Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Solinco Tour Bite 1,20mm

Dzięki uprzejmości naszego partnera – Sport Club (http://www.sportclub.com.pl) trafił do mnie naciąg:
SOLINCO HEAVEN STRINGS TOUR BITE.

Obrazek


Naciąg jest dostępny w średnicach 1,15/1,20/1,25/1,30mm. Jest to naciąg co-poliestrowy. Producent deklaruje, że naciąg ten w głównej mierze ma oferować sporą dynamikę i dostęp do rotacji przy zachowaniu niezłej kontroli i komfortu oraz ma charakteryzować się dobrą trwałością.

Ja jestem sprzętowy „beton”, a do tego marka Solinco jest na naszym rynku praktycznie zupełnie nieznana. Naciąg więc miał na starcie już "ciężko" ;). Zobaczmy więc jak z pojedynku ze mną wyjdzie :twisted: .

Platformą testową był mój Head Radical YT IG MP. Naciąg wciągnąłem na 25kg, czyli standardowo jak dla mnie. Naciąg o średnicy 1,20mm.

Plusy:
Przede wszystkim rotacja! „Bite” to po angielsku „ugryzienie” czy „ukąszenie”. Czy ten naciąg gryzie lub kąsa piłki? Nie, on je wręcz żre! Piłki rewelacyjnie się wkręcają :::gd::: .
Można zagrać w punkt z laboratoryjną precyzją. Duże brawo, dobra robota :).
Dzięki tej właściwości zyskuje też kontrola. Jest jej bardzo dużo. Co za tym idzie naciąg aż prowokuje by pogłębić zamach i przyspieszyć rękę. Brzmi to oczywiście cudownie, ale jest na tym niestety i pewna rysa … Ale o tym dalej.
Czucie piłki już nie jest takie dobre i zdecydowanie odbiega od miękkich multi ale biorąc pod uwagę minusy tej struny zdecydowałem się jednak umieścić czucie w tym co na plus. Zwyczajnie czucie w innych poliestrach jest gorsze.

Minusy:
Zdecydowanie brak dynamiki. Jak ktoś lubi grać szybko, płasko i ma układ strun 18/20 to jest istna orka na ugorze. Tu zdecydowanie jestem na NIE. Można to pewnie poprawić wykorzystując inne właściwości struny i stosując manewr jaki opiszę poniżej, ale nie oczekiwałbym cudu. Pisałem już w poprzednim akapicie, że naciąg prowokuje do wydłużenia zamachu i przyspieszenia ręki? Nie, nie prowokuje, niestety zmusza … Wiele z tego co zyskujemy na rotacjach i kontroli oddać trzeba na dynamikę, szkoda …
Drugi minus to komfort. Niestety naciąg jest sztywny i stawy go czują. Można się do tego przyzwyczaić a więc nie jest to naciąg z gatunku szkodliwych dla zdrowia i nie jest to jego zdecydowana wada jaka może go przekreślić. Ale trzeba brać na to poprawkę i zejść z siły naciągania co i pozytywnie wpłynie na dynamikę. Inna sprawa, że gram innymi naciągami, więc jak ktoś lubi poliestry to może tego w ogóle nie czuć. Zawsze trzeba mieć na uwadze jaki jest punkt odniesienia.

Wskazówka: biorąc pod uwagę wszystkie powyżej opisane właściwości można spokojnie obniżyć napięcie strun. Dzięki temu doda się mocy i poprawi komfort nie tracąc myślę prawie wcale na kontroli gdyż jest jej pod dostatkiem.

Po kilku grach nie odnoszę wrażenia by naciąg jakoś przesadnie stracił naprężenie i swoją elastyczność. Poliestry mają to do siebie, że tracą naprężenie dość gwałtownie i nie nadają się wtedy do gry. Piłka jest jakby martwa, brak jest czucia i cierpią nasze stawy bo i tak słaby komfort jeszcze spada. W przypadku tej struny nie dało się jak na razie tego zbytnio odczuć, czyli jest to plus.

Producent podkreśla też trwałość tych strun, zobaczymy ... ;)

Podsumowanie:
Moja ostateczna ocena jest pozytywna ze wskazanymi oczywiście zastrzeżeniami.
Można polecić ten naciąg graczom o solidnej technice i pełnym zamachu. Można go też polecić tym, którzy uprawiają tenis defensywny, czyli większości amatorów. Natomiast zdecydowanie odradzam ludziom preferującym płaską i dynamiczną grę. Ten naciąg nie został zaprojektowany dla nich. Jeżeli ktoś taki chciałby jednak przetestować jakiś naciąg tej marki to musi poszukać innego modelu (ED podpowiesz? :P).
Jeżeli chodzi o same ramy to ten naciąg będzie w mojej ocenie o wiele lepiej współpracował z przeplotem otwartym 16/19 niż zamkniętym 18/20.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Czyli coś dla mnie :). Defensor, rotacja, przeplot otwarty ...
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Wiem jak grasz, zdecydowanie wart testu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Twoja ocena pokrywa się z opiniami, które czytałem. Rotacja, rotacja i... rotacja. To najmocniejsza cecha struny. Strach pomyśleć co by ten naciąg generował w połączeniu z taką RD70-tką czy Steamem 99S. rotfl

Niestety tak jak napisałeś jest to jednak naciąg sztywnawy i jest to główny zarzut wobec tego modelu. Jeśli ktoś gra dobrze technicznie, ma ramę o otwartym przeplocie etc. to nie będzie dla niego problem... ale w takim Blade 93 to może być masakra.
Vivid pisze:Ten naciąg nie został zaprojektowany dla nich. Jeżeli ktoś taki chciałby jednak przetestować jakiś naciąg tej marki to musi poszukać innego modelu (ED podpowiesz? :P).
Niedawno wyszła wersja Soft tej struny, która ma rozwiązać problemy wymienione powyżej. Ma mieć więcej dynamiki, być wyraźnie bardziej komfortowa, a jednocześnie nie stracić znacząco na rotacji. Myślę, że jest na co czekać. Struna będzie m.in. dostępna w tej samej średnicy jaką testowałeś czyli 1,20mm.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

El Diablo pisze:Niedawno wyszła wersja Soft tej struny, która ma rozwiązać problemy wymienione powyżej. Ma mieć więcej dynamiki, być wyraźnie bardziej komfortowa, a jednocześnie nie stracić znacząco na rotacji. Myślę, że jest na co czekać. Struna będzie m.in. dostępna w tej samej średnicy jaką testowałeś czyli 1,20mm.
To ten wypuścili na wabia? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Zaraz na wabia... wielu nim gra i sobie bardzo chwali. Trzeba rozważyć wersję 1,15mm po prostu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Rafael1976
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 3 kwie 2009, 16:21

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Witam,
to może i ja dołożę swoje.
Przygodę z Solinco rozpocząłem kilka tygodni temu.
Na początku testowałem niebieskiego Revolution 1,20 i jestem nim mile zaskoczony.
Czytając dużo o Tour Bite i to w samych superlatywach, zamówiłem również ten naciąg.
A że cena była okazyjna to w pakiecie z Barb Wire. Wszystko 1,20.

W międzyczasie wysłałem maila do Solinco w USA z prośbą o foto przekrojów, bądź o inne graficzne przedstawienie struktury struny. Odpisano mi, że: nie posiadają takich materiałów.
Dla mnie to trochę dziwne. Head, Babolat i inni nawet na pudełkach przedstawiają strunę, a tu BRAK.

We wtorek otrzymałem szpule TourBite i Barbwire i z każdej odciąłem po kilka centymetrów.
Jako, że w pracy mam dostęp do odpowiedniego sprzętu, przyrównałem Tour Bite, Barb Wire i Revolution pod sporym powiększeniem.
I tu szok!!!
Tour Bite i Revolution różnią się tylko kolorem!!!
Też 5 krawędzi, podobnie ułożonych.
Czyżby skład co-poli był różny? Nie wierzę.

Co ciekawe. Barb Wire też ma identyczną strukturę, z tym, że jest skręcony względem własnej osi.

Kolega pisze w recenzji o utracie naprężenia.
Mam maszynę elektroniczną TWA, która wiem, że wciągając na 25kp daje oczekiwane 25kp.
Po wciągnięciu Tour Bite do Prestige Youtek Pro (16x19) miernik ERT300 wskazał po pierwszych 2h gry spadek o 4 DT, co odpowiada około 2,5kg.

Co do samej gry.
Jak nie uderzysz to nie poleci.
Ale to wątek na inną wypowiedź.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Pierwotnie ja miałem testować tą strunę.
Niestety natłok obowiązków służbowych i rodzinnych nie pozwolił mi na to.
Z recenzji Vivida wynika, że odpowiada mojemu stylowi gry. Na pewno przy następnej okazji go przetestuję.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Również dzięki Sport Clubowi dane mi było przetestować ten naciąg, również w wersji 1.20. Po przeprowadzeniu małego wywiadu w internecie wiedziałem jako tako czego się spodziewać. Przede wszystkim w naciągach cenię komfort. Z uwagi na opinie o dość wysokiej sztywności jedynie ten parametr wzbudzał moje wątpliwości. I okazało się, że słusznie, ale o tym dalej.

Testowałem go, aby zniwelować jego sztywność w bardzo miękkiej ramie (58 RA), jaką jest Wilson nBlade 98 (18x20). Pomyślałem że może wyjdzie z tego połączenia niezła mieszanka wybuchowa. Czy wyszła? Poniekąd.

Naciąg został wciągnięty z siła 25/26 kp. Podczas naciągania zachowuje się jak typowy poliester. Przeplecenie ostatnich crossów jest nieco męczące, ale cóż, taki urok tego typu naciągów.

Pierwszy raz na korcie i ... pytanie jak tym można grać? Mój nadgarstek i łokieć nie są przyzwyczajone do takiej sztywności naciągu. Prawdę mówiąc dopiero przy trzeciej grze poczułem coś w deseń komfortu. W moim przypadku siła 25/26 kp okazała się strzałem w dziesiątkę. Z uwagi na fakt utraty napięcia poprzez samo leżakowanie, jak i podczas samej gry, siła zeszła samoczynnie o parę kp, co spowodowało właściwe ułożenie się naciągu w ramie i dopiero wtedy zaczęła się gra.

Tak jak wspomniał Vivid, naciąg gryzie piłkę jak szalony. Dla mnie aż za bardzo. Myślę że wpisuje się idealnie w teraźniejszą wizję tenisa, jaką jest ostra łupanka zza końcowej. Ja widzę tenis nieco inaczej, stąd przeświadczenie że z 40% rotacji mógłbym oddać w zupełności rakiecie przeciwnika. :wink: Każdy z nas byłby zadowolony.
Łapanie rotacji bardzo wspomaga serwis wyrzucający oraz fenomenalnie wpływa na slice'a. Tutaj szacun. :::gd:::

Mimo wszystko nie ganiłbym zbyt małej dynamiki. Nie wyobrażam sobie bardziej dynamicznej wersji Solinco Bite Tour, wciągniętej w AeroPro Drive'a o sztywności 70 lub innego Extrem'a. Lekarze zacieraliby ręce.
Jeśli chodzi o utratę naprężenia, to po 10 godzinach gry jest ... lepiej niż na początku. Komfort poprawił się zdecydowanie, poziom rotacji opadł, można pograć na innym poziomie - wg mnie wyższym. Problem jest tego rodzaju że po takim okresie zbliżamy się nieuchronnie do tzw. skapcienia naciągu. Granica ta więc jest bardzo cienka.

Niewątpliwie jest to coś, co każdy mocno rotujący piłki gracz powinien przetestować. Podejrzewam że dla takich wybrednych istot jak ja, ciekawym rozwiązaniem byłoby utworzenie hybrydy z jakimś komfortowym multi na crossach. Czekam również na wspomnianego przez ED'a Bite Tour'a w wersji Soft.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

No i Napalm tylko mnie jeszcze dodatkowo zachęcił. Trzeba zanotować i za jakiś czas wypróbować. :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

El Diablo pisze: Niedawno wyszła wersja Soft tej struny, która ma rozwiązać problemy wymienione powyżej. Ma mieć więcej dynamiki, być wyraźnie bardziej komfortowa, a jednocześnie nie stracić znacząco na rotacji. Myślę, że jest na co czekać. Struna będzie m.in. dostępna w tej samej średnicy jaką testowałeś czyli 1,20mm.
Wczoraj dałem naciągnąć mieszankę Solinco Barb Wire 1,20 (piony) i Solinco Tour Bite 1,20 Soft, 23/22 kg.

Nie grałem jeszcze, ale doniosę o wszystkim ;).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Marcin_L pisze:Nie grałem jeszcze, ale doniosę o wszystkim ;).
Super! Będę wypatrywał Twoich spostrzeżeń. :mglss:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Wreszcie udało się wciągnąć Tour Bite w Instincta. Postraszony wysoka sztywnością i małą dynamiką wciągnąłem go na 23 kg. Po pierwszej grze wydaje się, że był to dobry pomysł. Wrażenia bardzo pozytywne. Zobaczymy jak z żywotnością.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Solinco Tour Bite 1,20mm

Mnie bardziej pasuje Barb Wire. Taki droższy zamiennik SP Tornado. :)

Wróć do „sportclub.com.pl”