Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Zgłosiłem podróbę, ciekawym czy Allegro coś zrobi.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Panowie, a jak najlepiej sprawdzić czy zakupiona rakieta jest oryginalna. Kupiłem sobie z Allegro do testów i może na zawsze :) wymarzonego PS 6.1 95 i nie wiem jak ją zweryfikować. Nie znam adresu dystrybutora i nie bardzo wiem jak jak się za to zabrać, a cena była tak bardzo atrakcyjna, że po przeczytaniu tego wątku zaczynam się martwić.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Eh, to już nie te czasy, gdzie podrabiali na chama i mogłeś gołym okiem zobaczyć różnicę. Teraz fałszerzy są dokładni, i tylko po drobnych różnicach można zauważyć, czy oryginał czy nie.

Możesz dać tu link do strony - a nuż ktoś ma na Forum tą packę i zobaczy różnicę ?

Jest jeszcze inna opcja, tylko nie wiem, czy w Wilsonach to tak działa. Bo np. Babolaty mają na widełkach naklejkę z kodem rakiety, który nadaje producent. Jak miałem wątpliwość czy mój APD jest oryginalny, to wysłałem ten kod na mail Babolata i oni mi potwierdzili, że ten kod wyszedł od nich.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Zmierz: wagę, balans i szerokość ramy suwmiarką, wystarczy, z uwagi na kontrolę jakości parametry mogą się delikatnie różnić nawet w oryginalnej rakiecie. Przy okazji możesz wyjąć zapadkę kapsla (powinieneś zobaczyć silikon), a po odwinięciu bazówki, Twoim oczom powinien się pokazać amplifeel.

Odnośnie podrabiania na chama- podróby większości ram które miałem rozpoznam bez problemu. Wystarczy spojrzeć na temat w którym porównałem podróbki do oryginału.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Cenne uwagi i tak też uczynię, dziękuje. Co do wymalowań sprawdzałem, ze zdjęciami z oryginalnych stron np. TW, ale tak jak piszecie dziś już fałszerze dbają o te szczegóły, aby wymalowanie było niemal identyczne.

Hologram rakieta posiada razem z kodem kreskowym jednak mój skaner kodów w telefonie wyczytał tylko nr tej rakiety, który nie wiem, gdzie sprawdzić :/.

Edit: pod kapslem zamiast silikonu jest pianka, jednak w 6.1 Team, w którym również pod kapsel zajrzałem też była szara pianka.
Natomiast jakość wykonania, mnie zaniepokoiła, co sprawiło, że zacząłem mieć podejrzenia. A mianowicie na ramie znajdują się miejsca gdzie pod farbą widać drobne ziarenka jakby nie była malowana w sterylnych warunkach. Zupełna abstrakcja w stosunku do np. Yonex'a, gdzie nawet na chińskiej budżetówce (Vcore team) lakier był położony perfekcyjnie.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Czy rakieta może dość znacząco różnić się od tego samego modelu na zdjęciach? Przykładowo w rakiecie na poniższym filmiku znajduje się hologram, jakiś znaczek pod napisem BLX, oraz zupełnie inna owijka niż w moim egzemplarzu...

http://www.youtube.com/watch?v=9Nb4smXdWyw
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

W tym temacie masz przykładowe różnice jakie mogą wystąpić między "odświeżonymi malowaniami", a podróbkami, co prawda dotyczy on starszego modelu, ale jak porównasz to będziesz wiedział na co zwrócić uwagę.
Prezes fanklubu Staśka :D
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

To są jakieś niuanse, a mi bardziej chodzi czy jeden i ten sam model wypuszcza się w wersjach z różnymi owijkami, z hologramem/bez itp. Wątpię abym nabył podróbę, ale trochę mnie uderzyły te dość rażące różnice.
Awatar użytkownika
blinket
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 9 lis 2010, 14:08

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Powiem Ci, że niedawno kupiłem dla dziewczyny tego Blade Lite'a w Decathlonie i faktycznie nie ma hologramu, a bazówka jest inna niż na zdjęciach w necie. Niemniej jednak trudno podejrzewać, żeby sklep jak Decathlon sprzedawał nieoryginalny towar :).
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

http://Allegro.pl/listing/user/listing. ... id=4837165

Orientuje się ktoś czy sprawdzony sprzedawca?
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

tkpp pisze:http://Allegro.pl/listing/user/listing. ... id=4837165

Orientuje się ktoś czy sprawdzony sprzedawca?
Ja kupowałem u niego owijki, ale raz chyba także naciąg. Wszystko u mnie było ok, ale czytałem tutaj, że ktoś miał z nim problem. Kto? Nie pamiętam, myślę, że niedługo się odezwie :).
tots
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Jak myślicie? Oryginał? http://Allegro.pl/nowe-rakiety-Wilson-b ... 65326.html , niepokoi mnie owijka i brak złotego napisu "Wilson".
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

daroos pisze:
tkpp pisze:http://Allegro.pl/listing/user/listing. ... id=4837165

Orientuje się ktoś czy sprawdzony sprzedawca?
Ja kupowałem u niego owijki, ale raz chyba także naciąg. Wszystko u mnie było ok, ale czytałem tutaj, że ktoś miał z nim problem. Kto? Nie pamiętam, myślę, że niedługo się odezwie :).
Właśnie czytałem tę wypowiedź i nie kojarzę aby pojawiły się tam jakiekolwiek konkrety. Równie dobrze może być to jakiś "życzliwy" pan z konkurencji.
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Ja kupowałem i pisałem baaaardzo konkretnie, bardziej już nie mogę. Kupiłem podróbę Luxilona.
O mnie piszesz "życzliwy"?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

tkpp pisze:
daroos pisze:
tkpp pisze:http://Allegro.pl/listing/user/listing. ... id=4837165

Orientuje się ktoś czy sprawdzony sprzedawca?
Ja kupowałem u niego owijki, ale raz chyba także naciąg. Wszystko u mnie było ok, ale czytałem tutaj, że ktoś miał z nim problem. Kto? Nie pamiętam, myślę, że niedługo się odezwie :).
Właśnie czytałem tę wypowiedź i nie kojarzę aby pojawiły się tam jakiekolwiek konkrety. Równie dobrze może być to jakiś "życzliwy" pan z konkurencji.
Jakby kolega grał w mafię to by wiedział że przy takim sucharze to się pada w pierwszym linczu. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 88#p246488

Jeśli chodzi o ten temat to niestety wg mnie nie ma tam żadnych konkretów. Postawiłem tylko hipotezę, nikogo nie osądzam.
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

A jak twoim zdaniem powinny wyglądać te konkrety?
Też postawię hipotezę bez osądzania, może to ty jesteś tym sprzedawcą co mi sprzedał za ciężkie pieniądze bezwartościową żyłkę?
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

No jakieś szczegóły, które pozwoliły ci odróżnić podróbę od oryginału. Może komuś w przyszłości przydałoby się na jakie detale zwrócić uwagę.

05.07.2013
Nie ma jednak szans na wskazówki przydatne do odróżnienia podrobionego naciągu od oryginału?
Awatar użytkownika
Midi
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 5 cze 2011, 11:00

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Podepnę się pod temat, znalazłem rakietę na Allegro i cena jest podejrzanie niska, jest w stanie ktoś po zdjęciach może powiedzieć czy to podróbka?
http://Allegro.pl/show_item.php?item=3379227845
jeszcze ta też mnie zaintrygowała
http://Allegro.pl/rakieta-tenisowa-wils ... 41920.html
z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Podrabiane rakiety na Allegro?

Nie zajmujemy się potwierdzaniem autentyczności sprzętu, obecnie podróbki bardzo ciężko rozpoznać mając je w ręku nie wspominając o porównywaniu zdjęć.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”