Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: AW: Re: Odp: Re: Odp: Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II

Smyk pisze:
Kerm pisze:
Vivid pisze:
Kerm pisze:Bardziej dosłownie się nie da w kontekście nadalowego grzebania. rotfl
Sugerujesz, że Nadal tam sernik trzyma? To już się robi niesmaczne :P
Hahaha tego nie napisałem ale.. może te rodzynki go uwierają. Hmmm...
To nie rodzynki. To skórki od pomarańczy...
Nie od pomarańczy tylko od mandarynki. Hiszpańskiej mandarynki.... ;-P
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

pst pisze:...Jak już to oglądniecie to pamiętajcie że wybrałem najlepsze ujęcia obrazujące Waszą technikę :twisted: .
Ale dostaniesz bęcki jak uznamy, że nie wyszliśmy korzystnie ... rotfl
Przecież zawsze winny jest fotograf! :twisted:
pst pisze:Nie od pomarańczy tylko od mandarynki. Hiszpańskiej mandarynki.... ;-P
Ja bym Wam napisał, tak szczerze, co to jest, ale kobiety i dzieci czytają więc zamknę tym razem swój szlachetny dziób. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

Cieszę się z wzięcia w udziału we wrześniowym TF-ie i dziękuję raz jeszcze wszystkim współuczestnikom :).
Podsumowując swój występ uważam, że miałem lepsze i gorsze chwile, jednak w ogólnym rozrachunku oceniam swój poziom gry na relatywnie wysoki w ramach posiadanych umiejętności tenisowych.

Stresowałem się przed pierwszym meczem z Piotrem69, gdyż jego niszczycielski tenis zrobił już kiedyś spustoszenie w mojej pewności siebie i z w miarę komfortowego dla mnie meczu zamienił się w spotkanie o przeżycie, które ledwo co wygrałem. Tak więc tym razem podszedłem w pełni skoncentrowany – w pierwszym gemie zepsułem 3 proste forehandy w siatkę – niech to świadczy o tym, że czasem ciężko jest wejść w mecz, czy turniej. Udało mi się jednak wygrać tego gema, jak i wszystkie następne mimo, że było w nich wiele przewag.

Następny mecz ze Smykiem – tego „jegomościa :)” obawiałem się najbardziej przed TF-em i los chciał, że zetknęliśmy się już w fazie grupowej. Smyk nękany dolegliwościami chorobowymi, nie pokazał na korcie całego swojego arsenału, lecz i tak w pełni zasługuje na duży szacunek. Oglądając jego grę z boku pomyślałem sobie, że będzie ciężko. Nie myliłem się. Lewa ręka, dobra technika, mocny forehand i serwis były trudną mieszanką. Biorąc poprawkę na wspomnianą wyżej rękę kierowałem swój serwis na stronę backhendową rywala wychodząc z założenia, że jednoręczny BH będzie miał problem z rotacjami. Smyk atakował – ja się konstruktywnie broniłem i kontratakowałem, cały czas jednak czując kontrolę nad piłką i sytuacją. Przegrałem zasłużenie jednego gema na skutek świetnej gry rywala, lecz to było na tyle ile pozwoliłem wyszarpnąć ze swojej puli punktowej.

Na kolejny mecz z Vividem wyszedłem zmotywowany. Przeciwnik jakiś lekko przygaszony (być może perspektywą konieczności biegania w celu zdobycia punków), sam natomiast czułem się bardzo dobrze i zagrywałem nawet agresywne piłki jak na siebie :). Rywal nawet pochwalił mój serwis, że go poprawiłem :). Ogólnie w tym meczu kontrolowałem sytuację punktową, mimo trudnego technicznie rywala. Koncentracja na maxa i taki też rezultat – 6:0.

Grę z Pivdym będę wspominał jako konieczność bycia cierpliwym :). Podczas, gdy pozostałe mecze ćwierćfinałowe ruszyły Pivdy oznajmił, że potrzebuje 15 minut na trawienie :), po czym gdy już byliśmy na korcie stwierdził, że potrzebuje kolejne 5 minut na rozciągnięcie… W trakcie meczu gra była szarpana, gdyż przerwy w grze pomiędzy punktami (nawet poszczególnymi serwisami) były spore… Uzbroiłem się w cierpliwość i chcąc zachować siły na dalsze fazy turnieju włączyłem tryb mniej agresywny, lecz bez psucia piłki i szanowania ilości biegania. Jedynie czasem, gdy przeciwnik paradoksalnie zagrał jakąś wyjątkowo trudną piłkę motywowałem się do prób jej odegrania. Sam rywal po meczu zwrócił mi na ten aspekt uwagę, że grałem tak spokojnie, a tu nagle z niczego nic jakiś wściekły sprint. Rozciąganie meczu spowodowało, że przy stanie 5:0 40:0 dla mnie postanowiłem coś zagrać agresywniej - niestety nie udało się i skończyło się rezultatem 5:1 i 15:40, gdzie broniłem piłek na utratę kolejnego gema. W końcu uspokoiłem sytuację i mecz zakończył się rezultatem 6:1.

Najtrudniejszy i najpiękniejszy (na pewno pod kątem emocji) mecz rozegrałem z wwojtkiem, któremu ode mnie na wstępie należą się duże brawa za swój półfinałowy występ. 20 lat gry w tenisa popłaca i wwojtek doskonale wprowadzał w życie to czego się przez te lata nauczył… Mnie uratowało to, że gram już prawie 25 lat :) więc miałem ciutkę więcej doświadczenia :). Pierwszy gem rozegrałem koncertowo i wyszedłem na komfortowe zdawałoby się prowadzenie. Z tej fazy komfortu wwojtek wyrwał mnie bardzo szybko i zdecydowanie – dwa kolejne gemy pod dyktando bardzo agresywnego stylu gry z uderzeniami zarówno z FH jak i BH na wznoszącej. Niesamowite kąty wchodziły Wojtkowi i musiałem odprowadzać czasem piłkę wzrokiem, co nieczęsto mi się zdarza… Przy stanie 1:2 wpadłem w lekką panikę… Postanowiłem wydłużyć zagrywaną przeze mnie piłkę i biegać do wszystkiego co się da… Ta taktyka zaczęła powoli przynosić rezultaty… Z 1:2 zrobiło się 4:2, lecz okupione było to niesamowitą wolą walki z mojej strony i licznymi obronami beznadziejnych na pierwszy rzut oka zdawałoby się piłek. Cały czas mecz podczas tych gemów wyglądał tak, że wwojtek napierał i atakował, a ja starałem się mądrze bronić… Przy stanie 5:3 z wwojtka jakby lekko zeszło powietrze… Miałem prowadzenie nawet 40:30 i piłkę meczową… Wystawka na BH po długiej wymianie i nie wychodzi mi mój atak… Wojtek wygrywa gema i łapie drugi oddech – znów wzmacnia uderzenie i przechodzi kolejny raz do ofensywy. W gemie 5:4 obroniłem 3 piłki na wyrównanie spotkania na 5:5 – były to decydujące momenty tego meczu… Naprawdę było blisko nowego otwarcia i wtedy nie wiadomo jakby potoczyły się dalsze losy tego pojedynku. Siłą woli udało mi się jednak doprowadzić do równowagi, a potem zwycięstwa w gemie jak i w secie, a zarazem całym meczu :).

Finał rządzi się swoimi własnymi prawami… Nie miałem w sobie wystarczających pokładów energii, żeby zagrać ofensywny tenis, więc wybrałem bezpieczny wariant na przeczekanie i po prostu granie ” swojego”. W pierwszym gemie miałem przewagi, lecz przegrywam go… zdziwiła mnie regularność Basica z BH. Wytrzymywał wymiany i następnie dopiero po jakimś czasie niecierpliwił się i próbując szukać punktów po linii popełniał błędy. Gem kończy się wywołaniem przeze mnie autowego „challengu” przy serwisie rywala. Znakomity sędzia (jakim był Piotr 69 – tu pozwolę sobie zaprzeczyć plotkom jakoby był to samozwaniec :) - poprosiłem go o ten trudny obowiązek, z którego wywiązał się rewelacyjnie) zadecydował o przyznaniu puntu serwującemu, co po dokładniejszym zobaczeniu przeze mnie śladu było dobrą decyzją. Doprowadzam do remisu i znów przegrywam serwis Basica. Podczas zmiany stron przy wyniku 1:2 zdejmuję spodnie od dresu, co dla mnie jest oznaką, że rozpoczyna się walka na maxa i rozpoczynam swój „quest for gold” :). W późniejszej fazie próbowałem agresywniejszych zagrań, lecz popełniałem błędy, więc z wyników po 0:30 w gemie wyciągałem pracą u podstaw na wygraną w danym gemie. Nic w tym finale nie przyszło mi łatwo. Nabiegałem się do skrótów oraz parę razy zagrałem soczystego smecza. Z tych dwóch elementów jestem wyjątkowo zadowolony.

Cieszę się z końcowego rezultatu i jestem naprawdę szczęśliwy ze swojego występu w tym turnieju :). Historycznie dołączyłem do JCz jako zwycięzca TF-a :) Hip hip hurra !!! :) (mając oczywiście świadomość nieobecności Wielkiego Mistrza (w skrócie WM) w tym turnieju). Jeszcze dużo wody upłynie w moim tenisowym Oliwionie zanim będzie mi dane zmierzyć się z WueMem mając realne szanse na zwycięstwo :), ale powolutku sobie wiosłuję w tym kierunku :).

PS. Sernik oczywiście, że z rodzynkami :) !
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

lion_dragon, jeszcze raz dziękuję za miłe słowa, bezdyskusyjnie w naszym meczu wygrał lepszy. I dzięki za szeroki opis naszego spotkania, świetnie się czyta takie rzeczy z punktu widzenia "tego po drugiej stronie siatki". :)
8:7 40:15
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

lion_dragon pisze:Grę z Pivdym będę wspominał jako konieczność bycia cierpliwym :). Podczas, gdy pozostałe mecze ćwierćfinałowe ruszyły Pivdy oznajmił, że potrzebuje 15 minut na trawienie :)
Ja pamiętam to nieco inaczej.
Siedziałeś rozmawiałeś z Marcinem L podszedłem zapytać, który z Was to Lion_Dragon. Powiedziałem, że właśnie zjadłem obiad i jeżeli to możliwe to zagramy za 15 min. bo dopiero zjadłem. Wówczas Ty wstałeś i powiedziałeś byśmy już zagrali. ;-P
Marcin_L też był ćwierćfinalistą, a więc nie wszystkie gry ćwierćfinałowe ruszyły. :]
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

Turniej dawno, dawno temu się skończył a ja nie miałem czasu napisać coś od siebie.
Obrazek
Hokej wielkie brawa za organizację :::gd::: .
Super atmosfera, wspaniali uczestnicy, tych co nie było mają czego żałować.
Forma hmmmm, była ale nie tenisowa :::yay::: . Miesiąc urlopu, codzienne wieczorne eskapady (wieczorne treningi :wink:), pokazały że startować to ja mogłem ale w innej konkurencji. Niestety takiej w której miałbym szanse na wygraną to nie było :/ .
Gratulacje dla naszego mistrza. :D Obrazek
Wielkie dzięki chłopaki za debelka, miło było was poznać. :::yay:::
Do zobaczenia w Maju :D .
P.S. Może będzie dodatkowa konkurencja (singiel, konkurs szybkości serwisu i ..... pod spoilerem).
SPOILER:
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

A gdzie so fotki? Patrzyłbym. :)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

No właśnie, Logi gdzie fotki? :D rotfl
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

Obrazek
wyczesany pisze:Termin: 27.09.2014 (sobota).
Lokalizacja: Wrocław, Olimpijski Club
[...]
Galeria: Pokaż!
Sernik: Żałuj, że nie byłeś!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

To i ja skrobnę moje wrażenia z TF'a.

A nie, zaraz, przecież mnie nie było. :o
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

ED dzięki! :) Jak Wyczes zakładał wątek to nie było linku do galerii!!! :) :) :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

logigamer pisze:ED dzięki! :) Jak Wyczes zakładał wątek to nie było linku do galerii!!! :) :) :)
Oczywiście że były... u nas jak w Chinach, mamy zdjęcia i relacje na rok przed wydarzeniem... :rolleyes:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

wyczesany pisze:
logigamer pisze:ED dzięki! :) Jak Wyczes zakładał wątek to nie było linku do galerii!!! :) :) :)
Oczywiście że były... u nas jak w Chinach, mamy zdjęcia i relacje na rok przed wydarzeniem... :rolleyes:
A to przepraszam, moja wina i zasłużyłem na:

Obrazek
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

Właśnie uaktualniam galerię o resztę zdjęć swoich i od hokeja. Jeszcze się przesyłają ale za jakieś pół godziny powinny być wszystkie.
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

Roki... coś o jakimś filmiku mówiłeś? :oops:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

wyczesany pisze:Roki... coś o jakimś filmiku mówiłeś? :oops:
Tak tak, będzie videorelacja z TF-a :D. Nie wiem jeszcze kiedy premiera, wcześniej chyba jakiś trailer wypuszczę. rotfl
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

Tylko podpisy dawajcie dla takich jak ja, co bym wiedział kto zacz. ;-P
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

Kerm pisze:Tylko podpisy dawajcie dla takich jak ja, co bym wiedział kto zacz. ;-P
Mnie łatwo poznać po kontrowersyjnym ubarwieniu rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

scudetto pisze:
Kerm pisze:Tylko podpisy dawajcie dla takich jak ja, co bym wiedział kto zacz. ;-P
Mnie łatwo poznać po kontrowersyjnym ubarwieniu rotfl .
Chyba, że zapoczątkowałeś nową modę, to od następnego TFa już tak łatwo nie będzie Cię rozpoznać. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW 2014 - II EDYCJA

scudetto pisze:
Kerm pisze:Tylko podpisy dawajcie dla takich jak ja, co bym wiedział kto zacz. ;-P
Mnie łatwo poznać po kontrowersyjnym ubarwieniu rotfl .
Dowcipny, jakby was ustawił naprzemian żółty z czerwonym wyszłaby Jagiellonia Białystok.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”