Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Basic pisze:Kiedy każdy Forumowicz przychodził na kort otwarty i widział te wielkie dziury na korcie należało dać jedną poprawną odpowiedź, przed chwilą Vivid tędy się przeszedł :wink: .
Ale to Misio biegał ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Rokforabe pisze:Wyczes, super filmik :::gd::: Musimy w końcu połączyć siły i wspólnie coś zmontować :twisted:
Przeczytać coś takiego od Ciebie to zaszczyt. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Na przyszłość to po prostu trzeba spisać umowę dotyczącą kortów, tak żeby móc w razie czego egzekwować ich dostępność ...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Jakuboto pisze:Na przyszłość to po prostu trzeba spisać umowę dotyczącą kortów, tak żeby móc w razie czego egzekwować ich dostępność ...
Niestety, wygląda, że byznesmeny kortowe wiele spraw wolą załatwiać na gębę, mają wtedy wolną rękę jakby co. A zawsze jakiś nadgorliwy trener się znajdzie co nie ustąpi, i on chce zarobić, i właściciel. Jcz zapewne miał to obgadane po koleżeńsku, ale jak widać spisanie umowy to chyba konieczność. Wpisowe było przecież obliczone na konkretną liczbę kortów, dającą gwarancję gry i zabawy niezależnie od pogody.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Biznesowo to ja tego nie rozumiem. Bo przecież lepiej odwołać pojedynczym kilku osobom, niż stracić cały turniej (albo w przyszłości albo nawet w danej chwili) ...

No ale mamy naukę na przyszłość i sprawę kortów trzeba załatwiać dokładniej, tak żeby nie było żadnych wątpliwości w dniu turnieju. Na Morelowej drukują zarezerwowane godziny dla osób mających karnet. Myślę, że mogli by coś takiego wydrukować na potrzeby rezerwacji na turniej i było by po problemie.

Dodam więcej, że przed rozpoczęciem sezonu letniego jak pytałem o karnet, to od razu dostałem informację, że 17 jest turniej i tego dnia nie będę mógł grać...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Kolejny TF za nami, było miło jak zawsze. :::gd:::
Pierwszy mecz z PitSem. Pamiętam jak kiedyś pisał że jego przeciwnicy dopiero w połowie seta orientują się że rotacje są nie w tą stronę co trzeba. ;-P Także nie miał po swojej stronie efektu zaskoczenia. Decydującym momentem w meczu był czwarty (?) gem przy 40:0 dla Piotra, kiedy wygrałem 5 punktów z rzędu. Z meczu jestem zadowolony, pilnowałem forehandu i serwis miałem na nawet zadowalającym mnie poziomie. Skończyło się 6:3 dla mnie.
W drugiej rundzie Hohvar. Czytuję regularnie jego bloga i inne rozgrywki forumowiczów, widziałem jak gra, także wiedziałem czego się spodziewać. Moim celem było narzucenie własnej strategii, czyli nie wdawać się w przebijanie, bo to nie moja gra. Przytrafiło się niestety parę minimalnych autów w decydujących momentach gemów i skończyło się zasłużenie 6:2 dla przeciwnika, cierpliwość wygrała z gorącą głową. :wink: Ale parę zagrań mi wyszło, z niektórych byłem naprawdę zadowolony. :::gd:::
W turnieju zagrałem dwa fajne meczyki. Był to pierwszy turniej w którym dobrze dobrałem sprzęt do swojego aktualnego poziomu. :wink:
Poza turniejem szukałem przeciwnika do luźnego poodbijania i znalazłem Jakuboto. Dzięki za grę.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to postaram się nie pobić rekordu Logiego. :::XD!:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

hohvar pisze:
Jakuboto pisze:Na przyszłość to po prostu trzeba spisać umowę dotyczącą kortów, tak żeby móc w razie czego egzekwować ich dostępność ...
Niestety, wygląda, że byznesmeny kortowe wiele spraw wolą załatwiać na gębę, mają wtedy wolną rękę jakby co. A zawsze jakiś nadgorliwy trener się znajdzie co nie ustąpi, i on chce zarobić, i właściciel. Jcz zapewne miał to obgadane po koleżeńsku, ale jak widać spisanie umowy to chyba konieczność. Wpisowe było przecież o O_O bliczone na konkretną liczbę kortów, dającą gwarancję gry i zabawy niezależnie od pogody.
Ja tego nie ogarniam, czy mamy do dyspozycji 3 korty ( przez chwilę 6 ), czy 9 płacimy tyle samo O_O , Na deblowym też zapłaciliśmy więcej, bo nie było czym wydawać :wink: . Może to drobnostki, ale dla wielu luźne gierki są tak samo ważne jak gry turniejowe. Wiem, że pogoda nie dopisała, ale nie miała wpływu na rozliczenia. Jest takie powiedzenie:"Kochajmy się jak bracia a liczmy się jak Żydzi". Bez urazy :!ojoj!: .
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Po prostu pewnie trzeba na następny TF znaleźć inny ośrodek i tyle... Ja chętnie bym zwiedził inny obiekt w Warszawie lub w Łodzi (jeszcze bardziej sprawiedliwie położoną dla ogółu forumowiczów). Takie akcje jak w sobotę trzeba napiętnować i ukarać Morelową nie organizując tam więcej naszych turniejów.
8:7 40:15
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Przecież umowa ustna jest tak samo wiążąca.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Re:

Umowa ustna JCz z Morelową nie powinna podlegać naszej ocenie, bo to pewnie układy bardziej towarzyskie niż formalne i już on sam na pewno wyciągnie odpowiednie wnioski. (:]
Natomiast mimo, że jak mówił Kargul "słowo droższe niż pieniądze", to faktycznie Jacku trzeba jakąś kalkulacją kosztów się podeprzeć, bo opłata ryczałtowa za TF, nie odnosząca się do ilości dostępnych kortów, jest trudna do przyjęcia. Dla większości róznica między 80zł a np. 60zł jest istotna.
Zdaję sobie sprawę, że może być i tak, że "ryczałt" jest krojony na styk, a na przykład dodatkowe korty w ramach przyjacielskiej umowy taniej lub nawet gratis - wtedy finansowe wątpliwości odpadają, ale warto to sobie jasno powiedzieć, żeby nie popsuć fajnej rodzinnej atmosfery...

Obrazek
wyczesany pisze:
YOGItheBEAR pisze:Wyczes - jesteś w stanie pociągnąć z mojej galerii, czy muszę Ci to przepakować?
Ściągnięte, czekam na więcej. :twisted:
To jest już ta galeria czy ciągle czekasz?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 08:52 przez TomPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Re:

TomPL pisze:
wyczesany pisze:
YOGItheBEAR pisze:Wyczes - jesteś w stanie pociągnąć z mojej galerii, czy muszę Ci to przepakować?
Ściągnięte, czekam na więcej. :twisted:
To jest już ta galeria czy ciągle czekasz?
Spora część galerii już jest, czekam na ostatniego paparazzi. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Jeżeli chodzi o kwestie rezerwacji ośrodka to Warszawa jest dla mnie co najmniej dziwna :twisted:
To znaczy chodzi o praktyki w odniesieniu do sytuacji rynkowej.

W Łodzi jest tak, że nie ma większego problemu by załatwić sobie kort w przedziale godzinowym 16-20 jak się na to wpadło o 12 tego samego dnia. Korty grają, owszem, ale prawie zawsze się coś znajdzie.
Z tego co mi Koledzy z W-wy opowiadali w Warszawie to abstrakcja. A więc obiekty są mocno obłożone. Czyli jest "nadpopyt" a nie "nadpodaż".
I w Łodzi nie ma problemu jak odpowiednio wcześniej dogaduje się turniej i zajęcie obiektu. Nawet na 2-3 dni. Stali gracze są informowani, że obiekt jest zajęty w całości i gry się nie odbędą. I tu przecież właściciel bardziej "ryzykuje" bo jak widać ludzie mają gdzie iść. A jak pójdą to ... może zostaną ...
Za to na TF my potrzebujemy obiekt nawet nie na cały dzień a na jakieś 2/3. Przecież do 12 można grać, nam korty nie są potrzebne.
Korty są mocno obłożone w Warszawie więc nie widzę ryzyka jak się poinformuje bywalców, że jest jakaś impreza i w danym dniu gier nie będzie.
Przecież ustalenia na TF są czynione z dużym wyprzedzeniem.
Dla mnie ta sytuacja jest jak wspomniałem co najmniej dziwna ...

Jeżeli chodzi o płatność. To oczywiście kwestia umowy. Ani organizator ani właściciel nie odpowiada za pogodę. I tu uważam, że jeżeli jest dogadane za cały obiekt to jak pada to i tak właściciel powinien dostać całą kwotę. Nie jest przecież winny zaistniałej sytuacji.
Natomiast skoro nie udostępnił wszystkich kortów krytych to już powinno się stosownie zredukować opłatę. Ewentualnie ustalić przy rezerwacji dwa warianty - koszty przy pogodzie (wszystkie korty) i przy deszczu (tylko kryte korty). Wtedy wszystko jest jasne i dograne.

A wszystkiemu winny i tak jest ... GARY! Bo wlazł cichaczem i grał na krzywy ryj!!
Domagam się komisji śledczej i zbadania tej kompromitujacej i żenującej sytuacji!!!
:lol: :lol: :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tespis
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Vivid pisze: A wszystkiemu winny i tak jest ... GARY! Bo wlazł cichaczem i grał na krzywy ryj!!
Domagam się komisji śledczej i zbadania tej kompromitujacej i żenującej sytuacji!!!
:lol: :lol: :lol:
A niech teraz płaci! Z odsetkami :twisted: .
Tespis
Rakieta: Yonex RD Ti 80
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Vivid pisze:Korty są mocno obłożone w Warszawie więc nie widzę ryzyka jak się poinformuje bywalców, że jest jakaś impreza i w danym dniu gier nie będzie.
Z tym obłożeniem to nie jest tak tragicznie jeśli chodzi o sezon letni. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek nie udało mi się zarezerwować kortów w weekend z 2-3 godzinnym wyprzedzeniem. Ale myślę, że jednak podejście ludzi jest trochę dziwne, że umawiają się na twarz a potem to olewają jak im nie pasuje, bo chętnych jest dużo, więc nawet jak się jeden obrazi, to przyjdą inni, których będzie można wyd.... :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Tespis pisze:
Vivid pisze: A wszystkiemu winny i tak jest ... GARY! Bo wlazł cichaczem i grał na krzywy ryj!!
Domagam się komisji śledczej i zbadania tej kompromitujacej i żenującej sytuacji!!!
:lol: :lol: :lol:
A niech teraz płaci! Z odsetkami :twisted: .
Tak, zamiast 80PLN to 80EUR. ;)
Ja rozumiem, że ma krzywy ryj, ale jeszcze na niego grać?! :::jezor:::
Normalnie mnie osłabił. :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

Vivid pisze:Tak, zamiast 80PLN to 80EUR. ;)
Ja rozumiem, że ma krzywy ryj, ale jeszcze na niego grać?! :::jezor:::
Normalnie mnie osłabił. :lol:
I dodatkowo widziałem go z kiełbasą... :? Załóżmy jednak, że go poczęstowałem. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

wwojtek pisze:Po prostu pewnie trzeba na następny TF znaleźć inny ośrodek i tyle... Ja chętnie bym zwiedził inny obiekt w Warszawie lub w Łodzi (jeszcze bardziej sprawiedliwie położoną dla ogółu forumowiczów). Takie akcje jak w sobotę trzeba napiętnować i ukarać Morelową nie organizując tam więcej naszych turniejów.
Od kiedy pamiętam reklama Morelowa "wisi" na stronie głównej TenisNet, więc z tym karaniem to nie do końca tak, bo można się finansowo ukarać samemu (:]. Co do zasady to brzmi sensownie propozycja Tom Pl! Prawdę mówiąc nie słyszałem o takiej sytuacji w Krakowie. Termin był dogadany z ogromnym wyprzedzeniem!
I tutaj wielkie słowa uznania dla organizacji mini TF na Warmii. Nie pierwszy raz dzięki "tubylcom" było klarownie, transparentnie, odpowiednio "zachowawczo" (kryte korty). :::gd::: Każdy sobie pograł (fajne zajęcia w grupach) i tylko ostatnio... piłki ze Szczytna toczyły się poboczem, nieśpiesznie. rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

hohvar pisze:...

I dodatkowo widziałem go z kiełbasą... :? Załóżmy jednak, że go poczęstowałem. rotfl
W zależności od dnia można to zinterpretować na kilka sposobów... rotfl
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re:

wyczesany pisze:
TomPL pisze:
wyczesany pisze:
YOGItheBEAR pisze:Wyczes - jesteś w stanie pociągnąć z mojej galerii, czy muszę Ci to przepakować?
Ściągnięte, czekam na więcej. :twisted:
To jest już ta galeria czy ciągle czekasz?
Spora część galerii już jest, czekam na ostatniego paparazzi. ;)
Wyczes, ale przecież Logiego nie było na TF-ie :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TURNIEJ FORUMOWICZÓW TF2014 - I Edycja

hohvar pisze:
Vivid pisze:Tak, zamiast 80PLN to 80EUR. ;)
Ja rozumiem, że ma krzywy ryj, ale jeszcze na niego grać?! :::jezor:::
Normalnie mnie osłabił. :lol:
I dodatkowo widziałem go z kiełbasą... :? Załóżmy jednak, że go poczęstowałem. rotfl
Już Go tak nie pogrążaj ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”