Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Co prawda kontrowersyjne posty wyleciały w kosmos lub zostały edytowane, ale duża część osób je przeczytała i nawet się do nich odniosła, więc myślę, że wypada, żebym nie udawał, że ich nie było. Niniejszym chciałbym przeprosić wszystkich, którzy opacznie mnie zrozumieli i poczuli się urażeni tym, co napisałem. Co prawda na własny użytek oceniam grę innych, ale nie wartościuję ludzi po grze, a tak moje posty mogły być zrozumiane. Nie jest to prawdą, zwłaszcza w kontekście TF-a - z każdym chętnie gram i rozmawiam, niezależnie czy wygrywam 6/0, czy przegrywam. Najlepiej niech o tym świadczy fakt, że w czasach, gdy byłem najzacieklejszym opozycjonistą Władzy Sowieckiej, pałowanym głównie przez ED-a, grałem z nim w parze deblowej, z własnej nieprzymuszonej woli i nawet powiem, że mi się podobało. :wink:
Poza tym, każdy kto już mnie trochę poznał, czy to na forum, czy to osobiście, wie, że lubię żartować i wkładać kij w mrowisko, cieszy mnie, że coś się dzieje i mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe. Podobnie jak tego, że trochę zaśmieciłem ten wątek w czasie swojej dyskusji z basickiem, pisząc nie tylko na temat, ale też o kwestiach pobocznych jak GPW czy Challenger na DeSkach, co nie każdego musi interesować.



----------------------------------------------------------------------------
basic pisze:Tak piszecie o różnych hybrydach, więc może przeszłaby opcja, że na jednym TF'ie gramy wg. rozstawienia... a na drugim TF'ie jest tylko losowanie bez rozstawień? W ciągu roku mamy dwa TF'y więc może taki system zadowoliłby większą grupę osób?
A to, który miałby być bez rozstawień, a który z należałoby wylosować, czy "rozstawić"? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Gary pisze: A to, który miałby być bez rozstawień, a który z należałoby wylosować, czy "rozstawić"? rotfl
Najpierw trzeba wylosować albo rozstawić tych, którzy by mieli o tym zdecydować rotfl .

Teraz OT:
Co do tego, co tu było napisane, ale już nie ma ( :twisted: ) powiem tylko, że poczułem się chyba podobnie jak Ty niegdyś :( . Czyli jako nic nie znaczący "lud", któremu Władza kierująca się własnymi niejasnymi kryteriami wycięła część wypowiedzi, nad którymi (to się mogło zdarzyć) ten "lud" trochę pomyślał i zebrał jakieś argumenty. A że były i wyraziste wypowiedzi, cóż, taka jest uroda forum. Uważam, że to co zrobił Vivid to przegięcie w imię teoretycznie "czystego" od OT i merytorycznego forum, pozbawionego uczuć i emocji. Tak jak Leninowi nie udał się eksperyment z równością społeczną i takąż własnością, tak i tu nie uda się takiej czystości merytorycznej wprowadzić. A jeśli tak, to czekam na czyszczenie ("czystki" :wink: ) we wszystkich tematach, tak aby zostawić same merytoryczne posty.
A może warto wydzielić osobną dyskusję na temat zakresu działań władzy itp.? Może warto byłoby, aby tak drastyczne wycięcie w pień kilkunastu wypowiedzi bez ich selekcjonowania nie dokonywał arbitralnie jeden moderator/admin, ale po zasięgnięciu opinii drugiego? Regulamin tego nie precyzuje, a jak widać są niekiedy kontrowersje, które są moim zdaniem niepotrzebne.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

hohvar pisze:A jeśli tak, to czekam na czyszczenie ("czystki" :wink: ) we wszystkich tematach, tak aby zostawić same merytoryczne posty.
Jak nie chcesz, żebym pojawił się na TFie to wystarczy powiedzieć. :hanky: ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

hohvar pisze: Teraz OT:
(...)
A może warto wydzielić osobną dyskusję na temat zakresu działań władzy itp.? Może warto byłoby, aby tak drastyczne wycięcie w pień kilkunastu wypowiedzi bez ich selekcjonowania nie dokonywał arbitralnie jeden moderator/admin, ale po zasięgnięciu opinii drugiego? Regulamin tego nie precyzuje, a jak widać są niekiedy kontrowersje, które są moim zdaniem niepotrzebne.
Jest taki wątek
viewtopic.php?f=153&t=12016
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

wyczesany pisze:Jak nie chcesz, żebym pojawił się na TFie to wystarczy powiedzieć. :hanky: ;)
:::????:::
hokej pisze: Jest taki wątek
viewtopic.php?f=153&t=12016
Wiem, pamiętam, ale jakby inaczej sprofilowany :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Ten wątek dowodzi tylko tego, że demokracja to nie jest dobry system.

Ile forumowiczów tyle opinii i do niczego dobrego to nie doprowadzi. Trudno o merytoryczną dyskusję, gdzie na starcie mamy konflikt interesów.

Im ktoś jest dłużej na forum, tym bardziej będzie zainteresowany "zaliczaniem" wszystkich postów do uczestnictwa w TFie.
Im ktoś jest wyżej w rankingu (uczestniczył w poprzednich edycjach TFa i coś tam ugrał), tym będzie bardziej zainteresowany konserwowaniem zasad.

Z drugiej strony będą nowi forumowicze i TFowi nowicjusze (jak ja :P ), którzy liczą na to, że ci najwyżej rozstawieni będą nierozstawieni i trafią na siebie w pierwszej rundzie ...

Wszyscy to wiemy, a cała ta dyskusja jest praktycznie jałowa.

Żeby nie było, że to post bez sensu, proponuję żeby strategiczne decyzje zapadały "w gronie starszyzny założycielskiej" tego forum. Trochę "zamordyzmu" jest lepsze niż taka demokracja.

( Chyba że decyzja już dawno została podjęta, a ten temat to tylko taka przykrywka, żeby nie było, że nie rozmawiamy. :D :D )
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

widget pisze: Ile forumowiczów tyle opinii i do niczego dobrego to nie doprowadzi. Trudno o merytoryczną dyskusję, gdzie na starcie mamy konflikt interesów.

...

Żeby nie było, że to post bez sensu, proponuję żeby strategiczne decyzje zapadały "w gronie starszyzny założycielskiej" tego forum. Trochę "zamordyzmu" jest lepsze niż taka demokracja.
Mając kilkunastoletnie doświadczenie na wszelkiego rodzaju forach i czatach wiem, że dyskusja była, jest i będzie na każdy temat, bo w sumie po to właśnie są fora dyskusyjne/tematyczne. Każdy ma swoją opinię i każdy chce ją przedstawić. Decyzja powinna być odgórna, inaczej nigdy nic się nie ustali.

Jako w miarę nowy nabytek forumowy zdaję sobie sprawę, że mam małe szanse zagrać na wiosennym TF-ie z racji niewielkiej ilości postów, ale na pewno nie zniechęci mnie to do zaglądania tutaj i do zapisania się na kolejnego TF-a. Nieważne jakie będą zasady kwalifikacji, rozstawienia czy samej gry. Sport wiąże się z rywalizacją i możliwość rywalizacji z innymi będzie dla mnie zawsze magnesem przyciągającym mnie do TF-a. Dodatkowym smaczkiem jest spotkanie towarzyskie. Czyli jak dla mnie TF łączy dwie rzeczy, które ceni chyba każdy kto uprawia sport - rywalizację i możliwość spotkania innych podobnych do siebie fanatyków tenisa :D . A czy to ważne z kim się zagra i kiedy? Przecież żeby wygrać turniej i tak trzeba pokonać każdego na swojej drodze :D . Osobiście wolę trafić na Garego w pierwszej rundzie jak jeszcze będę miał siły, a jemu nie za bardzo będzie chciało się grać z tak słabym przeciwnikiem rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

hohvar pisze:
Gary pisze: A to, który miałby być bez rozstawień, a który z należałoby wylosować, czy "rozstawić"? rotfl
Najpierw trzeba wylosować albo rozstawić tych, którzy by mieli o tym zdecydować rotfl .
Ja bym rozstawionych wylosował, a losujących rozstawił (po kątach). rotfl
scudetto pisze:Osobiście wolę trafić na Garego w pierwszej rundzie jak jeszcze będę miał siły, a jemu nie za bardzo będzie chciało się grać z tak słabym przeciwnikiem rotfl .
Grać ze mną w pierwszej rundzie? No tak, jesteś nowy, to nie wiesz jaka ze mnie złośliwa łajza. W pierwszej rundzie zawsze staram się wygrać do 0 i liczę przeciwnikowi piłki, które wygrał. rotfl W meczu do 9 gemów "rekord" to 8 (nie podam, kto, podpowiem tylko, że chce mnie ciągle zgrillować), a drugie miejsce 11 (też nie powiem, kto to był. Gdybym zasugerował, że moje zwycięstwo zburzyło komuś oazę spokoju, to ktoś mógłby się domyślić, więc tego nie zasugeruję rotfl ).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

A ja mam nietypowe pytanie dotyczące rozstawiania: czy będzie można rozstawić np. hohvara i mnie tak byśmy nie musieli grać ze sobą na TF? Gramy ze sobą regularnie na Warmii, więc mecz w W-wie byłby już naprawdę przegięciem. :]
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

TomPL pisze:A ja mam nietypowe pytanie dotyczące rozstawiania: czy będzie można rozstawić np. hohvara i mnie tak byśmy nie musieli grać ze sobą na TF? Gramy ze sobą regularnie na Warmii, więc mecz w W-wie byłby już naprawdę przegięciem :]
Też o tym myślałem i chyba nawet napisałem, ale zniknęło (:] .
Były już takie przypadki na TF-ach poprzednich, że wylosowywali się gracze znające się jak Frytka z Matką... Fajnie by było żeby to rozdzielić, ale raczej nie widzę możliwości :( . Jak pojedziemy te 220 km i się wylosujemy, to będzie naprawdę komiczne :::szafot::: .
Mam jeszcze takich kilku, z którymi grałem po parę razy, i wolałbym raczej nowe awatary mieć na rozkładzie.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2013, 11:53 przez hohvar, łącznie zmieniany 1 raz.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

TomPL pisze:A ja mam nietypowe pytanie dotyczące rozstawiania: czy będzie można rozstawić np. hohvara i mnie tak byśmy nie musieli grać ze sobą na TF? Gramy ze sobą regularnie na Warmii, więc mecz w W-wie byłby już naprawdę przegięciem. :]
Musicie skupić się losując. Wszystko w Waszych rękach ;).

Basic z Htb już kiedyś tak wylosowali, jeżeli mnie pamięć nie myli. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Gary pisze: Grać ze mną w pierwszej rundzie? No tak, jesteś nowy, to nie wiesz jaka ze mnie złośliwa łajza. W pierwszej rundzie zawsze staram się wygrać do 0 i liczę przeciwnikowi piłki, które wygrał. rotfl W meczu do 9 gemów "rekord" to 8 (nie podam, kto, podpowiem tylko, że chce mnie ciągle zgrillować), a drugie miejsce 11 (też nie powiem, kto to był. Gdybym zasugerował, że moje zwycięstwo zburzyło komuś oazę spokoju, to ktoś mógłby się domyślić, więc tego nie zasugeruję rotfl ).
Lubię wyzwania Gary, jestem na razie na etapie przegrywania więc ewentualna porażka tylko zmobilizuje mnie do cięższych treningów, też mam wredny i do przesady ambitny charakterek :wink: . Poza tym, znaleźć się w tak zacnym towarzystwie wymienionych przez Ciebie ( bez nicków ) towarzyszy, to też jakaś nagroda za uczestnictwo rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Obiektyw pisze:Basic z Htb już kiedyś tak wylosowali, jeżeli mnie pamięć nie myli. :)
Pamięć już nie ta. :) Ale dwa razy wylosowałem RatRace :) i lokalsów, z którymi grałem logiego :). Na basica, ewentualnie ESP z reguły trafiałem w drugiej rundzie, jeśli udało mi się przejść pierwszą. :)
Ale widzę że dyskusja powoli prowadzi żeby losowanie podzielić jeszcze na koszyki. Tylko co z warszawskim, podzielimy go jeszcze na dzielnice? Mi pasuje, bo wtedy na pewno nie trafię złośliwca w pierwszej rundzie :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Dlatego uważam, że taką dyskusję na temat mają prawo prowadzić Ci którzy choć raz na tym turnieju byli lub się na niego zgłosili. To zawęża pole dyskusji. To raz.
Dwa to to, że do takiej dyskusji władza powinna przedstawić już wstępnie przerobione koncepcje bo czego jak czego, ale władzy sowieckiej doświadczenia nie brak w tym zakresie.

Cóż, a potem dyscyplina i empatia dla potrzeb innych, którą jak widzę przeceniłem nieco, jak też możliwość pójścia na kompromis.

Moje zdanie na temat roli administracji wielokrotnie prezentowałem, zresztą esencję tego zamieścił Yogi w swojej przenośni (o cieciu i odźwiernym) w naszym wątku pożegnalnym z administracją.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

htb pisze:
Obiektyw pisze:Basic z Htb już kiedyś tak wylosowali, jeżeli mnie pamięć nie myli. :)
Pamięć już nie ta. :)
:oldtimer:
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

scudetto pisze: Poza tym, znaleźć się w tak zacnym towarzystwie wymienionych przez Ciebie ( bez nicków ) towarzyszy, to też jakaś nagroda za uczestnictwo rotfl .
Szczyt masochizmu - marzyć o znalezieniu się wśród skalpów dyndających u pasa Garego.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

hohvar pisze:Jak pojedziemy te 220 km i się wylosujemy, to będzie naprawdę komiczne :::szafot::: .
No cóż - wtedy proponuję losowanie, kto do 2 rundy a kto na piwo? :wink: Tylko co na to bookmacherzy?
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

TomPL pisze:
hohvar pisze:Jak pojedziemy te 220 km i się wylosujemy, to będzie naprawdę komiczne :::szafot::: .
No cóż - wtedy proponuję losowanie, kto do 2 rundy a kto na piwo? :wink: Tylko co na to bookmacherzy?
Cóż, takie warunki warunki akceptuję rotfl . Zawsze to 50% szans... na piwo :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

TomPL pisze:
hohvar pisze:Jak pojedziemy te 220 km i się wylosujemy, to będzie naprawdę komiczne :::szafot::: .
No cóż - wtedy proponuję losowanie, kto do 2 rundy a kto na piwo? :wink: Tylko co na to bookmacherzy?
Mieliśmy takie dylematy już na którymś TF-ie i chyba nie zdradzę wielkiej tajemnicy jak powiem że rozważaliśmy u przyjezdnych powtórne losowanie dla dolosowanego do swojego stałego partnera. Ale los był mądrzejszy i nie sprawdzał nas.
Zastanawialiśmy się co będzie jak ja wylosuję Drivera - ja jako wiecznie przegrywający z nim stwierdziłem że to dla mnie nie problem, kiedyś trzeba będzie wreszcie wygrać, to samo mogło dotyczyć Vi i daroosa ...... generalnie przyjezdnych i to tylko z daleka.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

TomPL pisze:A ja mam nietypowe pytanie dotyczące rozstawiania: czy będzie można rozstawić np. hohvara i mnie tak byśmy nie musieli grać ze sobą na TF? Gramy ze sobą regularnie na Warmii, więc mecz w W-wie byłby już naprawdę przegięciem. :]
Gdybyście byli jednostkowym przykładem, to byłbym za. Sam kiedyś prowadziłem 4 turnieje GPW na DeSkach i w jednym udział wzięła ekipa z Płocka (m. in. HeadShot), więc wrzuciłem ich do oddzielnych ćwiartek, losując tylko w którym miejscu danej ćwiartki będą, żeby nie musieli grać ze sobą od razu. Natomiast na TF-ie dużo jest takich par i jakby każdego tak wysłuchać, to może się okazać, że zamiast losowania będzie niemal rozpisanie drabinki. Bo Piotr69 i Vivid nie mogą grać ze sobą oraz ZG, logi z mtarnasem, IATW z ESP-em, karjar z Obim. Choć w sumie mnie się podoba. Tyle razy grałem już z JCz, że należałaby mi się drabinka bez niego przed finałem. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”