Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

Dzięki uprzejmości naszego partnera – Sport Club (http://www.sportclub.com.pl) trafił do mnie naciąg:
MSV FOCUS HEX PLUS25 1,25mm (Co-polyester).
MSV Focus-Hex Plus 25.jpg
MSV Focus-Hex Plus 25.jpg (57.38 KiB) Przejrzano 4106 razy
Naciąg przekazałem do testów swojemu dobremu koledze. Jerzy to amator grający w tenisa jakieś 15 lat, NTRP 4.5, typowy agresywny baseliner.

Poniżej jego spostrzeżenia:

Jeżeli chodzi o dynamikę to naciąg oferuje ją na dobrym poziomie. Piłka odchodzi od strun całkiem sprawnie i nie trzeba się wysilać jeżeli ma się wykładkę i chce się przyspieszyć.
Jeżeli komuś brakuje w grze dynamiki i szuka naciągu, który mu w tym pomoże to oczywiście są lepsze propozycje, ale MSV Focus Hex Plus25 też jest wart rekomendacji.

Naciąg jest miękki co przekłada się na bardzo dobrą kontrolę. Piłka jakby minimalnie dłużej pozostawała na strunach w czasie kontaktu i przez to daje większe poczucie panowania nad nią. Czucie też jest na dobrym poziomie.

Tak jak wspomniałem naciąg jest miękki co powinno przełożyć się na dobry komfort.
Czy ten komfort jest dobry? Ja jestem akurat wrażliwy na ten parametr i szukam komfortowych strun. Tutaj jest, no cóż, nic dodać nic ująć! Daję z czystym sumieniem 10/10.
Jeżeli ktoś ma kłopoty ze stawami i chce naciągu chroniącego ręce to zdecydowanie polecam.

Hex Plus25 oferuje może nawet więcej niż bardzo dobry dostęp do rotacji. Piłki wkręca się bardzo komfortowo i dokładnie. W połączeniu z dużą kontrolą daje to zabójczą mieszankę.
Oczywiście rakieta z tym naciągiem sama nie gra, Nadala nie zawstydzimy ;), ale nie wymaga od nas jakiejś maksymalnej koncentracji i dokładności co w grze amatorskiej jednak jest istotne bo nie jesteśmy przecież perfekcyjni technicznie. Ten naciąg daje nam uczciwy margines błędu.

Byłem pod dużym wrażeniem jeżeli chodzi o minimalną wręcz utratę naprężenia. Po 6-7 konkretnych grach prawie nic, a wiemy jak naciągi potrafią „siadać” co przekłada się na utratę dynamiki, komfortu, kontroli i czucia.
Taka sama pozytywna ocena jeżeli chodzi o trwałość. 3 tygodnie grania i naciąg w zasadzie bez zmian. Cieszy też to, że się nie przesuwa, nie lubię tego.

Moja uwaga jest też taka, że powinien być wciągany nieco lżej od zwykłego drutu jeżeli chcemy grać większymi rotacjami.

Końcowa ocena zdecydowanie na plus, polecam! :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

Czyli MSV osiągnął to co chciał czyli zmiękczenie struny na tyle aby nie stanowiła problemu przy jednoczesnym zachowaniu pozostałych parametrów na rozsądnym poziomie w tym utrzymaniu "rotacyjności" na b. dobrym.

Piotr69 czy Złośliwy Gnom chyba czegoś takiego szukają. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

Jurek na punkcie komfortu jest mocno uczulony, więc jak bardzo pozytywnie ocenił to coś w tym jest.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

Sam poszukuję czegoś bardziej komfortowego od Yonex'a Poly Tour Spin, ostatnio mam Focus Hex Plus38, w takim razie spróbuję jeszcze tego Plus25 i może znajdę 'swój' naciąg :) .
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

Straciłem już rachubę. Ile jest tych zmiękczonych wersji Hex'a?
Soft, Soft Plus, Plus 25, Plus 38? :::stars:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

Ja czegoś takiego docelowo szukam: czarne, porowate, poliestrowe i jak najbardziej miękkie. Jako, że i tak ciężko mi cokolwiek zerwać, wybiorę jak najcieńszą wersję.

Jak mi się skończy szpula WS Mosquito Bite oczywiście (który bardzo sobie chwalę).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

widget pisze:Ja czegoś takiego docelowo szukam: czarne, porowate, poliestrowe i jak najbardziej miękkie. Jako, że i tak ciężko mi cokolwiek zerwać, wybiorę jak najcieńszą wersję.
Sądząc po opisie tytułowa struna powinna spełniać wszystkie założenia za wyjątkiem bycia "porowatym", jak wystarczy fakt bycia "kanciastym" to warto spróbować. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: MSV Focus Hex Plus25 1,25mm

El Diablo pisze:
widget pisze:Ja czegoś takiego docelowo szukam: czarne, porowate, poliestrowe i jak najbardziej miękkie. Jako, że i tak ciężko mi cokolwiek zerwać, wybiorę jak najcieńszą wersję.
Sądząc po opisie tytułowa struna powinna spełniać wszystkie założenia za wyjątkiem bycia "porowatym", jak wystarczy fakt bycia "kanciastym" to warto spróbować. :]
Porowate, kanciaste - jeden pies. Ważne żeby mnie ręka nie bolała (na razie nie boli, a gram non stop poliestrem wspomnianym powyżej) i ważne żeby napięcie mało tracił. Z powyższej recenzji wnoszę, że struna mi podpasuje w przyszłości.

Wróć do „sportclub.com.pl”