Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Taktyka na Gary'ego? Jego gry oprócz paru niewiele mówiących filmików nie widziałem, ale z wiele mówiących częstych na tym forum opisów nietrudno się domyślić. ;) Przypuszczalnie jest to gra zbliżona stylowo do tej, jaką na tourze prezentują David Ferrer czy Gilles Simon (to drugie może nawet bardziej). Jeśli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu. ;) Jeśli więc tak jest to:
-tak jak w przypadku każdej taktyki podstawą jest to, by uniemożliwić przeciwnikowi granie tenisa, jaki on najbardziej lubi grać. ;) W tym miejscu muszę się z Garym zgodzić, że recepta podana przez ED nie była najszczęśliwsza. Gary, o ile wiem uwielbia mijać, więc taki atak musiałby być idealny, wolej na poziomie solidnego NTRP 5.0 i to nie tylko pod względem techniki, ale i skuteczności przede wszystkim. ;) Biorąc pod uwagę, że gramy na mączce, szukanie takich rozwiązań byłoby trochę... utopijne. ;) Tak więc przede wszystkim, należy mieć w miarę pełny arsenał uderzeń, żeby odpowiednio mieszać grę, wybijając go z jego przebijackiego rytmu ;). Mieszać rotacje i długość uderzeń, martwe piłki na środek z nagłymi atakami. ;) Przyda się bardzo dobry skrót, żeby go ściągnąć do siatki, gdzie nie czuje się najlepiej i jeszcze posiadać odpowiednio dobre minięcie, co by go tam skarcić. ;) Dać trochę piłek na środek/w pobliże siatki, niech sobie poatakuje. ;) Generalnie żadnej monotonii, a zwłaszcza z końcowej, bo z tym będzie się czuł jak ryba w wodzie. ;)

Bez dobrego biegania/kondycji i ŻELAZNEJ konsekwencji się nie obędzie. ;)
Ogólnie nazwałbym to umiejętnym przejmowaniem inicjatywy i dyktowaniem warunków. Ciągłe ataki to samobójstwo. ;)

To tak ku potomności - ja swojej wiedzy operacyjnej raczej nie wykorzystam. Nie te umiejętności i pewnie też talent, ale może kiedyś ktoś... ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Metoda na Jacquesa- wyrzucający serwis i skrót, w Tennis Elbow zawsze działa. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

(...), czyżby każdy chciał mnie ograć i dlatego pojawia się tu kolejna analiza mojej gry, czy raczej sposobu na mnie?
Zaraz przyjdzie Vivid i powie, że najlepszy sposób na mnie, to ugrillowanie przed grą. rotfl

>>Albo jakiś wyluzowany kilkudniowym wywczasem Ursus Terribillis i na rozgrzewkę ciepnie pierwsze słówko... "Ty wiesz co..." ;) - przyp.YtB<<
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

wyczesany pisze:Metoda na Jacquesa- wyrzucający serwis i skrót, w Tennis Elbow zawsze działa. :D
Widzisz Wyczes, a w realu jest jeszcze o wiele, o wiele prościej... :D
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Jacques D. pisze:
wyczesany pisze:Metoda na Jacquesa- wyrzucający serwis i skrót, w Tennis Elbow zawsze działa. :D
Widzisz Wyczes, a w realu jest jeszcze o wiele, o wiele prościej... :D
Wystarczy sam serwis?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

PitS pisze:Jak wygrać z Vividem: omówić wynik w MacKwaczu obok.
???? A o czym tu gadać? Szkoda czasu. Przynieść daninę w postaci Big Maca i się samo wygra, damy radę ;) rotfl
A jak ktoś ma deficyt budżetowy i łapówka nie wchodzi w grę to trzeba fortelu. Na przykład zasugerować że mi się jakiś Gary przy grillu pałęta ... rotfl
To by była kumulacja bo i pewnie ESP pogalopuje przegnać szkodnika ze strategicznego obszaru :D
Gary jest mały i kompaktowy, wszędzie się zmieści, ale jak pokazały wcześniejsze TF-y jest też bardzo żarłoczny, co mnie i ESP-owi nie bardzo się podoba :twisted: .
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Ponieważ przyjeżdżamy Wspaniałą Łódzką Czwórką już w piątek wieczór sukcesem będzie wyjście na kort w sobotę rotfl .
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

ZlosliwyGnom pisze:Ponieważ przyjeżdżamy Wspaniałą Łódzką Czwórką już w piątek wieczór sukcesem będzie wyjście na kort w sobotę rotfl .
Coś w tym jest, ale nie bez walki, Ci co się u nas pojawią w piątek w hotelu na "wieczorku powitalnym" też nie będą dobrze wyglądać na TF-ie :twisted: rotfl
ESP już trenuje, "formę" buduje ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Rozumiem, że jako elita i najbardziej oczytany forumowicz Vivid przyjeżdża wcześniej, żeby nawiedzić Targi Książki? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Gary pisze:Rozumiem, że jako elita i najbardziej oczytany forumowicz Vivid przyjeżdża wcześniej, żeby nawiedzić Targi Książki? rotfl
rotfl rotfl rotfl :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Vivid na oko najbardziej lubi czytać to, co pisze jego kolega w piwnicy... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Vivid pisze:
ZlosliwyGnom pisze:Ponieważ przyjeżdżamy Wspaniałą Łódzką Czwórką już w piątek wieczór sukcesem będzie wyjście na kort w sobotę rotfl .
Coś w tym jest, ale nie bez walki, Ci co się u nas pojawią w piątek w hotelu na "wieczorku powitalnym" też nie będą dobrze wyglądać na TF-ie :twisted: rotfl
ESP już trenuje, "formę" buduje ;)
Hmm, a hotel, że się tak bezczelnie zapytam, oficjalny TF-owy czy jakiś inny?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

YOGItheBEAR pisze:Vivid na oko najbardziej lubi czytać to, co pisze jego kolega w piwnicy... ;)
Powiem Ci że to za duży wysiłek intelektualny jak na mnie :P
hokej pisze:Hmm, a hotel, że się tak bezczelnie zapytam, oficjalny TF-owy czy jakiś inny?
TF-owy :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

O rany, wróciły wspomnienia. Swego czasu pojechałem z uczelnią do Gdańska na Mistrzostwa Polski Politechnik w pływaniu. Wieczorkiem trener na odprawę, my zaczynamy Bezpośrednie Przygotowanie Startowe. Około 3 nad ranem nikt już nie kontaktował, ale wszyscy trzymali fason (niektórzy już w łazience), do pokoju wtacza się (dosłownie) trener, rzuca okiem na stół z napojami usypiającymi i rzuca nieśmiertelny tekst: " Taaaak, too mi się poodoba, pływak nie może tracić kontaktu z płynem".
Na rozgrzewkę nie zdążyliśmy, trzeźwieliśmy wpadając do wody (zimna była jak diabli, to nas uratowało) ale imprezę wygraliśmy. Powrotu już nie pamiętam :)

Jako, że to było sporo papierosów temu, proszę Vivid o niski wymiar kary :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Mam podobne wspomnienia z MP Politechnik w Piłce Ręcznej. Nie skończyło się tak szczęśliwie jak u Was, ale mnie by pasowało jakby Vvidzia rodzina nie skończyła TF-u jak Wy. Zresztą nie ma strachu, Pingwini łeb (jak sam się przyznał) słaby a i Piotra69 też nie za mocny. ZłośliwyGnom musiałby ich zatargać na turniej. ;)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

PitS pisze:Mam podobne wspomnienia z MP Politechnik w Piłce Ręcznej. Nie skończyło się tak szczęśliwie jak u Was, ale mnie by pasowało jakby Vvidzia rodzina nie skończyła TF-u jak Wy. Zresztą nie ma strachu, Pingwini łeb (jak sam się przyznał) słaby a i Piotra69 też nie za mocny. ZłośliwyGnom musiałby ich zatargać na turniej. ;)
To fakt. Jako inżynier serwisu i stukilogramowiec mam sporą wprawę w tym temacie rotfl .
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

ZlosliwyGnom pisze:
To fakt. Jako inżynier serwisu i stukilogramowiec mam sporą wprawę w tym temacie rotfl .
Tylko nie rób im tego co mój kolega z drużyny dwóm skrzydłowym. On 205cm wzrostu i 130kg wagi jedną ręką przytrzymywał ich przy stoliku na zmianę (nie lubił pić sam a oni już padali na blat) a drugą odkapslowywał kolejne piwo.
Jak wyjdą na kort będą się tylko pocić. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

PitS, ja mam góralski łeb, mocny, tylko bardzo dawno poza treningiem ale i tak jeszcze mogę, czego jednak nie robię :). Ostatnio tylko połówkę wypiłem sam, a nie piłem wódki z 10-12 lat. Koledzy wypili pozostałe, a rano grałem w tenisa :)
Nie jest tak źle, wielu "twardzieli" w gębie po 2-3 piwach jest już pod stołem ... ;)
Ostatecznie to jednak Zlosliwy Gnom i Piotr69 się Żonom ze smyczy urywają więc to Oni będą w "poczcie sztandarowym" :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

Vivid pisze:Nie jest tak źle, wielu "twardzieli" w gębie po 2-3 piwach jest już pod stołem ... ;)
Tu jeszcze zależy od osobnika... w szkole średniej w klasie mieliśmy gościa, który wypił właśnie 2-3 piwka i był dobrze zrobiony już... ale mógł wypić około "połówkę" czystej i niewiele go to ruszało O_O :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Turniej Forumowiczów TF 2012 - jak grać panie premierze

To tenisowy turniej, czy coś innego i trzeba się dobrze przygotować smalcem i ogórami? :lol: Proponuję domknąć ten of-top... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”