Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Do napisania tego postu skłoniły mnie życzenia składane z okazji różnych styp vel urodzin dla znajomych forumowiczów.
Otóż składam uniżoną suplikę o rozważenie organizacji Turnieju Forumowiczów nieco częściej, niż 2 razy w roku. Precyzyjniej rzecz ujmując - marzy mi się edycja zimowa. Po pierwsze primo - chcę oglądać Wasze niewyparzone buźki znacznie częściej ( a jedna edycja więcej to już 50% na plusie). Po drugie - nie po to się katuję w zimie, żeby nie móc skonfrontować swoich nikczemnych umiejętności z niektórymi. Po trzecie - przerwa pomiędzy jesienią, a następną wiosną jest nie do zniesienia. Po czwarte - jeszcze trochę i nawet 1000 postów nie zapewni udziału, więc dajcie szansę się nacieszyć. Po piąte - starzeję się. I tak mogę wymieniać w nieskończoność. To jak Towarzysze - pomożecie? :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Ja tam wprawdzie na żadnym TFie jeszcze nie byłem (mam nadzieję, że w tym roku się pojawię - edycja letnia będzie już po moich testach, więc będę miał luz)... Ale rzeczą, która odstrasza od zimowej edycji, na pewno będzie dużo wyższy koszt. W końcu ile kosztuje kort na dworze, a ile na hali ! :D
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Ale my w lecie nie gramy na dworze .... choć gramy za letnie ceny.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

hokej pisze: Otóż składam uniżoną suplikę o rozważenie organizacji Turnieju Forumowiczów nieco częściej, niż 2 razy w roku. Precyzyjniej rzecz ujmując - marzy mi się edycja zimowa.
Jestem jak najbardziej za! :::yay::: Wiadomo, że wpisowe musiałoby być nieco wyższe, ale myślę, że dla większości jest to do przełknięcia. :wink: Trzeba by też znaleźć jakiś w miarę ciepły obiekt a z tym może wcale nie być tak łatwo. :]
Ciekaw jestem zdania innych forumowiczów. :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Jako człowiek, który długo nie zagrzał miejsca w głównej drabince martwię się o wolne korty. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Szuma pisze:
hokej pisze: Otóż składam uniżoną suplikę o rozważenie organizacji Turnieju Forumowiczów nieco częściej, niż 2 razy w roku. Precyzyjniej rzecz ujmując - marzy mi się edycja zimowa.
Jestem jak najbardziej za! :::yay:::
Ja też, tym bardziej że, mówiąc eufemistycznie, daleko nie mam. :D Choć zaraz... czy mi się myli, że już w Piasecznie nie będzie?
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Ja to miałem taki pomysł, z kimś na TF-ie rozmawiałem, żeby robić 4 jak w WS :wink: . Ale wiem, że mogłoby to zdewaluować w jakimś stopniu rangę, za to 3 - jak najbardziej :::gd::: . Przerwa między wiosennym a jesiennym ok. 4 miesiące, między jesiennym a wiosennym - ok. 8. Akurat można coś pomiędzy wcisnąć, tak żeby było co 4 miesiące spotkanie.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Najlepiej między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem albo w styczniu. Potem w lutym i marcu robi się słabo, bo mnóstwo ludzi jeździ na narty i trudno się zorganizować (piszę to w oparciu o dotychczasowe doświadczenia ligowe).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Jakiś czas temu nie ukrywam, że myśleliśmy o tym, tak bardzo wstępnie.

Ujmę to tak, temat jest otwarty ale trzeba się liczyć z tym, że nie będzie grilla i wolnych kortów (no może pod koniec imprezy), bo obiekty jakie wchodzą w grę mają z reguły 4 korty kryte potrzebne na turniej i 2 otwarte jakie były na wolne granie.
Koszty oczywiście wzrosną, u nas stosunek zima/lato jest jakieś 3/1. Czyli może nam i wpisowe wyjść bardziej "konkretne" ale chyba jednak większość z nas je przełknie ;).
Myślę, że gdybyśmy ponegocjowali to przy około 30 uczestnikach jakieś 100zł-120zł? Ale nie wiem, tak strzelam.

Natomiast wyrażę tu swoje prywatne zdanie co do tematu.
Myślę, że możemy tu podyskutować, ale taką poważną rozmowę możemy potem przeprowadzić na tegorocznych TF-ach.
Czemu tak? Ja stawiam sprawę jasno - wolę by o tym rozmawiali nie "teoretycy" TF-ów a ich realni uczestnicy. Nie czynię tu aluzji czy nie wskazuję palcem, ale mówię tak ogólnie - nie chcę by ktoś kto np. najwięcej gardłuje w temacie potem się nie pojawiał bo zawsze coś tam coś tam ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Jestem jak najbardziej za, jeśli chodzi o praktyczne podejście do tematu - z oczywistych względów w tym roku się nie da tego przeprowadzić, więc dyskusja na TF-ie jak najbardziej wskazana.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Dobra inicjatywa Towarzyszu Hokej :::gd::: :).
Sprawdzimy tylko jeszcze czy nie wypisywaliście w innych wątkach jakiś haseł "Precz z Komuną!" czy "Sowieci do domu!". No bo wiecie Hokej, jak wypisywaliście to ten Wasz wniosek nabiera zupełnie innego znaczenia ...
;) rotfl

Mowa była o terminie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Sama data z punktu widzenia terminów pozostałych TF-ów dobra, nawet bardzo dobra. Ale ludzie też planują wypady na ten okres więc nie wiem czy nie lepiej by było w przedziale 5-15 styczeń?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Vivid pisze:(...)Mowa była o terminie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Sama data z punktu widzenia terminów pozostałych TF-ów dobra, nawet bardzo dobra. Ale ludzie też planują wypady na ten okres więc nie wiem czy nie lepiej by było w przedziale 5-15 styczeń?
Ja na TFy nie jeździłem, więc się nie wypowiem, ale gdybym jeździł to bym powiedział, że 5-15 stycznia to rewelacyjny termin! Akurat po remanentach i już po tej całej świątecznej gorączce.
:) :::gd:::
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Vivid pisze:Dobra inicjatywa Towarzyszu Hokej :::gd::: :).
Sprawdzimy tylko jeszcze czy nie wypisywaliście w innych wątkach jakiś haseł "Precz z Komuną!" czy "Sowieci do domu!". No bo wiecie Hokej, jak wypisywaliście to ten Wasz wniosek nabiera zupełnie innego znaczenia ...
;) rotfl

Mowa była o terminie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Sama data z punktu widzenia terminów pozostałych TF-ów dobra, nawet bardzo dobra. Ale ludzie też planują wypady na ten okres więc nie wiem czy nie lepiej by było w przedziale 5-15 styczeń?
W razie, gdybym popełnił gdzieś wzmiankowane wykroczenie obiecuję solennie przeczytać jeszcze raz Czerwoną Książeczkę i zdać egzamin z cytowania na wyrywki. Słowo pioniera! :D
A termin 5-15 styczeń jak najbardziej trafiony.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

RoTTeN pisze:Ja na TFy nie jeździłem,...
Patrząc na datę rejestracji to nie miałeś możliwości :).

Hokej, więcej TF-ów to i więcej spotkań przed ...... ;)
Nie wpadniemy w nałogi? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

OK, zielone ludziki ;) obgadały na szybko sprawę i logistycznie problemu nie widzimy. Będzie zainteresowanie to będziemy organizować. Dyskusja czy wnioski tu są nadal otwarte ;)/Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Macie na oku już jakiś konkretny obiekt ? I czy będzie to w okręgu warszawsko-łódzkim, czy może bardziej "na lewo" (znaczy bliżej granicy z Zaodrzem) ?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Wydaje mi się, że kluczowy będzie wybór obiektu. W zimie jest zazwyczaj zimno, cóż za truizm, i kiedy się nie gra trzeba się przechować w sensownych warunkach. Dlatego obiekt powinien mieć dobre zaplecze, gdzie można sobie usiąść i pogadać. Dobrze by było, żeby korty były sensownie dogrzane. U nas zdarzają się niestety kurioza, gdzie jest dosyć zimno i gra jest średnio przyjemna.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Czemu Smecz był zły? Pytam z ciekawości, mieszkam blisko i byłem na tym obiekcie wiele razy.
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Vivid pisze:
RoTTeN pisze:Ja na TFy nie jeździłem,...
Patrząc na datę rejestracji to nie miałeś możliwości :).

Hokej, więcej TF-ów to i więcej spotkań przed ...... ;)
Nie wpadniemy w nałogi? rotfl
My, zawodowcy? W życiu :) . A i młodzież może podszkolimy w przygotowaniu do ważnych imprez (oczywiście pełnoletnią) :D .

Co do obiektu - ja mam tylko jedną prośbę, wiem, że lekko abstrakcyjną, ale wyartykuuję - może w ramach wyrównywania szans i podniesienia atrakcyjności wybrać jakiś hard/dywan? Wyniki mogą być mniej przewidywalne, a i niektórym wrednym (w sensie zbyt dobrym ślizgaczom-maratończykom) osobnikom wytrąci się argumenty z ręki? Tak mi się marzy... . :wink:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów - ile edycji w roku?

Jak jest zimno jest problem z grillem, co mnie osobiście bardzo martwi :(.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”