Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Re:

Gary pisze:
Smyk o sobie i Vividzie pisze:Dlaczego nie dogadamy? :-( Oboje konfabulujemy sobie o tym czy Gary przyjedzie, czy nie i dlaczego.
Który z Was jest kobietą? :D
Jak z Tobą to będzie tylko jedna, wybieraj :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Wrocław nie jest najszczęśliwszą lokalizacją na ogólnopolski turniej ze względu na niecentralne położenie i słabą komunikację drogową na osi północ/południe. Warszawa też nie leży centralnie ale ma dużo lepszy dostęp drogami A/S. Z tych względów dużo lepsze byłyby Łódź/Poznań i obawiam się że frekwencja może ucierpieć. Można jeszcze trzymać kciuki za (nieoczekiwane) otwarcie całego odcinka S8 Walichnowy-Łódź; może to spowodowałoby liczniejsze stawiennictwo forumowiczów z Mazowsza, Warmii i Mazur.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Rozbawiło mnie założenie, że my tu w Wawie siedzimy i kombinujemy: jak na TF-a zdążą nam dociągnąć autostradę czy inną ekspresówkę do Wali-cośtam-owy, to nie ma bata: jedziemy!

A przecież wszyscy mieszkańcy stolicy (a przynajmniej jej południowo- wschodnich dzielnic oraz części azjatyckiej :D) doskonale wiedzą, że do Wrocławia (łaskawie!) będziemy jeździć.... dopiero jak tunel pod Ursynowem wykopią :D . Trzeba się przecież szanować rotfl.

Ehh, za kogo Wy nas macie, drodzy nasi krajanie ... :D .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

To chodzi o chęci, a nie drogi czy dróżki. Gdyby iść tropem złych dróg, to ja bym nigdzie nie wyjechał poza obszar administracyjny miasta... Poza tym są alternatywne połączenia, choćby samolot, w dzisiejszych czasach to nie jest chyba aż taki luksus :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

scudetto pisze:To chodzi o chęci, a nie drogi czy dróżki. Gdyby iść tropem złych dróg, to ja bym nigdzie nie wyjechał poza obszar administracyjny miasta... Poza tym są alternatywne połączenia, choćby samolot, w dzisiejszych czasach to nie jest chyba aż taki luksus :] .
Ano nie jest, 300pln w obie strony ze stolicy.

Jasne, że Wrocław nie jest położony centralnie. Ale widzisz (wwojtek), do Warszawy, nie świrując, jadę w tej chwili samochodem max.4h. Szczecin? Przez NRD 3h, jest jeszcze spory fragment S3. Kraków, Rzeszów, Śląsk (czy Zagłębie ;-) ) - luzik A4. Z Krzyżakami tylko problem, ale Oni zaprawieni w bojach na szczerym polu, wierzę , że dadzą radę. :D

A poza tym to nie jest kwestia odległości, dojazdu etc. - to jest kwestia chęci. Do Warszawy przecież jeździli ludzie z całej Polski (Szczecin, Bolesławiec, Rzeszów). I nikt nie marudził, że daleko.

Zmiana lokalizacji daje też szansę, że pojawią się nowe twarze, to jest wg mnie duży plus. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Racja droga w obie strony taka sama. Skoro hokej mógł dojechać to dlaczego w drugą stronę droga z Warszawy tak się wydłużyła ? Chłopak wziął całą organizację na siebie warto to docenić. Jak było napisane potrzebne są chęci. Jeżeli ich brak to znajdzie się sto powodów aby nie jechać, łącznie z tym, że trzeba wstać o 6.00 rano. :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

scudetto pisze:Poza tym są alternatywne połączenia, choćby samolot, w dzisiejszych czasach to nie jest chyba aż taki luksus :] .
Genialny pomysł - muszę sprawdzić, czy z lotniska w Olsztynie latają jakieś czartery do Wrocławia :]
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

TomPL pisze:
scudetto pisze:Poza tym są alternatywne połączenia, choćby samolot, w dzisiejszych czasach to nie jest chyba aż taki luksus :] .
Genialny pomysł - muszę sprawdzić, czy z lotniska w Olsztynie latają jakieś czartery do Wrocławia :]
Skoro rejsowy Ci nie wystarcza (:] . Zawsze możesz zahaczyć o Okęcie, tam chyba jest tego więcej :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

TomPL pisze:
scudetto pisze:Poza tym są alternatywne połączenia, choćby samolot, w dzisiejszych czasach to nie jest chyba aż taki luksus :] .
Genialny pomysł - muszę sprawdzić, czy z lotniska w Olsztynie latają jakieś czartery do Wrocławia :]
Ciebie to i dron da radę. :]
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

hokej pisze:Szczecin? Przez NRD 3h, jest jeszcze spory fragment S3.
Od kiedy otwarto ostatni (w najbliższej przyszłości) odcinek S3 (Gorzów Wlkp. - Międzyrzecz) już nie opłaca się jeździć do Szczecina przez Niemcy. Polecam.
hokej pisze:Zmiana lokalizacji daje też szansę, że pojawią się nowe twarze, to jest wg mnie duży plus. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
Tak, to jest niewątpliwie potencjalny duży plus.

Pisałem o obiektywnych przesłankach dotyczących lokalizacji Wrocławia. Proszę się nie czepiać i nie podpinać moich wypowiedzi pod którąkolwiek z frakcji.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Ostatnia rzecz na której by mi zależało, to podział nas wszystkich na jakieś frakcje. Pisałeś o zastrzeżeniach lokalizacyjnych, ja na nie odpowiedziałem. Kropka.

W przypadku wszystkich TF-ów frekwencja jest kluczowa. Dlatego zamiast tworzyć teoretyczne przeszkody, wolę praktyczne podejście. Konsekwencją jest ograniczenie demokracji. Z tych samych powodów, o czym pisał PitS, Jacek przy okazji pierwszej edycji po prostu zaryzykował. Historia zatoczyła koło. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

hokej pisze:Ostatnia rzecz na której by mi zależało, to podział nas wszystkich na jakieś frakcje. Pisałeś o zastrzeżeniach lokalizacyjnych, ja na nie odpowiedziałem. Kropka.
Przepraszam, nie odnosiłem się do Twojego postu, tylko przede wszystkim do dziwnej wypowiedzi Artlighta. Mimo kiepskiego dojazdu pomysł organizacji na terenie Olimpijski Club podoba mi się, bo lokalizacja samego obiektu wśród zieleni jest świetna, raz miałem przyjemność tam grać.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Zasadniczo to jest kwestia chęci i woli. Nie było dróg A i S i też się po Polsce jeździło. Tak że wyjazd i uczestnictwo to z jednej strony jakaś wykładnia tych chęci i stosunku do idei spotykania się te dwa razy do roku, a z drugiej zwykłych możliwości (rodzinnych, finansowych itd.).

Tylko jak ktoś mówi, że TF jest taki super, najważniejszy, że dla niego obecność obowiązkowa, a jak nagle jest nie pod nosem to cisza to ktoś taki jest dla mnie zwykłym pizdusiem ...
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, 16:48 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

hokej pisze:Ostatnia rzecz na której by mi zależało, to podział nas wszystkich na jakieś frakcje. Pisałeś o zastrzeżeniach lokalizacyjnych, ja na nie odpowiedziałem. Kropka.

W przypadku wszystkich TF-ów frekwencja jest kluczowa. Dlatego zamiast tworzyć teoretyczne przeszkody, wolę praktyczne podejście. Konsekwencją jest ograniczenie demokracji. Z tych samych powodów, o czym pisał PitS, Jacek przy okazji pierwszej edycji po prostu zaryzykował. Historia zatoczyła koło. :D
Bo to miało być tak : organizujcie TF gdzie chcecie... pod warunkiem, że będzie to Wa-wa ( w domyśle ). A hokej okazał się mało domyślny i wziął tą pierwszą część na serio. rotfl
Kto pomyślał, że uda mu się to wszystko dogadać przed zimą. A miało być chcieliśmy, ale obiektywne okoliczności nie pozwoliły. Chłopaki z Warszawy (Ci, którzy nie zabrali jeszcze głosu) można się odezwać kto ma zamiar przyjechać, a kto nie. Przynajmniej na tyle hokej powinien liczyć z Waszej strony, a nie kompletna ignorancja tego wątku jakby Was nie było na forum. :::ovrslpt::: Pozdrawiam.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Od początku powstawania różnych pomysłów lokalizacyjnych deklarowałem, że na 100 % będę uczestnikiem tylko w Warszawie. I tak jest teraz, przykro mi, lecz mnie nie będzie. Tym bardziej, że wiosną też nie mogłem uczestniczyć. Mam jednak nadzieję, że wszystko się uda i osoby uczestniczące (którym zazdroszczę) będą zadowolone. Trzymam kciuki. Ech, czasy kawalerskie się tęsknotą jawią. :)
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Wyślijcie chociaż Logiego jako delegata stolicy, może jakiś fotków narobi :!pls!: :::cheese::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Dziś uważam pomysł Hokeja za doskonały. Uważam że jeden turniej rocznie powinien odbywać się poza Warszawą o ile znajdzie się obiekt. Hokej znalazł, dziś mierzę się z kalkulacją i na razie jestem 30/70 z wiadomych względów. Nawet ten jeden dzień urlopu w sobotę bym może wyrwał. Rodzina to też nie problem, wiedzą czym mi się odwdzięczyć za harówę którą uprawiam od paru ładnych lat. Paradoksalnie być może po wrześniu ciężar utrzymania rodziny podzieli się na mnie i na żonę. Dla mnie dobrze że turniej tak późno, droga to nic, potrafiłem być we Wrocławiu w 2,5 godziny jeszcze Polonezem a to 250km ode mnie.
Nawet ze względu na nowe twarze będę się starał sprostać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Jeśli o mnie chodzi to chętnie przyjadę. Warunkiem jest tylko powrót do normalnego grania, bo póki co cały czas mam problem z kolanami i jestem w trakcie rehabilitacji... Dłuży się to niemiłosiernie. :/ Od ostatniego TF-a na którym też nie mogłem normalnie grać, trzymałem rakietę w ręce może ze 3 razy. :(
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

hokej pisze:Ostatnia rzecz na której by mi zależało, to podział nas wszystkich na jakieś frakcje. Pisałeś o zastrzeżeniach lokalizacyjnych, ja na nie odpowiedziałem. Kropka.
Sami się wydzielili, nie przykładałeś ręki ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: TF 2014 wrzesień - termin, organizacja etc.

Szczerze mówiąc jestem lekko zszokowany... z Wawy jedynie Rokforabe... Nie sądziłem, że będzie aż tak mizernie.

Chłopaki z Wawy, fajne z Was Ryśki, ale jak tak ma wyglądać ta zabawa, to mnie to raczej skłoni do ograniczenia się do TFów pozastolicznych... Nawet, jakbym miał do Przemyśla jeździć...

Ja rozumiem, że w Wawie jest dużo więcej sposobności do gry niż na prowincji i GPW daje szanse starcia z doskonałymi zawodnikami, ale bez przesady... Świat nie kończy się za rogatkami stolicy...

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”