Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

pst pisze:Według producenta Toalson ma dwie grubości. Ultra ma 0.5mm, a Power ma 0.7mm.
Yonex ma w opisie 0.6mm.
Wyczuwam różnice miedzy Ultra a Power i to nawet wyraźnie. Przy Yonexie ta różnica jest o wiele mniej wyczuwalna, ale każdy ma inna dłoń.
Z tych właśnie powodów eksperymentuję właśnie ponownie z Ultra Gripami.

Na moim nowym Yonku z gripem Solinco po nałożeniu Super Grapa rączka wydaje się jak maczuga.
Testowałem Kirschbauma Touch It Ultra i jej grubość jest idealna (0,38mm) ale niestety jest trochę za mało lepka no i po 1 meczu jest przetarta i postrzępiona. Dlatego szukając czegoś cieńszego od SG (0,6mm) wróciłem do Toalsonów i grubość jest w sam raz... tyle tylko, że gripy w kolorze niebieskim nie są tak lepkie jak białe. :rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

Pigment pewnie ma wpływ na właściwości, choćby nie wiem jak producent zaklinał rzeczywistość, to nie będzie to samo, bo różne pigmenty to różne substancje chemiczne. Dlatego używam tylko białych, bo najlepiej mi pasują i wiadomo kiedy wymienić :wink: . Choć mam jeszcze kilka żółtych i jedną malinową O_O .
Ja dążyłem do grubszej rączki stąd zmiana palet na G4, a do tego używałem grubszych Toalsonów. Potem z braku zapasu użyłem cieńszych Ultra. Jak mam Power i ultra na dwóch rakietach to różnica jest wyraźna. Jak później musiałem założyć Ultra 0.5mm na obie to grałem i mi nie przeszkadzało. Widać grubsza rączka siedzi w głowie :rolleyes: albo wzmocniłem chłyt :D .
Jak zakładałem Ultra to robiłem szersze zakładki co powoduje nieznaczne zwiększenie grubości bez zaniku kantów rączki.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

W sumie to wolę TUG od YSG, ale niestety jak mam Toalsony to tak mi jakoś za cienko jest, z Yonkiem jest OK. Tak że zostałem przy Yonkach i nie zmienię.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

Vivid pisze:W sumie to wolę TUG od YSG, ale niestety jak mam Toalsony to tak mi jakoś za cienko jest, z Yonkiem jest OK. Tak że zostałem przy Yonkach i nie zmienię.
Co za logika? rotfl rotfl
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

karjar pisze:
Vivid pisze:W sumie to wolę TUG od YSG, ale niestety jak mam Toalsony to tak mi jakoś za cienko jest, z Yonkiem jest OK. Tak że zostałem przy Yonkach i nie zmienię.
Co za logika? rotfl rotfl
Logika jest. Czucie Ultra Gripów (lepkość, faktura) bardziej pasuje Vividowi, jednakże ze względu na ich minimalnie mniejszą grubość (0,1mm - wbrew pozorom wyczuwalne na tyle by miało wpływ na wybór) nie może ich używać gdyż grubość rączki jest wtedy za mała dla niego, stąd konieczność pozostania przy Super Grapach, których czucie ocenia niżej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

El Diablo pisze:
karjar pisze:
Vivid pisze:W sumie to wolę TUG od YSG, ale niestety jak mam Toalsony to tak mi jakoś za cienko jest, z Yonkiem jest OK. Tak że zostałem przy Yonkach i nie zmienię.
Co za logika? rotfl rotfl
Logika jest. Czucie Ultra Gripów (lepkość, faktura) bardziej pasuje Vividowi, jednakże ze względu na ich minimalnie mniejszą grubość (0,1mm - wbrew pozorom wyczuwalne na tyle by miało wpływ na wybór) nie może ich używać gdyż grubość rączki jest wtedy za mała dla niego, stąd konieczność pozostania przy Super Grapach, których czucie ocenia niżej.
No sorry, może po Twojemu, tak, po mojemu nie jest to logiczne. Bez znaczenia zresztą. Gratuluję kolejny raz czujności w sprostowaniach.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

Karjar, zjedz coś normalnego, może wtedy zatrybisz? ;) :P
A tak poza tym mój Rzecznik Forumowy to wyjaśnił ;), dzięki ED :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

Vivid pisze:Karjar, zjedz coś normalnego, może wtedy zatrybisz? ;) :P
Masz rację, jakie jedzenie, taka logika. ;)
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

Po wczorajszej lib.. Tfu! Kolacji dziś mam owsiankę z miodem... zostaję przy Toalsonach.
O grubości zdecyduje żona :twisted: .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

karjar pisze:
Vivid pisze:Karjar, zjedz coś normalnego, może wtedy zatrybisz? ;) :P
Masz rację, jakie jedzenie, taka logika. ;)
No i masz rację, wtryniam kalorycznego McD to i owijkę wolę grubszą. Logiczne? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka Toalson Ultra Grip

Vivid pisze:
karjar pisze:
Vivid pisze:Karjar, zjedz coś normalnego, może wtedy zatrybisz? ;) :P
Masz rację, jakie jedzenie, taka logika. ;)
No i masz rację, wtryniam kalorycznego McD to i owijkę wolę grubszą. Logiczne? :)
W sensie stwarzasz pozory, żeby inni nie widzieli że robisz się gruby? Proporcje w grubości zachowane i trudniej się połapać rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „pacificpolska.pl”