Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

hohvar pisze:
iwan pisze:
Vivid pisze:
iwan pisze:Widzę, że jestem tu coraz bardziej lubiany więc pewnie przyjdzie czas na wypicie jakiegoś piwka i poodbijanie rakietą.
No to się uśmiałem. :::gd::: Twój okulista musiał być w szoku przy pierwszym spotkaniu. Jak dla mnie to raczej irytujesz, żeby nie powiedzieć wk...sz ludzi ...
Ale gratuluję samopoczucia. rotfl
Dziękuję.
Czytając to forum i komentarze do Twoich postów odnoszę wrażenie, że mamy jednak coś tam wspólnego. rotfl
Pokażę to studentom na zajęciach jako klasyczny przykład trollingu. Będziesz sławny. rotfl
Jeśli dany student będzie mądry to wątpię, żeby podzielił Twoje spostrzeżenia. Zauważ, że jeśli moje słowa mogły zostać odczytane za prowokacyjne to Vivida również. Jednak jego tak nie nazwałeś. Dlaczego? Czy aby jesteś obiektywny? Czy drzemią w Tobie jakieś tam uprzedzenia? :tired:
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Gdybym się odezwał merytorycznie, tobym cię karmił. Poprzestanę wiec na zachęcie fatycznej: nawijaj, iwan (czyt. zaiwaniaj), będą mieli biedacy więcej materiału do analizy.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

hohvar pisze:
iwan pisze:
Vivid pisze:
iwan pisze:Widzę, że jestem tu coraz bardziej lubiany więc pewnie przyjdzie czas na wypicie jakiegoś piwka i poodbijanie rakietą.
No to się uśmiałem. :::gd::: Twój okulista musiał być w szoku przy pierwszym spotkaniu. Jak dla mnie to raczej irytujesz, żeby nie powiedzieć wk...sz ludzi ...
Ale gratuluję samopoczucia. rotfl
Dziękuję.
Czytając to forum i komentarze do Twoich postów odnoszę wrażenie, że mamy jednak coś tam wspólnego. rotfl
Pokażę to studentom na zajęciach jako klasyczny przykład trollingu. Będziesz sławny. rotfl
Na jakichś studiach uczą (o) trollingu? Czemu ja jeszcze nie jestem tam profesorem? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: RE: Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Gary pisze: Na jakichś studiach uczą (o) trollingu? Czemu ja jeszcze nie jestem tam profesorem? rotfl
Albo przynajmniej... wypreparowanym eksponatem :) ?
Ostatnio zmieniony 4 lut 2016, 09:54 przez keicam, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Gary pisze:
hohvar pisze:
iwan pisze:
Vivid pisze:
iwan pisze:Widzę, że jestem tu coraz bardziej lubiany więc pewnie przyjdzie czas na wypicie jakiegoś piwka i poodbijanie rakietą.
No to się uśmiałem. :::gd::: Twój okulista musiał być w szoku przy pierwszym spotkaniu. Jak dla mnie to raczej irytujesz, żeby nie powiedzieć wk...sz ludzi ...
Ale gratuluję samopoczucia. rotfl
Dziękuję.
Czytając to forum i komentarze do Twoich postów odnoszę wrażenie, że mamy jednak coś tam wspólnego. rotfl
Pokażę to studentom na zajęciach jako klasyczny przykład trollingu. Będziesz sławny. rotfl
Na jakichś studiach uczą (o) trollingu? Czemu ja jeszcze nie jestem tam profesorem? rotfl
Na dobrych studiach technicznych uczą kreatywności w myśleniu. Tam studiowałem. A trolling - ja nie wiem co to znaczy.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Kreatywny już dawno by zajrzał do Wikipedii. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

iwan pisze:Czytając to forum i komentarze do Twoich postów odnoszę wrażenie, że mamy jednak coś tam wspólnego. rotfl
A tu akurat się zgadzam. Jak każdy dorosły facet mam w sobie nadal coś z dziecka. U Ciebie jest ciut inaczej, ale nie będziemy się w to zagłębiać ... żebyś się smoczkiem nie zadławił ... rotfl

Keicam, miałeś mnie (u)dusić, a się okazało, że z nas fajne kumple. ;)
Tylko reszcie towarzystwa żal bo liczyli na krwawą łaźnię. rotfl
Nic, Gary może wróci to wtedy ... :twisted:

A wracając do tematu. Nie mówię, że wwojtek miał złe intencje, niestety forma przekazu koncepcji niezbyt udana. :(
A jak wiemy dobrymi chęciami jest ... chata Garego wytapetowana. ;)
Zamiast coś wnieść to raczej zirytował ludzi, czy wręcz nastawił negatywnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

No to teraz najważniejsze pytanie. Kiedy turniej?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Gdy uchylą balony?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Albo zanim uchylą? Chyba że masz jakiegoś szamana który zaklina pogodę :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Vivid pisze: A wracając do tematu. Nie mówię, że wwojtek miał złe intencje, niestety forma przekazu koncepcji niezbyt udana. :(
A jak wiemy dobrymi chęciami jest ... chata Garego wytapetowana. ;)
Zamiast coś wnieść to raczej zirytował ludzi, czy wręcz nastawił negatywnie.
Patrząc z tej strony, nie znając człowieka, może i jest coś na rzeczy....

No właśnie to jest argument przeciw obecności na TF-ach. Udusić nie ma kogo, obrazić się na posta ciężko... ;(

Nie wiem czy ja Was jeszcze chcę oglądać. (:]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Dodam swoje trzy grosze.

Też swojego czasu zastanawiałem się, czy obecna forma turnieju ma sens, czy nie można by jej jakoś ulepszyć.
Faktycznie jest wiele osób znanych mi z forum z ogromnym "postowym" dorobkiem, których na turniejach nie widziałem (nie żebym ja na każdym bywał :P ). Z kolei część osób przyjeżdża z dorobkiem mizernym, gdzie nicka kojarzę słabo, albo nie kojarzę wcale.
Przy obecnym stanie, kiedy każdy może się w praktyce załapać , jak ma chęci - ilość postów jest tylko teoretycznym kryterium.

Nie żeby mi to przeszkadzało, ja się cieszę, bo nie mam presji spamowania komentarzy, żeby się na turniej załapać.
Mi pasuje, bo akurat gram na tyle dobrze, że jestem w stanie coś powalczyć i na tyle źle, że mam okazję zmierzyć się z dużo lepszymi, z którymi w innym przypadku ciężko by mi się było umówić, chyba że bym zapłacił. :)

Gorzej ma się to z najlepszymi z forum, którzy pewnie nie mają satysfakcji z "kopania leżącego" i mają ciekawsze rzeczy do roboty niż mecze z kimś kto odpada w blokach. To samo z osobami, które grają bardzo słabo. Po co jechać pół Polski, żeby zebrać cięgi. Nie można mieć do nich za to pretensji! Generalnie nikt tego otwarcie nie napisze bo to niepolitycznie (chyba tylko Alright uczciwie napisał, że nie chce mu się klepać leszczy :D ).

DO CZEGO ZMIERZAM.

W tej chwili, to jest turniej, z naciskiem na turniej, a mógłby być spotkaniem towarzyskim i turniejem jako dodatkiem. Niby to samo, a jednak wielka różnica. Teraz ludzie grają swoje i się rozjeżdżają do domów, a można by przysłowiowo usiąść i się browara napić (co by nie było może profesjonalne) gdyby nie było takiego nacisku na grę.
Oczywiście dla kogoś, kto przyjeżdża się sprawdzić i jednak sklepać leszczy, taka forma nie miałaby sensu.
Mi osobiście trochę brakuje "sfery" poza turniejowej, ale oczywiście nie narzekam, bo ja turniejów nie gram, więc to jedyna okazja, żebym coś "na poważnie" pograł.

To oczywiście jako opcja, nie wiem czy coś by to zmieniło, a nawet jeśli to czy na lepsze. :)
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

TomPL pisze:Kreatywny już dawno by zajrzał do Wikipedii. :]
Celna uwaga. Zajrzałem.
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami. Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Okazuje się, że nie znalazłem w swojej aktywności na forum żadnej cechy, która upodabniałaby mnie do baśniowego stwora, o którym mowa.
Ale znalazłem jeszcze coś:
Termin „trollowanie” pochodzi od ang. Trolling for fish – metoda łowienia ryb na haczyk, błystkę...
Może o to chodzi??? Lubię wędkowanie. :wink:
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

iwan pisze: Okazuje się, że nie znalazłem w swojej aktywności na forum żadnej cechy, która upodabniałaby mnie do baśniowego stwora, o którym mowa.
Zaangażowanie w forum można sprawdzić.
Załóżmy że jednostka chorobowa to średnio 5 postów dziennie. Nazwijmy ją dla uproszczenia, zupełnie przypadkiem ;) jednym Vividem (5,25 posta dziennie).

iwan- Twoja dzienna aktywność wynosi ponad dwa Vividy!!! O_O

Dodatkowo jakość Twoich stwierdzeń. Tak jak można pożartować z potrzeby pisania Vi, to jego postów w sprawach merytorycznych do Twoich nie ma jak porównać. Nawet dążenie do prawdy w naciąganiu rakiet na 15 kg i doważaniu w różnych miejscach, oraz płynące z tego zaskakujące wnioski wyciągane przez jednego z najbarwniejszych forumowiczów czytało się z wypiekami na twarzy jak Vinnetou- Karola Maya, wiedząc że człowiek błądzi, ale ma żar w sercu.
Moim zdaniem zbyt często nadmiernie wierzysz w to co mówią komentatorzy (AO) . Powielając ich poglądy błądzisz!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

keicam pisze:
iwan pisze: Okazuje się, że nie znalazłem w swojej aktywności na forum żadnej cechy, która upodabniałaby mnie do baśniowego stwora, o którym mowa.
Zaangażowanie w forum można sprawdzić.
Załóżmy że jednostka chorobowa to średnio 5 postów dziennie. Nazwijmy ją dla uproszczenia, zupełnie przypadkiem ;) jednym Vividem (5,25 posta dziennie).

iwan- Twoja dzienna aktywność wynosi ponad dwa Vividy!!! O_O

Dodatkowo jakość Twoich stwierdzeń. Tak jak można pożartować z potrzeby pisania Vi, to jego postów w sprawach merytorycznych do Twoich nie ma jak porównać. Nawet dążenie do prawdy w naciąganiu rakiet na 15 kg i doważaniu w różnych miejscach, oraz płynące z tego zaskakujące wnioski wyciągane przez jednego z najbarwniejszych forumowiczów czytało się z wypiekami na twarzy jak Vinnetou- Karola Maya, wiedząc że człowiek błądzi, ale ma żar w sercu.
Moim zdaniem zbyt często nadmiernie wierzysz w to co mówią komentatorzy (AO) . Powielając ich poglądy błądzisz!
Wyrobiłem 2 Vividy bo mam taką pracę teraz, że mało co się dzieje i wciąż do Was zaglądam. Dla rozrywki tak. Co do wartości dodanej treści moich postów, nie zależy mi na pisaniu "wielostronicowych" wywodów naukowych z dziedziny sportu. To Wy lubicie. Dla mnie to nie ma sensu. Wolę krótkie ale treściwe teksty, nawiązujące do tematu ale też nieco od niego odbiegające, jeśli to ma wpłynąć na poprawę strawności wątku. Nie słucham też komentatorów tenisowych. W ogóle rzadko oglądam telewizję. Jeśli mam chwilę czasu to tylko internet.
A co do błądzenia - nie sądzę, żebym był w jakimkolwiek aspekcie swojej aktywności zagubiony. Dobrze mi się żyje. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

keicam pisze: Zaangażowanie w forum można sprawdzić.
Załóżmy że jednostka chorobowa to średnio 5 postów dziennie. Nazwijmy ją dla uproszczenia, zupełnie przypadkiem ;) jednym Vividem (5,25 posta dziennie).

iwan- Twoja dzienna aktywność wynosi ponad dwa Vividy!!! O_O
Tak zupełnie poważnie - tym bym się nie przejmował, to normalny efekt nowości. Jak ktoś zaczyna aktywność na nowym forum to z reguły, i z bezmyślności (sic!), stara się przewalić wszystkie możliwe wątki i dopisać się wszędzie, nawet nie "na siłę", ale dlatego, że ma w temacie coś według siebie do dodania. Problem polega na tym, że często odgrzewa dawno już zapomniane "kotlety".

Keicam, a co do oglądania nas na TF-ach - nie kokietuj. :P
Ja też tak mam - I znowu będę te same mordeczki oglądał?! No ... fajnie, jadę. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Vivid pisze: Tak zupełnie poważnie - tym bym się nie przejmował, to normalny efekt nowości. Jak ktoś zaczyna aktywność na nowym forum to z reguły, i z bezmyślności (sic!), stara się przewalić wszystkie możliwe wątki i dopisać się wszędzie, nawet nie "na siłę", ale dlatego, że ma w temacie coś według siebie do dodania. Problem polega na tym, że często odgrzewa dawno już zapomniane "kotlety".
No i widzisz, wwojtek jest prorokiem, temat jest potrzebny, napisany "pod iwana"!

Iwan bierz rakietę i na TF-a!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

keicam pisze:Iwan bierz rakietę i na TF-a!
Coś mam przeczucie, że gdybym się tam wybrał, już nie mylilibyście mnie z baśniowym stworem zwanym trollem.
Śmieszne to.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Widget - mam podobne podejście do uczestnictwa w TF-ach i generalnie podobne wnioski. Chciałbym, żeby to był turniej całodzienny (od np. 9), z przerwą na wspólny obiad, bez gonitwy po kortach bo trzeba szybko rozegrać mecze itp. Może dlatego tak mi zaimponowali uczestnicy we Wrocku, którzy po całodziennych zmaganiach samorzutnie zalegli w knajpce i przy zupce posiedzieliśmy dobrą godzinkę. Wtedy należało włączyć kamerę - fenomenalny akcent na koniec.

Nie ma jednej matrycy w kwestii uczestniczenia w takich wydarzeniach. Jeden przyjedzie dla wyniku sportowego, drugi towarzysko, trzeci udusić jakiegoś typa z forum - dla każdego coś miłego. Jeśli ktoś się za młodu wyszumiał sportowo "robiąc wynik" to naturalną koleją rzeczy będzie na TF-ie towarzysko, sport jako pretekst.

To trochę jak na nartach - samo jeżdżenie jest fajne, ale najlepsze (dla mnie) są zdecydowanie te chwile przy grzańcu i apfelstrudlu i pociecha z "wyczynów". Tenis też daje takie możliwości, kwestia rozłożenia akcentów.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Aktywność na forum a uczestnictwo w TF-ach

Ja od początku postulowałem by TF był imprezą przede wszystkim towarzyską z turniejem w tle.
Odbyło się demokratyczne głosowanie w gronie administracyjnym i wygrała obowiązująca opcja.
Ale nic nie jest "na amen", kwestia jak się rozkładają zapatrywania na to Uczestników. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”