Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

logigamer pisze:Niestety Canon dba o AF całej linii, oprócz 5D Mk1 i 5D Mk2 :) każdy aparat z innej serii, (nawet stare jak 20D) miały lepszy znaczy i szybszy i więcej krzyżowych - 5D ma TYLKO środkowy krzyżowy, w dodatku technologia sprzed 5-6lat (co ciekawe w dużo nowszym 5D Mk2 jest taki sam rotfl ). Do portretów i spokojnego 'zwiedzania' jest powiedzmy wystarczający ale w 'ruchu' już jest płacz i zgrzytanie zębów...
Taki układ pól AF miałem w swoim poczciwym EOS 50. Tak, tak... bez wszechobecnego teraz "D". Rzeczywiście brakuje trochę pól, ale najważniejsze jest to, że jak już coś jest w polu, to ocena sytuacji ze strony aparatu jest szybka i praktycznie bezbłędna. Dlatego osobiście zawsze odłączam silnik i ostrzę z ręki używając dostępnych pól do weryfikacji czy to co widzę jest tym co widzę (jako krótkowidz z astygmatyzmem nie mogę sobie do końca ufać). Mając już ustawioną odległość i fokusowanie kadruję i strzelam. Przy tenisie jest to proste, bo jesteś w stanie łatwo przewidzieć gdzie będzie "obiekt" i być gotowym bez konieczności korekty ostrzenia. Gorzej przy obiektach poruszających się szybciej i w osi obiektywu - to też można obsłużyć, ale to temat na inną bajkę.
Zgadzam się jednak, że przy małym wyborze pól AF i klasycznej (w odróżnieniu od ołtarzykowej lub kiczowatej) kompozycji obrazu trafić jest trudno - tym bardziej pokombinuj z manualem.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

PitS pisze:
radical.pl pisze:
Martinek pisze:Mouila jaka ładna wyszła :wink: .
Mouila jest śliczną dziewczyną na dodatek bardzo miłą...
Co Wy tam wiecie, ja z nią grałem, chciała żebym przywdział tzw. "róż Szarapowej". :]
No wiesz co, Ty niewdzięczniku. :dvl(: Nie stawiałam oporu przez całego seta? Nie stawiałam (no jednego honorowego trzeba było ugrać). Dałam Ci odpocząć? Dałam. To teraz nie marudź.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Mouila pisze:
PitS pisze:
radical.pl pisze:
Martinek pisze:Mouila jaka ładna wyszła :wink: .
Mouila jest śliczną dziewczyną na dodatek bardzo miłą...
Co Wy tam wiecie, ja z nią grałem, chciała żebym przywdział tzw. "róż Szarapowej". :]
No wiesz co, Ty niewdzięczniku. :dvl(: Nie stawiałam oporu przez całego seta? Nie stawiałam (no jednego honorowego trzeba było ugrać). Dałam Ci odpocząć? Dałam. To teraz nie marudź.
No wiesz co PitS, nie dość, że nie stawiała oporu, to jeszcze mogłeś odpocząć.
W domu możesz tak nie mieć. rotfl
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Mouila pisze:(...)Dałam Ci odpocząć? Dałam. To teraz nie marudź.
Nie wiem jak Pits ale ja tam wole jak po spotkaniu z Tobą jestem zmęczony :!party!: Odpoczywać to ja sobie mogę z kolegami :fishizm: ;) Może dlatego właśnie Pits marudzi? może liczył na więcej? :oldtimer:
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

ESP pisze:Nie wiem jak Pits ale ja tam wole jak po spotkaniu z Tobą jestem zmęczony :!party!:
Gdybyś widział twarz PitSa tuż przed naszym meczem rotfl Jeszcze trochę wysiłku... i mogłoby się to źle skończyć. Jak ja bym potem jego rodzinie spojrzała w oczy?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Mouila pisze:
ESP pisze:Nie wiem jak Pits ale ja tam wole jak po spotkaniu z Tobą jestem zmęczony :!party!:
Gdybyś widział twarz PitSa tuż przed naszym meczem rotfl Jeszcze trochę wysiłku... i mogłoby się to źle skończyć. Jak ja bym potem jego rodzinie spojrzała w oczy?
Z dumą zwyciężczyni oczywiście ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Na następnej edycji proponuję rozłożyć biały namiot, wtedy bez skrupułów będę mogła wykańczać starszyznę. ;-P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Z lekką wyższością?

rotfl
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Mouila pisze:Gdybyś widział twarz PitSa tuż przed naszym meczem rotfl Jeszcze trochę wysiłku... i mogłoby się to źle skończyć. Jak ja bym potem jego rodzinie spojrzała w oczy?
Dzięki Ci dozgonne że dałaś złapać drugi oddech, bowiem wystarczył on jeszcze na Basica, który opór stawiał, czemu się nie dziwię. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Faktycznie PitS był zjechany, Jacek stary turniejowic burzawkę dostał, że Piotrek ma grać :P
Ale wymieniliśmy kilka zdań i choć na chwilę oddech złapał. Czuję się architektem Jego sukcesu w meczu z Mouilą rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Vivid na bank był architektem dobrej atmosfery i dobrych żartów przez cały TF ;-)
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Vivid pisze: Ale wymieniliśmy kilka zdań i choć na chwilę oddech złapał. Czuję się architektem Jego sukcesu w meczu z Mouilą rotfl
Jak nas drabinka połączy oddam Ci gema, resztę będziesz musiał wziąć sam. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

PitS pisze:
Mouila pisze:Gdybyś widział twarz PitSa tuż przed naszym meczem rotfl Jeszcze trochę wysiłku... i mogłoby się to źle skończyć. Jak ja bym potem jego rodzinie spojrzała w oczy?
Dzięki Ci dozgonne że dałaś złapać drugi oddech, bowiem wystarczył on jeszcze na Basica, który opór stawiał, czemu się nie dziwię. :]
Spokojnie, odwdzięczysz się we wrześniu (jak na siebie trafimy). :wink:
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Mouila pisze:Na następnej edycji proponuję rozłożyć biały namiot, wtedy bez skrupułów będę mogła wykańczać starszyznę. ;-P
Moja mama jest lekarzem. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

PitS pisze:.... oddam Ci gema, resztę będziesz musiał wziąć sam. :wink:
A da radę hurtem? Wiesz, leniwy jestem ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Vivid pisze:
PitS pisze:.... oddam Ci gema, resztę będziesz musiał wziąć sam. :wink:
A da radę hurtem? Wiesz, leniwy jestem ... ;)
Widziałem z Darosem, na dodatek niezdecydowany jakiś jesteś. Najpierw nie chciałeś, on zabrał 4 gemy, potem chciałeś, zabrałeś mu 5, potem się jednak rozmyśliłeś. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

PitS pisze:Widziałem z Darosem, na dodatek niezdecydowany jakiś jesteś. Najpierw nie chciałeś, on zabrał 4 gemy, potem chciałeś, zabrałeś mu 5, potem się jednak rozmyśliłeś. :D
Zachowałem się jak ... baba! :::bubles:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Ja ciągnę na rezerwie, Pits prawie dostaje wylewu a Ty... grasz jak baba i to blondynka :::bubles:::
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW - TF2011 ed. I

Przy mojej obecnej fryzurze to tę "blondynkowość" będzie Ci trudno udowodnić ... :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”