Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

hohvar pisze:Ja tam deblistą nie jestem. [...] Ważne są przede wszystkim aspekty integracyjno-towarzyskie. [...] Imprezka mogłaby być przednia.
Jestem ZA i będę choć debelek jak dla mnie osobniczo mocno stresujący :/, liczę tylko na dobre losowanie :rolleyes: :::yay::: .
hohvar pisze:... Tyko co z punktami rankingowymi...
Myślę, że nie trzeba robić oddzielnej, przecież głównie punktuje się za uczestnictwo, a dalej to już los. Mogę wylosować np. JCz i może być różnie ... dla niego rotfl .

Samo losowanie co by poziom był wyrównany: dzielimy na dwie grupy np jedna nrtp 4 i wzwyż, druga wiadomo. Uczestnicy z drugiej :rolleyes: dolosowują sobie partnera z pierwszej :::yay::: . Jest ryzyko jest zabawa. :wink:
Yonex fan
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Lechu67 pisze:Samo losowanie co by poziom był wyrównany: dzielimy na dwie grupy np jedna nrtp 4 i wzwyż, druga wiadomo. Uczestnicy z drugiej :rolleyes: dolosowują sobie partnera z pierwszej :::yay::: . Jest ryzyko jest zabawa. :wink:
Pomysł mi się podoba, z tym, że po ostatniej dyskusji w jednym z wątków rozgrywkowych trzeba by znaleźć sposób na możliwie najbardziej obiektywne ocenienie forumowiczów.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

wyczesany pisze:
Lechu67 pisze:Samo losowanie co by poziom był wyrównany: dzielimy na dwie grupy np jedna nrtp 4 i wzwyż, druga wiadomo. Uczestnicy z drugiej :rolleyes: dolosowują sobie partnera z pierwszej :::yay::: . Jest ryzyko jest zabawa. :wink:
Pomysł mi się podoba, z tym, że po ostatniej dyskusji w jednym z wątków rozgrywkowych trzeba by znaleźć sposób na możliwie najbardziej obiektywne ocenienie forumowiczów.
Nie będzie tak źle, jedyny problem jaki może wystąpić (pomijając "radość" uczestników z 1 grupy :] ) to "możliwe" nagłe obniżenie umiejętności kolegów którzy obecnie mają NTRP 4.
Yonex fan
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

wyczesany pisze:Pomysł mi się podoba, z tym, że po ostatniej dyskusji w jednym z wątków rozgrywkowych trzeba by znaleźć sposób na możliwie najbardziej obiektywne ocenienie forumowiczów.
Myślę że nie byłoby problemu. Większość uczestników to pewnie będzie stały skład i wiadomo jak kto gra lub próbuje grać. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

htb pisze:
wyczesany pisze:Pomysł mi się podoba, z tym, że po ostatniej dyskusji w jednym z wątków rozgrywkowych trzeba by znaleźć sposób na możliwie najbardziej obiektywne ocenienie forumowiczów.
Myślę że nie byłoby problemu. Większość uczestników to pewnie będzie stały skład i wiadomo jak kto gra lub próbuje grać. :)
Pisząc wprost: kto wymiata, a kto zamiata rotfl .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Hohvar... :lol:

System niby dobry, ale co jeśli liczba zamiataczy będzie mniejsza od liczby wymiataczy? Dwaj wymiatacze w parze zmiotą parę wymiatacz/zamiatacz z kortu! :::A!A!A:::

I tym sposobem staną się zmiataczami... :::scratchy:::
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Wynik nie jest najważniejszy. :wink: Chociaż to może jedyna okazja żeby JCz nie wygrał naszego turnieju. Potrzebna jest tylko odpowiednia osoba przy losowaniu.:D
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

ZlosliwyGnom pisze:Partnerzy muszą być dobierani losowo, bo kto inaczej chciałby ze mną grać? rotfl
Gary, a że pod przymusem to się przemilczy ... rotfl
Co do mnie to już "Syn" zaklepał. Cóż, rodzina najważniejsza ;).

Sam pomysł debli nie jest zły, kwestia jest jak zwykle prosta - zainteresowanie.
O ile ja lubię pograć debla o tyle rozumiem, że wielu ludzi debra wręcz nie trawi.
Natomiast nadal jest to też temat do obgadania. Od razu jednak zastrzegam, że RWTF nie będzie w to "mieszany". Pozostaje dla singla. Jeżeli natomiast formuła trzeciego TF-a jako deblowego by się utrzymała to można stworzyć na kolejne sezony i dla niej osobny deblowy RWTF.
hohvar pisze:Pisząc wprost: kto wymiata, a kto zamiata rotfl .
W deblu to akurat nie problem, jeden wymiata linie, a drugi zamiata kort, czyli robota drużynowa :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Mnie też się pomysł z deblem podoba. Na pewno bym się pisał.

A propos NTRP. Może nasi najbardziej doświadczeni koledzy pomogli nam określić nasze NTRP podczas najbliższego TF? Jestem ciekaw swojego i fajnie by było, gdyby kilku z Was zgodnie mnie jakoś zweryfikowało...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Marcin_L pisze:A propos NTRP. Może nasi najbardziej doświadczeni koledzy pomogli nam określić nasze NTRP podczas najbliższego TF? Jestem ciekaw swojego i fajnie by było, gdyby kilku z Was zgodnie mnie jakoś zweryfikowało...
Też chętnie poddałbym się takiej ocenie.

Ja to widzę mniej więcej tak, zwoła się Lożę Szyderców i po każdym meczu...
SPOILER:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Do loży to ja chcę! W robocie mi płacą za bycie chamem! :::canurd:::
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

hokej pisze:Jakby to była Mera, to Strefa Tenisa powinna nam sponsorować halę ;-). Przecież przy takiej ilości maniaków obroty by mieli x10 :] .
Myślę, że ze Strefą Tenisa poważnie można by negocjować, gdyby rozważana była jednak gra pod balonem - konkretnie na Pro-Play'u. ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

logigamer pisze:Do loży to ja chcę! W robocie mi płacą za bycie chamem! :::canurd:::
A mnie odwrotnie, przekładam język chamski na bardziej przystępny.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

PitS pisze:
logigamer pisze:Do loży to ja chcę! W robocie mi płacą za bycie chamem! :::canurd:::
A mnie odwrotnie, przekładam język chamski na bardziej przystępny.
Teraz w końcu wiem co to... zazdrość... :wink:
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Deblowy Turniej Forumowiczów?

Zima się zbliża, więc przypominam o pomyśle na deblowego TF'a, na który sporo osób wyraziło chęć. Proponowany był termin: 2 lub 3-cia sobota stycznia '2014.
Poniżej istotne posty w temacie i liczę na podjęcie poważnych rozmów na linii W-wa - Łódź, bo chyba tylko w tych miejscowościach jest to do zorganizowania i dojechania.
PIOTR69 pisze:Szkoda, że nikt nie podjął mojego pomysłu o TF-ie deblowym. A rozwiązuje to wiele problemów. Mniejsza liczba potrzebnych kortów, aby grało w tym samym czasie tylu samo graczy co w meczach singlowych - czyli zmniejszamy koszty o połowę wynajmu kortów (wtedy nie musimy szukać obiektu z czterema kortami). Czas spotkania też krótszy, bo nie gramy na przewagi, czyli krótsze przerwy między kolejnymi meczami- mniej się wychładzamy. No i najważniejszy argument jest dużo zabawy co dla wielu uczestników naszych spotkań jest kluczowe w tych turniejach. Wnoszę to z debli, które grywałem na TF-ach. Grałem z różnymi partnerami i przeciw wielu deblom i za każdym razem wszyscy po skończonym secie mieli dobre humory. :::gd::: Przynajmniej tak mi się wydawało. :D
JCz pisze:Przy 16 uczestnikach opcjonalnie widzę jeszcze jeden wariant wyłaniający nie najlepszą parę deblową, a najlepszego deblistę. Tak teraz przyszedł mi do głowy, ale z nim się w realu nie spotkałem, nie przetestowany. Można wylosować cztery grupy po cztery osoby i w ramach grup zagrać każdy mecz z innym partnerem z grupy przeciwko dwóm pozostałym. Podliczając ugrane sety i gemy wyłonilibyśmy najlepszego deblistę z danej czwórki. Zwycięzcy poszczególnych grup stworzyliby grupę mistrzowską i zagraliby o miejsca 1-4 w taki sam sposób jak w fazie eliminacyjnej (czyli kolejne trzy mecze każdy z każdym w parze). Analogicznie można zagrać o miejsca 5-8, 9-12 i 13-16.
Nie wiem tylko, czy dawka tenisa nie będzie za duża, każdy zagrałby sześć setów. Można zrobić godzinną przerwę pomiędzy fazą grupową i finałową, na obiad i odpoczynek. Przy tym wariancie, biorąc pod uwagę, że przeciętny set trwa 45 minut zmieścilibyśmy się z przerwą w jakieś 5-6 godzin na czterech kortach (start o 14, w okolicach 19.30-20 finisz).
Czyli w sumie mamy około 24 kortogodziny. Tak myślę, że biorąc korty hurtem dałoby się tę imprezę przeprowadzić z wpisowym około 90 złotych (z piłkami, ale bez cateringu).
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Ostatnio był u nas hokej i w forumowym gronie rozegraliśmy w debla 6 setów daliśmy radę, więc z "fizyką" nie było źle.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

O fizyce w ogóle nie pomyślałem, że coś może być nie tak. :D

Ja ramowy rozkład zajęć na takim TF-ie widziałbym tak:
Ponieważ dojazd/powrót do Łodzi/Warszawy to średnio 3-4 godziny (z Olsztyna, Lublina czy Gdańska), to można by zaczynać o 12.00. Po 3 setach (i nie mówię tu wcale o alkoholu :wink: ), czyli po pierwszej fazie grupowej, zaczynamy przerwę obiadową (razem lub w podgrupach) i kto się najadł to wraca na kort i gra w grupach finałowych, tak żeby koło 19-tej skończyć i by przed północą wrócić do domu.
Liczba kortów musiałaby zgadzać się z liczba_graczy/4, tak by nie było przestojów i to może być największy problem. No i to, że najłatwiej przeprowadzić takie zawody, gdy liczba graczy to wielokrotność 4-ch: 8, 12 lub 16. Przy braku przestojów można sobie pozwolić nawet na nieco "zimniejsze" warunki lokalowe, gdy będzie np. 10 graczy to trzeba pokombinować...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

PIOTR69 pisze:Ostatnio był u nas hokej i w forumowym gronie rozegraliśmy w debla 6 setów daliśmy radę, więc z "fizyką" nie było źle.
Patrz, a byłbym w stanie się założyć, że zagraliśmy 8 setów ;-).
Dodam też, że zagraliśmy każdy z każdym z nagłą śmiercią, czyli formuła zaproponowana przez JCz.
Czasu mało, więc można wrzucić zapisy, żeby się zorientować ilu jest zainteresowanych. W tzw. międzyczasie rozstrzygnąć kwestię lokalizacji i do boju.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Pomysł wygląda interesująco, jeśli nie będę się wtedy "bronił" to pewnie wpadnę...


...tylko Logiego trochę szkoda, nie macie dla niego litości. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Raczej byłbym zainteresowany, deblistą nie jestem, ale może znajdzie się jakiś masochista który zagra ze mną w parze :D .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”