Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Pogoda nie sprzyja tenisowi.

Nie sprzyja samej grze, w zeszłym roku na Wielkanoc przed grą na Orliku powstrzymał mnie jedynie mój neokonformizm czytaj: co ludzie powiedzą na babcię na jej wiosce.
Dziś powstrzymała mnie pogoda, babcia od paru dni już niczym się nie przejmie.

Do tej pory doroczne spotkanie projektantów wypadało na przedwiośniu, w tym roku nie będzie przedwiośnia, organizatorzy spotkania trzepią się więc jak w matni wymyślając je 18 maja.
Niby wcześniej zarezerwowałem urlop, ale na spotkanie pojadą dwie pozostałe osoby - firmę na sobotę trzeba zamknąć bo nie zostaje nikt z biura - albo mnie zabrać wolne.

Pogoda nie sprzyja też tenisowi wirtualnemu (czytaj przy użyciu pilota od telewizora i klawiatury od komputera), bo nijak niczym innym jak tylko jakimś marazmem tutaj mogę sobie wytłumaczyć zmiany w sposobie kwalifikacji do TF-u.
Nie bardzo sobie mogę wyobrazić kładzenia na szali dorobku forumowiczów, którzy na forum napisali kupę wartościowych tekstów, nie bardzo się chcą powtarzać pisząc i uzasadniając własne spostrzeżenia po raz kolejny, z akcją "100 postów miesięcznie na 10 lecie forum".
Podobno wg ojców władzy sowieckiej (tej prawdziwej a nie przyszywanej) ilość kiedyś przejdzie w jakość, ale ja tego jakoś nie dostrzegłem albo mi nikt palcem nie pokazał.
Ale spójrzmy kogo tak naprawdę te zmiany potencjalnie dotkną? Yogi, Ppeter, ESP, Mouila...

Ja oczywiście czasami piszę z sensem, głównie po pijaku. Jak jestem trzeźwy leję wodę bez opamiętania, byle mnie tylko lubili, więc mnie te zmiany nie dotkną.
Ale w trosce o swój byt na TF wiosenny już dziś sporządzę grafik ile postów dziennie muszę napisać, aby być bezpiecznym :D.

Za czasów mojego udziału we władzy sowieckiej bezpieczną ilością jaką mogliśmy "upchnąć" na TF-ie bez limitowania dostępu to było 32 w bólach 36. Zawsze jednak pod koniec ludzie się wyłamywali z powodów losowych i nigdy nie było tak źle żeby nie załapał się choćby Andre1 (zwierzę turniejowe), którego dorobek postowy powiedzmy jest znikomy.


Wasz Wincenty Pstrowski
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: PitS

Jeszcze ze dwa tygodnie na Orliku nie zagrasz :(.
Ciekawe kiedy korty ruszą, pewnie na przełomie kwiecień/maj.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

Vivid pisze:Jeszcze ze dwa tygodnie na Orliku nie zagrasz :(.
Ciekawe kiedy korty ruszą, pewnie na przełomie kwiecień/maj.
Czy to jest próba odwrócenia tematu, na który akcent PitS położył?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

Pits,
spokojnie - ja już zaczynam klepać posty. Na razie myślę o rozruszaniu bloga (opiszę w oddzielnych postach każdą oddzielną piłkę, Gary będzie mógł się ode mnie uczyć wodolejstwa) oraz opisaniu każdej, nawet najdrobniejszej zmiany w sprzęcie, oczywiście wymiany owijek też mam zamiar opisywać. ;)
Tak łatwo niektórzy z Władzy Sowieckiej tak łatwo się mnie z forum i TF nie pozbędą. :]

Z harcerskim pozdrowieniem!
Czu-Waj!
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: PitS

basic pisze:
Vivid pisze:Jeszcze ze dwa tygodnie na Orliku nie zagrasz :(.
Ciekawe kiedy korty ruszą, pewnie na przełomie kwiecień/maj.
Czy to jest próba odwrócenia tematu, na który akcent PitS położył?
Może częściowo tak, ale akurat Vivid od zawsze znany jest z tego, że nie znosi grać pod balonem i czeka na korty otwarte/narzeka na jesień i konieczność pójścia pod balon, więc myślę, że to także swego rodzaju solidaryzowanie się. Zwłaszcza, że akurat PitS 90% swoich godzin kortowych robi na zewnątrz, więc dla niego taka przydługa zima to solidny cios w przygotowania do TF-a.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

ESP pisze:Pits,
spokojnie - ja już zaczynam klepać posty.
Ja nabijam je cały rok :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: PitS

ESP pisze:Tak łatwo niektórzy z Władzy Sowieckiej tak łatwo się mnie z forum i TF nie pozbędą. :]
Z harcerskim pozdrowieniem!
Czu-Waj!
A taki był misterny plan, i tak szybko poszedł się paść rotfl. Byś się wstydził ESP :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

Gary pisze:
basic pisze:
Vivid pisze:Jeszcze ze dwa tygodnie na Orliku nie zagrasz :(.
Ciekawe kiedy korty ruszą, pewnie na przełomie kwiecień/maj.
Czy to jest próba odwrócenia tematu, na który akcent PitS położył?
Może częściowo tak, ale akurat Vivid od zawsze znany jest z tego, że nie znosi grać pod balonem i czeka na korty otwarte/narzeka na jesień i konieczność pójścia pod balon, więc myślę, że to także swego rodzaju solidaryzowanie się. Zwłaszcza, że akurat PitS 90% swoich godzin kortowych robi na zewnątrz, więc dla niego taka przydługa zima to solidny cios w przygotowania do TF-a.
Gary Ty tak na poważnie czy taki żart na 1kwietnia?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: PitS

Obiektyw pisze:
ESP pisze:Pits,
spokojnie - ja już zaczynam klepać posty.
Ja nabijam je cały rok :).
Dzień zwierzeń?
Cóż, przez grzeczność nie zaprzeczam. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: PitS

basic pisze:Gary Ty tak na poważnie czy taki żart na 1kwietnia?
W dużej mierze na poważnie. Moje pierwsze skojarzenie z Vividem, na równi z McD, to właśnie narzekania: o nie, znowu te balony, o rany, znowu trzeba się kisić w tym syfie. Ewentualnie radość z tego, że mimo października udało się zagrać na zewnątrz. Akurat sam też wolę grać na zewnątrz, ale z racji tego, że nienawidzę wiatru, bardzo mi przeszkadza, na jesieni szybko przenoszę się pod balon/halę, więc doskonale pamiętam moje zdziwienie, że Vivid nawet pod koniec października czy na początku listopada jeździł do Piotra69 do bodajże Aleksandrowa, żeby pograć na zewnątrz.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

PitS pisze:Dzień zwierzeń?
Cóż, przez grzeczność nie zaprzeczam. :wink:
Wigilia? Dziwne rotfl.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

V.
po prostu idę zgodnie z nową linią: "Najpierw ilość potem jakość!". :fugly:
Po tak serdecznym i przyjacielskim rozstaniu się z władzami forum i po takiej ilości tylu wylewnych podziękowań za włożoną pracę nie zostaje mi nic innego jak pojawiać się na każdym TF w celu wyżarcia całego prowiantu.
Ku chwale Mateczki Rosji!
rotfl

P.S. V., spokojnie, dla Ciebie zawsze znajdzie się miejsce przy grillu. Tylko najpierw musimy niektórym wybić z głowy pomysł przywiezienia rosołku zamiast steków. :angel:
Obiektyw pisze:Wigilia? Dziwne rotfl.
Co się dziwisz, zerknij za okno. rotfl Białe święta normalnie. rotfl

Dziś jest Wigilia* Święta Świszcza (święto zwane też jako "Dzień Świstaka"). Czyżby jakaś oznaka zbliżającej się wiosny? ;-P Ludzie przyznają się do pewnych wstydliwych rzeczy, niektórzy zaczynają płodzić posty, niektórzy porządki zaczynają. Jak nic wiosna idzie. rotfl

* - Słowo wigilia oznacza dokładnie wieczór przed świętem.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

Gary pisze:
basic pisze:Gary Ty tak na poważnie czy taki żart na 1kwietnia?
W dużej mierze na poważnie. Moje pierwsze skojarzenie z Vividem, na równi z McD, to właśnie narzekania: o nie, znowu te balony, o rany, znowu trzeba się kisić w tym syfie. Ewentualnie radość z tego, że mimo października udało się zagrać na zewnątrz. Akurat sam też wolę grać na zewnątrz, ale z racji tego, że nienawidzę wiatru, bardzo mi przeszkadza, na jesieni szybko przenoszę się pod balon/halę, więc doskonale pamiętam moje zdziwienie, że Vivid nawet pod koniec października czy na początku listopada jeździł do Piotra69 do bodajże Aleksandrowa, żeby pograć na zewnątrz.
Gary tylko tu raczej chodzi o cały kontekst i czas takich zwierzeń... Akurat teraz jak PitS położył akcent na pewną sprawę, to nagle przypadkiem pojawiają się rozmyślenia o pogodzie, taaa jasne, bądźmy poważni.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

ESP pisze:
Obiektyw pisze:Wigilia? Dziwne rotfl.
Co się dziwisz, zerknij za okno. rotfl Białe święta normalnie. rotfl
Racja. Wszystko się i wszystkim poplątało. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: PitS

Wsadziłem kij w mrowisko? Niechcący. :wink:

Po prostu zdumiała mnie próba wartościowania postów, tegorocznych vs ogółem.

Wyobrażam sobie taką konieczność w dwóch przypadkach:
- mamy 150 zgłoszeń na TF, a 35 miejsc i nowi nie mają szans się dostać. Mamy?
- przyszedł cieć od prądu powiedział, że jak nie będzie 350 wpisów dziennie na forum to uzna to forum za niepotrzebne i wyłączy prąd. Powiedział?

Jeśli dwa wymienione żartobliwie przypadki nie zaistniały, to nie poważyłbym się wartościować postów w powyższy sposób.
Bo na szali muszę położyć posty Yogiego, Ppetera, DuN'a i innych którzy pisali świetne teksty ale albo nie mają czasu pisać tak często jak kiedyś, albo z innych przyczyn stracili motywację do takiego angażowania się, a myśmy nie znaleźli recepty na ich motywowanie inne niż "bat TFu", a na drugiej szali musiałbym położyć nowych użytkowników z których na pewno część może być kiedyś Yogimi forum, ale część jest tu tylko przejazdem co pokazuje mi 7letnie doświadczenie tutaj.

Zawsze staliśmy przed TFami ze strachem w oczach co będzie jak zgłoszeń będzie więcej? Zawsze jednak był to strach wirtualny, jak wirtualne bywają tenisowe osobowości. A turniej i spotkanie w realu z VitualTennis ma niewiele wspólnego.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

Pits,
czemu szukasz motywu? Przecież jest wyraźnie napisany. Liczy się ilość postów.
My już nie ustalamy zasad ani TF'ów, ani tego forum. Jesteśmy tylko zwykłymi użytkownikami, więc nie pozostaje nam nic innego jak się podporządkować. Co też z nieukrywaną przyjemnością czynić będę.
Do zobaczenia 18 maja. Ja już nawet zorganizowałem opiekę nad swoimi chłopkami tego dnia. :::yay:::
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: PitS

Jeżeli ktoś przez rok nie naskrobał nawet kilku postów, to dlaczego ma mieć pierszeństwo przed kimś kto od roku mocno się angażuje? To może demotywować "nowych" użytkowników, którzy chcieliby zagrać na TF'ie. W ciągu roku można napisać sporo postów - nie oszukujmy się to relatywnie dużo czasu. Jak ktoś chce, to z pewnością trochę czasu znajdzie żeby brać udział w życiu Forum (tu nie chodzi o setki postów - jak pokazuje życie, liczba postów, która daje możliwość zagrania na TF'ie jest nieduża). Tak więc nie martw się na zapas (także za innych). Nie sądzę abyś Ty, czy wymienione osoby byli jakoś "zagrożeni".
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: PitS

basic pisze:Gary tylko tu raczej chodzi o cały kontekst i czas takich zwierzeń... Akurat teraz jak PitS położył akcent na pewną sprawę, to nagle przypadkiem pojawiają się rozmyślenia o pogodzie, taaa jasne, bądźmy poważni.
Jestem absolutnie poważny. Gdyby to napisał ED, Obi, to bym Ci mógł przytaknąć, ale Vivid? On nie na darmo dostawał tytuł nabijacza roku 2 lata z rzędu - jestem przekonany, że gdyby w pozostałej części posta było coś mniej kontrowersyjnego niż zasady kwalifikacji na TF-a, to Vivid i tak by swojego posta nabił napisał. Zerknij sobie na inne jego posty z dzisiaj. Wyglądają podobnie, a w tamtych tematach raczej nie odwracał uwagi od niczego. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: PitS

Ja tam bym się tym nie przejmował. Jedyne nowe, które może się zdarzyć po tej zmianie to fakt, że wiele nowych ludzi pozna się na nowych TF-ach. :D A to wartość sama w sobie. Ceńmy różnorodność :D .
Coś mi jednak mówi, że te same gęby się jednak będą widywały, pomimo "motywacji" zewnętrznej, co do utrzymania forumowej aktywności.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: PitS

To, że martwię się na zapas mam już wdrukowane. To, że mnie nic nie grozi jest oczywiste. To, że jak sobie zestawiłem nowe zasady vs poprzednie i kto najwięcej traci - wyrzuciło mi trzech byłych moderatorów którzy wyżej stawiali zawsze jakość przekazu i pogardzali próbami papierowej (statystycznej aktywizacji) forum to może być przypadek. Oczywiście ja wiem, że to przypadek który nigdy nie zaistnieje bo nie zanosi się na 60 nawet zgłoszeń na TF.
Ale ja jakoś tak wolę dmuchać na zimne, dlatego mam maksymalną zniżkę za bezszkodową jazdę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”