Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Gary pisze:Tylko że drabinka brazylijska jest zdaje się rozpisana na 24 osoby
Na bank da się dla 32.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Rozstawienie na podstawie średniej zdobyczy z ostatnich 4 TF-ów - TAK. Chociaż z mojego punktu widzenia nie ma to znaczenia. Jak przyjadę z zamiarem wygrania, to będzie mi wszystko jedno, kogo trzeba będzie pokonać po drodze. Ale rozumiem i popieram samą ideę rozstawienia, jako sprawiedliwszą dla ogółu. I nie ma tu znaczenia w jakim celu ktoś się pojawia na TF-ie.
Zasady kwalifikacji - czytam po raz n-ty ostatnie 7 stron i nijak nie mogę pojąć zarzewia konfliktu. Ambitny sportowiec potraktuje nowe zasady jako część wyzwania, ambitny imprezowicz/integrator i tak przyjedzie. Dla każdego coś miłego. Po co tryskać hormonami? O_O . Mam negatywny stosunek zarówno do niektórych stwierdzeń "sportowców" jak i ich adwersarzy, ale to nie znaczy, że mam ich wrzucać do worka z napisem "do odstrzelenia". Ja się z nimi wszystkimi chcę zobaczyć! Spotkanie "na żywo" zawsze weryfikuje wyobrażenia, zarówno pozytywne, jak i negatywne. I to jest dla mnie clou[*] TF-a.

[*]główny punkt programu
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

htb pisze:
Gary pisze:Tylko że drabinka brazylijska jest zdaje się rozpisana na 24 osoby
Na bank da się dla 32.
16 meczów na kort!!! To o połowę więcej niż przy 24 osobach.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

PitS pisze:
htb pisze:
Gary pisze:Tylko że drabinka brazylijska jest zdaje się rozpisana na 24 osoby
Na bank da się dla 32.
16 meczów na kort!!! To o połowę więcej niż przy 24 osobach.
Bo tam idzie 2-torowo. Dlatego jest taki przyrost. Nierealne na obiektach jakie są do dyspozycji. Ale sam system jest fajny i jak nim graliśmy to uczestnicy byli zadowoleni.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Obiektyw pisze: "Brazyliana" jest zawsze opcją. :)
Taak, taak , lubimy "brazylianę" ;).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Vivid pisze:Bo tam idzie 2-torowo. Dlatego jest taki przyrost. Nierealne na obiektach jakie są do dyspozycji. Ale sam system jest fajny i jak nim graliśmy to uczestnicy byli zadowoleni.
A nie da się wprowadzić części brazylijskiej od drugiej rundy, czy cuś? Wtedy przegrani z pierwszej mają korty otwarte, a "brazylijczycy" są dalej w turnieju.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

wyczesany pisze: A nie da się wprowadzić części brazylijskiej od drugiej rundy, czy cuś? Wtedy przegrani z pierwszej mają korty otwarte, a "brazylijczycy" są dalej w turnieju.
Jeśli ten wariant jest do zrobienia "czasowo" to brzmi super. Jeśli dobrze zrozumiałem - pocieszka dla przegrywających w 1 rundzie normalnym systemem, a reszta gra Brazylią?
#NKrising
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

HeadShot pisze:
wyczesany pisze:A nie da się wprowadzić części brazylijskiej od drugiej rundy, czy cuś? Wtedy przegrani z pierwszej mają korty otwarte, a "brazylijczycy" są dalej w turnieju
Jeśli ten wariant jest do zrobienia "czasowo" to brzmi super. Jeśli dobrze zrozumiałem - pocieszka dla przegrywających w 1 rundzie normalnym systemem, a reszta gra Brazylią?
Na takie kombo pewnie czasu nie będzie. Miałem na myśli, że odpadający w pierwszej rundzie pograją debelki na kortach bocznych, a na system brazylijski łapią się osoby które przegrały najwcześniej w drugiej rundzie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

A, tak to słabiej, w pocieszce można zagrać w sumie ciągle o coś, przy dobrym wietrze nawet z wieloma forumowiczami. :)
Formuła klasyczna chyba brzmi najrozsądniej, mając takie zasoby kortowoczasowe.
#NKrising
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

wyczesany pisze:Na takie kombo pewnie czasu nie będzie. Miałem na myśli, że odpadający w pierwszej rundzie pograją debelki na kortach bocznych, a na system brazylijski łapią się osoby które przegrały najwcześniej w drugiej rundzie.
I uważasz że się ludzie zgodzą na taką opcję? Szczerze wątpię. Ale czy nie wyrobilibyśmy się czasowo gdyby pocieszka została, a Brazylia od drugiej rundy? Wtedy zostaje już tylko 16 graczy.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Tylko że jak będzie padać to korty boczne popłyną... łzami tych, którzy są skazani na "debelki" ;( . To już lepiej bez żadnej Brazylii tylko grać jak dotąd...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Do tej pory było TFowe "prawo" do co najmniej dwóch meczy i to jest według mnie minimum, którego powinniśmy się trzymać.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

ppeter pisze:Do tej pory było TFowe "prawo" do co najmniej dwóch meczy i to jest według mnie minimum, którego powinniśmy się trzymać.
W imieniu tych, co tylko dwa grali: zdecydowanie popieram. :::gd::: :D
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

htb pisze:
wyczesany pisze:Na takie kombo pewnie czasu nie będzie. Miałem na myśli, że odpadający w pierwszej rundzie pograją debelki na kortach bocznych, a na system brazylijski łapią się osoby które przegrały najwcześniej w drugiej rundzie.
I uważasz że się ludzie zgodzą na taką opcję ? Szczerze wątpię. Ale czy nie wyrobilibyśmy się czasowo gdyby pocieszka został, a Brazylia od drugiej rundy? Wtedy zostaje już tylko 16 graczy.
Oczywiście, że takie rozwiązanie: pocieszka + brazylia od drugiej rundy byłoby świetne, nie sądzę jednak by było możliwe czasowo. Trzeba poczekać na zdanie bardziej ogarniętych organizacyjnie. :)

Odnośnie podatności pomysłu na deszcz... będziecie mieli tę adrenalinę, którą tak chcieliście i dodatkową motywację, żeby przejść tę pierwszą rundę. :teathy:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

wyczesany pisze:Odnośnie podatności pomysłu na deszcz... będziecie mieli tę adrenalinę, którą tak chcieliście i dodatkową motywację, żeby przejść tę pierwszą rundę. :teathy:
Będziemy mieli, wyczes :wink: .
I w czasie deszczu, jak zwykle, "adreliniarze" będą mieli lepiej niż "grillownicy". rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

hohvar pisze:Będziemy mieli, wyczes :wink: .
Miałem na myśli tych spragnionych dodatkowych wrażeń, którzy chcieli pozbyć się rozstawienia. :twisted:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

wyczesany pisze:
HeadShot pisze:
wyczesany pisze:A nie da się wprowadzić części brazylijskiej od drugiej rundy, czy cuś? Wtedy przegrani z pierwszej mają korty otwarte, a "brazylijczycy" są dalej w turnieju
Jeśli ten wariant jest do zrobienia "czasowo" to brzmi super. Jeśli dobrze zrozumiałem - pocieszka dla przegrywających w 1 rundzie normalnym systemem, a reszta gra Brazylią?
Na takie kombo pewnie czasu nie będzie. Miałem na myśli, że odpadający w pierwszej rundzie pograją debelki na kortach bocznych, a na system brazylijski łapią się osoby które przegrały najwcześniej w drugiej rundzie.
W obu przypadkach ilość meczów do rozegrania jest taka sama - 46.
Formuła klasyczna gwarantuje rozegranie minimum 2 setów + ewentualne debelki. W "wyczesanej brazylianie" 16 osób rozegra tylko jednego seta + ewentualne debelki. Żeby nie krzywdzić osób odpadających w pierwszej rundzie można dla nich zorganizować pocieszkę na kortach otwartych ale wtedy nie będzie w ogóle miejsca na towarzyskie gry, także moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. Klasyczna drabinka z pocieszką wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji.
Rozpisałem ww. warianty z podziałem na korty i teoretycznie każdy czasowo jest do zrealizowania. :wink:

EDIT: Sprawdziłem jeszcze, że "Wyczesana Brazyliana" + pocieszka dla odpadających w I rundzie to 59 pojedynków do rozegrania. Natomiast normalna brazyliana to 62 mecze, także różnica niewielka...
Tak teraz się zreflektowałem, że cały czas myślałem o 32 osobach a nie 36 :] . Daje nam to dodatkowe 2 vorrundy w drabince głównej + 1 vorrunda w pocieszce/po prawej stronie brazyliany. W każdym bądź razie, przy takiej ilości ludzi kombinowanie z brazylianą będzie moim zdaniem przerostem formy nad treścią. :wink:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Zapytałbym, co myślicie o "deblowej pocieszce", ale się boję. :(
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

wyczesany pisze:Zapytałbym, co myślicie o "deblowej pocieszce", ale się boję. :(
Nie bardzo to widzę. Deble zostawiłbym na "luźne gry" jak do tej pory. Pocieszka to zawsze jakaś tam szansa na kilka nawet singli z nowymi ludźmi :::gd::: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

hohvar pisze:
ppeter pisze:Do tej pory było TFowe "prawo" do co najmniej dwóch meczy i to jest według mnie minimum, którego powinniśmy się trzymać.
W imieniu tych, co tylko dwa grali: zdecydowanie popieram. :::gd::: :D
Również jestem za tym, żeby minimum dwa mecze były gwarantowane taj jak to było do tej pory . :::gd:::
hohvar pisze:
wyczesany pisze:Zapytałbym, co myślicie o "deblowej pocieszce", ale się boję. :(
Nie bardzo to widzę. Deble zostawiłbym na "luźne gry" jak do tej pory. Pocieszka to zawsze jakaś tam szansa na kilka nawet singli z nowymi ludźmi :::gd::: .
Dobrze, że nie zapytałeś Wyczes :) .
Popieram tutaj zdanie Hohvar'a, nie należy mieszać turnieju singlowego z deblowym tylko dlatego, że ktoś przegrał...
Deble towarzyskie i tak były zawsze rozgrywane więc tutaj nic się nie zmieni :) .


Tak piszecie o różnych hybrydach, więc może przeszłaby opcja, że na jednym TF'ie gramy wg. rozstawienia... a na drugim TF'ie jest tylko losowanie bez rozstawień? W ciągu roku mamy dwa TF'y więc może taki system zadowoliłby większą grupę osób?
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”