Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Wreszcie znalazłem trochę czasu żeby napisać coś od siebie :) Po pierwsze to na kortach panowała sympatyczna luźna atmosfera. Miło było poznać forumowiczów, wszyscy okazali się bardzo miłymi i pozytywnymi ludźmi z poczuciem humoru :D Obiekt na którym graliśmy ma swoje plusy i minusy. Na plus na pewno nawierzchnia i całkiem spore wybiegi, na minus światłocienie i słońce walące po oczach ( szczególnie w meczu z Pixim :wink: ), ale na to drugie raczej trudno jest zaradzić :] Co do samych gier to muszę powiedzieć, że byłem na sporym głodzie tenisowym bo nie grałem prawie przez tydzień nie licząc 20 minut odbijania między opadami deszczu w przeddzień turnieju :P Na pierwszy ogień poszedł RatRace. Sporo psuł więc poszło całkiem szybko bez straty gema :) W drugiej rundzie zmierzyłem się z Pixim. Tym razem też szło w miarę gładko, choć jak Pixi się sprężył i zagrał trochę bardziej agresywnie to urwał mi gema :wink: Ogromnym problemem dla nas obydwu było słońce walące prosto w oczy przez prawie cały mecz :rolleyes: Na kolejnym etapie czekał już na mnie Piotr69. Domyślając się że z nim już tak łatwo nie pójdzie, więc zmieniłem owijki w rakietach żeby zwiększy swój komfort psychiczny przed meczem :D
Trzeba przyznać, że pojedynek był już bardzo wyrównany.... aż do 4:4, bo wtedy Piotrek odskoczył mi na 4:6. Przez chwilę przemknęła mi przez głowę wizja porażki, ale szybko ją odrzuciłem i wziąłem się w garść :P Nie bardzo pamiętam dalszy przebieg meczu ale w końcu wymordowałem 9:7 :lol: Byłem już dość zmęczony po tym spotkaniu, więc schodziłem z kortu z nadzieją że następny mecz będzie już jutro.... ale nieeee :P Okazało się, że jeszcze dzisiaj będę grał z Garym :P Nie było mi to zbytnio na rękę, ale zjadłem kilka bananów i odpoczywałem ile się dało :) Przebiegu meczu z Garym też za bardzo nie pamiętam :P Ale On już go opisał parę postów wyżej( swoją drogą nie mogę się nadziwić, że można zapamiętać przebieg całego meczu gem po gemie O_O , ja przeważnie po kilku godzinach nie pamiętam kto pierwszy serwował rotfl ) Wracając do meczu z Garym to zacząłem nawet nieźle bo starałem się atakować, ale miałem dość spory rozrzut :rolleyes: mimo to wygrałem 2 czy 3 gemy :P Potem trochę opadłem z sił i już nie mogłem się dobrze ustawić do ataku, więc przyjąłem postawę defensywną, co okazało się sporym błędem bo umęczyłem się jeszcze bardziej, a nic nie zyskałem (:] Pod koniec znowu atakowałem i wywalczyłem jeszcze 2 gemy. Może jakbym był trochę bardziej świeży i atakował cały czas to miałbym szanse na więcej gemów. Tak czy siak w sobotę zszedłem z kortu przed 22 i ledwo łaziłem :lol: Musiałem jeszcze zaczekać na siostrę pół godzinki, ale na szczęście Gary dotrzymał mi towarzystwa za co mu bardzo dziękuję :) Przy okazji trochę pogadaliśmy o turniejach, challengerach i tym podobnym wynalazkach :P
Następnego dnia zjawiłem się na korcie przed 10. Czekał już na mnie Becki który tak jak ja nie wyglądał zbyt świeżo :lol: Trochę się obawiałem tego meczu, ale grało mi się nawet nieźle. Trzeba przyznać, że miałem sporo szczęścia w akcjach przy siatce rotfl Wygrałem 6:3 i od razu grałem półfinał z Jackiem. Postanowiłem sporo ryzykować i atakować backhand rywala. Opłaciło się, bo w pierwszym gemie przełamałem serwis rywala i tym samym urwałem Jackowi pierwszego gema w turnieju :::yay::: Moja radość była przedwczesna, ponieważ już więcej gemów nie udało mi się ugrać. Weszło za to kilka soczystych forehandów :lol: Bardzo zawodził mnie wolej przez cały turniej, więc sporo piłek do skończenia lądowało w siatce albo metr za linią :] Trzeba przyznać, że Jacek gra bardzo solidnie i konsekwentnie, dzięki czemu pokonał mnie dość szybko :)
Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim moim przeciwnikom za grę i pogratulować Jackowi zwycięstwa a Garemu dojścia do finału :D

Podsumowując mam nadzieję, że pokazałem się z dobrej strony na turnieju i zostanę dopuszczony do kolejnych edycji :lol:

A tak przy okazji, czy byłby ktoś łaskaw ocenić mój poziom NTRP? :lol: Sam jakoś nie mogę siebie obiektywnie ocenić, a chciałem zweryfikować swoje umiejętności :D

Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim przybyłym i administracji za zorganizowanie turnieju :D Było super!!! :lol:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Szuma pisze: A tak przy okazji, czy byłby ktoś łaskaw ocenić mój poziom NTRP? :lol: Sam jakoś nie mogę siebie obiektywnie ocenić, a chciałem zweryfikować swoje umiejętności :D
5.0...
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Szuma pisze:...swoją drogą nie mogę się nadziwić, że można zapamiętać przebieg całego meczu gem po gemie O_O , ja przeważnie po kilku godzinach nie pamiętam kto pierwszy serwował rotfl
Mam fenomenalną pamięć do różnych bzdetnych szczegółów typu przebieg lub wynik meczu, czy różne daty. Gorzej z twarzami i imionami. :]
Szuma pisze:A tak przy okazji, czy byłby ktoś łaskaw ocenić mój poziom NTRP? :lol: Sam jakoś nie mogę siebie obiektywnie ocenić, a chciałem zweryfikować swoje umiejętności :D
Ja bym dał 4.5. Jedno zdanie zwłaszcza mi pasuje:
Ma tendencję do „przestrzeliwania” trudnych zagrań.
:wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Gary pisze: Ja bym dał 4.5. Jedno zdanie zwłaszcza mi pasuje:
Ma tendencję do „przestrzeliwania” trudnych zagrań.
:wink:
To zdanie rzeczywiście bardzo do mnie pasuje :lol:
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Ppeter na zdjęciu wspólnym wygląda jak rasowy drechol :D
out of business
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

PIXI pisze:Ppeter na zdjęciu wspólnym wygląda jak rasowy drechol :D
Tylko mam nadzieję, że po rozmowie z nim nie uzyskałeś takich informacji jak w tym komixxie rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Szuma, pokazałeś się z bardzo dobrej strony. Bardzo fajny tenis. Fischer trafił w godne ręce! :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

PIXI pisze:Ppeter na zdjęciu wspólnym wygląda jak rasowy drechol :D
Boję się tej riposty na temat Twojego obecnego stroju. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Obiektyw pisze:Szuma, pokazałeś się z bardzo dobrej strony. Bardzo fajny tenis. Fischer trafił w godne ręce! :)
Dzięki :) Miło mnie to słyszeć ( a raczej widzieć :wink: ).
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Obiektyw pisze:Fischer trafił w godne ręce! :)
Jacek, Szuma... Może jednak coś jest w tej marce. ;)
PitS pisze:Boję się tej riposty na temat Twojego obecnego stroju. rotfl
Sukienki? Czyli obiecanego stroju, którego wciąż nie dostałem :< :< :D
out of business
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

PIXI pisze:
Obiektyw pisze:Fischer trafił w godne ręce! :)
Jacek, Szuma... Może jednak coś jest w tej marce. ;)
To może ja wykreślę sprzęt tej firmy ze swojego zestawu bo zaniżam jakość tej marki rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Nie słyszałeś że w przyrodzie musi być równowaga? rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Ktoś kiedyś coś o tym wspominał :oops:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Spójrz na mnie i Piotrka69... on gra Yonkiem i Ja "gram" Yonkiem. Całkowita homeostaza! :meditate:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Do niedawna jeszcze Yogi grał Yonkiem, ale chyba zdradził Yonka na rzecz Völkl'a i na TF chyba za wiele nie pograł z tego było napisane.
Spokojnie Diablo, jeszcze powstanę z moim Fisherem niczym Feniks z popiołu :twisted:

EDIT: Ostatnio i tak było już sporo lepiej z moją grą... dużo bardziej wyrównane mecze z ESP niż pierwsze, w których dostawałem lanie... ale ta pierdzielona wpadka z kolanem :(
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Właśnie sobie przypomniałem... W jednej z wymian Vivid przyjął mój styl gry i zaczął balonować. To ja grałem jeszcze wyżej i w końcu Grzesiek wyrzucił. Co za leszcz. rotfl Nawet mu powiedziałem, że to mój styl gry i on nie umie, co wzbudziło salwę śmiechu na trybunach. :P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Oj Gary, zagrałem z Tobą otwarty tenis dla wspólnej przyjemności. Następnym razem jak się spotkamy to masz u mnie taki miks :) :
Do pierwszych 3 wygranych gemów gra pod Ciebie - czyli szlajsy i czopy czasem przedzielone topspinami, zero siły, przebitka na głębokość i niewielkie kąty, takie góra-dół, ile się da chwytem kontynentalnym. Do tego oczywiście dropy bo pod siatką latasz jak ćma przy lampie :)
Do kolejnych 3 wygranych gemów zrobimy konkurs balonowy :)
I ostatnie 3 wygrane gemy to już gra otwarta :)

Swoją drogą wiadome jest, że gra ofensywna to taki wyjadacz sił. Defensywa to odpoczynek. Tak jak i w boksie, nie osłabia tak skakanie po ringu jak dobre kilka ciosów na korpus :)
A tak swoją drogą Gary, gdzieś tam pisałeś o ćwiczeniu woleja. Moje zdanie - nie ta droga. Jakiś wolej mieć trzeba ale Ty możesz i powinieneś wykorzystać i rozwinąć inne elementy. Mistrzem siatki ze względu na wzrost i zasięg nie będziesz. Poza tym raczej Cię lobują. Jak z Tobą grałem i jak grałeś z innymi to widać było, że Twoje dojście do dropa jest z góry nastawione na to, że coś trzeba zagrać a potem i tak lecieć do loba i co grać.
Po co?
Ty masz dobrą kondycję, szybkość i dynamikę. To warto wykorzystać. Jesteś szybko przy piłce i w wielu przypadkach masz czas, nie sięgasz "z jęzorem" gdzie możliwości są ograniczone. Za to wybory są zupełnie z przypadku.
To jedna z podstawowych taktyk na Ciebie, dropy albo góra i zaraz gasić szlajsem w pół kortu po krosie, takie szarpanie kątami i wysokością oraz długością, typowa rzeźba, czekać na pomyłkę i przywalić czy wejść na siatkę i dobić.
Tak grał z Tobą Jacek finał, a grał tak bo grał na punkty i o wynik ... :)
Tobie by się przydała właśnie poprawa gry pozycyjnej po dojściu do siatki.
Opanować drop na drop po linii, ciasny kąt, najlepiej sidespinem albo jak się nie da to takim odwróconym w płaszczyźnie czopem. Do tego gra na 0,5m prosto w nogi rywala po dropie czy głębokie, miękkie wrzutki pod końcowe jak wejdzie po paru akcjach drop-drop w kort by się zabezpieczyć przed kolejną taką akcją.
Stać Cię na to a opanowanie tego szybko wybije z głowy wielu graczom ciąganie Cię na siatkę i trzeba będzie szukać innych rozwiązań ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Vivid pisze:Do kolejnych 3 wygranych gemów zrobimy konkurs balonowy :)
Rozumiem, że do 3 moich wygranych gemów, bo jeśli Twoich, to musielibyśmy grać do 5 wygranych setów z dwoma setami przewagi. rotfl
Vivid pisze:I ostatnie 3 wygrane gemy to już gra otwarta :)
Ale tylko z Twojej strony. :wink:

Za pozostałe rady dziękuję i jak najszybciej zaczynam je wdrażać, choć z ambitnych planów poprawy woleja i nauczenia się smecza nie rezygnuję.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Smecz i wolej jakiś musisz mieć, trudno by jak lob przyleci walić z patelni (smecz), czy wykonywać coś w podobie - gej rzuca granatem w okopie (wolej) rotfl
Akurat nie widziałem tych zagrań w Twoim wykonaniu, może przesadzasz? Może jest jednak OK?
A do ćwiczeń "bojowych" właśnie idealny jest debel. Trening to trening, ustawiamy technikę, ale najlepiej się ćwiczy jak jednak rywal chce nas skaleczyć a nie trener nagrywa na szuflę :)
Ja widzę po kilku kolegach, którzy zaczeli grywać w debla jaka jest na tym polu poprawa. Przede wszystkim jest dużo więcej luzu i swobody oraz lepsze pozycjonowanie pod siatką.
Masz choćby prosty przykład Nadala, po co swego czasu zaczął pykać debelki? Po to by coś zrobić z wolejem bo był dramat. Gra na punkty to gra na punkty, trening tego nie zastąpi. A tak zawodnik traktuje z jednej strony debla na luzie ale jakieś ciśnienie punktowe jednak jest.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2010 - II Edycja

Szuma pisze:...dzięki wielkie wszystkim przybyłym i administracji za zorganizowanie turnieju :D Było super!!! :lol:
Ja też chciałem podziękować wszystkim za przybycie i przesympatycznie spędzony czas na turnieju i poza ;)

Obiekt moim zdaniem lepszy niż w Piasecznie - mniej kameralny, ale zdecydowanie lepsza nawierzchnia. Piłki też łatwiejsze do opanowania od X-One. Złożyło się to na sportowy sukces turnieju - na moje oko średni NTRP uczestników wyższy niż na majowym TF-ie.
ppeter pisze:Co prawda Jacek dominuje, ale jeszcze trochę i będzie musiał się jeszcze mocniej wysilić, żeby utrzymać tytuł.
No właśnie, a moja satysfakcja z wygranej to gdzie? Nie ma jej gdy wszyscy z góry zakładają walkę o drugie miejsce ;)

Tak swoją drogą Mechanik, Obiektyw i Piter mieli pecha - czułem głód gry (zaledwie trzy gry przez ostatnie cztery tygodnie), więc gdy w sobotę dorwałem się do rakiety i poczułem tę przyjemność... to szybko było po zawodach ;)

Na szczęście gdy "głód" zaspokoiłem, drugiego dnia trochę więcej udało się poprzebijać :)

Co do formalności i obowiązków obiecuję, że może dzisiaj uda mi się zająć zdjęciami i przerzucić je na serwer. Na razie zapraszam do zapoznania się z wynikami.

Drabinka turniejowa...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”