Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Widzę, że jednym z parametrów podawanych w tym sklepie jest Power Level.
Np. low, medium, low-medium, medium-high, high.
I teraz pytanie. Czy chodzi tu o siłę generowaną przez rakietę czy raczej o siłę zawodnika potrzebną do zapewnienia silnego uderzenia. Bo są to 2 przeciwstawne interpretacje.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Chodzi o potencjał siły generowanej przez rakietę.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Jakuboto pisze:Chodzi o potencjał siły generowanej przez rakietę.
Oczywiście to skrót myślowy bo siłę to generowała jedna rakieta jaką znam. i.X18
To oznacza poziom oddawanej mocy po uderzeniu. Rakiety o "dużej mocy" mało z uderzenia gracza absorbują więc dużo oddają.
Czyli wciąż gracz przed rakietą. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

PitS pisze:To oznacza poziom oddawanej mocy po uderzeniu. Rakiety o "dużej mocy" mało z uderzenia gracza absorbują więc dużo oddają.
A jakie to niesie ewentualne skutki negatywne?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Robinson pisze:
PitS pisze:To oznacza poziom oddawanej mocy po uderzeniu. Rakiety o "dużej mocy" mało z uderzenia gracza absorbują więc dużo oddają.
A jakie to niesie ewentualne skutki negatywne?
Zwykle mają większy rozrzut, mniejszą kontrolę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Widzę w tym sklepie jeszcze 2 parametry:
Stroke Style (np. Medium-Full)
Swing Speed (np. Medium-Fast)
Nie mogę jednak znaleźć tam żadnego wyjaśnienia tych 2 parametrów.
Czy ktoś może pomóc zinterpretować mi te parametry w kontekście parametru Power Level i pod względem doboru dla osoby o wątłej budowie.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Kiedyś miałem jedną rakietę, ale nie pamiętam którą, gdzie opis z TW odnośnie mocy nijak się miał do tego, co rakieta oferowała. Już nie pamiętam, czy to był jakichś tester, którego mordowałem, czy może któraś z moich poprzednich stałych ram. Nie przypomnę sobie :(.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

TadX pisze:Kiedyś miałem jedną rakietę, ale nie pamiętam którą, gdzie opis z TW odnośnie mocy nijak się miał do tego, co rakieta oferowała. Już nie pamiętam, czy to był jakichś tester, którego mordowałem, czy może któraś z moich poprzednich stałych ram. Nie przypomnę sobie :(.
[K]Six One Team?
Robinson pisze:Widzę w tym sklepie jeszcze 2 parametry:
Stroke Style (np. Medium-Full)
Swing Speed (np. Medium-Fast)
Czy ktoś może pomóc zinterpretować mi te parametry w kontekście parametru Power Level i pod względem doboru dla osoby o wątłej budowie.
Im "mniejsza moc z rakiety" tym "obszerniejszy i szybszy" wymagany zamach. Przy czym ja bym się tymi parametrami nie sugerował za bardzo. Rakiet na rynku jest trochę i nie da się ich opisać za pomocą pięciu przymiotników, tzn. da się, ale będzie to niedokładne.
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

wyczesany pisze:[K]Six One Team?
A wiesz, że tak :). Chyba każdą Teamkę mieli oznaczoną jako "Low-Medium", gdzie rakieta to deska wyprana z mocy do wersji BLX2 włącznie (te rakiety miałem w ręku). Nawet podwyższenie sztywności i 16x18 nie za wiele dało moim zdaniem. Nie wiem, jak z tą obecną.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Grałem kilka razy [K]6.1 Team, jak dla mnie to opis "Medium" pasuje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

El Diablo pisze:Gdzie ta globalizacja? Ta rzekoma nowoczesność?
To już kolejne ograniczenie, może nie tak dotkliwe jak poprzednie ale mimo wszystko... przypomnę w skrócie to poprzednie. Otóż nie można zamówić dowolnego produktu z TW. Część producentów nałożyła restrykcje i nie ma możliwości zakupu np. rakiet Babolat czy Wilson z USA.
No tak, wyskakuje taki komunikat: ;(
Oryginał pisze:To proceed with your order, Asics, Lacoste, Thorlo, Head, Prince, Wilson and/or Babolat products must be removed from your cart. Depending on your country, the product(s) may be available at Tennis Warehouse Europe.
Tłumaczenie pisze:Aby kontynuować procedurę zamówienia, produkty marek Asics, Lacoste, Thorlo, Head, Prince, Wilson, Babolat muszą zostać usunięte z Twojego koszyka. W zależności od kraju w którym się znajdujesz produkty te mogą być dostępne dla Ciebie w Tennis Warehouse Europe.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Mam zamiar zamówić Prestige'a S YT IG, w cenie 69$ + przesyłka 15$, co łącznie daje nam 84$. Obejdzie się bez cła i VAT-u?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

zNei pisze:Mam zamiar zamówić Prestige'a S YT IG, w cenie 69$ + przesyłka 15$, co łącznie daje nam 84$. Obejdzie się bez cła i VAT-u?
Błąd w systemie. Samo zamówienie może i Ci przyjmą ale dostaniesz maila, że źle naliczono koszt wysyłki.

Aktualizacja. Zmęczony jestem to i wolniej myślę. Head jest na liście restrykcyjnej, artykułów tego producenta TW nie wyśle do Europy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Czyli trzeba mieć kolegę w USA co to kupi i potem prześle dalej ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Orientujecie się czy zamawiając na TW dwie takie same rakiety to sparują je żeby miały podobne parametry, a jeśli nie to czy można ich o to poprosić i się zastosują ? Przerabiał może ktoś taką opcję ?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

htb pisze: 5 mar 2021, 13:13 Orientujecie się czy zamawiając na TW dwie takie same rakiety to sparują je żeby miały podobne parametry, a jeśli nie to czy można ich o to poprosić i się zastosują ? Przerabiał może ktoś taką opcję ?
https://www.tennis-warehouse.com/learni ... cquet.html

Pod powyższym linkiem znajdziesz wszelkie informacje. W skrócie - istnieje taka możliwość, ale liczą sobie za to dodatkowo 10$ od każdej parowanej sztuki. Jeżeli natomiast chcesz od razu wszystkie zmodyfikować (np. zmienić balans/ dociążyć), koszt takiej usługi to 20$/szt.

Btw. Teraz chyba średnio opłaca się zamawiać z TW, chyba że nie ma w Polsce dostępnych takich rakiet, które tam znajdziesz. Kurs dolara/euro jednak nie jest zbyt atrakcyjny.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Pytanie czy taka usługa jest też dostępna w europejskim oddziale. Z EU się opłaca. Za rakiety które mnie interesują wyjdzie mi po 200pln na sztuce taniej, więc 400pln drogą nie chodzi. A nie sądzę że ktoś u nas da mi taki rabat
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

htb pisze: 5 mar 2021, 18:08 Pytanie czy taka usługa jest też dostępna w europejskim oddziale. Z EU się opłaca. Za rakiety które mnie interesują wyjdzie mi po 200pln na sztuce taniej, więc 400pln drogą nie chodzi. A nie sądzę że ktoś u nas da mi taki rabat
W Tyger Tenisie z miejsca dostajesz co najmniej -20%. Fakt, że wybór tam jakiś bogaty nie jest.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

No właśnie patrzyłem, ale akurat tego co mnie interesuje nie mają. W innych miejscówkach ponad 900PLN za sztukę.
W europejskim TW za parowanie biorą 20Euro. Jak dobrze rozumiem to dopasowują kilka rakiet i klient może wybrać sobie z tego konkretne sztuki.
"For a 20€ fee, Tennis Warehouse experts will sort through rackets, measuring them on the Babolat RDC (Racket Diagnostic Center), to find you a matching pair (closest values).
A matching pair is defined as two (or more) rackets chosen from a random set that "match to each other" in static weight, balance point and swingweight. Once sorted, the racket's unstrung specs are labeled and affixed to the racket's handle packaging for customers to retain."
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

htb pisze: 5 mar 2021, 22:02 No właśnie patrzyłem, ale akurat tego co mnie interesuje nie mają. W innych miejscówkach ponad 900PLN za sztukę.
W europejskim TW za parowanie biorą 20Euro. Jak dobrze rozumiem to dopasowują kilka rakiet i klient może wybrać sobie z tego konkretne sztuki.
"For a 20€ fee, Tennis Warehouse experts will sort through rackets, measuring them on the Babolat RDC (Racket Diagnostic Center), to find you a matching pair (closest values).
A matching pair is defined as two (or more) rackets chosen from a random set that "match to each other" in static weight, balance point and swingweight. Once sorted, the racket's unstrung specs are labeled and affixed to the racket's handle packaging for customers to retain."
Za 20 Euro dostajesz maiilem parametry 6 sztuk z których możesz wybrać 2. Trzeba wcześniej napisać maila i nie płacić od razu za zamówienie. Co ważne ich RDC częściej jest w naprawie niż działa więc usługa w danym momencie może być dostępna tylko w opcji waga + balans.

Aktualnie nie opłaca się brać nawet drobnych rzeczy z TW USA. Zakupy w sklepie od razu polecą na odprawę celną i nawet jeśli ich wartość będzie za mała na cło to policzą Ci VAT + usługi celne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”