, a w zasadzie potwierdzić trafność recenzji.
Naciąg faktycznie daje bardzo duży komfort i przyjemną dynamikę. Faktycznie, jego wytrzymałość to ok. 10 godzin, ale coś za coś - to taki rodzaj naciągu.
Śmiało mogę stwierdzić, że jest godny polecenia dla dobrze grających amatorów, wychodzących na kort 1-2 razy w tygodniu, którzy szukają struny przyjemnej i komfortowej, a przy tym dynamicznej. Takim tenisistom spokojnie wystarczy na ponad miesiąc co w tego typu naciągach jest w porządku. Nie zdąży przez ten czas stracić zbyt wiele ze swoich właściwości :-).

Wróć do „pacificpolska.pl”